Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nopti de vara

#9
Desi am un singur comentariu tot am sa postez^^.

Tsunade a plecat, suntem singuri!

A doua zi a sosit foarte repede. Razele calde ale soarelui mangaiau pamantul rece si in acelasi timp trezeau vietatile din somn. Pasarile colorate au inceput sa ciripeasca de zor, pe cerul senin se insirau nori albi ca laptele. Inca de dimineata se anunta o zi frumoasa. Ca si in celelalte zile, toata lumea se astepta ca temperatura sa ajunga la treizeci si opt de grade. Pe strazile satului, oamenii deja misunau ca furnicutele in musuroaie. Toata lumea a inceput de dimineata sa lucre deoarece la amiaza temperatura era foarte ridicata astfel incat daca isi terminau treaba puteau sa stea la umbra in casele lor.
In camera mea si a Hinatei razele au intrat cu usurinta. Particulele de lumina imi atingeau fata. Incet ochii mei verzi s-au deschis. Primul lucru pe care l-am vazut a fost chipul bland al brunetului. Mi-am ridicat incet capul de pe perna pentru a nu-l trezi. Am vazut cum bandajele sunt imbibate de sange. Am mers la bucatarie unde era Hinata pentru a-l mai lasa putin sa doarma.
-Neata, Sakura-chan ! spuse Hinata cu un zambet pe buze.
-Uau, surioara... spunemi si mie de ce esti asa de fericita.
-Pai, Naruto s-a trezit de dimineata. Dar era putin obosit asa ca l-am lasat sa doarma.
Din cate ne-a invatat Tsunade, baietilor trebuia sa le dam ceva usor la stomac. Asa ca Hinata a facut niste pireu de cartofi iar eu am pregatit niste legume. Am pus mancarea pe doua tavi impreuna cu un pahar de suc de portocale si am mers in camera. Aici, ce sa vezi ? Naruto si Sasuke, incapatanati ca de obicei s-au trezit si au incercat sa se ridica. Cand i-am vazut am lasat mancarea pe noptiera si am mers repede la ei.
-Esti un incapatanat! De ce te-ai ridicat ? am spus eu aproape tipand catre Sasuke.
-Pai nu mai suportam sa stau in pat. a spus el cu o fata de catelus nevinovat. Mi-am dat ochii peste cap si l-am ajutat sa se aseze pe pat.
-Nu ai rezistat cateva minute ? Va trebui sa mai astepti cam cinci zile ca sa iti revi. Esti ranit foarte grav! Daca te mai prind ca te ridici ranile facute de Itachi o sa fie o nimica toate pe langa cele facute de mine.
Brunetul ma privea uimit. Poate pentru ca nu ma mai vazuse asa. Faptul ca el si Sasori au plecat m-a facut sa devin mai puternica, mai curajoasa, mai indrazneata. M-am dus la noptiera si am luat mancarea. La fel a facut si Hinata. Cat timp baietii mancau noi pregateam bandajele curate. Stiam ca brunetul se uita fix la mine, de aceea parca aveam o stare de incomoditate dar mi-am continuat treaba. Dupa ce au terminat de mancat nu a trecut mult timp si am terminat si noi. Am dus tavile cu farfuriile in bucatarie. Acolo am umplut paharele cu suc si am urcat din nou in camera. De data aceasta baietii stateau in pat si discutau.
-Haideti sa va schimbam bandajele. am spus amandoua in acelasi timp. Baietii s-au ridicat incet. Le-am dat jos bandajele cu mare greutate deoarece orice miscare mai brusca pe care o faceam baietii scoteau cate un scancet de durere. Usor am luat un unguient pregatit din plante si l-am uns pe Sasuke la rana de pe piept, apoi la cea de pe piciorul stang iar in final la cea de la mana dreapta. Acele trei rani erau mai grave, restul erau vanatai usoare. Sasuke imi urmarea atent fiecare miscare. Nu l-am luat in seama. Cand am terminat de dat cu acea crema din plante i-am pus un nou bandaj curat.
-Acum intindete si incearca sa adormi. i-am spus incet deoarece nu vroiam sa il trezesc pe Naruto care deja adormise.
-Dar si tu ar trebui sa dormi putin. Nu cred ca ti-a fost prea bine sa dormi asa incordata pe scaun.
-De unde sti cum am dormit ? Am adormit dupa ce te-ai culcat tu si m-am trezit cu mult inaintea ta. am raspuns eu uimita de raspunsul brunetului.
Sasuke nu mi-a raspuns. Doar s-a intins in pat. Hinata a mers in bucatarie sa spele vasele. Cand am vrut sa ma ridic sa ma duc sa o ajut, mana calda si fina a brunetului a prins-o pe a mea. Il priveam uimita. Ce se intampla cu el ? Inainte era rece si distant iar acum...
-Ce faci ? am spus eu curioasa de intentia lui Sasuke.
-Avand in vedere ca nu ai dormit azi-noapte ce ai zice daca am dormi impreuna ? a spus el cu o privire blanda. Am ramas socata. Sa dorm in acelasi pat cu el ? Inainte sa plece era rautacios si acum vrea sa dorm in acelasi pat cu el ? Nu stiam ce sa fac. Inima mea ma ghida langa el dar mintea era de alta parere. Daca ma duceam langa el ii demonstram ca nu m-am schimbat deloc si ca sunt tot aceeasi fata prostuta indragostita de el. Chiar daca sentimentul nobil pe care il purtam pentru Sasuke nu s-a stins nu vroiam sa ii arat ca in inima mea, acea floare semanata de el acum multa vreme in urma a inflorit ca un trandafir rosu in razele jucause ale soarelui.
-Acum cred ca este momentul sa iti amintesc ca suntem doar fosti colegi de echipa si amici. Mi-am mucit mana prinsa de a lui si am vrut sa plec dar fara folos. Chiar daca era ranit a fost rapid si m-a tras langa el. Inainte sa apuc sa fac ceva buzele lui s-au unit cu ale mele intr-un sarut tandru dar in acelasi timp si pasional. La inceput nu am reactionat. Stiam ca nu e bine dar imi placea acea senzatie. Era un sentiment precum o comoara pretioasa cara abea acum era bezgropata dupa o lunga perioada de timp. Limba lui imi explora gura in voie. Nici nu il respingeam dar nici nu ii dadeam satisfactie. Pana la urma, mi-am dat seama ca poate tot ceea ce facea Sasuke putea sa fie adevarat sau putea sa fie o gluma. L-am impins usor privindul in ochi. Acei ochi reci care cautau doar razbunarea au disparut, lasand loc unora care exprimau caldura, bucuria de a trai si speranta ca intr-o zi tot raul facut de cel care i-a omorat parintii va disparea.
-De ce ai facut asta ? am intrebat eu cu un glas tremurat.
-Sakura... acum ca Itachi e mort si mi-am indeplinit razbunarea, cred ca ar fi timpul sa iti arat adevaratele mele sentimente si sa te fac sa uiti toata suferinta pe care ti-am provocat-o cand am plecat. cand am auzit ce a spus o lacrima de cristal s-a prelins pe chipul meu parca ducand cu ea . A sters-o usor cu mana lui catifelata. Am zambit usor. Incet s-a apropiat de buzele ele. Le-a mangaiat cu ale lui. Dupa putin timp s-au unit intr-un sarut plin de sinceritate. Nu am mai rezistat. I-am raspuns sarutului. Limba lui se juca cu a mea in voie. Ma simteam minunat. In scurt timp nici un locusor din gura mea nu a ramas neexplorat de el. Incet, incet a rupt sarutul. Mi-am pus capul pe umarul lui in timp ce mana lui precea dupa gatul meu pana la spate. A inceput sa ma maingaie usor facanduma sa simt un fior pe sira spinarii. Am adormit usor in bratele lui protectoare fiind sigura ca nimic nu mi s-ar putea intampla.
Orele treceau in zbor dar cand dormeai parca timpul statea in loc. Pe la ora patru dupamiaza, cand caldura era mai apriga, ochii mei s-au deschis brusc. M-am uitat la brunet. Acesta era il lumea dulce a visurilor.
-Sakura... spuse el prin somn. Un zambet mi s-a schitat in coltul gurii. M-am ridicat incet sa nu il trezesc. Am mers incet la geam si am lasat jaluzeaua jos iar apui am tras perdeaua de culoare maro. Am facut intuneric pentru a fi mai racoare. Cu pasi marunti am iesit din camera. Cand deschis usa dand sa ies spre holul lung un mic scartait s-a auzit. M-am uitat la cei doi baieti sa vad daca nu cumva s-au trezit deranjati de sunetul produs dar nu aveau nici o treaba. Dormeau in continuare linistiti. Am inchis usa dupa mine pasind in holul de culoare galbena. Am mers pana in capatul lui si am coborat scarile din lemn de fag. Ajunsa il livingul casei am vazuto pe Hinata citind o carte.
-E buna cartea, Hin? am intrebat-o zambind.
-Da. In sfarsit te-ai trezit. A fost Tsunade pe aici. A mers la noi in camera, i-a consultat pe baieti si a spus ca mai trebuie sa stea cateva zile in pat. Mi-a spus ca pleaca impreuna cu Kakashi, Kurenai si Asuma intr-o misiune. O sa se intoarca peste o saptamana.
-Bine. Ma duc sa iau un pahar cu suc. Vrei si tu ?
Bruneta a dat afirmativ din cap. M-am dus in bucatarie si din frigider am scos doua portocale. Le-am stors si am pus sucul in doua pahare. Apoi am stors si niste smeura si le-am amestecat. Dupa putin timp m-am intors iar in livindg. Am baut sucul din pahare in timp ce discutam. Chiar daca am terminat sucul discutiile au continuat. Dupa cateva ore in care am aflat mai mute lucruri de Hinata am hotarat sa mergem sa ne culcam. Eu puteam sa dorm langa Sasuke dar Hinata?
Am urcat scarile care duceau la etaj si am intrat in camera. Baietii vorbeau despre ce au facut cat timp erau plecati. Naruto si-a intors privirea catre Hinata, a inghitit in sec iar apoi a spus :
-Hinata-chan... daca vrei poti sa.... tormi cu mine.
Hinata a dat din cap aprobator. Am mers la baie sin e-am imbracat in camesi de noapte. Eu purtam o camasa de noapte scurta, roz cu bretele iar Hinata o camasa de noapte cu maneci scurte de culoare albastra pana deasupra genunchilor. Cand am intrat in camera baietii aveau gurile cascate. Am tras perdelele si am ridicat jaluzelele. Apoi ne-am asezat in paturi. Le-am spus noapte buna celorlalti si m-am intors catre geam. Dragul mea Sasuke, asa ranit cum era, s-a intors catre mine luanduma in brate. El a adormit repede dar eu abia acum intram in largul meu. Noaptea.
Ca de obicei dupa o zi obositoare mandra luna isi facu aparitia printre stele. Ca de obicei m-a fermecat prin prezenta ei. O priveam neincetat. Parca in ea se oglindea o poza cu mine si cu Sasori cand eram mici. El era singurul care lipsea pentru a fi complet fericita. Intr-un final Mos Ene si-a aratat prezenta si la mine. Toata noaptea Sasuke ma tinut in brate.

Sper ca e destul de lung. Vreau multe, multe comentarii:X.



Răspunsuri în acest subiect
Nopti de vara - de Shadow. - 18-07-2009, 06:07 PM
RE: Naruto Shippuden- Nopti de vara - de Shadow. - 18-07-2009, 09:59 PM
RE: Naruto Shippuden- Nopti de vara - de Nya. - 19-07-2009, 04:26 PM
RE: Naruto Shippuden- Nopti de vara - de Shadow. - 27-07-2009, 04:54 PM
RE: [naruto shippuden] Nopti de vara - de Shadow. - 27-07-2009, 09:06 PM
RE: [naruto shippuden] Nopti de vara - de A'Svear - 27-07-2009, 11:10 PM
RE: [naruto shippuden] Nopti de vara - de Shadow. - 30-07-2009, 02:04 PM
RE: [naruto shippuden] Nopti de vara - de Flash - 30-07-2009, 02:23 PM
RE: [naruto shippuden] Nopti de vara - de Marty:X - 01-08-2009, 11:22 AM
RE: [naruto shippuden] Nopti de vara - de Shadow. - 03-08-2009, 04:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 20.493 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Yaoi] Nopti uitate Lexxu 4 3.259 17-06-2012, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Beba.
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.748 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O iubire de-o vară? Ayu.Lore 5 2.193 01-09-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ayu.Lore
  Ploi scurte de vară chrissta 8 3.731 11-12-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  O vara de vis lary-chan_sakura 4 3.180 15-08-2010, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Obsesia unei nopti sau mai mult [+18] aly_lady_kiss 2 2.861 03-08-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Paradox
  Suspinuri în culori de vară [yaoi] Claribel 5 4.453 28-07-2010, 10:27 PM
Ultimul răspuns: SAYA_ANGEL


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)