Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

We will still be friends forever despite difficulties

#40
Heii dragelor >:D< am adus si eu next-ul ! Vreau sa va spun ca o sa fie “triunghiuri” sau mai bine zis “patrate” amoroase .Cred ca o sa scriu capitolul in doua parti , ca sa nu grabesc , dar nu garantez acest lucru ! Pai spor la citit si nu uitati ca Parerea Voastra Conteaza !!

We will still be friends forever despite difficulties

Capitolul 6.

Sasori:

Ma aflam in club Azteca , cu o roscata in brate . Voiam sa–mi descarc nervii provocati de Gaara , dar nu stiam alta cale . Acest nimic era calcat in picioare si lovit brutal de catre Pein si ceilalti baieti din BandA . Priveam cu ura aceste scene , as fi vrut sa ii dau si eu vreo doua , dar nu ma simteam in stare . De langa tejchea se auzi un zgomot . Se pare ca unu’ de pe aici a scapat ceva pe jos . Ma uit pe jos si vad un telefon IPhone negu care avea ecranul spart . Imi ridic privirea dispretuitoare spre tanar si raman masca . Acel albastru al ochilor , acel par , blond prins intr–o coada la spate . Nu se putea , era el ! Era Deidara . Ramasese cu gura cascata , privind la scenele dintre Pein si Gaara , apoi isi indrepta privirea spre mine si spre roscata. Se uita cu ura la noi , apoi a murmurat cateva cuvinte care m–au impietrit de–abinelea :
- Sasori , o sa platesti pentru asta !
Se duse vijelios spre cei doi si incerca dn rasputeri sa il dea pe Pein la o parte . Nu pot sa cred ! Dupa tot ce i–a facut , acum vrea sa–l salveze , a ramas tot acea fire prietenoasa care nu ar da in nimeni pentru cateva prostii . Primi si el vreo doi pumni , dar nu se lasa , voia cu adevarat sa il scape pe acel jegos din mainile baietilo . In suflet isi facu aparitia un fior , o ura inimaginabila , voiam sa–I zic vreo doua lui Deidara , dar am fost interupt de un tipat . In cateva secunde o siluieta supla , inalta se apropia de baieti . Parul lung si matasor de–o culoare de roz bombon flutura prin aer , iar din ochii sclipitor curgeau siroaie de lacrimi . Ea era ! Oh , drace , m–a vazut cu asta in brate , ce o sa zica acum ? Il da pe Deidara la o parte si se indreapta spre Gaara . Acesta sangera rau , era vanat in toate partile corpului si , incetul cu incetul , respiratia i se taia . Fata se aseza pe jos lanaga el , incercand sa–i dea primul ajutor . Se chinui circa cinci minut , apoi ii zise lui Kimimaro sa cheme o salvare . Tanara se prabusi in bratele puternice ale lui Deidara , care avea si acesta sufletul sfasiat , vazand–o in acesta stare , din nou pe rozalie .


Sakura :
Am simtit cum m–am prabusit in bratele lui Deidara . Eram bucuroasa cat cupindea sa–il vad intreg , stand in piioare lanaga mine , dar pe o alta parte , vazandu-l pe Garaa–kun intr–o asemenea ipostaza , mi se sfasia sefletul . Deidara incepe sa ma mangaie pe spate , incercand sa ma calmeze . Imi spunea ca totul va fi bine , ca nimic rau nu se va intampla cu Gaara . Ies din stransoara baiatul si ma indrept spre acel misel , spre nenorocitul care state pe margine si se saruta cu una . Nu ma durea ca m–a tradat , ma durea faptul ca nu a sarit sa il ajute pe Gaara . O dau pe roscovana la oparte si il agat pe nenorocit de gulerul camasii albe , descheiate la primii trei nasturi . Cu ochii in lacrimi , il priveam in ochi . Ceilalti se uitau la noi ca la O.Z.N–uri . Nu mai aveam forta in brate , simteam ca nu mai aveam vlaga . De ce eu ? De ce ? De ce tebuie sa imi vad persoanele iubite suferind ? De ce ? Imi dezlipesc buzele de un rosu sangeriu , schitand cateva cuvinte .
-Cum ai putut ? Nenorocitu–le ! Cum ai putut sa stai si sa il pivesti suferind ? Cum ai putut sa nu il ajuti ? Cum ? Zi–mi ! O lacrima mi se prelinse pe chipul alb ca spuma laptelui . Si in plus , mai stai si cu asta pin cluburi . Acum te – am descoperit cu adevarat , Sasori ! Mi – ai pierdut prietenia pentru totdeauna , nu pot sa te mai privesc in ochi !Esti un monstru ! I- ai lasat pe astia sa il tortureze pe Gaara . Cum ai putut ? Iti era , totusi , prieten ! Te crezi mereu mai bun decat restul , te compari mereu cu alte personae , de ce nu te compari cu Deidara ? Zi – mi ! Chiar daca i– provocat multa durere , el s–aimplicat in acest conflict ! Si chiar daca nu s – a refacut per total , tot a incercat sa il salveze ! Te urasc !
- Il las jos si ma indrept spre Gaara . Nu respira . Am sunat din nou la salvare , dar au spus ca sunt pe drum . Nu imi ramanea alt ceva de cat sa stau si sa bocesc . Uram asta la mine ! De fiecare data nu eram de nici un folos ! Ma urasc pentru ceea ce sunt . Nu pot sa stau si sa il vad si pe el sa . Nu pot !


Pai cam atat pentru azi,scuze daca sunt greseli de tastare -.-'.Asta este dedicatie pentru tine iubire:x.'!Ca sa fim chit:)).Si da,asta e doar prima parte >:D< de ceea este mai scurt :d
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Răspunsuri în acest subiect
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 31-12-2010, 01:54 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 02-01-2011, 07:09 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 04-01-2011, 04:32 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 09-01-2011, 06:20 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 13-01-2011, 10:05 AM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de •нąкü• - 14-01-2011, 08:57 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 14-01-2011, 09:45 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 22-01-2011, 09:37 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 23-01-2011, 07:56 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 29-01-2011, 07:09 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 30-01-2011, 08:32 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-02-2011, 11:14 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 06-02-2011, 11:42 AM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 11-02-2011, 11:16 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 20-02-2011, 10:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone ^Ciresica^ 39 27.808 30-09-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.268 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.126 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.290 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.182 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 20.021 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie
  You and me forever [+18] Nywa 25 24.008 29-01-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.614 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.698 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  Lord of the Rings - More than friends? [ Yaoi ] Meal. 1 3.004 29-01-2010, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)