Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My YYH fanfic(Yaoi)

#21
Acum am terminat de citit fic-ul tau (din nou), doarece nu am observat cand ai pus ultimele capitole si, cum am o problema cu tinutul minte, m-am hotarat sa o iau de la inceput:))

Citat:Ajunsi in sfarsit acasa,vulpea descuie usa,arunca cheile cat colo si il tranteste pe roscat pe covor.
Sunt sigura ca ai vrut sa spui "brunet" :D
Alte greseli nu am mai vazut..poate doar unele mici unde ai bagat niste litere in plus ("ciondraneala") insa stiu ca nu le-ai facut cu intentie.
Daca tot nu am postat la celelalte capitole sa-mi spun parerea despre fic-ul acesta :o idee originala, si draguta :)
In acest ultim capitol au fost cateva momente in care am ras de nu mai puteam =))
Citat:-Sigur nu e ceva otrava?Are...bule..ca acidul!
Moment de reculegere.(...)

"Chestiile astea ale voastre ar trebui vandute cu manual de folosire"
-O lingi.(...)
-Sper ca nu o sa intrebi cu ce.Sau crezi ca poti sa lingi ceva cu piciorul?!
Fazele astea au fost bestiale =))..Saracul Hiei, habar nu are cum stau lucrurile prin lumea asta :))
Si scena din baie a fost foarte...huh :hot:
Sunt curioasa sa vad cum o sa continue ceea ce au inceput dimineata :D
Astept cu nerabdare nextu . Bye bye :*
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#22
Thx all :zuppy04: Kitsune's iris [ Kitsune <333 *ignore me* ] nu-ti face griji,fazele romantice vor fi prezente si de acum incolo in fic .M-am gandit in felul urmator: prea mult sirop devine la un moment dat prea dulce si plictisitor,asa ca am mai pus si putina apa :) Dar si romantismul isi are locul binemeritat in fic,don't worry ;)

Well...Considerati asta cadoul meu de revelion.Sper sa va placa,si daca cititi,apreciez un reply cu parerile,criticile & sfaturile voastre. Am ajuns la zi cu ficul si aici. Momentan lucrez la capitolul urmator. Pana atunci,hope you'll enjoy this one.Inca ceva:ultimele linii de dialog sunt cam seci pt ca eram racita cand l-am scris si eram grabita sa-l termin si sa ma pun in pat :))


Cei doi stateau intinsi pe canapea , cu palmele unite , jucandu-se fiecare cu degetele celuilalt . Lumina era stinsa , intunericul ii imbratisa . Insa nu era un intuneric obisnuit , acel intuneric rece si apasator , era dulce si tacut , cald si bland ...Sa fie oare ei cei care dadeau culoare intunericului ?Oare ei , prin mangaierile si tandretea lor , sa reuseasca a-l indulci ? Iar focul lor sa aprinda pana si noaptea ?Se priveau adanc in ochi , pasiunea scanteind atat in ochii negri si sangerii a lui Hiei cat si in ochii patrunzatori de smarald a lui Kurama.Lumanarile parfumate ardeau pe masuta de langa canapea , inmiresmand incaperea.
Kurama isi sprijinea in maini toata greutatea corpului , iar Hiei astepta , ca un mielusel speriat la taiere , urmatoarea miscare . Aceleasi maini mangaie trupul demonului cu miscarile rafinate ale unei feline.Ochii continuau sa se priveasca intens , privirile erau atintite unul asupra celuilalt , prinse intr-o vraja fara de inceput si fara de sfarsit.Un zambet suav ii lumina fata roscatului , iar buzele delicate urcau incet spre gat . Un fior ii strabate sirea spinarii demonului si tremura usor . Observand reactia , Kurama il musca de gat , la inceput incet si apoi mai apasat , ca intr-un final sa-si infiga coltii in gatlejul acestuia.Urca usor pe gat , ajungand la ureche.Cuprinde cu buzele sale catifelate lobul urechii in timp ce mainile sale masau gatul 'ranit' al brunetului coborand incet incet spre pectorali . Un scancet sparge linistea . Atingerile devin ferme , si din cateva miscari tricoul lui Hiei dispare . In acea noapte inimile celor doi bateau in acelasi ritm , licairile din ochii lor se contopeau si cuprindeau intregul univers . Daca perfectiunea ar fi existat,fara indoiala imaginea celor doi asupra ei ar fi insemnat acele clipe .
Zorii i-au gasit inghesuiti pe canapea , dar nu pareau prea deranjati de acest amanunt . Roscatul isi odihnea capul la pieptul lui Hiei , parul sau roscat imprastiat peste tot . Nici acest lucru nu parea sa-l deranjeze pe demon . Ar fi putut sta acolo ore in sir , odihnindu-se , daca ceva nu i-ar fi intrerupt . Da, ati ghicit , razele acelea jucause de soare care nu iarta pe nimeni . Oricat de dulce sau amara ar fi noaptea , indiferent daca vrem sa se incheie sau sa dureze o vesnicie , zorii vor veni . De data aceasta insa , razele au avut ceva bataie de cap , avand in vedere faptul ca au trecut cateva ore bune de cand si-au facut aparitia si cei doi inca nu s-au trezit . Abia cand stralucirea lor oribitoare a scaldat ochii demonului acesta a reusit sa se trezeasca . In mod normal l-ar fi trezit si pe Kurama , dar cum ar fi fost posibil sa simta sau sa vada ceva cand padurea de par roscat ii acoperea fiecare coltisor din fata ? Hiei ii indeparteaza parul de pe chip si ii mangaie usor obrazul , facand vulpea sa deschida pe jumatate ochii .
- Hiei...Chiar trebuia sa ma trezesti ? Se aude o voce plictisita cascand si inganand cateva vorbe dulci la adresa soarelui care ii intra in ochi . Isi ascunde ochii cu podul palmelor asezandu-si capul pe pieptul brunetului din nou .
- Kurama , sti din gresala cat e ceasul ?Intreaba o voce curioasa privind pe perete la ceas.
- Ar trebui sa stiu ? Murmura iar o voce molesita de somn . Stai sa ghicesc...6 ?
Un ras puternic izbucneste de indata .
- Cred ca iti bati joc de mine , la ora aia am adormit .
- Oh...Greseala mea . Atunci...7 ? Mai incearca inca o data roscatul sa ghiceasca .
- Ai vrea tu...Incearca cu 8:30 , raspunde Hiei distrat .
- Ah...Nu-i nimic , inca mai putem pierde vremea , se aude vocea baiatului care se cuibarise mai bine la gatul lui Hiei .
- S-o luam altfel atunci...Sti ce zi e ?
- Stai sa procesez...Presupun ca luni , de ce ? raspunde iar o voce evident iritata de intrebari . Tot ce isi dorea Kurama e sa adoarma , si nu era prea departe de asta daca nu era intrerupt de fiecare data .
- Urasc sa-ti stric cheful , dar nu se preupune ca de luni trebuie sa mergi la scoala ?si ca la ora asta trebuia sa fi deja acolo ?
- Da...cred , replica iar roscatul cascand . Stai o secunda . Ce-ai zis ?! Cat e ceasul ?! Baiatul a sarit ca un capac de pe o oala cu apa fiarta , impiedicandu-se intre timp de hainele de pe jos . Un ras interminabil il acompania .
- Kurama , cred ca ai uitat iar ceva ! il intrerupe din graba demonul cu o privire mai mult decat distrata .
- Dumnezei si altari..Ce mai e de data asta ?
- Iti lipsesc boxerii ! raspunde o voce senzuala si o privire care il studia din cap pana-n picioare .
Vulpea isi lipeste o palma de fata si isi cere boxerii inapoi . Hiei cauta bine pe sub el si gaseste perechea de boxeri negri , ii arunca roscatului si acesta se indrepata spre baie . Ii arunca o privire intrebatoare demonului , crezand ca il va urma.
- Chiar crezi ca daca vin sa fac dus cu tine mai ajungi azi la scoala ?
- Bun punct de vedere , zise Kurama intrand in baie .
In cateva minute a terminat cu dusul si cu imbracatul . Cateva carti si caiete au fost aruncate in ghiozdan din fuga , un sandviş a fost si el aruncat in ghiozdan printre altele . Sau cel putin , o tentativa de sandviş pe care il incropise Hiei cu talentul lui innascut de bucatar. Nu v-ati dori sa stiti cum arata sanvişul , dar daca va roade curiozitatea : sandvişul era alcatuit din doua felii inegale de paine , o margarina intinsa frumos in toate directiile , niste felii de salam mai deformate , cateva masline (cu tot cu os) , putina (mai multa) boia iute - Hiei o zarise in bucatarie si i se paruse ca arata bine ; putin usturoi (vezi motivele de la boia) si cativa cartofi cruzi taiati in patru-demonul vasuze recent la TV un bucatar facand asta(pacat ca schimbase canalul cand bucatarul intentiona sa-i puna in tigaie la fript).
- M...erci pentru deranj Hiei....nu trebuia..dar..arata...delicios...Raspunse vulpea privindu-si 'mancarea'.Ii saruta rapid buzele brunetului si se indreapta spre scoala.Pasii linistiti au fost inlocuiti de fuga nebuna.Odata ajuns acolo si-a scos cartile pentru ora urmatoare.
- Minamino-kun , pentru ce ai nevoie de o carte de chimie la engleza ? Intreaba o eleva curioasa vazand manualul din mana colegului ei .
- Eto...Nu conteaza , raspunse incurcat acesta privind mai atent ce tine in mana .
Acea zi de scoala a fost mai mult decat epica . E bine de stiut ca sandvişul l-a mancat in curtea din spatele scolii si l-a impartit cu un prieten bun-cainele paznicului.
Orele s-au terminat in sfarsit.Ajuns acasa , nici nu apuca sa-si salute/sarute micul demon intrucat telefonul suna . Era tatal sau vitreg . Auzindu-i vocea , credea ca vor sa-i faca o invitatie pe la ei , avand in vedere ca nu a mai trecut de cateva zile pe acolo , insa motivul era ceva mai diferit.Barbatul avea un ton trist si socat , lucru ce il nelinistise pe roscat .
- Shuichi...mama ta...a avut in accident de masina.
Ochii baiatului s-au marit si a intrebat speriat
- Unde e ? Cum se simte ? E bine ?
-Shuichi...a...a fost un accident fatal .
In acea clipa Kurama a scapat telefonul din mana . Hiei s-a repezit la el nestiind ce s-a intamplat , ochii mari intrebatori atintiti spre el . Insa raspunsul nu a venit . Kurama nu putea vorbi sau face ceva . Privea socat in gol , fara a reactiona la nimic .

HAPPY NEW YEAR EVERYONE!

#23
Deci ce mi-a palcut la fic de prima data ca a fost cu hiei si kurama. In general nu ma dau in vant dupa ficuri cu ei, dar la tine m-a atras mult cam tot. Interesanta idee, dar am lasat si pe m-a un comm, tot la acest capitol :-? si chiar asa este.

In general la ficul tau vreau sa fiu prima. Nu am vazut greseli la tehnoredactare deci esti foarte atenta. Din puctul meu de vedere da. oricum, astept nextul fiindca eu am citit de mult timp aceasta continuare :-" si vreau sa vad ce se mai intampla.

Ja ne si sper sa pui repede continuare, dar daca nu vei avea timp ( i know i know the school )
o sa inteleg(gem). :-"
-

#24
A fost frumos si funny :))
Critici nu am, poate doar o mica atentionare :
Citat:Ochii continuau sa se priveasca intens , privirile erau atintite unul asupra celuilalt (...)
Deoarece este vorba de "priviri" (adica de ele), corect este : "privirile erau atintite una asupra celeilalte.
Alte greseli nu am vazut si sunt destul de sigura ca nici nu ai mai avut .Cum a spus si akasuna lynn, tehnoredactarea este foarte buna.Virgulele sunt puse acolo unde trebuie iar ortografia este, de asemenea, corecta.

Lasand asta deoparte, imi place mult modul tau de a povesti.Iubesc fazele amuzante din acest fic.Partea in care ai descris compozitia sandvişului a fost : :ha:
Ai dreptate ca ultimul dialog a fost cam sec, insa o veste de genul asta nici nu putea sa fie altfel...asa ca din partea mea este ok.
Gata cu comentariile :)) Kiss :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#25
Waw gee thanks :))=)) A fost foarte tare mai ales finalul.Adica nu ma bucur sa aud asa tragedie dar a fost amuzanta incheierea ta;)) Cool capitolul si plin de lucruri noi si interesante si frumoase si dragute si haioase :D:D:D E frumos de stiut ca maslinele au os(au samburi defapt care nu e os) :)) (nu stiu ce are lumea mai nou cu maslinele,acum o saptamana am auzit de "masline in coaja" si deja m-am saturat de noul venit in bucatarie respectiv mirosul lor enervant) Apoi ce-a spus si nolazy "Ochii continuau sa se priveasca intens , privirile erau atintite unul asupra celuilalt" -foarte tare asta:D dar seamana fosrte mult a repetare inutila altfel spus pleonasmul:D Nu stiu de ce e atat de mishto dar mereu a functionat:cand suferi de depresie citeste un fic KuramaxHiei ;) Foarte la indemana si util:DThanks a lot:* Waiting for new chapter :D Happy new year:)
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.197 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.154 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.889 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.280 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Naruto Fanfic(Eu sau el ?!) haruna_L_shuichi 4 6.459 02-03-2009, 11:51 AM
Ultimul răspuns: Ely-chin
  naruto FanFic Heratcher.21q 7 6.445 29-12-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Zollitha


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)