Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mai exista speranta?

#1
Sha, la, la...Well , am si eu un fic si as vrea sa va stiu parerile. Este un fic cu vampiri , doar atat pot sa spun. Sper sa va placa si spor la citit!^_^


I. Tu chiar esti idiot ?


"Oare mai are rost sa zambesti intr-o lume plina de lacrimi? Oare mai are rost sa visezi intr-o lume in care esti prizonier ? "

Da. Aceste vorbe poate par doar simple cuvinte , dar sunt ceea ce simt inca din momentul cand lumea mea s-a naruit. Totul a fost distrus. Pana si amintirile care ma legau de ei. Tot. Nici nu imi mai amintesc cine am fost inainte de acea zi , ziua sfarsitului meu. Acum sunt doar o fantoma in cautarea trecutului pierdut. Cat de mult tanjesc la momentele care imi luminau atunci fiecare clipa. Imi e dor de ele. Dar ce rost mai are acum sa regret ? Am pierdut tot , chiar si libertatea . Tot doar pentru a putea sa indeplinesc o misiune imposibila.

Stau pe pervazul geamului din camera mea, in timp ce eram hipnotizata de minunata regina a cerului intunecat , luna. Iubesc sa o privesc cand ma simt singura. Ea mereu mi-a fost alaturi , chiar si atunci. Micutele stelute o pazesc de intuneric , o pazesc de ce e mai rau.

- In aceasta seara e luna plina ... exact ca in acea zi . Nu-i asa, Tsuki? Dau afirmativ din cap fara a-mi muta fata de la astrul nocturn. Stai putin…Acea seara ?

- Akiro ! De cate ori ti-am spus sa nu mai intri in camera mea fara sa ceri voie ? Spun extrem de iritata de comportamentul brunetului care sta in pragul usii. Ochii sai abisali ma priveau jucausi in timp ce el se indreapta spre mine.

- Scuze, pisicuto , dar nu trebuie sa tipi asa de tare ! Stii ? Glasul sau avea o tenta glumeata de fiecare data cand ma vede posomorata. Era imbracat intr-un tricou negru mulat , care ii punea in evidenta corpul bine lucrat , blugi de aceasi culoare cu cateva lanturi aurii si in picioare avea o pereche de adidasi de la puma , albi. Se apropie tot mai mult de mine si imi ia o suvita din parul negru ca pana corbului , incepand sa se joace cu ea . Ravy iar nu ai mancat, corect ? Pe chipul sau se putea citi cu usurinta ingrijorarea pe care mi-o purta. A fost alaturi de mine inca de cand totul pentru mine a incetat in a mai exista.

- Altceva nu ai de facut ? Spun, incercand sa aman raspunsul. Uram cand ma privea asa si cand imi punea aceea intrebare, el stiind foarte bine raspunsul. Stii bine ca nu imi place sa fac asta. Destest sa beau sange , mai ales cand trebuie sa ucid pentru asta. Inca nu suport gandul ca am devenit ceea ce urasc mai mult. In vocea mea se putea citi durerea pe care o simt in acel moment , iar pe masura ce cuvintele imi ieseau din gura , glasul meu se ridica putin cate putin pana cand am ajuns sa tip . Da. Urasc sa fiu vampir , sa beau sange , sa omor si cel mai rau , sa fiu exact ca acel monstru care mi-a distrus viata, luandu-mi ce aveam mai drag . Privirea mea a fost captata de podea , neavand curajul de al privii pe Akiro. Si el e vampir. El este cel care m-a salvat de atatea ori de la moarte.

- Esti o proasta ! Bine. Detesti sa fii vampir , urasti vampirii. Bine. Si cu ce te ajuta infometarea in situatii ca astea ? Tu mi-ai spus ca vrei sa te razbuni. Unde e acea fata de acum cativa ani care imi spunea mereu : Il voi ucide cu pretul vietii ! Nu pot sa accept asta, sa accept faptul ca am fost slaba si nu am putut sa il opresc ? Hmm ? Unde e aceea sclipire din ochii tai ? Unde ? Era pur si simplu enervat de vorbele mele. Nicodata nu i-a placut sa ma vada asa, distrusa. Stia foarte bine prin ce am trecut si prin ce trec. Acesta e motivul care ne-a adus impreuna. Mereu avea grija de mine si eu nu suportam asta , dar tineam mult la el , desi nu prea imi placea sa arat asta. Incerc sa zic ceva , insa ceva m-a oprit. Atunci am simtit pentru prima data buzele sale dulci. Am ramas total socata de fapta sa . Nu puteam sa ma misc . Apoi, dupa cateva minute in care Akiro mi-a gustat buzele inca neatinse de nimeni , a coborat spre gatul meu, infingandu-si coltii albi in el si band din lichidul vital care imi curgea prin vene. Scancesc putin, nerezistand tentatiei de ai gusta sangele. Ochii mei luand o noata rosiatica , il musc incet de gat cand acesta tocmai si-a terminat de savurat masa.

- Pofta buna ! Spune acesta, zambind de fapta pe care a facut-o. Ah ! Mereu ii intru in plasa, dar nu am ce face. El e singura persoana careia i-am supt sangele. Si era atat de dulce ! Dupa cateva minute ma indepartez incet de gatul sau , apoi il plesnesc destul de tare , palma mea facand contact cu obrazul sau. Pentru ce a fost asta ?

- Pentru ca esti un dobic ! Ce naiba ti-a venit sa ma saruti ? Eram foarte rosie , mai ales dupa acel sarut neasteptat.

- Am vrut sa-ti gust buzele , Ravy ! Aceste cuvinte au iesit din gura sa , imediat dupa trecandu-si limba peste buze. Delicios ! Bine, pisicuto, eu am plecat. Ai grija sa vanezi , daca nu te iau cu forta la vanatoare. Ai inteles ? Nu mai spun nimic si il dau afara cu o lovitura de picior care il tranteste direct in perete , dupa inchid usa cu putere. Nenorocit pervers ce esti ! Eram inca rosie , dar pe fata mea apare un mic zambet in momentul cand privirea imi este atintita spre luna. Asa va fi mereu ? Aceeasi intrebare pe care o am de cand l-am intalnit. Am renuntat in a mai admira-o pe regina noptii , lumea viselor chemandu-ma.

- Nu uita ! Maine aveam scoala ! Il aud pe vampir cum striga de la parter , imediat ce capul meu a atins suprafata moale a pernei. Nu mi-a placut niciodata sa merg la scoala , mai ales cand stiam ce creaturi sunt acolo. Nu inteleg de ce acele fiinte se numesc oameni. Sunt pur si simplu inutili, infometati de putere si bani , si pe langa asta, mai exista si anumite persoane obsedate sexual , violand cate o fata sau doua in fiecare zi. Acele persoane saliveaza mereu cand ma vad , ceea ce mie imi provoca greata. Si iate uita, maine trebuie sa merg iarasi intr-un loc ca acela, un loc al chinului, scoala.

Privesc tavanul camerei de mai bine de cateva ore si tot nu pot sa adorm. Este deja ora sase am. Ce naibii am facut eu o noapte intreaga? La ora sapte va trebui sa ma scol din patul moale si sa ma pregatesc , atat mintal, cat si trupeste, de una dintre cele mai lungi zile din viata mea, pe care oricum o detest. Incerc sa mai inchid ochii pentru un minut , insa razele jucause ale soarelui intra prin perdeaua de culoare crem a incaperii , luminand-o si nepermitandu-mi a cadea prada somnului. Ma ridic lenesa din pat , privind buimaca prin camera de culoare albastra , incercand parca sa caut ceva. Privirea imi este atinta de un mic medalion care era pe biroul din stanga dulapului cu oblinda si stralucea in bataia soarelui. Il ridic , sub el aflandu-se un mic biletel. Pe bucatica de hartie impaturita se afla un scris caligrafic, un scris frumos usor de recunoscut de catre mine. Pisicuto , mai bine te-ai trezi si pregatitii pentru o zi plina de surprize. Iti promit ! Dar mai intai ar trebui sa mananci ceva sau vrei iarasi sa incerc… Akiro. Mda, mereu stie ce gandesc. Ma citeste precum o carte deschisa , greu de citit pentru altii. Fara sa mai zabovesc debeaba prin camera , imi aleg o tinuta apoi merg sa fac un dus revigorant. Ies pe coridorul intunecat si pasesc somnoroasa spre baie. Este foarte spatioasa , pe jos si pe pereti fiind gresie de culoare neagra. Cabina de dus este plasata intr-un colt al incaperii , langa fiind ghiuveta cu oglinda in care imi privesc chipul obosit , nedormit de atatea nopti pierdute visand. Fara a mai sta pe ganduri , intru in cabina si dau drumul lichidului transparent. Picaturi mici de apa incep sa-mi atinga corpul , curatandu-l si in acelasi timp revigorandu-l. As fi stat mai mult de douazeci de minute , daca un anume idiot nu ar fi apasat pe clanta usii , incercand sa patrunda in incapere. Mi-am infasurat rapid prosopul alb si moale in jurul corpului , brunetul , in momentul intrarii sale grandioase , fiind intampinat de o lovitura de picior in fata , acesta fiind aruncat , din nou, in perete.

- Dobitocule ! Nu sti sa bati la usa inainte sa intri intr-o camera ? Chipul meu capata incet o noanta de rosu aprins cand mi-am dat seama ca sunt in fata unui baiat doar in prosop. Dau sa ies din baie si sa ma indrept spre camera mea , cand cineva ma prinde de incheietura mainii , obligandu-ma sa ma indrept spre el. Akiro ma tranteste usor de perete si ma priveste cu ochii plini de dorinta. Acesta se apropie incet de buzele mele, gustand cu pofta din ele. Isi strecoara incet limba in lacasul meu umed , creand un joc al pasiunii , in timp ce mana sa jucausa se plimba dealungul capatului prospului. Ma inrosesc mai rau si incep sa ma zbat. Brunetul imi da drumul , insa primeste in schimb o palma din partea mea.

- Tu chiar esti idiot? Cum de incerci sa iti bati joc de mine? Nemernicule ! Il mai lovesc o data, dar mana imi este prinsa de el care imi sopteste un 'imi pare rau' sincer, dupa care imi da drumul , eu grabindu-ma in camera mea , unde ma refugiez pana la ora sapte si jumatate , ora la care trebuia sa plec daca nu doream sa intarzii la 'chin' . Baiatul asta e tare ciudat. Dar nu pot sa recunosc ca nu mi-a placut. Oare ce surprize mai are pentru mine ? Imi spun in minte , pe chip aparandu-mi inca un zambet.

- Ziua abia a inceput si se pot intampla multe doar intr-o simpla zi ! Zic in timp ce iau micutul medalion de pe birou si il pun la gatul meu alb.



Răspunsuri în acest subiect
Mai exista speranta? - de Ame - 05-07-2011, 12:15 AM
RE: Mai exista speranta? - de KiDda - 05-07-2011, 05:07 PM
RE: Mai exista speranta? - de Camelie. - 05-07-2011, 09:41 PM
RE: Mai exista speranta? - de Ame - 06-08-2011, 05:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.324 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.423 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 7.971 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.629 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Inima fara speranta Hope 6 3.911 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 76.533 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.767 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  In dragoste nu exista limite... ~FreaKy and CuTe~xD 13 8.852 27-12-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.948 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Speranta moare ultima MooN. 7 5.040 08-03-2011, 03:53 PM
Ultimul răspuns: MooN.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)