Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

naruto FanFic

#1
am si eu un fic acre nu e prea grozav dar ma gandeam sa postez un capitol aici ^_^

Cap.1 O noua venita

Ero o zi frigurasa,norii vesteau de acuma o zi neplacuta care va aduce surprize.Intr-un colt retras al satului statea o fata.O fata care ziceai ca vine de pe alta planeta.Avea parul lung cu suvite roscate.Pletele ei negre ii cadea pe umerii goi...plini de apa.Hainele ii erau ude ,pantaloni largi ii cadeau peste cizmele groase.Purta o bluza verde pana la umeri.In ploaia care se lasase nu demult aveai impresia ca plangea ..insa ochii ei negrii lasau alta impresie...ochii ei cautau o persoana..Da...o persoana speciala pe care ea trebuia neaprata sa gaseasca.Desi avea haine destul de sracacioase frumusetea ei era de neegalat:degetele ei erau moi si lungi,unghiile ei erau vopsite cu lac negru si niste dungi albe.Buzele rosii erau umede de ploaia ce se asternuse peste satuletul nostru.Dintr-o data se ridica facu cativa pasi si incepu sa intrebe oamenii:

-Nu stiti cumva unde sta Hatake Kakashi? Din pacate nimeni nu ii raspunse.

Neavand un raspuns se duse la marele Hokage.La fel ca ceilalti oameni era uimit de frumusetea acestei necunscute.

-Ce aduce o fata atat de frumoasa pe la noi?intreba Hokage

-Domnule scuzati-ma ca va deranjez la o ora ca asta insa trebuie neaprat sa-l gasesc pe Hatake Kakashi!Nu stiti cumva unde locuieste?

-Iti spun cu drag daca imi spuneti ce doriti de la el?

-Domnule Hokage este vorba despre un dar,vedeti dumneavoastra am fost trimisa de o persoana draga lui pentru ai aduce un cadou!

-Deci asa sta treaba!Hm… pai Bine iti spun unde sta .Vezi casa aceea rosie?o iei la stanga si vei gasi blocul 4 …acolo sta Kakashi.

-Va multumesc din suflet domnule Hokage.A si scuzati-ma am uitat sa ma prezint.Numele meu este Hana Luisa,insa mi se spune simplu Lue.

-Incantat de cunostiinta Lue.Vei mai sta o vreme in sat la noi,nu-I asa?

_Pai adevarul este ca dupa ce ii voi da cadoul domnului Hatake voi pleca.

-Cum?De ce atat de repede?

_imi pare rau dar trebuie sa ma antrenez !Sunt inca la nivelul Chuniin si trebuie sa ma antreneze un Jounin sau…

-Sau un Hokage?

-….

-Lue stii ce nivel este kakashi?

-Nu domnule Hokage.

-Kakashi este Jonin mai are un nivel si ajunge la nivelul meu deja are o echipa formata din Sasuke Uchiha din clanul Uchica,Sakura Haruno o fata isteata,si nu in ultimul rand Naruto Uzumaki,detinatorul vulpii cu 9 cozi.

-Uau trebuie sa fie toti foarte puternici!

-Da insa in ultima vreme Kakashi se ocupa mai mult cu Sasuke vazand in el un luptator iscusit dar….

-Dar nu este correct!!urla Lue.Kakashi ar trebui sa-I antreneze pe toti nu doar pe unul …Sunt sigura ca ,cu putin antrenament acel Naruto Uzumaki va fi un ninja extraordinar!

-Da!Exact!Doar ca nu are cine sa il antreneze insa daca mai ramai in sat te pot baga in echipa lui Kakashi si te poti ocupa de Naruto insa nu uita esti doar un chunin Kakashi iti este sef!

- Desigur Domnule!Multumesc!Noapte buna.

-Noapte buna!Mai povesti maine!
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.





Răspunsuri în acest subiect
naruto FanFic - de Heratcher.21q - 22-11-2008, 09:24 PM
RE: naruto FanFic - de Flash - 22-11-2008, 10:31 PM
RE: naruto FanFic - de Corina. - 23-11-2008, 12:08 AM
RE: naruto FanFic - de Heratcher.21q - 23-11-2008, 10:58 AM
RE: naruto FanFic - de Yukira1234 - 23-11-2008, 12:51 PM
RE: naruto FanFic - de Ryuu - 23-11-2008, 01:08 PM
RE: naruto FanFic - de angeliqueVampire - 28-12-2008, 03:49 PM
RE: naruto FanFic - de ~Zollitha~ - 29-12-2008, 04:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.201 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.172 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.951 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.287 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Naruto Fanfic(Eu sau el ?!) haruna_L_shuichi 4 6.472 02-03-2009, 11:51 AM
Ultimul răspuns: Ely-chin
  My YYH fanfic(Yaoi) Owaranai Yume 24 20.529 01-01-2009, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)