Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

POTM august - Vot + Rezultate!

#7
Eu doresc sa votez doar doua dintre creatiile fotografice, in orice caz, poate votez trei, desii, nu sunt sigura cat de incadrata in tema e penultima imagine.
Voturile mele merg spre: Prima lucrare -From Linz, with love- si ultima -No name.
From Linz, with love: Imi place unghiul din care a fost fotografiat. Cum lumina pare ca inghite varfurile "turnurilor" si miciile detalii are "cladirii". Geamurile sunt foarte interesante si dau acel aer de "singur -lonely". Dupa cum ziceam, cerul a fost prin extraordinar si e foarte bine in constract cu... monumentul (?) *laughs* Multe lucruri de zis.
Sympathy for the Dead: Nu mi se pare neaparat ghotic, ci mai mult... trist. O floare singura, ofilita, nimanui nu-i pasa de ea, nu-i da nimeni atentie si nimeni nu-i aprecieaza savoarea, mireasma and so on. 106 Nu gasesc tema reflectandu-se in poza. In rest, ideea e buna si acel roz + miciile buline roz de pe petala din fata, dintre user, sunt foarte frumoase. Pacat ca in spate e mai intetosat, but... ii da un aer, in asa fel incat iti capteaza privirea intr-un singur unghi. Cum a fost prinsa poza mi se pare bine, nu as recomanda altul -presupun.
Gothic Monastery: Nu e nimic ghotic. E doar frumos. Culoarea, lumina, unghiul, monumentul... Mi se par frumoase. Acele caramizi care ies in evidenta prin subtilitate, crengiile sceletice si frumos... ah, imi plac "ciucurii" de pe ele. ^^ Cerul este si el, la urma urmei, foarte frumos, iar norii stersi is nice. Se incadreaza cu poza.
Unexpected hunger drives me: Nu e ghotic, serios. Nu mi se pare. Parca ar fi un oras abandonat, unde gastiile triumfa, sau o mare, mare, maree petrecere a avut loc, iar apoi oamenii au plecat, lasand totul sa se scufunde in... ah. Sa zicem ca soarele a fost rapuns de nori. Draguta ideea si culorile imi plac, chiar imi plac. Dar chiar crede cineva ca sa incadreaza?
No name: Nici aceasta poza nu prea se incadreaza, doar putin, sa zicem. Dar e pusa munca aici si chiar mi se par sumblime detaliile, felul in care e pusa pensula, crucea din fier sau ce o fi cu acea pietrica rosie care sare in ochi, scrisul (mi se pare ca scrie "regret" sau cam asa ceva pe acolo, bate lumina si na, nu vad). Semnatura care nu prea e vazuta din cauza chestiilor atasate. Foaia foarte curata si fina. Dar chestia albastra din capat... lumina si acea floare din spate care nu prea se vede... >.> Alt loc nu ai gasit? Oricum, asta il scapa de acel aer, dar nu chiar atat de mult. 106 Oricum, votez ultima, prima si penultima lucrare (daca trebuie neaparat trei).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
POTM august - Vot + Rezultate! - de AlerimxD - 21-08-2011, 01:52 PM
RE: POTM august - Vot. - de Miky sweetie :3 - 21-08-2011, 01:55 PM
RE: POTM august - Vot. - de Aylin - 21-08-2011, 03:43 PM
RE: POTM august - Vot. - de Abbeh. - 22-08-2011, 07:20 PM
RE: POTM august - Vot. - de Addeh - 23-08-2011, 11:58 AM
RE: POTM august - Vot. - de Deea^_^ - 23-08-2011, 01:22 PM
RE: POTM august - Vot. - de yaoi maniac - 23-08-2011, 01:57 PM
RE: POTM august - Vot. - de AlerimxD - 31-08-2011, 08:46 AM
RE: POTM august - Vot + Rezultate! - de Nya. - 31-08-2011, 07:18 PM
RE: POTM august - Vot + Rezultate! - de Ang. - 31-08-2011, 08:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM - AUGUST - VOT Daria v2 6 4.863 05-09-2012, 01:53 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  POTM - AUGUST - INSCRIERI Daria v2 10 5.968 15-08-2012, 01:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.948 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. Ang. 7 4.107 26-12-2011, 12:10 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM august. AlerimxD 7 3.947 13-08-2011, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  POTM iulie ~ Vot + Rezultate. AlerimxD 9 5.066 31-07-2011, 07:41 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale AlerimxD 15 10.310 08-01-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)