Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima dorinta inainte de moarte

#23
Hei-hei-hei! Am venit cu next-ul!!! Scuze de intarziere! Deci... Lectura placuta!

Capitolul 5
O INTAMPLARE NEASTEPTATA


Doamne, ce`o dura atat? Cat poate fi de greu sa cumperi doua energizante? Cred ca am sa intru in club sa vad ce face, poate are nevoie de ajutor, poate l`au saltat gorilele clubului pe sus pentru ca este prea frumos... ce tot spun? Frumos pe naiba! Ma indrept alene catre intrarea clubului, cand ochii imi pica pe un tip cu parul negru, cu reflecti albastre, care se saruta cu... Sandra!!! Sandra este prietena verisorului meu. Are ochii de culoarea maslinelor si parul roscat. Cum se poate saruta cu Sasuke, cand are un iubit ce tine la ea mai mult ca la viata lui? Incep sa alerg spre ei, nesimntind cand mi-a cazut geanta. O trag pe Sandra de umar, indreptandua cu fata spre mine. Brunetului ii apare un zambet pervers pe chip, probabil crezand ca sunt geloasa.
- Sakura...! spune Sandra Ce faci aici?
- Aici lucrez desteapt`o! Mai bine zis ce faci tu aici? Mai ales cu el? Ai uitat ca ai un iubit? Daca da, iti amintesc eu! Il cheama Andrei Haruno, si este varul meu! spun eu rastindu-ma la ea.
In interiorul meu, chiar daca nu vreau sa recunosc, m-a durut cand l-am vazut pe Sasuke sarutandu-se cu alta, dar asta nu inseamna ca il iubesc, nu?
- Imi pare rau, nu stiam ce fac, si... spune Sandra ca sa se scuze
- Nu mie trebuie sa imi ceri iertare, ci lui!
Sandra isi intoarce capul, si zareste un baiat cu varsta de vre-o douazeci de ani, cu parul de culoarea nucilor, si ochii albastrii. In ochii lui se putea citi tristetea si nervozitatea. O i`a de mana si ies afara din club. De aici nu mai stiu ce s-a intamplat cu ei doi. Imi arunc privirea spre Sasuke, si ii spun calma, si amuzata de situatie:
- Ce s-a intamplat cu energizantele? il intreb, dupa care ii zambesc amical. Acesta ramane masca. Cred ca se astepta sa fiu geloasa, sau sa fac vre`o criza de isterie pe aici. Baietas, nu o cunosti pe adevarata Sakura! Se uita la mine ca la felul paisprezece, si comanda doua energizante.
- P-poftim. imi spune acesta, dandu`mi un energizant.
- S`a intamplat ceva? spun eu ironica
- Nu. Eu trebuie sa plec. Poate ne vom mai vedea candva... spune el revenindu-si.
- Ok. Pa-pa! spun eu sarutandul pe obraz, si pierdundu-ma in multime. Arunc o ultima privire in spate, si observ pe brunet cu mana pe obraz, nemiscandu-se. Chicotesc incet, si ma indrept spre iesirea din club. Caut cu ochii masina, reusind sa o zaresc. Imi deschid geanta... nu se poate! Unde e geanta mea? Acolo am portofelul, cheile, mobilul, macheajurile, cardurile de credit... Doamne, unde am lasat geanta? O caut cu disperare prin jur, dar fara rost... O mana calda, prea calda chear, imi atinge umarul gol si umed, deoarece a inceput sa picure.
- Iti apartine? spune... Sasuke, inmanandu-mi geanta din piele, de culoare neagra. Doamne... cum se gandeste el la toate... incepe sa imi placa! E asa de dulce si atent... Ce tot spun? Acum doi ani am facut o promisiune, si nu o pot incalca!
- Da.. E geanta mea. Unde ai gasit-o? Ii spun eu usurata.
- La iesirea din club. Aveai ceva de valoare in ea?
- Da... Bani, carti de credite, cheile de la apartament si de la masina... Uf! Mersi mult! Acum trebuie sa plec... Ceau!
- Nu ai pentru ce... Pa… spune el cu un glas stins, si se da cativa pasi inapoi. Ma rezem cu spatele de masina. Am o masina marca Mercedes, de forma GLK, avand culoarea gri metalizat. Imi deschid poseta, luand din ea cheile. Deschid masina, dar pana sa urc in ea mai arunc o ultima privire in spatele meu, la Sasuke...

Cam atat pentru azi :))
Next`ul il aduce Crissy:P
Deci.... Ja ne!! :*
[/size]

Eu: Fata cu ochii mari si albastri. Fata care adora marea. Fata care zambeste din orice. Fata care e mereu indragostita. Fata cu teluri in viata. Fata cu parul brunet. Fata careia ii place toamna tarzie. Fata caruia ii place Coca-Colla. Fata care spune glume. Fata caruia ii plac bomboanele. Fata care isi traieste viata la maxim. Fata care danseaza. Fata care mazgaleste cu creioane colorate in caietele de teme. Fata ce miroase a capsuni. Fata caruia ii plac fluturii.



Tu: Baiatul cu parul negru. Baiatul care mereu se uita dupa mine. Baiatul caruia ii place sa iasa in evidenta. Baiatul caruia ii sclipesc ochii. Baiatul care ii place sa imparta. Baiatul care mereu iese afara cand e cald. Baiatul caruia ii place rock`ul. Baiatul care ii place sa se imbrace la moda. Baiatul care nu este atent la detalii. Baiatul caruia nu ii place sa faca poze. Baiatul cu zambetul pe buze. Baiatul cu multi prieteni. Baiatul cu multa ambitie. Baiatul care este cel mai popular din scoala.



I love my friend :love: :

Where`s my cookye?
Venus-Roseta
Contagieuse
MusicxD
FlyAway [Crissy]
Tigroaica

My Chibi: [Imagine: chibi_8310.gif]
, chibi-ul lui


My fanfic:

"O ultima dorinta inainte de moarte"
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=25584





Răspunsuri în acest subiect
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 02-03-2011, 01:54 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Addeh - 02-03-2011, 10:47 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de MooN. - 02-03-2011, 08:35 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Addeh - 02-03-2011, 08:51 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 04-03-2011, 01:32 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 09-03-2011, 02:01 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de MooN. - 22-03-2011, 05:00 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Nixu - 22-03-2011, 05:36 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 23-03-2011, 12:39 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de DozzaDeColla - 26-04-2011, 10:38 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de MooN. - 07-05-2011, 09:53 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de KiDda - 07-05-2011, 10:45 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Nixu - 08-05-2011, 06:38 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 12-05-2011, 12:55 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.812 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Dorinta devenita realitate kimic 1 2.143 15-06-2013, 02:30 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.327 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.143 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 32.694 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.209 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.403 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.304 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.233 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.648 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)