Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Il iubesc,dar nu am de gand sa ii spun

#1
Primul meu fic, care dupa parera mea nu e cine stie ce dar din greseli se invata asa ca uitati primul capitol.

Capitolul I- Inceputul



De ce considera o ciudatenie a naturii ?Ce vad atat de diferit la mine ? Aceasta intrebare imi rasuna in minte din care cauza ma indrept cu pasi marunti catre baia doamnelor de la aeroport pentru a ma uita in oglinda . Intru ! O incapere mare acoperita cu gresie alba ca zapada , cateva ghiuvete,tualete publice si cateva oglinzi. Ma indrept catre prima oglinda care se afla in stanga mea. Parul meu negru ca o noapte intunecata , ochii mari si albastri ca marea in care te-ai putea pierde si pielea alba ca spuma marii ma fac sa par un demon cu chip de inger.Poate ca datorita tunsorii mele manga lumea ma considera diferita sau poate din cauza ca ma inbrac ca un EMO.Bine, trebuie sa recunosc : arat ca o ciudata, ma inbrac diferit si ascult rock. Poate ca si asta e motivul pentru care am hotarat sa ma mut in alta tara, poate ca ma saturasem ca lumea sa ma priveasca urat, ma saturasem sa nu pot sa imi fac nici un prieten din cauza ca arat ciudat. Singura mea prietena era sora mea Thimeea care s-a mutat in Japonia.De cand a plecat nu am mai avut nici un prieten.
Dupa cateva minute in care nu am facut altceva decat sa ma privesc,aud o voce care anunta ca este timpul pentru a parasi Germania,tara mea natala. Mama mea m-a intrebat daca nu imi pare rau ca plec lasand in urma amintiri,prieteni si familie. Eu i-am spus adevarul. Nu imi pare rau ca trebuie sa plec. Acolo unde ma duc o sa am amintiri mult mai frumoase si prieteni mult mai buni decat am avut in Leipzig. Pe cand vine vorba de familie nu regret nimic pentru ca stiu ca in Tokio ma va astepta sora mea si alaturi de ea nu voi duce lipsa de nimic.Mi-am lasat bagajele si am urcat in avion. Ma-am asezat fara sa produc zgomot pe ultimul loc de la geam, dupa care mi-am pus castile de la telefon in urechi pentru a asculta muzica. Dupa trei ore de calatorit cu avonul am ajuns in cele din urma in Tokio.
Odata ce am pasit afara din aeroport am realizat ca o masina neagra ma astepta pentru a ma duce la apartamentul surorii mele.Cand am intrat in masina, din cauza plictiselii am descis geamul pentru a admira priveliste. Nu ma surpins deloc faptul ca in Japonia nu prea putei sa admiri un peisaj din cauza cladirilor care sa inaltau spre cer fara a se mai opri. Dupa inca 30 de minute in sfarsit am realizat ca am ajuns in fata unei cladiri imense vopsita intr-un crem dupa aparerea mea destul de plictisitor. Mi-am luat bagajul din masina dupa care am intrat in scara blocului si spre disterarea mea a trebuit sa urc pana la ultimul etaj al cladirii. M-am uitat pe coridor dupa apartamentul in care voi locui destul de mult timp si l-am gasit.
Am deschis sfioasa usa apartamentului si am pasit usor pe parchetul de-un alb maroniu. Am mers pana in hol, timp in care imit taram bagajul si am aruncat o privire pentru a-mi zari sora. Am intrat in sufragerie obsernad-o mai bine. Peretii vopsiti intr-un albastru deschis, doua canapele confectionate din piele de un alb ca neaua, o masuta facuta dintr-un lemn de cires asezata intre canapele si un televizor mare asezat in fata lor.
Probabil ca zgomotul facut de mine cad am lasat geamantanul jos i-a atras atentia surori mele care a iesit sa ma intampine. M-am intors pe calcaie. I-am aruncat o privire. Nu s-a schimbat deloc in acesti ultimi trei ani ani, inafara faptului ca acum este mai inalta si mai dezvoltata. Parul sau blond cu suvite roz ,piersingurile si hainele ciudate pe care le purta ii dadeau un aer de rebela. In cele din urma acesta s-a hotarat sa vorbeasca.
- Ashlei, ce dor m-ia fost de tine. Dar cat timp a trecut de cand am plecat din Germania!
- Trei ani! Te-ai schimbat atat de mult. Esti mult mai frumosa de cand te-am vazut ultima oara!
- Si tu esti foarte schimbata! Acum hai sa iti arat camera ta pentru ca esti obosita dupa o calatorie asa de lunga!
Am mers pe un hol destul de lung in capatul caruia se afla dormitorul meu. Thimeea m-a lasat sa despachetez in timp ce ea pregatea ceva de mancat. Am pasit sfioasa in camera unde am ramas stupefiata sa remarc ca in ciuda faptului ca am 16 ani sora mea inca ma considera o fetita. Camera mea era una destul de mare cu peretii vopsiti in roz, un pat mare aflat in mijloc acoperit cu asternuturi roz cu pisicute pe ea, intr-un colt se afla un birou pe care era aezat un leptop, coltul opus al camerei era asezat un dulap pentru haine si langa el un raft pentru carti iar in fata patului este asezat un televizor.
- Patetic! In toata camera domina rozul! Ea inca ma mai crede un copil...pai cred ca este timpul de o redecorare in stilul meu!
Dupa doua ore, timp in care imi reamenajeam camera, surioara mea s-a gandit sa imi faca o vizita ca sa vada daca m-am acomodat cu noul meu dormitor. Cand a deschis usa a ramas nemiscata dupa ce a vazut un dormitor redecorat in stilul meu. Peretii odata roz acum erau vopsiti in mov, asternuturile de pe pat roz cu pisicute le-am inlocuit cu unele mov cu negru, jumatate din pereti erau acoperiti cu postere cu Tokio Hotel, Cinema Bizar, Miyavi, An Cafe si Avril Lavigne, hainele mele erau asezate in dulap iar rafturile ptentru carti le-am umplut cu diferite carti pentru fete. Bineinteles ca surioara mea nu prea a fost fericita de modificarile facute de mine dar in cele din urma a acceptat pentru ca a inteles ca este camera mea si ca pot sa o decorez in ce stil vreau eu. Dupa aceea am mers sa mancam pentru ca se facuse deja tarziu si eu trebuia sa fie pregatita pentru ziua de maine cand aveam sa imi cunosc noii colegi deoarece maine este prima zi de scoala si Thimeea m-a inscris in clasa a 11-a B
Imediat cum am terminat de mancat m-am indreptat spre dormitorul unde mi-am facut un dus si m-am schimbat dupa care m-am dus sa ma culc pentru ca maine incepe cel mai mare cosmar al meu: scoala.

Cam asta este primul capitol, unul de inceput si cam plictistor. Va spun ca o sa cam intarzi cu urmatoarele capitole pentru ca sunt ocupata cu teza unica da cand o sa am timp o sa postez dar vreau sa aflu parerile voastre daca sa continui sau nu. Astept critici si pareri ca sa pot imbunatati capitolul urmator daca vreti sa continui.



Răspunsuri în acest subiect
Il iubesc,dar nu am de gand sa ii spun - de I'm_just_a_girl - 21-11-2008, 10:40 PM
RE: Il iubesc,dar nu am de gand sa ii spun - de I'm_just_a_girl - 28-11-2008, 09:14 PM
RE: Il iubesc,dar nu am de gand sa ii spun - de ::::yamashita ayumu:::: - 29-11-2008, 11:50 PM
RE: Il iubesc,dar nu am de gand sa ii spun - de I'm_just_a_girl - 29-01-2009, 09:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.017 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.493 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.674 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 34.328 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.435 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Un gand sau un cuvant?...(+16) ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^ 0 1.799 05-09-2011, 01:58 AM
Ultimul răspuns: ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 29.195 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.303 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.748 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.786 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)