Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Complicat,dar tot te iubesc.

#1
DISCLAIMER : Nu deţin nici un personaj din animeul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestora.

Ah` , stiu ca exista multe povesti SasuSaku` dar ce sa fac...;"> ... daca`mi plac :)) ... Deci ... Fic`ul e SasuSaku si NaruHina ;d ...


Pronolog

Flash back


- Eu,stii ...
-Te rog nu zi nimic, imi pare rau, nu pot zice ca ai fost doar o distractie pentru mine dar...intelege-ma e prea periculos
sa ne mai intalnim . Imi zice imbratisandu-ma,cum as putea sa-i zic ce se petrece cu mine?Cum? Cu lacrimi in ochii il implor
sa se mai gandeasca,sa ma ia cu el,sa nu ma paraseasca,dar totul devine negru si eu cad in transa ...el a plecat ...


Dupa trei luni

-Doamna ! Imi pare rau pentru ce am facut , am crezut ca el se va intoarce , dar din pacate nu a fost asa , ma parasit si pe mine
si pe...copii. Ii zic inghitand in sec , blonda se uita oarecum mirata la mine in coldul gurii aparandu-i un zambet calduros .
-Stiam ca esti insarcinata tocmai de aceia l-am incurajat pe Naruto sa plece , scumpa mea intelegi ca de acum tu trebuie sa ai grija de copii
si sa te antrenezi pentru a-ti descoperi puterea. Sakura , nimeni nu poate afla ca acesti copii sunt ai lui , trebuie sa inventam ceva gen : tatal
lor se va numi ``Yuky Amino`` , el a murit intr-o misiune ninja fara a sti ca tu esti insarcinata sau mai ai o optiune desi nu cred ca iti va placea aceia de a face
avort. Inchit in sec semn ca nu sunt de acord cu a doua optiune si ca o accept pe prima mai bine as stii ca copii mei vor avea un tata care nici o data nu a existat decat sa nu existe ei , numai gandul la cuvantul avort imi face rau si oricum cine ar cauta acel nume deci nu vom da nimic de banuit . Nu as putea nici o data sa distrug doua fiinte care
nu au nici-o vina pentru ``prostia`` ce am facut-o eu.
-O sa pastrez copii si de asemenea ma voi antrena pentru a-mi activa puterile , o sa-i protejez cu pretul vietii si ii
voi face fericiti. Spun sigura pe mine surprinzand-o placut cred eu pe blonda , stiu ca risc sa-mi distrug tineretea si cariera dand nastere
la acesti copii la varsta de optastrezece ani dar ei sunt rodul iubirii mele , nimic si nimeni nu ma vor face sa renunt la
aceasta hotarare. Iesind afara din incapere ma indrept spre parcul din apropiere , neavand chef sa stau singura in casa simtindu-ma asa de mica intr-o casa asa de mare . In zece minute am ajuns in parc , ma asez de o banca si imi mangai cu bucurie pantecul ,
nu pot sa cred nu o sa am un copil , ci doi oricat de greu imi va fi sunt sigura ca voi rezista , doar pentru ei , pacat ca tatal lor nu a vrut sa stie nici-o data de ei si nici nu va afla deoarece nu-l voi lasa sa se apropie de ei . Oftez ! La-s cateva
lacrimi sa-mi curga pe obraz dar mi le sterg repede fiindu-mi acaparata atentia de o fata care statea in genunchi pe iarba..Ciudat aceasta imi pare destul de cunoscuta , ma indrept curioasa spre ea si observ cu stupoare ca acea fata era chiar Hinata , ajung in fata ei si ma asez la randul meu pe iarba , ii zambesc
intreband-o din priviri ce se intampla , se uita la mine si imi inmaneaza cu lacrimi in ochii si cu o urma de indiferenta o fotografie si ... un test de sarcina ! Ma uit curioasa la ce imi dadu-se , observand ca testul este pozitiv ... dupa ma uit la fotografie, in urmatoarea secunda lacrimile imi invada chipul ...
Imi duc mana pe fata ei ...
-Totul o sa fie bine , suntem in aceiasi situatie , dar el se va intoarce , sunt sigura ! Stergeti lacrimile si vino la mine ,
nu-ti face bine nici tie nici copilului sa stati aici . Ii spun ridicandu-ma si dupa dandu-i mana pentru a se ridica si ea.
-Sakura...tu nu intelegi ! imi zice cu o urma de tristeti in glas. Tatal meu...el , mi-a zis ca daca nasc acesti copii sa uit
de clan si sa nu ma mai intorc nici o data , nu am unde sa stau , nu stiu ce voi face , singura cale e sa fac nenorocitul ala de avortul. imi spune
ducandu-si mana la pantec , raman blocata insa revenindu-mi imediat . Se putea vedea ce mult tine la copii .
-Sa nu te aud ca vrei sa faci una ca asta , cu ce sunt acesti copii vinovati , cu ce ti-au gresit de vrei sa-i omori ? Tip la ea lasand o lacrima sa-mi cada facand un cantact brutal cu pamantul si facand-o pe bruneta sa se uite ciudat la mine . Ma calmez repede dandu-mi seama ca ea nu are nici o vina , oftez . -Nu-ti fa griji puteti sta la mine si asa imi
faceam griji ca voi fi singura dar daca vom fi amandoua ne va fi mai bine,sunt sigura de asta . ii zambesc iar aceasta imi sare in brate , nu puteam sa o la-s sa faca
avort , toata lumea are dreptul la viata ...
-Sakura eu ...iti multumesc ! imi zice cu lacrimi in ochii . O imbratisez calduros indreptandu-ne amandoua spre casa mea...
Nu stiu exact cum vom rezista amandoua sau cum vom creste acesti copii dar macar stiu ca voi avea mereu pe cineva care sa ma
sprijine la greu. Vorba aia ``Prietenul la nevoie se cunoaste``.

Endback

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#2
primul fic?? daca da ar fi trebuit sa precizezi asta ca sa stim cum sa te luam, adica nu-i acelas lucru primul , al doilea si asa mai departe
ai avut greseli (nu stiu daca sunt de tastare sau nu), nu ai despartit doua cuvinte parca si ai despartit altele care nu trebuiau :P
la-m -> l-am
ati -> a-ti (a iti...)
ami -> a-mi (aceiasi chestie ca mai sus)
v-a -> va (cu asta am avut si eu probleme)
mai sunt cred dar nu le mai caut...
ai grija la chestile astea (plus ca mai sunt si altele care sigur sunt de tastare), probabil ti se par lucruri marunte dar intr-un fic conteaza destul de mult :P

mai ai cateva propoziti, adica doua propoziti care nu sunt desparite una de alta
"Ies fericita din incapere indreptandu-ma spre parcul din apropiere locuind singura nu aveam chef sa intru
in casa fara a ma intampina nimeni."
ori pui punct inainte de locuind ori un "dar" sau ceva, mai ai si in alte parti chesti de astea

in unele parti ai inceput cu litera mica dupa punct sau nu ai pus space dupa virgula, nu te grabi cand scri sau daca ti-e ca pierzi sau uiti ideea corecteaza cu atentie dupa, chiar si de mai multe ori, altfel o sa te obisnuiesti prost cu timpul

buun, pana acuma comentariul s-a referit strict la aspectul fic-ului, acum despre continut
pentru inceput acesta este prologul sau caitolul 1 ca n-ai specificat, poate ai uitat, oricum editeaza si scrie :P

acum celalalte aspecte
titlul- e ok, ma atras mai mult ca e u fic nou decat titlul in sine dar poate ca e bun, o sa vezi in functie de cati cititori atrage sau ce parere au alti useri :D
actiunea- nu pot zice neaparat ca e grabita, desi este, chiar daca de fapt nu s-au intamplat inca prea multe... ma rog...
descrierea- aici mai este de lucru, nu ne-ai aratat deloc sentimentele fetei desi asta e un lucru esential cand narezi la persoana intai, trebuia sa fie un capitol trist dupa mine dar nu mi-a exprimat nici mila, nici compasiune, ma gandeam mai mult ca e o idee draguta doar ca nu-i atat de bine expusa :|
dialogul- nu-i chiar asa mult, nici capitolul nu-i prea lung (ai grija, minimul e 40 de randuri :P )

sper ca nu te deranjeaza prea mult comentariul, am incercat sa le dau mai mult aspect de sfaturi decat de critica dar nu mi-a prea iesit...

oricum, e draguta ideea si daca mai lucrezi la stilul tau sunt sigura ca o sa iasa un fic bun :P
4



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 2.977 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Complicat Clau~ 29 14.306 27-06-2013, 05:21 PM
Ultimul răspuns: Clau~
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.369 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 33.771 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 28.540 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.002 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.696 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.709 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.021 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.041 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)