Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un trandafir ascuns in umbra

#1
ei bine stiu ca am si alte fic-uri de continuat da de la un timp imi vin muuulte idei....ciudat e faptul ca nu pentru fic-urile deja existente =)))=))) sper sa primesc multe comm...de bine sau de rau.....sa nu mai lungim vorba si sa trecem la citit
Nu detin nici un personaj din manga-ul/anime-ul Vampire Knight


Capitolul 1.[Amintiri]


~~~FlasBack~~~
Luna este pe cer si vegheza asupra tuturor. Vantul mai desprinde din cand in cand cate o frunza, ducand-o pe suprafata limpede si cristalina a apei. Stau pe pod si ma gandesc la orice altceva inafara de macelul la care am luat parte cu cateva minute inainte. Simt o mana care ma apasa pe umar. Ma intorc speriata si vad ca era aceeasi creatura care cu cateva minute in urma imi omorase parinti. Sar repede dupa pod si incep sa alerg. Nu aveam prea multa viteza pentru o fata de sapte ani. Imi intorc privirea in spate pentru a vedea daca ma mai urmareste. A disparut. Deodata simt pe pielea fina agatului meu niste buze reci. Pur si simplu raman stana de piarta. Corpul meu numai reactiona. Inchid ochii stiind ce va urma, dar nu. Deschid ochii si observ ca eram in bratele cuiva. Ma uit la persoana care tocmai ma salvase si observ ca era doar un baiat cu cativa ani mai mare…..daca ma gandesc mai bine cu vreo doi.
-Te simti bine?ma intreaba el.
In mometul in care a deschid gura i s-au vazut coltii. Cei doi canini mai mari ca cei normali, la coltul guri un firicel de sange. Singura explicatie pe care o puteam gasi era ca si el era un monstru. Ciudat era faptul ca ochii lui nu erau cuprinsi de setea de sange de care era si monstrul de adineauri…erau altfel, erau plini de caldura. Murmur un multumesc si in acelasi timp observ si o fetita in spatele lui.
~~~End FlasBack~~~
Acestea sunt singurele amintiri pe care le am in legatura cu trecutul meu. Mai sunt si momentele petrecute alaturi de Cross Kaien, si…ziua in care l-am intalnit pe Zero. Acum am saptesprezece ani si sunt fericita cu viata pe care o am. Sunt prefect impreuna cu Yuuki si Zero. Singurul lucru care ma nelinisteste este….Yuuki. Se pare ca-mi fac mai multe griji pentru ea decat pentru mine. Acum tocmai incerc sa le calmez pe zecile de fete care ii astepta cu nerabdare pe cei de la scoala de noapte. Fetele astea nu stiu ca nu e frumos sa te imbulzesti?
-Gata!!se aude o voce…era vocea lui Zero.
Imediat toate fetele s-au astamparat si au stat linistite. Baiatul asta este uimitor. Se aude un scartait, ceea ce insemna ca colegii nostri au aparut. Grupul celor din clasa de noapte era format din Kaname Kuran, Ichijou Takuma, Aidou Hanabusa, Akatsuki Kain, Shiki Senri, Rima Tohya, Ruka Souen si nu in ultimul rand Seiren. In timp ce treceau am tras o privire catre Kaname-senpai. Mereu m-am pierdut in privirea lui. La un moment dat, am lasat garda jos, iar vreo cateva fete m-au impins, insa am fost prinsa de Kaname-senpai.
-Mul…multumesc, spun eu afisand un mic zambet.
-Data viitoare sa fii mai atenta.
Aceste cuvinte mi-au dat putere toata ziua. Seara cand eram de garda, i-am lasat pe Yuuki si pe Zero sa faca ei toata treaba. Nu stiu de ce, dar eram cu capul in nori. Nu pentru ce mi-a spus Kaname-senpai ci pentru ca avusesem niste vise ciudate. Deodata simt o mana pe cipul meu angelic. Ridic privirea sai vad ca era unul de la clasa de noapte. Imi scot arma si io pun la gat.
-Si acum ce vei face? Nu uita, esti gardian si nu ai voie sa ranesti elevi. spune el aparandu-i un mic zambet in coltul gurii.
-Ce vrei? il intreb eu rece.
A intins usor mana pana ce mi-a atins pielea fina a gatului si apoi a disparut. Nu inteleg de ce toti cei din clasa de noapte tanjesc dupa sangele meu si al lui Yuuki. Ma intorc pentru a le da o mana de ajutor lui Yuuki si Zero si in drumul meu trec si pe langa Dormitoarele Lunii. Pe geamul de pa parter, reusesc sa disting doua siluete. Una era a unei fete, iar cealalta era a unui baiat. Ma uit mai bine si vad ca era Kaname-senpai si si cu Ruka. Fac ochii mari cat cepele si incep sa alerg cu lacrimi in ochi catre locatia lui Zero si a lui Yuuki. Pana la urma era la fel ca ceilalti, un monstru insetat de sange. In goana in care alergam….
~To be Continued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum



Răspunsuri în acest subiect
Un trandafir ascuns in umbra - de Zuzy Is Angell - 24-03-2011, 09:18 PM
RE: Un trandafir ascuns in umbra - de Whisky - 05-06-2011, 07:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.847 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.730 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.638 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.175 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.277 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.864 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.222 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.218 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.184 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Umbra Demonului yaoi (+18) Grella. 50 28.549 22-03-2011, 04:27 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)