Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea trece peste orice

#10
Am pus acum continuarea deoarece nu stiu in cat timp am sa pun urmatorul capitol.

Cap 4.



A doua zi a sosit repede in Konoha. Soarele incalzea pamantul in timp ce luna se odihnea. Intr-un apartament luxos din centrul orasului doi tineri dormeau linistiti. Nu erau nimeni altii decat Sasuke si Sakura. Puteau sa doarma cat doresc deoarece in ziua aceea nu se tineau ore. Deodata ochii negrii ai baiatului s-au deschis. Isi privea iubita care dormea cu capul pe pieptul sau. O saruta usor pe frunte ca sa nu o trezeasca, dupa care lua telecomanda ce era pe noptiera de langa pat. A aprins televizorul si a luat la rand canalele. Dupa cinci minute a gasit un film pe gustul lui. Din cand in cand tragea cu ochiul la rozalie. Aceasta parea un inger cazut din cer. In timp ce filmul era vizionat atent de brunet, ochii de smarald ai fetei s-au deschis.
-Buna dimineata, Sasuke! a spus aceasta zambind.
-Neata, floarea mea de cires. Ai dormit bine?
-Da. Ma duc sa pregatesc ceva de mancare. Ai vreo preferinta?
-Nu. Ce vrei tu.
Rozalia s-a ridicat din pat si s-a dus spre bucatare. A pregatit niste pine prajita si un ceai dupa care l-a chemat pe brunet. Au mancat, au discutat si au ras. Dupa o masa gustoasa impreuna, fata i-a spus brunetului ca merge pana acasa sa isi ia alte haine pe ea. L-a sarutat pe buze si a plecat. Cand a iesit pe scari a vazut-o pe Hinata urcand cu doua valive impreuna cu blondul.
-Hei, ati sosit. Hinata hai sa te ajut.
-Da, am sosit. a spus blondul cu zambetul pe buze.
Cele doua fete au intrat in apartamentul rozaliei. Sakura i-a aratat brunetei camera in care va sta.
-Multumesc ca ma primesti, Sakura.
-Pentru nimic. De aceea suntem cele mai bune prietene.
Sakura a lasat-o pe Hinata sa despacheteze in timp ce ea a mers sa se schimbe. A intrat in baie, a facut un dus dupa care s-a dus in camera ei. A deschis dulapul. Din el si-a scos o fusta scurta rosie, un tricou alb si o pereche de sandale albe. Si-a prins parul intr-o coada si a iesit pe usa. A chemat-o pe Hinaya si au mers sa se plimbe.In parc s-au intalnit cu…

Hai sa v alas putin in suspans. Va spun de pe acum. Nu cu Sasuke sau Naruto.



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea trece peste orice - de Shadow. - 12-05-2009, 07:32 AM
RE: Iubirea trece peste orice (Sasusaku) - de Shadow. - 20-05-2009, 10:53 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.293 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Code Geass rasboi peste Europa :Romania sub asediu Jbelux 2 2.424 27-05-2011, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.001 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Dragostea este mai puternica decat orice legatura de sange Mada Shine 3 3.658 20-02-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Iubirea topeste orice inima ingetata Hitman 8 4.263 23-06-2009, 01:02 AM
Ultimul răspuns: LoveNight
  O dragoste vesnica trece peste orce obstacol(SasuXSaku love) Sasuke-love-forever-sakura 12 14.684 23-04-2009, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sasuke-love-forever-sakura


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)