Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea trece peste orice

#4
Bun... din cate am vazut pana acum va place ficul meu. M-am cam grabit sa spun ca capitolul doi este hentai. Mi-am pus ideile in ordince si m-am gandit ca nu est bine sa pun hentai chiar din capitolul doi. Asa ca am sa va anunt ca am sa pun hentai mai in colo. Sper sa nu va suparati.


Capitolul 2

Dimineata a sosit repede. Soarele isi trimitea razele pe pamantul cald in timp ce pe cer norii albi se lasau dusi de vantul care adia lin. La geamul meu si-au facut aparitia doua pasarele colorate care si-au inceput cantecul melodios. Incet am deschis ochii. M-am dat lenesa jos din pat si m-am indreptat spre geam. Am tras perdeaua iar apoi am deschis geamul. Pasarile au zburat repede crezand ca le voi face rau. Am deschis fereastra larg, lasand aerul curat sa imi invadeze camera. Am mai privit o data orasul dupa care amm-am indreptat spre baie. Mi-am facut siesta de dimineata dupa care m-am intors in camera. Am mers direct la dulapul meu de unde m-am ales o fusta scurta alba, un tricou roz si o pereche de sandale albe. Mi-am prins parul lung intr-o coada si mi-am luat geanta. Inainte de a iesi mi-am amintit ca am lasatt cheile pe masa. M-am indreptat spre bucatarie unde am inceput sa caut cheile. Nu le gaseam nicaieri pana cand am vazut brelogul meu care atarna de pe dulap. Am intins mana si am luat cheile. Am iesit pe usa dupa care am incuiat-o. M-am indreptam incet spre scoala. Pe drum m-am intelnit cu Sasuke.
-Ce faci, Sakura? ma intrebat acesta.
-Pai, uite ma indreptam spre facultate. Sunt in anul intai. Dar tu?
-Facultatea de modeling anul intai clasa B?
-Da, de unde sti?
-In acea clasa sunt si eu. Impreuna cu Naruto si Hinata.
-Naruto si Hinata? am spus eu mirata.
-Da. Naruto sta in apartament cu mine dar s-a dus cu Hinata sa o ajute sa isi inchirieze o camera.
Dupa putin timp am ajuns la institut. In fata portii se afla un baiat inalt, blond, cu ochii albastri. Era imbracat cu o pereche de blugi negri, un tricou alb Nike si o pereche de adidasi Nike. Langa el era o fata bruneta cu ochii lila. Era imbracata cu o rochie pana la genunchi neagra, un tricou mov si o pereche de sandale negre. Cand m-au vazut cei doi m-au imbratisat puternic. Ati ghicit. Erau Naruto si Hinata. Vechii mei prieteni. Dupa multe discutii am deschis subiectul "Locuinta Hinatei".
-Hina, am auzit ca iti cauti un apartament in chirie.
-Asa este. Dar din pacate nu am gasit inca.
-Te deranjaza daca mai locuieste cineva in casa?
-Sigur ca nu.
-Nu ai vrea sa stai la mine. Am o camera goala. Poti sa vi sa locuiesti la mine. Nu ma deranjeaza. Ba chiar mi-ar face placere. am spus eu cu un zambet gingas.
-Vorbesti serios? a spus mirata aceasta.
-Da. Chiar mi-ar face placere compania ta.
-Bine. Dar unde locuiesti?
M-am intors si am aratat cu degetul catre un bloc mare, vopsit in alb si mov. Era unul dintre cele mai frumoase si mai luxoase blocuri. Cand mi-am intors privirea Sasuke, Hinata si Naruto de uitau mirati la mine. Nu stiam de ce dar apoi mi-am dat seama. Se mirau cum de locuiesc acolo. Se asteptau sa le arat un bloc mic, vechi si aproape distrus.
-In blocul acela stau si eu. a zis si Sasuke.
-Uau. Atunci o sa ne vedem mai des.
Deodata sunetul strident al soneriei anunta inceperea orelor. Toti patru am intrat in clasa si ne-am asezat in banci. Eu stateam cu Sasuke iar Hinata cu Naruto. Pana a venit profesorul am discutat o multime de lucruri cu brunetul. Se pare ca nu se schimbase de cand eram mici. Usa clasei se deschise iar pe ea intra un barbat cu parul argintiu cu o masca pe fata. Ne-a spus orarul dupa care ne-a dat liber. Am iesit sa plecam. Hinata a plecat sa isi ia bagajele iar eu ma duceam spre casa. Deodat ao mana calda ma prinse si ma trase catre persoana aceea. Cand m-am uitat era....


Hai sa va tin putin si in suspans.:))



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea trece peste orice - de Shadow. - 12-05-2009, 07:32 AM
RE: Iubirea trece peste orice (Sasusaku) - de Shadow. - 12-05-2009, 07:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.298 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Code Geass rasboi peste Europa :Romania sub asediu Jbelux 2 2.427 27-05-2011, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.008 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Dragostea este mai puternica decat orice legatura de sange Mada Shine 3 3.668 20-02-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Iubirea topeste orice inima ingetata Hitman 8 4.267 23-06-2009, 01:02 AM
Ultimul răspuns: LoveNight
  O dragoste vesnica trece peste orce obstacol(SasuXSaku love) Sasuke-love-forever-sakura 12 14.685 23-04-2009, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sasuke-love-forever-sakura


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)