Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ninja LoVe

#4
Pai sigur ca nu ma-au suparat comentariile, nu am de ce, va multumesc mult pentru ele apropo . Oricum multumesc ca mi-ai zis asa o sa ma pot perfectiona. Stiu ca am greseli mereu se intampla sa am, trebuie sa fiu mai atenta la ele . Imi cer scuze pentru limbajul de mess dar il scriu din obijnuinta, voi remedia si asta pe parcurs si sper ca va fi mai bine . Descriere multa era de asteptat din partea mea, dar chiar nu stiam ce sa scriu in primul capitol, nociodata nu m-am priceput la introduceri, sper ca urmatoarele sa iasa mai bine asta voi hotarati. Actiunea stiu ca la ea sunt varza nu stiu ce am dar mereu o grabesc asta e felul meu n-am ce sa-i fac . Hai sa n-o mai lungesc si sa trec direct la capitol, sper sa va placa si astept pareri :d :

Capitolul 2 . Vestile rele abia incep .


Deodata il vad pe Naruto care se indereapta spre mine. Este imbracat cu obisnuitul lui costum portocaliu cu negru, sandale ninja si bandana satului pe frunte. Vine la mine si ma saluta eu facand acelasi lucru. Apoi ma anunta ca Tsunade ne-a chemat de urgenta la ea in birou. Ne indrepta amandoi spre biroul ei si batem la usa. Din partea cealalta se aude o voce, vocea lui Tsunade care ne zice sa intram. Cum intram ii vedem acolo pe toti prietenii nostri. Toate echipele: echipa lui Naji, echipa Hinatei care s-a inrosit cand l-a vazut pe Naruto, v-am zis ca e indragostita de el lulea? Ei bine acum aflati, echipa lui Ino, si Sai care face parte din echipa noastra. Ce s-o fi intamplat oare ma intreb?
Cum ne vede aceasta face o fata serioasa si ne priveste pe toti foarte ciudat. Sigur s-a intamplat ceva rau si asta nu e de bine .
- Bun, cred ca va intrebati de ce v-am chemat pe toti aici, ei bine am aflat din surse sigure ca Sasuke si echipa lui au intrat in Tinutul Focului, si ca destinatia lor este Konoha, nu am aflat inca de ce dar suntem siguri ca il vrea pe Naruto sau mai bine zis cei care au ramas din Akatsuki il vor, iar el cred ca vrea sa ne distruga satul. Misiunea voastra este sa il tineti cat mai departe de sat, ca sa il impiedicati sa intre, abia am terminat lupta cu Akatsuki iar satul este inca in refecere. Neji, tu vei conduce misiunea, si nu uita ca ma bazez pe tine. Vei primi datele la iesirea din sat, si nu uitati impiedicati-l pe Sasuke sa intre, Sakura daka lucrurile sa agraveaza sti ce sa faci, sa aveti mare grija, satul nu este refact in totalitate asa ca ii este foarte usor dusmanului sa se infiltreze, Tobi si Zaetsu singuri ramsi din Akatsuki, au ceva in minte, deoarece ei au luato prin celelta iesire a Tinutului, deci Sanseii vostri se vor ocupa de ei; ne zice Tsunade privindu-ne foarte serioasa si ingrijorata.
Nimeni nu scoatea o vorba, toti eram socati de ceea ce am auzit, nu ne venea sa credem ca Sasuke este in stare sa distruga satul, nu este inca oficeial asta dar ce altceva ar putea sa vrea. Dam toti afirmativ din cap si iesim. Cand iesim, Neji ne anunta ca in jumatate de ora sa fim la iesirea din sat, deci trebuia sa mergem sa ne pregatim. Ma indrept spre casa mea, gandindu-ma la misiune de azi dar si la Sasuke, Naruto sigur este distrus , mai ales cand vede ca cel mai bun prieten al sau vrea sa ne distruga satul, dar totusi eu refuz sa cred ca asta vrea adika sigur doreste ceva mult mai important si cred ca il vrea pe Kyuubi din Naruto.Prinsa in gandurile mele nu am observat ca am ajuns in fata casei. Intru in casa si ma indrept spre camera mea. Probanil va intrbati de ce nu este nimeni in casa, simplu pentru ca perintii mei au fost ucisi in lupta cu Akatsuki. Intru in camera mea care era o camera simpla foarte modest aranjata si doar cu strictul necesar. Imi aleg din sifonier hainele necesare pentru aceasta misiune ,adika o pereche de colanti lungi mulati pe corp care imi dau abilitatea de a ma misca lejer , un maieu negru, care avea de sub bust pana jos plasa, o bluza neagra iar pe deasupra vesta antiglont care era de culoare verde. In picioare imi pun sandalele ninja si tot armamentrul, kunayurile, shurikenturile, otracurile si pergamentele. Tot ce aveam si era necesar pentru aceasta misiune. n picoare imi pun santale ninja de culoare neagra iar parul meu scurt il las desprins si bandana satului mi-o pun pe frunte. Cand sunt gata ies din camera apoi din casa, si plec spre iesirea din sat. Sunt sigura ca Tsunade-sama, nu ii va face niciun rau lui Sasuke, o fi el un ninja fugar dat inca face parte din sat si este un ninja foarte important. In drum ma intalnesc cu Ino care pare ca si ea este pregatita de misiune, si foarte ingrijorata . O salut si plecam amandoua spre iesire.Cand ajungem acolo ii vedem si pe ceilalti care ne asteptau. Dupa ce ajungem in dreptul lor, plecam. Neji o ia in fata pentru a ne indruma.

Sasuke :

Ma aflu cu echipa mea care pare destul de ingrijoarata in privinta mea. Ii inteleg dar totusi nu au de ce sa se planga. Toti zburam de pe o craca a unui copac pe alta asigurandu-ne ca ne observa toti ninja ce pazesc satul si care patruleaza. Totul merge conform planului, toti or sa creada ca mergem sa disturgem satul sau sa il luam pe Naruto sau mai stiu eu ce. Ei bine se inseala cu totii amarnic. Nu stiu ce vor Toby si Zaestu si nici nu imi pasa. Cred ca il vor pe Naruto, dar la cum il cunosc eu pe blond nu se va lasa asa de usor prins. Eu am altceva in minte, ceva maret si ceva ce se va intampla. Pentru asta am nevoe de cineva...o fata dar nu orice fata, una care mereu a fost buna cu mine si ma iubit cu adevarat, o fata cam enervanta si de care ma voi folosi fie ca vrea fie ca nu. Nu imi pasa ce va zice dar voi avea nevoie de ea ca sa realizez ceea ce vreau .Toata echipa mea ma batea la cap si ma intrebau de ce a trebuit sa venim in Konoha si de ce sa ne lasam vazuti. Karin ma anunta din doua in daua minunte va vin cat mai multi ninja care ne urmaresc. Asta mi-o zicea la ureche pentru a nu fi auziti de aceea trebuie sa pastram mereu linistea. Dupa ce traversam padurea ajungem intr-un camp, iar Karin ne da de stire ca un grup de doisprezece ninja se apropie si ca unul din ei are o canitate foarte imensa de ceakra, sigur acela e Naruto. Acum tot ce trebuie sa facem este sa ne facem comozi si sa asteptam sa apara.

Sakura :

Toti saream de pe o craca pe alta a copacilor din padure, fara sa zicem nimik. Tacerea domina peste noi, toti suntem ingrijorati in legatura cu misiunea. Naruto cred ca vroia cel mai mult sa se intalneasca cu Sasuke si sa-l aduka inapoi de partea binelui. Probabil ca se simte vinovat adica a reusit sa ii deschida ochii lui Gaara cand era doar un chunin , sa luptat cu cei din Akatsuki si a invins dar nu a reusit sa-si aduca inapoi cel mai bun prieten. Eu il inteleg si eu ma simt la fel de vinovata, nici eu nu am realizat prea multe dar in nopatea aceea am fost o proasta ca i-am zis ca il iubesc am fost o proasta ca l-am lasat sa plece si inca sunt o proasta pentru ca inca il iubesc. Ma abtin sa nu plang si imi continui drumul. Ciudat e faptul ca el este foarte destept si nu s-ar fi lasat vazut trebuie sa fie ceva la mijloc si vom afla ce in curand , presimt asta. La un moment dat ajungem intr-un camp unde remanem cu toti socati cand ii vedem echipa lui Sasuke care se pare ca ne astepta. Trebuia sa imi imaginez a facut asta intentionat . Cum ii vedem luam pozitia de atac si ne pregatim pentru ca sunt sigura va urma o lupta crancena. Naruto este singurul care ramane in fata si eu in spatele lui privind-ul cu ingijorare.
- Ce vrei Sasuke, de ce ai venit aici? Daka ai venit sa distrugi satul ia-ti adio; zice Naruto sigur pe el .
- Hehe, prostilor, nu as fi venit pana aici sa distrug satul sau ma rog ce a mai rams din el, si nu iti fa griji Naruto am terminat de mult cu vanatul dupa tine ; zice el razand in badjocora.
- Atunci de ce....ai..venit? il intreb eu cu vocea tramurand nu pot sa cred ce a putut sa ajunga toata ura aceea este indrumat de ea.
Acesta nu mai zice nimic si doar zambeste, apoi se intreapta spre Naruto eu fiind in spatele lui am sarit cat de sus am putut pentru a ma feri, si Naruto se pare ca este si el derutat din cate vad Sasuke nici nu mai e in fata lui , unde era acum doua secunde . Simt doua brate puternice care imi incojoara talia si dispar cu mine .
Si ceilalti membri ai echipei lui pleaca lasandu-i pe prietenii mei in ceata.
- Sakuraaaaaaaaaaa; striga Naruto nervos cat il tineau plamanii

Ma trezesc intr-o camera, foare intunecoasa fiint intinsa intr-un pat studiez putin camera slab lumnata care avea un pat, o noptiera in stanga patului, un dulap care avea o biblioteca si o masuta. Nu pot sa zic ca era prea primitoare dar de ce sunt eu aici oare si ce sa intamplat? Nu am timp sa ma gandesc la asta pentru ca in incapere isi face aparitia Sasuke.....



Cam ast a fost capitolul, am incercat cat de cat sa va respect toate sfaturile de estetica si tot ce mi-ati mai zis, sper ca acum e mai bine si va multumesc pentru comm-uri. Le astept pe urmatoarele.



Răspunsuri în acest subiect
Ninja LoVe - de Elyy - 07-03-2011, 11:25 AM
RE: Ninja LoVe - de Katniss - 07-03-2011, 08:17 PM
RE: Ninja LoVe - de Aniella - 07-03-2011, 09:21 PM
RE: Ninja LoVe - de Elyy - 08-03-2011, 12:55 AM
RE: Ninja LoVe - de Katniss - 08-03-2011, 02:37 AM
RE: Ninja LoVe - de Rose ^^ - 10-03-2011, 10:21 PM
RE: Ninja LoVe - de ~~Kitoka~~ - 10-03-2011, 11:54 PM
RE: Ninja LoVe - de Elyy - 11-03-2011, 12:37 AM
RE: Ninja LoVe - de Katniss - 11-03-2011, 11:41 AM
RE: Ninja LoVe - de ~~Kitoka~~ - 11-03-2011, 07:08 PM
RE: Ninja LoVe - de Yin - 11-03-2011, 08:39 PM
RE: Ninja LoVe - de Rose ^^ - 11-03-2011, 10:28 PM
RE: Ninja LoVe - de Sho-Yo - 13-03-2011, 12:07 AM
RE: Ninja LoVe - de Capsunica - 26-05-2011, 11:51 PM
RE: Ninja LoVe - de Flash - 27-05-2011, 10:12 AM
RE: Ninja LoVe - de Capsunica - 27-05-2011, 10:51 AM
RE: Ninja LoVe - de Elyy - 27-05-2011, 07:56 PM
RE: Ninja LoVe - de Capsunica - 05-06-2011, 06:55 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 9.026 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.639 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 4.000 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.261 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.756 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Iubirea unui ninja(SasuSaku) Shadow. 9 9.980 23-06-2009, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  A story of a ninja. Lolli 17 12.299 17-05-2009, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Ninja original story [XXI century] Sakura_Blossom 0 3.567 23-11-2007, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Sakura_Blossom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)