Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inima fara speranta

#2
Hey dragilor ! Am venit si cu un next..sper sa va placa. Recunoc ca este putin mai sec ...dar este doar o introducere in celelalte capitole ! :D


~ Capitolul doi ~



-Hey Benny ! Cand crezi ca ajunge profa' ? Sunt asa de curios sa o vad.
-Nu stiu. Probabil profa se sexologie este retinuta ...
Lamar si Tom rasere puternic la ironia sefului lor. Au inteles din prima jocul lui de cuvinte.
-Femeia asta e data dracu. Ii place sa fie asteptata , chicotise Lamar.
-Nu inteleg de ce sunteti asa de nerabdatori..v-a veni ea pana la urma. Daca nu..avem ora libera.
-Ai dreptate Benny , dar tot curios sunt.
-Esti prost !
Era ora treisprezece fix. Ora de sexologie era ultima pe ziua de azi. Cei trei prieteni stateau toleniti pe niste banci in mijlocul clasei vorbind de ale lor. Erau si obositi si plictisiti , daca nu ar fi fost asa de curiosi in legatura cu noua profesoara ar fi plecat inca de la ora noua. Benny se gandise mult la aceea profesoara . Asa de mult incat ii venea sa se duca la cancelarie si sa o aduca in clasa.
Intr-un final asa ziza profa de sexologie isi face aparatia. Intra dreapta , cu privirea inainte si mersul leganat , in clasa. Baietii o privira cu interes iar fetele cu invidie. Leyla Kazahn , profesoara de sexologie , era o femeie inalta si supla cu picioare lungi si forme generoase.Avea parul lung auriu si niste ochi albastri si senici asemeni cerului. Nu era frumoasa , dar cu siguranta atractiva. Emana eleganta si stil intr-un mod simplu , nedorind sa atraga priviri asupra sa. Nu se considerase niciodata desteapta , dar stia ca are ceva special. O gandire logica. Nu stia de ce alesese aceasta meserie. Nu era o maniaca sexuala si nici de cum o obsedata . Pur si simplu o atragea adevarata fiinta a omului. Semanta vieti , apoi crearea ebrionului si dezvolatarea acestuia intr-un bebelus. Carcaterul ei special si calmul atat de puternic o ajuta sa traiasca asa cum dorise. Fara prejudecati sau temeri , posibil si fara griji. Bennyamin Jung o admirase pret de cateva secunde in tacere. Aspectul ei nu ii provocase cine stie ce uimire , dar cu siguranta ii captase atentia. Cu o voce moale , profesoara spuse :
- Eu sunt profesoara de sexologie si ma numesc Leyla Kazahn.
Aceasta privi plina de tupeu prin clasa . Douazeci de ochisori o privira la randul lor.
-..si ce ne pasa noua ?
Leyla isi atinti ager privirea catre elevul cu parul rosu valvoi.
-Daca nu iti pasa , poti oricand sa parasesti clasa , raspunse Leyla cu calm.
-..si daca nu vreau ? continua Benny sa o enerveze pe profesoara.
-Te-as ruga tinere...?
-Bennyamin Jung , fiul cel frumos , talentat , cuceritor , inteligent si bogat al lui Ivan Jung. Detinatorul acestui oras mic , dar prosper. Mai aveti ceva de comentat profa` ?
-Nici nu am auzit de el. Imi pare rau tinere , dar nu am chef de glume. Te asezi in momentul acesta la locul tau sau iesi afara.
-Cum dracu sa nu auziti de tatal meu ? Sunteti batuta in cap ?
Leyla isi risipise rabdarea cu acest pusti. Presimtea ca Benny era un baiat de bani gata care tanjea dupa popularitate si bani asemeni unui peste pe uscat dupa apa. Desi acest gen de oameni ii inspirau scarba , incerca sa se abtina si sa nu comenteze nimic. Leyla se ridica calm de pe scaun si se indrepta curajoasa catre usa.
-Ma intreb ce va spune directorul despre asta , zise ea si tranti usa in urma ei. Benny se tranti nepasator in scaunul lui in tim pce zise ironic :
-E proasta daca crede ca directorul imi va face ceva.
-Ai cam intrecut masura , zise Lamar.
-Mai da-te dracu Grifith , izbucni Benny.
Cei doi prieteni tacura.
Leyla se indrepta cu pasi repezi catre biroul directorului. Batu de trei ori la usa apoi intra. Domnul Kent statea la biroul lui si fuma dintr-un trabuc. Mirosul fumului inabusea biroul lasand putin oxigen respirabil. Cand Leyla intra , directorul tusii de cateva ori apoi se ridica de pe scaun venind spre ea.
-Cu ce te pot ajuta ?
Leyla trase putin aer in piept apoi spuse grabit :
-Am probleme cu un elev domnule..
Domnul Kent se apropie si mai tare de ea , pufaindu-i fum in fazta.
-Nu mai spune-ti..ce elev? intreba directorul sec.
-Despre Bennyamin Jung vorbesc.
Directorul o fulgera cu o privire rece pe Leyla apoi spuse rastit:
-Auzi-ti doamna ..va place in scoala asta ?
-Desigur..
-Atunci sa va placa si de domnul Jung , se rasti directorul apropiindu-se din ce in ce mai mult de Leyla. Ii puse mana pe talie , obligand-o sa se frece de el. Acesta gemea speriata in timp ce directorul o lingea pe gat.
-Sa stiti ca nu sunteti o profesoara foarte rea. Doar trebuie sa fiti imblanzita.
Domnul Kent ii mangaia piciorul , indreptandu-si degetele catre acel locsor interzis. Leyla riposta dar nu reusi sa scape din stransoare. Doar niste batai nevinovate in usa biroului o salvasera . Era secretara. Acesta venise cu niste hartii la semnat. Directorul le semase furios cu gandul la domnisoara Leyla , dar aceasta disprause.
Intoarsa in clasa , se aseza furioasa la catedra. Tanarul domn Jung o privea erotic in timp ce ii arata degetul mijlociu. Leyla tacu si inghiti insulta. Se simtea ofensata si dea dreptul dezgustata de acesti oameni care cred ca au totul. " Orice lucru are o limita .." , spuse aceasta inchizandu-si ochii si lasansu-si capul pe spate.
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Inima fara speranta - de Hope - 24-04-2012, 07:51 PM
RE: Inima fara speranta - de Hope - 03-05-2012, 03:18 PM
RE: Inima fara speranta - de Lexxu - 28-06-2012, 10:10 AM
RE: Inima fara speranta - de Pikachu - 03-05-2012, 06:02 PM
RE: Inima fara speranta - de Hope - 28-06-2012, 06:47 PM
RE: Inima fara speranta - de Lexxu - 28-06-2012, 07:00 PM
RE: Inima fara speranta - de Hope - 05-08-2012, 03:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.434 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 8.025 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima Diavolului Yami 8 5.476 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.454 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 76.688 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.781 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.480 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.981 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.154 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Mai exista speranta? Ame 3 3.186 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)