Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un gand sau un cuvant?...(+16)

#1
Salut la toti..sunt noua si am facut un fic!
Vreau critici cat se poate d dure!
Vreau sa stiu exact unde gresesc si daca v-a placut sau nu..
Daca nu v-a placut ficul meu nu ma deranjeaza!nu va placut asta e...si daca da,ma bucur!
Lectura placuta..scuze d greseli si sa stiti ca o sa folosesc multe prescurtari finca asa ma-m obisnuit!...A..si sa stiti k ma-m luat umpik dp alti...
dar unele ideei is ale mele..:*
^^...Ok sa incepem!...

Un gand sau un cuvant?...(+16)

Capitolul 1.

Stau si privesc dp pervazul geamului poaia d afara,ploua tare cu tunete fulgere,deshi imi placea.
Imi scot din buzunarul stang a-l blugilor mei un pachet d tigari,scot una,pun inapoi pachetul apoi imi aprind tigara tragand puternic fumul in plamani.Imi intorc privirea spre privelistea d afara.Casele...adica vilele frumos decorate in culorii vii si decorate cu flori d toate felurile.Copaci care erau si ei la fel d frumosi impodobiti cu minunatele lor flori.Era Primavara...ce-l mai frumos anotimp ptr mine.
Ma mai uit putin apoi ma ridic hotarata si m dau jos dp pervaz si imi arunc tigara in scrumiera si o sting dupa care ma indrept spre patul meu.Ma asej in genunchi punand hainele dp pat in ruxac.Dupa ce terminasem mi-am atinti pruvirea p geam.Se parea k nu mai ploua.
Pe fata mea se afisa un zambet copilaresc.Ma ridic dp pat si incep sa-mi caut telefonul si mp4.
Intr-un sfarsit le gasisem.Imi arunc privirea in camera in cautarea a cv.Obsrv pe pat o sapca neagra cu o mica dunga portocalie,o iau dp pat si mi-o pun p cap si imi ridic gluga d la hanoracu-l negru p care il purtam si mi-o asez p cap.
Imi iau ruxacul si plec din camera jos.
Ajunsa in fata usi ma-m lasat in jos pentru am-i pute lua adidasi albi si a-i lega.
Dupa care ma-m ridicat si mi-am aruncat privirea asupra usi din fata mea,apas usor clanta,iar aceasta se deschise,pasesc usor ajungand direct afara.
Incep sa merg indepartanduma de aceea vila.
Ajunsa p strada am inceput sa ma uit d colo colo.Nu mai era nimen care sa se grabeasca la servichu,la job,la scoala si nu mai stiu eu unde..desi pe sosele inca mai erau masini dar nu multe.Imi inchid ochii pentru cateva minute apoi trag are puternic in plamani iar apoi dandu-l afara...
-New York,New York....nu-mi vine sa cred k fac asta!..dar imi va fii tare dor de tine New York...spun eu si incepand sa merg cu pasi grabiti.
Ajung in fatza unui semafor ma opresc finca era rosu...ma enerva la culme ca nu-si mai schimba culoarea aia...dar ca sa nu ma ma-i enervez mi-am scos din ruxac mp4 si castile d la el si mi-le am pus in urechi ascultand o melodie romaneasca de-a lui-Hot Ice_Tu esti de ghita-cred k mi se potrivea,eu o adoleschenta d doar 16 ani amarata si fara un viitor asigurat.
Observ cum culoarea semaforului se facea verde.il prives pentru cateva minute si incep sa-l injur in gand ca a trebuit sa astept atata.
Pasesc cu aceea-si graba pe sosea vazand cum masinile incep sa se opreasca...

Cred ca mergeam de o ora in continui...inca nu ma hotarasem unde sa merg,era prima data cand fugeam de-a casa.
Ma uit la un bar care-mi atrase atentia in acel minut..era mai retras..dar nu-mi pasa,vroiam sa intru si sa-mi iau o sticla d apa finca imi era sete.
Cum pasisem acolo am putut observa d la distanta o dita mai matahala care statea si pazea barul...
Dau sa intru dar acesta ma opri si imi spuse ca nu am voie inauntru.Ma uit la el si ii spun ca vreau doar sa-mi iau o sticla cu apa si apoi sa ma intorc la drumul meu,acesta ma avertiza k o sa-mi para rau ca am intrat.Dar nu mi-a pasat..Imi continui drumul si deschid usa aceea mare intrand inauntru...
"Am ajuns in Iad"ma gandeam eu in timpul in care am pasit in incapere.Erau numai baietzi si in acel moment un sentiment rau imi strabatu intreg corpul zicandumi sa fac stanga imprejur si sa ies.Dar nu!nu ma-m intors..mi-am continuat drumul pana la barman.Toate privirile erau atintite asupra mea si nu-mi placea d loc.
Ajunsa la barman acesta ma saluta spunandu-mi ca nu ma mai vazut p aici,dau afirmativ din cap si ma asez p un scaun d acolo.Uitanduma la tipul din fatza mea,avea parul rosu ca focul si ochii albastri ca cerul.
-Eu sunt Ugato...tu cum te numesti?ma intreba acesta..
-Y...Y...Yu..dar nu mi-am terminat propozitia ca a si inceput muzica sa cante si d geaba vorbeam ca nici eu nu ma intelegeam.
-Deci Yu te numesti?!bine...spuse Ugato facandui semn Dj-ului sa dea muzica mai incet.
-Nu...adica..lasa...spun eu lasandumi capul in jos.De ce toti se uita la mine?il intreb eu p Ugato.
-Finca arati bn..pentru un baiat!...spuse acesta.
Cand am auzit asta am incremenit,dar mi-am revenit repede incepand sa rad intr-un ton batjocortor..."Astia cred ca-s baiat!!...Wai..am intrai intr-un bar de bi!..."in acel moment cand mi-am dat seama mi-am muscat tare buza de jos si uitanduma umpic in stanga si in dreapta cu coada ochiului.Ugato..sracul..nu intelegea nimic,ma uit la el si apoi imi privesc imbracamintea,eram imbracata intr-o pereche d blugi largutzi negri cu lanturi..un hanorac negru cu un dragon p el albastru larg acre-mi ascundea complet formele-hanoracul il aveam d la Shun,dar blugi nici nu mai stiu d unde mi-am luat sau dc-si sapca pd cap care-mi ascundea chipul si gluga hanoracului care imi ascundea parul...Imi intorc privirea spre Ugaot si ii spun ca asta e o neintelegere dar nu am mai apucat sa mai zic cv vazand ca toti se uita la mine ca atunci cand vedeau o Dacia-logan.Se uitau mai cv ca prima data...
-Frate...Avea dreptate tipul d la intrare...imi pare rau ca-m intrat!spun eu si imi las capul intr-o parte si apoi in alta reusind sa il fac sa trosneasca,ceea c nu ma afecta d loc,chiar ma facea sa ma simt mai bine.
Imi atintesc privirea rece spre Ugato spunadui ca vreau o sticla d Spryt la 2 litri.Acesta dadu din cap si imi spuse pretul apoi aduse aceea sticla,ii platesc,o iau si incerc sa ma ridic si sa plec dar ma-m oprit cand am vazut ca cineva intra si veni sprea mine spunadule cdelor d acolo sa-si vada d treaba.Si asta si facu...Imi ridic privirea spre acesta dar acesta nu ma putea privi din cauza sepci p care o purtam,Avea parul negru ca noapta si ochii rosii ca sangele,purta o pereche d pantaloni negri o camasa tot neagra si o cravata alba si avea niste ochelari de vedere,nu rata rau.
Acesta ma invita sa vorbim dar la-m refuzat spunandui ca am niste treaba acasa...ce mincinasa-s...dar prefer asa decat sa patesc cine stie ce ca zic astia ca ma-m dat drept baiat...Insista de vre-o cateva ori asa ca ia-m acceptat propunere plecand cu el intr-o alta incapere, mai exact intr-un birou.Acesta imi facu semn s-o iu inainte si asa am facut...Ere un birou simplu,avea un birou nici mic nici mare,potrivit de culoarea maro,la fel ca si restul mobilerului din incapere,pereti albi ca laptele si un fotoliu de aceasi culoare asezat in partea standa a incaperi.
Acesta imi spuse sa iau loc asa ca la-m ascultat,imi era putin frica.Ma asez p aceea canapea iar aceta se aseza langa mine spunandumi acelais lucru ca Ugato si acela ca nu ma mai vazuse p aici...ii spun ca sunt doar in trecere si ca trebuie sa plec,ma ridic rapid dp fotolui si ma apropii rapid de aceea usa incercand s-o deschid dar na-m reusit sa continui caci acesta ma prinse de incheietura maini traganduma spre el si ma lipise in acel moment de peret apropiinduse de mine,norocul meu ca aveam sapca si asa nu ma putea saruta.Imi apropii buzele de urechea sa incepand sa spun:
-Daca esti bi...nu ma saruta!ii spun eu.
-Dc nu?!ma intreba acesta.
-Finca eu nu-s ceea ce crezi tu!nici nu vroiam sa ajung in vre-o un bar de asta!ii raspund eu.
-Si ce daca nu esti bi?!nu-i nimic..spuse acesta,in acel moment imi venea sa ma dau cu capul de perete finca am fost asa proasta cand am intrat in acel loc.
-Nu la asta ma refer.....ma ajuti si pe mine sa ies de aici?veau doar sa merg....dar nu am mai continuat.
-Acasa?!ma intreba acesta,dau afirmativ din cap....cu o singura conditie!spuse acesta.
-Care-i?!
-Ma lasi sa te sarut!spuse acesta,in acel moment mi se facu frica finca daca ma va saruta va trebui sa-mi dau sapca jos altfel nu se poate.
Imi las capul in jos impingandul usor cu maninle mai departe de corpul meu,dau din cap negativ iar aceta se uita la mine spunand k ma lasa sa plec,in acel moment mi-am ridicat capul,acesta era din nou langa mine si imi mangaia obrazul stang cu mana sa fina.Isi lasa usor mana de pe obrazul meu si imi prinse mana traganduma dupa el afara...
Ma uit la el iar el la mine,eram afara.As-i fi vrut sa plec dar inca ma tinea de mana si sincera nu ia-si fi dat drumul...
Ma uitla el lasandumi caul in jos si dandu-i drumul la mana si facand stanga imprejur si am inceput sa ma indepartez,nu vroiam sa ma mai uit inapoi.

Bine..cam atat...sper ca va placut :)..:*





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Il iubesc,dar nu am de gand sa ii spun I'm_just_a_girl 6 5.299 29-01-2009, 10:55 PM
Ultimul răspuns: Sadic_Soul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)