Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inima fara speranta

#7
Capitolul 4


Leyla statea intinsa pe pat , in camera ei intunecata. Privea in gol tavanul apoi isi indrepta privirea asupra unui fluture negru. Sarmanul fluture nimerise intr-o panza de paianjen , aflata intr-un colt al camerei. Aprope ca simtea bataile puternice ale fluturelui , care se zbatea de spaima. Pajanjenul , atat de mic pentru Leyla si totusi atat de mare pentru bietul fluture , isi insfaca rapid prada apoi o invalui cu tentaculele lui in panza alba si mortala. Prin sunetele morti parca auzea paianjenul vorbindu-i fluturelui : " n-o sa te doara asta " . Vorbele erau ca un ecou intunecat in mintea ei. " Asta nu o sa te doara , draga... era vocea tatalui ei vitreg care ii soptea in intunericul infricosator. " O sa-ti placa. Desfa picioarele. Haide , catea mica ! " Ii inpinse picioarele la o parte , isi inpinse in ea taria barbateasca si ii puse mana peste gura ca sa o inpiedice sa urle de durere. Avea treisprezece ani. Dupa noaptea aceea , totul deveni un ritual ingrozitor in fiecare noapte. " Ai noroc ca ai un barbat ca mine care sa te invete cum sa faci amor " , ii spunea el. Si cadea peste ea si o insfaca si nici plansetele si nici rugamintile nu-l puteau opri.
Leyla nu-l cunoscuse pe tatal ei. Mama ei era femeie de serviciu si lucra noaptea la o cladire de birouri de langa micul lor apartament. Tatal vitreg al Leylei era un barbat urias ce fusese ranit intr-un accident la o otelarie si statea acasa majoritatea timpului. Noaptea , cand mama Leylei pleca la lucru , el venea in camera ei. " Daca spui ceva mamei tale , te omor ".
Intr-o dimineata , ingrozita de amenintarile tatalui ei vitreg , ea decise ce trebuie s-ai spuna mamei ei ce se intampla. Mama ei va orpi treaba asta.
-Mama , sotul tau vine in patul meu noaptea cand tu pleci la lucru si ma obliga sa fiu a lui.
Mama ei se uita fix la ea un moment , apoi o lovi tare pe Leyla peste fazta.
- Sa nu indraznesti sa inventezi mincinui din astea , curva mica !
Leyla nu mai deschise discutia si hotarase sa ramana acasa de frica. Dar , in ziua in care afla ca este insarcinata , fugi de acasa si se duse sa stea cu o matusa , in Kanssass.
Din ziua in care Leyla fugi de acasa , viata ei se schimba total. Matusa Sophie o ajutase si ii dadea sfaturi. Leyla hotarase sa faca un avort. S-a aranjat pe tacute , la un sfarsit de saptamana , si a fost facut de o moasa , prietna a matusi Leylei. Dupa ce totul se termina , Leyla se gandi cu furie : " N-am sa ma las vreodata un barbat sa ma atinga. Niciodata ! " Se inprietenise la scoala , dar nicidecum cu un baiat. Toate prietene ei aveau intalniri , dar Leyla era o singuratica si prea mandra sa spuna cuiva de ce. Ea se lua dupa matusa ei la care tine foarte mult. Kat nu avuse prea mare interes pentru scoala sau pentru citit , dar matusa ei schimba toatea astea. Casa ei era plina de carti , iar entuziasmul lui Sophie fazta de le era molipsitor. " Poti fi oricine vrei , dar asta depinde de tine " . Acesta era inceputul.
Leyla a devenit cea mai buna eleva din clasa. Era o cititoare avida. Cand Leyla veni acasa de la scoala , intr-o zi , ii spuse matusii Sophie :
-Am sa fiu doctorita. Una faimoasa.
Visele ei ramasesera doar simple vise. Nu ajunse doctorita , dar chiar si asa ii placea sa fie profesoara de sexologie. Nu se astepta sa devine profesoara , si mai ales sa vorbeasca despre sex si tot ce avea legatura cu el. Nu era o maniaca sexuala , nu stie nimic despre sexul in sine . Intamplarile cu tatal ei inca o inspaimantau. Nu ! Ea alese sa fie profesoara de sexologie pentru ca avea legatura oarecum cu o doctorita , cel putin partea cu cunostintile , dar si pentru ca o atragea adevarata fiinta a omului. Semanta vieti , apoi crearea ebrionului si dezvolatarea acestuia intr-un bebelas.
Acum privea inspaimantata cum paianjenul isi devora prada. Hotorata se ridica de pe pat , luase un bat si distruse panza paianjenului eliberand fluture. " Fiecare merita sa fie liber " , gandi ea apoi se aseza din nou pe patul rece. Brusc , mintea ei fu invadata de Benny. Acel tanar arogant si ingamfat , pe care ea il detesta atat. Il ura si stia bine ca nici ea lui nu-i era pea draga. Ei bine , sentimentul de ura era reciproc. Avea de gand s-al invete minte pe Benny cum sa se poarte. Se intreba oare unde era acum : " Probabil intr-un pat cu vreo fufa ". Acest gand o intrista si nu stia de ce.
Intre timp , Benny statea cu ce-i trei prieteni ai sai la aceasi masa rozalie in localui " Anabell ".
- Eu am facut-o cu toate fetele din clasa..mai putin tocilara , zise Lamar in timp ce sorbea din paharul lui de Coca- Cola.
-Lara ? Eu nu asi face-o niciodata cu ea ! Ati vazut cum se imbraca ?
- Eu am facut-o cu ea..si nu a fost prea rau..
-Vorbesti serios Benny ? Intreba Tom.
- Da ma , afirma Benny apoi isi mai turna suc in paharul lui.
- ..si cum a fost ? Adica ..cum ai putut ? Cum s-a intamplat?
-Nu a fost nici cum . Am facu-to in clasa dupa ore..era virgina.
-Normal ca era...cine s-ar uita la ea?
-Sa sti Lamar ca dezbracata nu arata rau deloc. E chiar simpatica plus ca era stramta si fierbinte..
-Poate am sa incerc si eu..
-..sau poate nu Tom. Ma indoiesc ca si-o trage cu toti idiotii.
Tom nu baga de seama ironia lui Benny gandindu-se la trupul gol al Larei.
- In fine Benny , interveni Lamar , macar te-ai distrat ?
Benny zimbi in sinea lui apoi adaugase lenes :
- Nu a fost rau. Stiam ca e virgina..a fost si timida. M-am mirat ca nu a tipat cand i-am bagat-o..
Lamar si Tom izbugnira in ras apoi il privira serios pe Benny care continua :
-La un momant dat , m-am gandit ca o fac cu profa se sexologie..
Tom il intrerupse.
- Ma indoiesc ca o vei face , profa` e prea distanta.
-Nu ma provoca Tom , stiu de ce sunt in stare.
- Atunci sa facem un pariu , propuse Lamar . Daca castigi iti dau 5000 de dolari daca pierzi imi dai tu.
Benny cantari atent ideea . Ideea i se paru buna , dar pretul pariului pueril.
- Eu zic sa nu o facem cu bani. Am alta idee..
Ce-i doi il ascultara atenti.
- In loc de bani sa castig altceva , adica cel care pierde sa faca altceva.
-Cum ar fi ? Intreba Tom.
Benny continua :
- Daca Lamar castiga ii dau masina mea rosie , dar..daca pierde va trebui sa o faci cu un baiat. Eu il voi filma.
Lamar il privi socat . Lasandu-si uimirea la o parte , cantari ideea. Erau ceva sanse ca Benny sa castige , dar si mai multe ca el sa piarda. Ii trebuia o masina , dar gandul ca o va putea face cu un baiat il scarbise. Mai ales ca Benny va filma , putea face atatea cu filmul ala.." La naiba ! Ma bag , daca pierd vad eu cum fac .. "
- Ma bag Benny , ai la dispozitie o saptamana..
Benny il privi stupedfiat.
- Esti idiot Lamar , pana la sfarsitul anului.
Lamar inghiti in sec , apoi aprobase cu teama. Daca se bagase nu mai putea da inapoi. Benny avea sa piarda iar el sa castige.
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Inima fara speranta - de Hope - 24-04-2012, 07:51 PM
RE: Inima fara speranta - de Hope - 03-05-2012, 03:18 PM
RE: Inima fara speranta - de Lexxu - 28-06-2012, 10:10 AM
RE: Inima fara speranta - de Pikachu - 03-05-2012, 06:02 PM
RE: Inima fara speranta - de Hope - 28-06-2012, 06:47 PM
RE: Inima fara speranta - de Lexxu - 28-06-2012, 07:00 PM
RE: Inima fara speranta - de Hope - 05-08-2012, 03:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.412 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 7.931 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima Diavolului Yami 8 5.446 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.418 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 76.376 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.756 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.457 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.823 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.103 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Mai exista speranta? Ame 3 3.143 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)