Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Memoriile unei iubiri

#4
hello cititori ! ce faceti ?pe la scoala cred ...
Lexy.Kitty(sper ca am scris bine):ms ca mi-ai aratat greselile ...sper sa ai mai putine de corectat capitolul asta
Elusivewolf:wow ,chair avem telepatie =)) =))
***candy bar***: da...aparee si Sasule....dar nu ii e alaturi...si m-am grabit!

capitolul 3:
`For my only true love`


Inca imi amintesc ziua aceea .Ceea mai nereusita zi de nastere .Aflu ca mama mea e moarta ,prietena mea cea mai buna e lovita de un fulger ,tata ma trimite la un internat .Stau la internatul StoneHeart de multi ani .Prea multi pentru a mai simti dragostea familiei mele .Niciodata directoarea nu s-a purtat frumos cu mine .Nu ma batea ,desi uneori imi mai dadea palme .Desi au trecut atatia ani ,eu inca nu m-am acomodat cu internatul .Nu am incecat sa vorbesc cu ceilalti copii . Ei ma considerau o ciudata pentru ca nu vorbeam .Eram prea tacuta .Rareori cand vorbeam cu vreun profesor .La ore stateam singura in banca .Era adevarat ca nu prea raspundeam la ore ,dar la teste mereu luam 10 .Am avut noroc ca am putut sta singura intr-o camera .Alti stateau si cate 3 .Nu ma interesa nimic la ore .Mereu dupa ce se terminau orele plecam din incinta internatului .Nu suportam sa stau in acele locuri .Mereu ma duceam si visam la amintirile pe care le aveam cu familia mea .Ma gandeam la Rose ,daca mai traieste sau nu .Si la tata ,ma intrebam cum este acum .Cat timp am fost la internat n-am putut fii fericita .Dar mi-am gasit o alinare .Mereu dupa ore plecam la un stadion .Acolo se practicau multe sporturi ,dar eu eram interesata doar de unul:patinajul .De cand am venit la internat am mers in fiecare zi la patinaj .Adoram sa merg pe gheata cristalina .As putea spune ca eram si priceputa .Am fost, desi eram destul de mica la multe concursuri .De fiecare data am luat un premiu . Poate nu chiar unu ,poate ca nu doi ,dar sigur luam premiul trei sau o mentiune .Bine…meritul nu era numai al meu .Partenerul meu era extraordinar.Era cu un an mai mare ca mine .Era priceput pe patine si il admiram foarte mult .De fapt ,mai bine spus cred ca eram si putin indragostita de el .Avea ochii negri si parul de abanos .Avea niste trasaturi asa frumoasa… .Dar ,din nefericire ,toate fetele il iubeau .Si asta se putea vedea pe chipul lor ,pe cand eu …niciodata nu ti-ai fi putut da seama daca sunt indragostita de el .Doar cu el vorbeam .Imi spunea ca sunt frumoasa si foarte talenta si ca intr-o zi vom putea patina pe cele mai mari scene ale patinajului .Ma facea sa ma simt bine .Eram fericita in momentele cand eram cu el .Atunci imi mai dadeam drumul din carapace .Mereu ma intreba unde invat ,dar nu ii raspundeam , zicandu-I ca nu are importanta .
-Cherry,
vreau sa te prezint familiei mele .Sunt foarte curiosi sa afle despre tine .
De cand am fost la internat mi-am schimbat numele .Nu mi se spunea Sakura ,ci Cherry .Era asemanatoare cat de cat .Mie una imi placea .Doar eram in America .Copiii sigur ar fir as de mine cu numele de Sakura .
-Sti ca nu vreau .
-Dar de ce ? Ce crezi ca o sa iti faca ? Am si eu o sora de varsta noastra .Sigur te-ai intelege cu ea .
-Nu !
Mereu ii spuneam nu .Desi ma invita mereu ,eu refuzam .Parinti lui erau foarte bogati .Stiu ca tatal lui era director la o firma de calculatoare ,ca si tata .Dar nu vroiam.De ce ? pentru ca eu eram o fata simpla ,fara viitor .Nu aveam pe nimeni .Daca m-ar fi cunoscut familia lui ,sigur nu i-ar fi dat voie sa fie partenerul meu .El nu stia ca eu stau la un internat .
-Gata toata lumea ! Timpul de vorbit s-a terminat ,treceti la exerciti !
Aceea voce era a profesoarei mele .Era dura la prima vedere ,dar era foarte buna .Vroia ca noi sa castigam .Si pentru asta ne-a antrebat pana la epuizare .Dar imi placea mai mult la patinoar decat la internat .Dar cum il chema pe printul meu de gheata ? Sasuke Uchiha .Zilele au trecut si urmatoarea zi implineam 5 ani . de cand patinam cu Sasuke
Am primit o scrisoare .Mai bine nu o deschideam.Era de la bunica .Desi m-am bucurat ,mai bine nu o deschideam .



` Draga Sakura
Imi pare foarte rau ca nu am mai tinut legatura si nu te-am vizitat sau sunat. Dar noi mereu te-am avut in gand si ne este foarte dor de tine .Prin aceasta scrisoare te informez ca vei merge la o scoala din Tokyo .Te vei muta acolo .Imi pare foarte rau ,dar nu vei avea voie sa ne vezi si nici noi nu avem voie .Ti-am aranjat o casa frumoasa ,langa un lac .
Sunt sigura ca te-ai gandit si la Rose …dupa ce a lovit-o fulgerul ,a ramas o perioada in coma .Nu credeam ca isi va reveni .Dar ca printr-o minune ,ea si-a revenit .Dar i-a ramas un semn pe fata :un fulger pe o parte a fetii .Cat despre tatal tau …ei bine nici nu ai cum s ail recunosti .Este un om rece si mereu trist si moracanos .Nu se mai distreaza deloc .
Sper sa te revedem curand ,bunica ta Hanabi .
P.S: Din pacate ,nu vei mai putea sa iti continui antrenamentele de patinaj .`


Eram amutita .O parte se bucura ca pleaca din aceste locuri ,iar alta era trista ca nu isi va mai putea continua antrenamentele .Si ce e cel mai rau …nu il voi mai putea vedea pe Sasuke..
Cu mult efort ,m-am dus la stadion .Sasuke ma astepta cu un zambet pe buze .I-am zambit si eu ,darn u m-am indreptat catre el .M-am dus la profesoara .I-am explicat ca nu voi mai putea patina .Ea stia bine de situatia mea .M-a inteles .A dat liber la celelalte perechi si am ramas doar eu si Sasuke .Profesoara Annes ,caci asa o chema ,i-a explicat lui Sasuke ca sa isi imagineze ca e ultima seara de patinat impreuna .Am exersat ultima coregrafie ,care era pentru concurs .In timp ce patinam ,il priveam atent .Pana la urma ,m-a intrebat :
-Cherry ,ce e cu tine ? De ce se comporta asa Dna Annes ?
-Sasuke …eu nici nu stiu cum sa iti spun .Ar fi trebuit sa iti spun totul de la inceput .Eu ..eu trebuie sa ma mut in Tokyo .Deci nu mai pot continua antrenamentul…
-Cherry ,nu putem face nimic pentru a opri asta ? Poate as putea sa vorbesc cu parintii tai sa sa le spun cat de
-Nu !Parintii mei nici nu le pasa de mine !
-Cum adica ?
-Adica mama a murit ,iar tata m-a trimis la un internat unde am stat pana acum !
-Cherry ,trebuia sa imi spui ! te puteam ajuta !
-Nu puteai ...
Urma figura cea mai complicate .Daca reuseam ,am fi putut castiga concursul daca eu nu plecam .
Trebuia sa ma invart in aer de 3 ori si apoi Sasuke sa ma prinda .Am reusit .Profesoara ne aplauda .Cand am aterizat ,Sasuke m-a sarutat, dandu-mi in mana o cutiuta .Eram foarte confuza . Am fugit repede de pe gheata .Nu vroiam sa continui ,desi mi-ar fi placut .Daca ma lasam sarutata in continuu aveam numai de suferit in plus .Brunetul a alergat repede dupa mine ,dar nu m-a gasit .
Insa i-am lasat o cutiuta mica pe care vroiam sa i-o dau la sfarsit .Brunetul a vazut-o si a deschis-o .Inauntru era un pandantiv rotund ,cu poza noastra .I-am lasat un mesaj pe care scria :
`For my only true love`
Am deschis cutiuta de la el .
Aveam si eu un pandantiv la fel in cutiuta de la el .Culmea e ca scria acelas lucru .
Am ras un pic . Dar aveam lacrimi in ochi .As fi vrut sa raman in acele locuri unde am fost chinuita ,dar cu Sasuke decat fara Sasuke ,intr-un loc in care nu cunosc pe nimeni …
[Imagine: gfxd.png]




Răspunsuri în acest subiect
Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 10-05-2009, 02:43 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de Elusive wolf - 11-05-2009, 10:00 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 13-05-2009, 05:31 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 15-05-2009, 02:05 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ஜSheirஜ - 16-05-2009, 12:56 PM
RE: Memoriile unei iubiri - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 11:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.952 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.998 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Memoriile unei Flori Ymequa 12 7.223 10-04-2011, 05:41 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.579 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  in cautarea iubiri saku vampire 7 3.987 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.286 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.383 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Memoriile lui Keyko Kasumi Child Of Sunset 12 9.001 04-08-2009, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*
  Internatul iubiri SakuraMaiKisetsu 14 10.274 10-07-2009, 11:33 PM
Ultimul răspuns: Daniela_Sakura_chan
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.422 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)