Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina)

#1
Ei bine,uite ca pun si eu primul meu fic pe aici.Sper sa va placa dar nu-i o reusita asa ca m-a astept l-a multe critici.

Disclaimer:Nu detin nici un personaj din anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestuia.
Capitolul 1.

Era o zi de vara.Tocmai m-a pregateam sa merg l-a prietena mea cea m-ai buna dar nu stiam cu ce sa ma imbrac.M-am hotarat sa-mi iau o pereche de blugi,niste tenisi albastri si un tricou galben pe care scria ,,The Best Girl".
Mi-am luat adio de l-a vara-miu si am plecat.Pe drum ma gandeam la lucruri si lucruri incat nu m-ai eram atenta la cine imi iese in cale,cand brusc,numai ca dau nas in nas cu o persoana.Am cazut si nu m-ai stiam ce-i cu mine.Ami inceput sa-mi cer scuze,numai ce vad de cine m-am ciocnit.Avea parul blond iar ochii m-ai ceva ca cerul.Cred ca ati ghitit cine era.Adica Naruto.
Nu m-ai puteam scoate nici un cuvant,dar un sunet?M-am inrosit m-ai rau ca o rosie in timp ce stateam acolo,nemiscata,uitanduma l-a el,parca tintuita in timp,numai ce-l aud ca spune:
-Vai,imi cer scuze.
-Nu,a fost vina mea.
,,Off,ce s-a schimbat.Nu lam m-ai vazut de cinc ani,dar sentimentele mele pentru el au ramas aceleasi.M-a intreb daca simpte ceva pentru mine,dar nu cred."
Imi da o mana de ajutor pentru a m-a ridica,in timp ce eu m-a scuturamde praful de pe jos.
-Dar l-a ce te gandesti de esti asa dusa cu mintea parca in alta parte?
,,Ce sa-i spun?Doar nu-i puteam spune ca ficx l-a el m-a gandeam."
-L-a o problema de-a mea.
-Ai nevoie de ajutor?
-Nu.
Pai,mi-am luat larevedere si mi-am continuat drumul,cu gandul numai l-a el.
Am ajuns.Casa era destul de mare,cu piscina si terasa.Am batut l-a usa si imediat a aprut ea.O fata cu parul roz si ochii ca de smarald,imbracata intr-o rochi rosie in carouri.Sakura o cheama.M-a invita innauntru si politicos o salut.
Intru intr-o camera spatioasa si ma asej pe o canapea din piele neagra.
-Ei bine,ce-ai m-ai facut tu pana acum?intreaba ea curioasa ca de obicei.
-M-ai nimica nou.In timp ce veneam aici,am dat nas in nas cu Naruto.
-Si ce-ai facut?
-Ce sa fac?M-a ajutat sa ma ridic,in timp ce amandoi ne ceream scuze de mama focului.
-Si tu cum ai reactionat avand in vedere ca nu l-ai m-ai vazut de cinci ani?
-Ca de obicei.M-am inrosit de spuneai ca aveam febra,cand era cat peaci sa lesin.
-Si el cea facut?
-Ce sa faca.M-a intrebat daca am nevoie de ajutor si atata tot.
Si uite asa am tot vorbit noi cate subiecte,neobservand cum trec orele,numai ce vad ca ceasul bate 21:00.Mi-am luat adio si am plecat.Afara era asa intuneric,ca nu puteai distinge nimica,Noroc de becurile instalate.Dar numai ce fac inca un pas si farul de deasupra mea.Bezna si intuneric,numai asta puteam vedea.Vai,simpt cum cineva m-a prinde si-mi acopera nasul cu o batista in timp ce eu ma zbateam,pierzundumi energia incetul cu incetul,pana cand lesin.
[Imagine: 33zfwb9.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) - de Madalovenar - 19-05-2011, 08:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.273 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.546 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.992 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.981 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Melancolia naste oneshot'uri Liar 1 2.299 08-02-2011, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  SasuSaku NaruHina alexandravega 5 6.348 03-08-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.935 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.802 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.363 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.572 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)