Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: De ce nu lasati comentarii?
Nu vreau
7.25%
5 7.25%
Mi-e lene
24.64%
17 24.64%
N-am chef
13.04%
9 13.04%
Mai tarziu
14.49%
10 14.49%
Ba da, las.
40.58%
28 40.58%
Total 69 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea

#8
Imi pare rau pentru perioada asta in care nu am postat dar nu stiu ce s-a intamplat cu contul meu cel vechi ca nu-l mai pot accesa  Anyway, am ajuns cu nextul ;;).

O poveste interzisa

Razele calde ale soarelui imi mangaie pleoapele, facandu-ma sa ma trezesc. Langa mine, rozalia statea statea si se uita la mine, cu o sclipire in ochi mai deosebita. Mana ei catifelata se juca in parul meu facandu-l sa se ravaseasca. Ochii mei negri o priveau cu uimire si putin regret pentru visul pe care il avusem noaptea trecuta. Rozalia ma saruta pe obraz si se ridica din pat, indreptandu-se spre baie. Ma ridic si eu si ma duc la geam. Pe cerul senin, zburau tot felul de pasarele. Iarba era ascunsa de mii de floricele colorate si parfumate. Nu apuc sa analizez toate aceste detalii pe langa care trecem zi cu zi fara sa le observam pentru ca rozalia iese din baie. Fata poarta o pereche de colanti scruti, negri, o fusta roz si un maieu roz inchis. Parul ei lung este prins intr-o coada impletita. Ma duc si eu la baie. Intru in incaperea mare si dau drumul la dus. Picaturile calde de apa se lovesc repede de corpul meu, facansu-l sa se improspateze. Opresc apa si imi sterg corpul cu un prosop dupa care imi iau o pereche de pantaloni scurti albi si un tricou albastru cu semnul Uchiha pe spate.

In biroul lui Tsunade, hokage-ul satului este mare zarva. Blonda face scandal de ce nu am adus-o pe rozalie la ea cand am gasit-o.
-Lady Tsunade, am avut singur grija de ea asa ca nu trebuie sa va faceti griji. Nu a patit nimic si nici nu va pati cat timp este cu mine.
Sakura iese afara rugata fiind de blonda care doreste sa avem o discutie in particular.
-Sasuke, stiu ca ai avut o intentie buna dar gandestete ce poate face fata asta. Are puteri foarte mari care ar putea ucide pe oricine. Nu ai acces la aceste informatii dar am sa iti spun o poveste care sper sa te faca sa intelegi.
Ma asez pe scaun si astept.
-Sasuke, ce iti voi spune acum nu trebuie sa paraseasca aceasta camera. Demult, inainte ca vulpea cu noua cozi sa distruga satul, in satul ierbii se nastea Sakura. In acea seara, un lup cu doua cozi si cu semiluna in frunte a atacat acolo. Din intamplare eram acolo impreuna cu Shizune. A trebuit sa facem cu Sakura exact cum a facut si la patrulea hokage cu Naruto. In acea seara, Sakura a primit puterea lui Eres, acel lup. Tatal ei, Rao, a hotarat sa nu ii spuna Sakurei pentru ca, daca va afla, nu va trebui sa fie supusa unor antrenamente chinuitoare chiar si pentru mine. Dar cand Marsis a murit, tatal ei i-a povestit fetei despre ce se afla in ea. De atunci Sakura se antreneaza. Cand o sa ai ocazia, sa te uiti sa vezi ce semn are Sakura langa gat in spate. Semiluna vine de la cea pe care o avea lupul in frunte iar steaua vine de la stelele ce la au fiecare din clan. Sasuke, daca cineva o ataca pe Sakura cat timp este la noi, satul va avea de suferit. Trandafirii stea au atata putere, incat ar distruge satul doar doi. Daca tatal fetei afla ca i s-a intamplat ceva, vom avea toti de suferit. De cand mama ei a murit, Rao are grija de ea ca ochii din cap, dar se parea ca in seara cand ai gasit-o in padure a plecat fara sa ii spuna. Tatal Sakurei e afara si asteapta sa o ia pe Sakura acasa.
-Dar nu poate sa o ia acasa... insa nu am apucat sa termin caci pe usa intra un barbat inalt, cu parul scurt, saten. Ochii verzi ca ai rozaliei ma priveau apoi se intoarse catre Tsunade. Aceasta o chema pe Sakura inauntru. Fata intra in incapere si veni langa mine. O iau de mana si o tin strans pentru ca nu vroiam sa o las sa plece.
-Sakura, te vei intoarce acasa cu tatal tau. Drum bun ! zice Tsunade intorcandu-se.
-Ce ? Dar nu pot sa plec. Nu vreau sa plec ! zise rozalia mergand in spatele meu si impreunandu-si mainile pe langa abdomenul meu. Tatal ei ii spune ca trebuie sa plece asa ca sa nu mai zaboveasca. Rozalia lasa capul in jos dar veni in fata mea si ma saruta lung pe buze. Linba mea se strecura in lacasul sau umed mangaind-o pe a sa. Rozalia pleca cu tatal sau iar eu la casa mea.

Stau in gradina si privesc luna. Parca in ea se oglindea imaginea vesela a fetei. Deja imi era dor de ea. De ce a trebuit sa plece ? De ce nu putea ramene langa mine ? Imi amintesc ce imi zise rozalia cu o seara inainte

Flashback
-Sasuke, daca eu vreodata voi pleca, trebuie doar sa te uiti la luna si sa canti, asa voi fi mereu langa tine cand vei avea nevoie.
End flashback

Staring out at the rain with a heavy heart
It's the end of the world in my mind
Then your voice pulls me back like a wake up call
I've been looking for the answer
Somewhere
I couldn't see that it was right there
But now I know what I didn't know

Because you live and breathe
Because you make me believe in myself when nobody else can help
Because you live, girl
My world has twice as many stars in the sky

It's alright, I survived, I'm alive again
Cuz of you, made it through every storm
What is life, what's the use if you're killed inside
I'm so glad I found an angel
Someone
Who was there when all my hopes fell
I wanna fly, looking in your eyes

Because you live and breathe
Because you make me believe in myself when nobody else can help
Because you live, girl[You live]
My world[my world] has twice as many stars in the sky
Because you live, I live

Because you live there's a reason why
I carry on when I lose the fight
I want to give what you've given me always

Because you live and breathe
Because you make me believe in myself when nobody else can help
Because you live, girl
My world[my world] has twice as many stars in the sky

Because you live and breathe
Because you make me believe in myself when nobody else can help
Because you live, girl [Cuz you live]
My world [my world] has everything I need to survive
Because you live... I live I lïve...

Sper ca rozalia sa fi auzit melodia…

Melodia cantata de Sasuke : http://www.youtube.com/watch?v=Hs0HELcUYUY



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea - de Suki - 15-01-2010, 06:07 PM
RE: Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea - de chucky - 16-06-2010, 03:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.847 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Bariera dintre noi si "ei". Prevented :D 1 2.473 08-10-2013, 08:56 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.913 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.223 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.565 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.659 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  [ Twilight ] - Un trandafir albastru robsten 8 6.207 06-03-2011, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.749 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.656 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubirea dintre un tigan si o romanca sweet 12 12.740 05-07-2010, 02:14 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)