Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone

#1
Guess who's back? Back again? Ella and Miky are back... Whaaaaaaaa :ha: Ca sa nu o mai lungim eu si Miky mai venim cu inca un fic in dotare si speram sa va placa. Lectura placuta!

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


Cap 1: Bun venit in lumea fotografiilor

Sasuke:

Stateam ghemuit dupa tufisul din aleea parcului central din Milano. Era o zi frumoasa de primavara, cu soare puternic care imprastia razele calduroase spre toti oamenii care incet, incet se dezmorteau dupa o iarna grea. Florile multicolore abia trezite si ele la viata, aveau un miros imbietor care defila grandiose prin aer, imbatand multimea de tineri iesita la o plimbare dupa orele stresante de scoala. M-am uitat la ceasul de la mana si am vazut ca acele lui aratau ora paisprezece si zece minute. Mi-am ridicat privirea si ma uitam atent prin toate partile ca nu cumva sa o scap, apoi brusc am vazut-o intrand in parc. “Fata mea” era insotita de niste prietene cu care, dupa mersul agitat si gesticularile dese, purtau o discutie destul de aprinsa. Se oprira langa o banca, unde vedeta mea isi puse mainile in san si privea furioasa spre una dintre amicile ei. Parul ei roscat cu tente blonde, era prins in doua codite impletite care ii dadeau un aer foarte jucaus. Rochia alba, simpla, vaporoasa si lunga pana la genunchi, era accesorizata cu o palarie maro in stil cowboy si cizme de acceasi culoare. Era absolut perfect! Repejor mi-am pus camera la ochi si am fixat-o. Lumina soarelui cadea minunat pe fata tinerei, iar cadrul era superb.
Cand eram gata sa apas pe buton, roscata ii dadu o palma blondei cu care se certa si pleca de acolo. Megea repede, cu capul plecat plangand, in timp ce eu inca avand aparatul la ochi, incercam sa tin pasul cu ea si sa nu dau cu capul in vre-un stalp. La un moment dat se opri, isi sterse lacrimile si respira adanc sa se linisteasca. Eu m-am ascuns dupa un cires batran, aria mea vizuala fiind tot pe fata. Era devastata, ochii ei de un albastru adanc ca al oceanului exprimau durere si suferita. Cred ca nu e tocmai momentul potrivit pentru o sedinta foto. Totusi exact cand m-am asteptat mai putin, o rafala puternica de vant se strani, ridicand rochia roscatei. Aceasta curpinse cu o mana palaria, ca nu cumva sa o zboare vantul, iar cu cealalata incerca sa de-a in jos rochita buclucasa, miscandu-si unduios corpul in acelasi timp. Isi muta privirea spre locul unde ma aflam, asa ca am profitat de ocazie si am imortalizat momentul. Ah, de cand astept sa ii fac fetei asteia o poza calumea. Am ranjit cand am vazut fotografia care, dupa parerea mea merita toti banii. Expresia tinerei era surprinsa, desi zambea, dar in acelasi timp avea o tenta de enervare si o nota sexy, care imi provoca un fior pe sira spinarii.
Cu singuranta ar trebui ca fata asta sa se duca la scoala la modeling, care din intamplare sunt inscris. Stiu, pare ciudat. Ce as cauta eu, un fotograf profesionist in devenire, la un liceu unde sunt inscrise viitoarele modele?! Simplu, dar straniu. La acea scoala pot intra si cei care vor sa desluseasca tainele fotografiilor. Numai ca la modeling accepta numai fete si la fotografi numai baieti de aceea cursurile sunt impartite in asa fel incat fetele sa nu se inmtalneasca cu baietii. Noi suntem dimineata, iar ele dupa-amiaza. Nu ai ce sa faci din cauza regulilor tampite ale directorului, cu toate ca uneori stateam dupa ore si le dadeam o raita fetelor. De ce sunt regulile facute, pana la urma? Ca sa fie incalcate, normal. Asa suntem capabili sa stim de ce sunt in stare si pe scena si in dormitor, in ciuda tuturor amenintarilor cu suspendarea.
Am inceput sa ma plimb prin parc in cautarea unei noi “victime”… cand peste ce am dat ! Amicii mei, Naruto, blondul gastii si cu capul in nori, impreuna cu Kiba, care e mai mereu pus pe sotii, erau destul de apropiati de Hinata Hyuga, bomba sexy de la modeling. Cei doi isi plimbau nestingheriti mainile pe trupul brunetei cu forme pline, care nu riposta deloc. Se pare ca voi baieti aveti chef de un ménage a trois. Am scos camera din geanta si i-am fotografiat pe cei trei.
-V-am prins, nebunatici mici, imi spun cu un ranjet imens pe fata.
-Pe cine ai prins?
M-am intors rapid si intruntat spre desteptu’ din spatele meu, caruia eram gata sa ii caftesc una, dupa sperietura asta. Acolo, in fata mea stateau Hiei si gagica-sa Amaye, un maniac al fotografiilor si o zapacita a modei. Hiei era cel mai realist din gasca noastra si totodata ca si fratele care nu l-am avut niciodata. Era brunet, tuns scurt, iar o parte a lui fiind vopsita intr-un roz tipator. Ochii lui erau la fel de albastrii ca si ai roscatei de mai devreme si probabil ce mi-a captata cel mai mult atentia si acum, si prima oara cand l-am cunoscut, a fost acel cercel din ureche legat cu un lant pana de cel din buza inferioara. El este la aceeasi liceu ca si mine, iar prietena lui este tot model i devenire dar nu la aceeasi scoala. Amaye cu parul alb prins mereu intr-o coada lunga si ingrijita de cal, parea o fata tare de treaba si timida la prima vedere, insa era o adevarata bestie a petrecerilor si o amatoare a aventurilor de-o noapte asta bineinteles, inainte sa il cunoasca pe Hiei. Acum, fie vorba intre noi, tanara s-a mai cumintit, insa brunetul imi spune ca uneori o mai apuca „setea” de nebunii si atunci cade lat daca ma intelegeti. Am scuturat putin din cap, apoi le-am arata celor doi porumbei despre ce si cine vorbeam.
-Sasuke esti un mare bastard, spuse Hiei ranjind diavoleste
Dupa ce analizara destul de mult poza, ca sa nu le scape nici cel mai mic detaliu, dintr-o data incepurea sa ma axeze cu privirea… sau mai exact prin zona fruntii. La un moment dat se oprira din admirat si afisara un zambet larg spre mine.
-Sas’ke nu imi vine sa cred cat de bine poate sa iti stea cu cercel smecher in ureche si cercel sexy in spranceana, imi spuse fata punanad o mana pe stranceana stanga si urechea dreapta
-Au! I-ati dracu’ mana idi… Amaya! Inca ma doare! Abia azi dimineata mi le-am facut, tip ca disperatu’ de la durerea provocata
Sincer sa fiu, nu prea imi permiteam sa o numesc oricum pe Amaya. De fapt daca ma gandesc mai bine nu imi permiteam deloc sa ii spun fetei decat pe nume. Era mult mai sigur pentru prietenie mea cu Hiei.
-Deci cand ai de gand sa le arati poza? Trebuie sa radem putin de ei, spuse Hiei stramband jucaus din nas
-Imediat ce ii vei intreba pe baieti in ce pozitie au pus-o pe Hinata, spun eu ironic
-Tipic lui Hiei, completa Amaye. Dar tot esti scumpul meu, incheie aceasta dandu-i un sarut scurt pe buze brunetului.

Mergeam linistit pe coridorul liceul, cautandu-i in toate partile pe Kiba si Naruto. Unde ar putea sa fie? Azi dimineata vorbisem cu blondul si sustinuse sus si tare ca va veni la ore cu amicul lui. Ma intalnisem si cu Hiei si de jumatete de ora incercam sa dam de ei.
-Hey Shikamaru nu i-ai vazut pe Kiba si Naruto? Il intreb pe prieternul meu rocker
-Nu, raspunse el repezit. Abia am ajuns.
-Sasuke aici de fata are sa le arate o poza cu care vor avea de furca ceva timp incolo.
Poti s-o mai spui odata Hiei. Am scos fotografia din mapa mea speciala si i-am dat-o si satenului sa o examineze. Nu s-a putut abtine si a scos un fluierat de uimire. Deodata am auzit un icnet de durere din partea cuiva, apoi i-am vazut pe cei doi nebunatici… tarand dupa ei o fata?! Bine de datat asta au intrecut rau masura! Ne-am repezit la ei, apoi imediat am smuls-o pe tanara din ghearele lor.
-Jos labele de pe ea nenorocitilor! Am stras-o la piept pe victima
-De data chiar ati intrecut orice limita, le spuse infuriat brunetul facand un pas in fata spre eie
-Ooo zau sa baieti! Sunteti doar gelosi ca noi am gasit-o primii! Spuse printe sughituri Kiba
Eu Shikamaru si Hiei ne-am aruncat priviri fugare unii spre altii, dand de inteles ca ne-am prins ca cei doi sunt morti de beti. Biata fata! Cred ca traumatizat-o rau de tot. Noroc ca am ajuns la timp. Tanara inca ma tinea strans in brate, vrand parca sa nu-mi mai de-a drumul vreodata. Pot spune ca imi placea. Imi dadea o senzatie placuta de caldura si liniste, parul ei lung si roz ca o bomboana dulce imi managaia usor pielea gatului, care se facu imediat ca de gaina, ochii ei verzi ca iarba cruda ma faceau sa ma regasesc, iar parfumul ei delicat de flori de cires ma imbata cu fiecare inspiratie. Cine o fi ea?!
-Iarta-i pe prietenii nostri, i se adresa calm Shikamaru. Se pare ca ei nu au mai ajuns acasa noaptea trecuta asa ca acum avem ceva de furca cu ei. Nu a fost cu intentie din partea lor.
-Are dreptate, am continuat eu. Deobicei nu sunt asa, dar ieri au avut o zi plina si o noapte si mai si. Stai linsitita esti pe maini bune, noi avem ganduri pasnice. Totusi ce cauti aici? Nu vreau sa par nesuferit, dar dupa cum vezi sunt numai baieti pe-aici.
-Ei bine tocmai ieri m-am inscris si mi s-a spus sa fiu aici la prima ora, numai ca m-am cam ratacit putin si am dat peste… ei, spuse fluturandu-si mana spre cei doi care incercau sa isi mentina echilibrul unul de altul.
-Hiei, tu si Shikamarum o sa va ocupati de Naruto si Kiba. Aveti grija sa nu ii vada vre-un prof asa. Eu am sa o duc pe domnsioara unde are nevoie, zic punandu-mi bratul in jurul gatului ei. Deci cum ziceai ca te cheama papausa?

Poze:
Sasuke
Roscata pe care Sasuke a pozat-o
Cei trei nebunatici [Naru, Hina si Kiba]
Hiei si Amaya
Shikamaru
Rozalia
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#2
"guess who's back? back again... Ella and Miky are back\:D/, tell a friend" :))
Buna>:D<
Pentru un prim capitol este destul de interesant, nu am mai intalnit vreun fic cu o asemenea tema pana acum.
Titlul suna bine, dar pana acum nu inteleg ce legatura are cu textul. Sunt sigura ca imi voi da seama pe parcurs, dupa ce voi citi si alte capitole.
Descrierea este prezenta, imi place mult, dar dupa gustul meu e cam multa.
Dialogul nu e sec deloc, iar actiunea e putin confuza la un moment. Voi reciti si sunt sigura ca voi intelege.
Insa nu lua in seama ce am zis eu:)), nu am asa multa experienta in comentarea altor ficuri:)), deci continua ce faci ca e bine :bv:
Bafta in continuare si sper ca ma anunti cand pui nextul :)

EDIT Daria: numai lăsați atâtea rânduri libere între propoziții, este inestetic. De data astea ți le-am unit eu ._.
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.


#3
Bunaa!!
Ficul asta imi place nespus de mult. Sincer, titlul m-a atras si cand am inceput sa citesc, nu m-am mai putut opri. Nu o sa comentez naratiunea, descrierea si chestii de genu caci nu ma pricep:-D.
Imi plac pozele, sunt foarte frumoase. Imi mai place si atitudinea lui Sasuke, parca nu mai e acelasi baiat rece si are o atitudine "draguta":). Mie una mi se par ciudati Naruto, Hinata si Kiba:)). In fine..
Cam atat pentru moment!>:D<...Ai putea sa ma anunti cand pui urmatorul capitol?:o3:>
[Imagine: 7bt5.th.jpg][Imagine: 7ytg.jpg][Imagine: sdfsdfsdfsdfsi.th.jpg][Imagine: 567657.jpg]









#4
Hello sweetie >:D<

M-am gandit sa trec si eu p'aic sa vad despre ce este vorba :x.
Sincer, titlul m-a atrans si cand am vazut ca este si +18 m-ai facut chiar curioasa.
Ce pot spune, pana acum, actiunea decurge lin si frumos. Ideea este una frumoasa si pozele care le-ai gasit sunt absolut superbe. Defapt inainte sa incep sa citesc cap. m-am uitat mai intai la poze :">.
Imi place cum ai descris si presupun ca este un fic SasuSaku, no?:)). Apropo : M-am indragostit de cercelu' lui Hiei. Ii sta absolut superb xD!
Ma, sincer nu prea am ce comenta pentru ca in mare mi-a placut acest prim-capitol. O chestie m-a deranjat si anume : "Deci cum ziceai ca te cheama papausa?" nu este tocmai o expresie pe gustul meu asa ca ... Nah! Si am mai vazut niste greseli de tastare chiar si in fraza de mai sus "papausa" :)).
Vreau sa ma ti la curent cu next'ul ce va veni :x.
Hugs!:chuu:
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

#5
helooooo
Frumos fic... se pare ca voi ati inceput un nou "capitol" in viata voastra... oricum, voi sunteti cam la fel de bune, asa ca va potriviti, iar munca in echipa nu este atat de grea pentru voi. Descrierea este buna... inceputul mi-a placut, nu a fost la fel ca celelalte, mi-a dat senzatia unei carti a lui Victor Hugo, dar nu la fel de surprinzatoare... sa fim serioase... nimeni de pe zup nu se compara cu el. Dialogul... a fost bun... putin cam mult si unele replici nu au fost dezvoltate. Ideea este originala si frumsoasa. Mi-a placut cum ati introdus-o pe Sakura.

:bye:

#6


Bunaaa,

Pai, sincer sunt foarte dezamagita....ca nu am venit mai repede >:d< . Foarte frumos. Titlul interesant si pot spune ca ma bucur ca este iarasi un fic sasusaku si ca este ;;) +18 . Si ma mai bucura faptul ca iar sunteti in colaorare voi doua, boabe intr`o pastaie:))
Descrierea este buna, nu am ce comenta, actiunea e lenta, dialogul nu e sec si nici in exces. Saracuta fata, trasa de cei doi si aproape violata(atat ii mai trebuia)...
Sasuke, te`ai gandit mult inainte sa le spui lu Hiei( cumva din Yu Yu Hakusho?) si lu Sikamaru sa aiba grija de astia doi in timp ce tu o conduci pe domnisoara unde are nevoie? Nu conteaza....
Cert este un lucru: sa ma anuntati si merci ca mi`ati zis.
Inca ceva: Leaving paradise? cand puneti continuarea?! Ca o astept :( sper sa va vina inspiratia si pofta de a scrie cat mai curand daca nu o sa mor...
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#7
Nou fic :> fetelor voi doua aveti idei geniale si mai ales reusiti sa va completati una pe cealalta si asta e foarte bine.

Titlu si idee: pot sa imi dau seama ca va fi si un sezon doi si e chiar interesant. Tema imi place, cu fotografie si mai ales ca fetele si baieti nu merg la aceleasi cursuri impreuna, asta evita un contact vizual. Imi place acel +18 si mai ales ca il respectati, perversitati si banuiesc ca vor veni si multe altele.
Ce infatisare are Sasuke seamana a "bad boy" :>. Shikamaru rocker? O________o prima data cand il "vad" in aceasta ipostaza =]]
Descrierea: ei bine ai, pentru primul capitol e bine. Nu aveai ce descrie cu amananuntit, poate putin mai mult peisajul/ locurile. Sunt sigura ca o sa va descurcati. Imi place ca e curat, ideile sunt puse in ordine [se intelege] si lungimea e buna; avem ce citi.

Fetelor va pup si mersi ca mi-ai zis Miky :*

:bye:
>Rose<
[Imagine: h8v.gif]
 

#8
BUna
imi place ficul, e chiar frumos. Acum critica >:)
Ideea & Titlu
Ideea este originala, nu am mai vazut vr.un fic ca asta, defapt cu tema asta. Ideea sigur are legatura cu titlul ;)
Descriere
Pai puteai sa descrii mai bine locul. E rpimul capitol si nu prea vad ce ai putea descrie....
Actiunea e oook.

Si ai facut-o pe Sakura sa ii cada in brate din prima? Asta nu e prea original dar cred ca vom fi surprinsi si sa nu iasa cu el >:)
Shikamaru e rocker? 0_0 interesant...

Anuntama cand pui next Miky :D
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#9
Cap 2: Little bad boy

Sakura:

Mi-am marit ochii la brunetul din fata mea. Papusa?! Acum cateva secunde era ala pasnic. Am scos un oftat scurt si silentios, apoi i-am spus fara vlaga numele meu: Sakura Haruno. Baiatul s-a prezentat si el, promitandu-mi ca o sa ma ajute sa ajung acolo unde trebuie. Eram constienta ca tipul cu care mergeam pe holurile scolii era un pervers la fel de mare ca si betivanii aceea care m-au tot urmarit. Din cate stiu eu, scopul intr-un liceu este dezvoltarea unei abilitati fizice sau mintale. Aici, scopul este sa stai cat mai departe ca sa n-ajungi violata. Dupa faza de azi, simteam ca nu mai am incredere in nimeni. De ce nu puteam eu sa raman la vechea mea scoala?

Ce e drept, ma bucur pentru tatal meu, sarmanul, care a trecut printr-o perioada foarte grea dupa moartea mamei mele. Acesta si-a gasit o femeie foarte frumoasa aici, in orasul asta, dar datorita distantei atat de mari, se vedeau foarte rar, asa ca tata a decis sa ne mutam aici. Practic, am facut serviciu contra serviciu. Eu i-am impus sa ma trimita la o scoala de modeling, iar el mi-a impus sa o accep pe noua mea "mama", chiar daca nu ii spuneam asa si chiar daca ea nu ma inghitea prea mult. Insa dupa ziua de astazi, presimt ca as fi putut sa-i cer tatalui meu orice altceva, numai asta nu.

-Stai, i-am zis lui Sasuke, unde ma duci?
-Nu stiu, din moment ce tu nu-mi spui...
-Adica noi ne plimbam pe-aici degeaba? i-am spus, dandu-i mana la o parte de pe gatul meu, dupa care m-am dat cativa pasi inapoi.
-Ai grija! spuse el, repezindu-se catre mine, reactia lui facandu-ma sa ma intorc si sa vreau sa fug.

Am spus bine sa vreau sa fug, pentru ca eu eram fix in capul unor scari, iar drumul pana jos era destul de lung. Insa era prea tarziu, deja calccasem un gol si imi pierdusem echilibrul. Eram gata sa tip, sa zbier ca o zapacita, dar buzele imi erau crispate si atat de reci, iar timpul de reactie atat de scurt...

In secunda urmatoare, am simtit cum o mana ma cuprinde de ambii sani, iar cealalta aproape de zona intima, intr-o oarecare imbratisare. Sunt trasa rapid in spate, traumatizata si speriata la culme. Pentru un moment am crezut ca aveam sa fiu covoras pentru dusumele, iar acum eram teafara si nevatamata. Respiram alert, iar inima mi-o luase la goana ca naiba! Am vrut sa mi-o linistesc, insa cand am incercat sa-mi pun mana in zna inimii, am dat de acel brat puternic care ma trase - Si abea acum realizasem se unde ma trase. Stiam eu! Stiam ca nu pot avea incredere in perversul asta! Am inceput sa ma zbat si sa urlu ca sa-mi dea drumul, pana cand, intr-un final, am reusit.

Clopotelul suna pe coridoare cu atata putere, incat cred ca am ramas fara impanu' stang. Sau drept... Sunetul puternic m-a facut sa tresar, insa asta nu il scapa pe Sasuke asta de o explicatie. De altfel, nu era tocmai cel mai fericit moment din viata mea, si sunt absolut sigura ca nici primul chiul din viata lui.

-Mi-ai promis ca ma duci la director, nu ca incerci si tu ce au incercat si prietenii tai! m-am rastit eu.

Brunetul a facut cativa pasi inapoi si s-a sprijinit cu o mana de balustrada. Ma privea nevinovat, in timp ce se abtinea sa nu bufneasca in ras. Cand l-am vazut ca se da atat de mare si tare, primul meu gand a fost sa fug. Era exact cum am mai spus... Aici trebuia sa te lupti ca sa nu fi violata. Un fior mi-a cuprins sirea spinarii, cand mi-am reamintit asta. Mi s-au inmuiat picioarele iar buzele mi s-au crispat. Si cu toate ca imi era pur si simplu nelegiuit sa-i vorbesc, am avut puterea sa-l inrunt.

-Nu ti-am promis ca te duc la director, ti-am promis ca te duc acolo unde ai nevoie, mi-a spus calm.
-Si tu chiar crezi ca am nevoie sa fiu dusa intr-un loc intunecos unde sa-ti bati joc de mine cum ai chef? i-am taiat-o eu.
-Hey, erai cat pe ce sa cazi pe scari. Ar trebui sa-mi multumesti!
-Ti-as fi multumit daca ai fi avut macar bunu' simt sa-ti dai labele jos dupa ce m-ai tras!

M-am intors cu spatele la el, rugandu-ma la tot ce e mai sfant sa nu mai dau vreodata de Sasuke sau amicii sai dusi cu pluta pe marte. Serios, liceul asta ar trebui impartit in doua, cel putin! Eram speriata, iar inima mea batea cu repeziciune, de frica. Imi era teama ca nu cumva baiatul acela sa se tina dupa mine, fapt pentru care m-am tot uitat in stanga si in dreapta. In spate n-aveam nici macar o graunta de curaj sa ma uit, ca nu cumva imaginea lui sa-mi apara in fata ochilor, dar m-am uitat, odata sau de doua ori, ca sa ma asigur.

Respiram greoi si incercam sa gasesc o usita, sau ceva care sa-mi dea de inteles ca daca apas pe clanta o sa intru in biroul directorului. Scoala asta noua era atat de intortochiata! Nu ma mir ca aici vin numai betivi care sunt capabili sa vada capre martiene in timpul orelor. Oare se preda ceva calumea aici? Jur ca daca dupa prima zi de scoala nu fac putin modeling sau nu fac orice alt curs inafara de anatomie, imi fac bagajele si ma mut la alt liceu mai normal!

Brusc, in minte mi-a venit ceva: privirile mirate ale tuturor baietilor care se plimbau pe coridoare in timpul pauzei. Dar n-am vazut nicio fata care sa ma priveasca urat sau ciudat – de fapt, nu vazusem nicio fata pe coridoare. Nimerisem cumva liceul gresit? In gand imi fluierau in ecou vorbele lui Sasuke care spuneau ca nu vrea sa para nesuferit, dar in liceul asta sunt numai baieti. Ce-i drept, la inceput baietii astia au fost dragti cu mine... Si in plus, poate ca Sasuke ala chiar a vrut sa ma ajute si m-a prins cand era cat pe ce sa cad pe scari, chiar daca nu s-a uitat si de ce parti m-a prins. Eh, poate ca ar trebui sa las baietii de o parte. Niciodata nu te poti increde in ei.

Dupa cautari indelungate, am dat de o usa mare, alba, pe care era mazgalit cu marker o gramada de injuraturi. Nici usa nu parea a fi prea noua. Ceea ce imi atrase atentia la ea, insa, fusese tablita aurie aproape scoasa din cuie pe care am resusit sa citesc cuvantul simplu, „Director”. Am batut la usa si imediat ce am auzit confirmarea de a intra, mi-am facut sfioasa aparitia in biroul directorului. Acesta mi-a spus sa iau un loc, si asa am si facut. Ridica de pe birou un dosar pe care era scris de mana, citet, numele meu. Il deschise si se uita pe paginile albe ale acestuia.

-Domnisoara Haruno, din cate vad aici n-ati urmat tocmai niste cursuri specializate la fosta dumneavoastra scoala. Vreau sa va spun ca modelingul nu este doar o fataiala in fata aparatului de fotografiat. Trebuie sa adopti pozitii cat mai bine adaptate temei alese de catre fotograf si sa aveti grija sa nu va scape niciun detaliu. Sunteti sigura ca vreti sa faceti acest pas?
-Sigur, raspund eu cu un entuziasm cat se poate de fals, scarbita de atata politete.

Isi aranja ochelarii pe crestetul nasului, insa asta nu il facea mai diferit decat un Donald Duck cu probleme. Schimba foaia dosarului si il cerceta cu atentie, apoi rasfoi rapid foile, aruncand o privire fugara. Dupa, a inchis dosarul si l-a lasat jos, pe birou, la fel facand si cu ochelarii sai mari, rotunzi.

-Am vorbit cu tatal dumneavoastra si mi s-a spus sa va pun in tema cu tot si sa ma asigur personal ca sunteti o eleva de incredere. Prin urmare, as vrea sa va pun la curent cu un lucru: Scoala noastra este impartita in doua. Dimineata vin domnisorii, mai precis fotografii, iar dupa-amiaza au loc cursurile pentru modele.

Mi-am ros buza de jos, vechiul meu tic nervos, in semn ca ma simteam iritata. Domni, domnisoare, dumneavoastra... Apreciez ca directorul incearca sa fie politicos, dar ce face el aici depasesc cu mult pronumele de politete! Cel putin, nu este ca tata, un Romeo pentru Julieta. Femeii pe care a gasit-o ii place sa fie alintata cu prea frumoasa sau prea marita sau mai stiu eu ce pronume de reverenta, iar tata ii face pe plac de fiecare data. Asta e prima mea zi aici si deja simt ca innebunesc de la atatea politeturi. Nu ca mi-ar prinde bine badarani ca aia doi pe care nici nu pot sa-i numesc persoane sau cu Sasuke, disperatul ala cu cercei „smecheri” – Chiar daca argintiul lor imi atragea privirile.

Vazand ca directorul facuse o pauza destul de lunga, privindu-ma insistent, am decis sa-i dau un indemn, soptind mai mult decat spunand cu voce tare, un firav „Continuati”.

-Ei bine, programul tinerelor domnisoare incepe de la ora douasprezece. Insa astazi am nevoie urgent de ele, si de dumneavoastra, de asemenea, la ora unsprezece. Si pe deasupra si de tinerii fotografi. Nu stiu daca ati auzit vreodata de Yuki Yamanaka.
-Cantaretul? Am spus eu curioasa de ceea ce avea sa spuna in continuare directorul.

Acesta dadu aprobator din cap si continua:

-Mai mult, este fratele unei eleve de aici, din liceu. Cu asta pot spune ca se mandreste liceul nostru. A creat repede o legatura cu un domnisor de la fotografi si a ajutat alti trei cu pozele pentru revista scolii. Ne-a ajutat mult, iar cand a spus ca are nevoie de niste fete si de cativa baiet din colectivul nostru pentru un videoclip, pur si simplu nu l-am putut refuza.

Ochii mei ramasesera atintiti asupra directorului care zambea inexplicabil. Ramasesem perplex cand am auzit ca scoaala asta are legaturi cu cel mai mare ton al sezonului – Yuki Yamanaka. Se pare ca scoala asta nu e asa de delasat asa cum am crezut. Am zambit si eu, dandu-mi seama ca directorul nu avea de ce sa ma minta. Brusc, directorul a pus mana pe ochelari asezandu-i din nou pe crestetul nasului, expresia schimbandu-i-se brusc.

-Nu uitati, insa, ca dumneavoastra ati sosit in sezonul doi al acestui an scolar si ca va trebui sa fiti pusa la curent ca inca un detaliu. Revista scolii are un mare succes deoarece pozele noastre sunt cunoscute. Drept examen, la sfarsitul fiecarui semestru, lasam fotografii sa-si aleaga un fotomodel cu care sa lucreze intens pentru cele mai bune poze. Este ca un fel de examen pentru voi si ca un fel de reclama pentru liceul nostru. Sa nu uitati acest aspect. Nu ma intereseaza ca veti fi franti dupa coregrafii, insa trebuie sa aveti in vedere ca aceasta e totusi un liceu respectabil!

Cu elevi beti si cu perversi „pasnici” mi-am spus in gand. Dar deja imi schimbasem parerea despre acest liceu, intr-atat de mult, incat am si uitat ca scoala asta are si elevi asemeni. Parca il iertasem si pe Sasuke pentru ca ma apucase de parti indecente, dar si pe baietii aceia care ma fugarisera peste tot. Dupa o discutie indelungata, directorul a decis sa ma accepte in liceul sau, spunandu-mi ca ne vedem la 11 in curtea scolii, acolo unde avea sa-si faca aparitia Yuki. Privind ceasul, care indica ora 10:30, mi-am dat seama ca sa ma duc acasa si sa ma intorc dupa o jumatate de ora ar fi fost o porcarie. Am iesit din biroul directorului, iar ca sa ma asigur ca nu o sa mai am parte de surprize neplacute pe ziua de azi, m-am refugiat in baie, intr-o cabina oarecare. Am inchis usa si am incuiat-o pe dinauntru si m-am asezat pe toaleta. Imi cautam disperata telefonul prin bucunarele blugilor, dar nu dadeam de nimic. Mi-am desfacut geanta si am inceput sa caut prin ea iPhoneul meu, dar fara succes.

In cizme? Imi aminteam momentele de dimineta in care mama mea vitrega ma cautase peste tot ca sa se asigure ca n-am nicio modalitate de-al contacta pe tata de la scoala. Ce mult i-ar fi placut sa ma pierd pe strazile din Milano . Dar l-am strecurat cand nu se uita in cizme si am scapat de ea si de verificarile ei. Am ctroboit prin incaltari, pana la fund si, constatand ca nu sunt acolo , mi-am dat seama ca-l pierdusem. Asta, sau poate eu nu imi aminteam bine... Trebuie sa-mi reamintesc unde l-am pus. Neaparat. Am rememorat drumul pana aici si mi-am dat brusc seama ca mutasem mobilul in buzunarul de la bluza mea eagra, cu modele. Bingo! Mi-am strecurat mana in buzunar si... nimic.

Usa de la baie s-a deschis larg, iar in pragul sau aparu o persoana, dar nu am putut sa-i vad fata datorita glugii pe care o avea pe cap. Stai, usa asta parca era incuiata, nu? Nu?! Statea sprijinit de tocul usii, cu mainile in buzunare, parca prezenta mea acolo n-ar prea fi contat pentru el – Sau ea? Cand si-a dat gluga jos, am incremenit. Fiecare parte din corpul meu tremura fara incetare iar inima isi relua bataile puternice, mai sa-mi iasa din piept, de teama. Ochii mei ramasesera atintiti asupra acelei persoane, a carei moaca nu cred ca aveam s-o uit prea curand.

-Asta e al tau? Intreaba Sasuke Uchiha, nemernicul care imi facuse dimineata una de neuitat, intinzandu-mi telefonul. Imi promisesem sa-mi schimb parerea despre toti cei de aici, si despre el, si despre aia doi care m-au fugarit prin liceu, dar se pare ca nu prea imi dau permisiunea sa fac asta.
-Da-mi-l inapoi! Am spus, intinzandu-ma dupa el, dar baiatul il trase in asa fel incat sa nu ajung. Ai innebunit? Asta se numeste furt!
-Daca ti l-am adus inapoi nu inseamna ca l-am furat, spuse el cu un zambet de smecher pe buze.

Am inceput sa sar dupa telefon, dar el il tot ridica si tragea in asa fel incat eu nu puteam sa ajung. Cum ajunsese el aici? Daca stau bine si ma gandesc, aici e baia fetelor! Oare m-a urmarit?! Doamne, de ce nu puteam sa am si eu o prima zi de scoala, nu stiu... Poate ca normala? Dupa cateva minute in care a fluturat telefonul dintr-o mana intr-alta, am incetat sa mai incerc sa-l recuperez. Asa nu merge. Trebuie sa-l santajez cu ceva, trebuie sa-l am cu ceva la mana.

-Tu nu ar trebui sa fi la ore acum? am intrebat, gandindu-ma ca poate se va speria daca va auzi ca o sa-l spun directorului.
-Aaa, nu, raspunse el sec.
-Ce-ai spune daca asta ar ajunge la urechile directorului? Spun , simtind in sfarsit ca am invins si ca am un oarecare control asupra lui.

Brunetul ce arunca acum telefonul dintr-o mana intr-alta zambea jucaus si ma privea atent, asta pana cand a pufnit in ras. Ma uitam la el ca la felul paispe’ intrebandu-ma de ce mama dracu rade asa cu pofta. Gata, numai suport! M-am intins din nou sa-mi recuperez telefonul, dar imi simtise miscarea si-l trasese in apre el. La naiba! Fix de asta mai aveam nevoie!

-Ce-ai spune daca faptul ca am fost certat de director ar ajunge la urechile lui Yuki Yamanaka? O, iti spun, ar fi de un milion de ori mai rau, mai ales ca e cel mai bun prieten al meu.

Am ramas perplex. Doamne, aici toata lumea il cunoaste pe Yuki Yamanaka? Si mai presus de asta, profita ca sa lecuiasca profesorii si directorul? Recunosc ca e un superstar, si publicitatea facuta ar fi un eveniment megabenefic pentru un liceu ca asta, dar nici chiar sa santajezi profesorii cu asa ceva. Nu pot sa cred. Oare nu puteam sa cer si eu o pisica sau un caine? Nu, imi trebuia scoala de modeling. Acum daca tipul asta are vreo tentativa sa ma violeze, sunt sigura ca niciun profesor nu ar sari in apararea mea. Am oftat prelung, stiind ca n-am cum sa castig in fata lui.

Mi-am luat geanta si mi-am dat-o in jurul gatului. Mi-am aranjat putin bluza si mi-am scuturat pantalonii in caz de orice, apoi mi-am pus mainile in san.

-Ai de gand sa mi-l dai? Te rog?
-Asa mai merge, spuse el, aruncandu-mi telefonul.

Nici nu l-am prins bine, ca niste voci de fete au inceput sa-si faca aparitia. Vocile deveneau din ce in ce mai amplificate si cu fiecare sunet vedeam pe fata brunetului cate un firisor de frica. M-a impins inauntrul cabinei, iar cand am vrut sa tip, mi-a pus mana la gura. A inchis usa si a intors incuietoarea pana cand usa a incetat sa se mai deschida. S-a lasat pe vine, lasandu-ma si pe mine odata cu el la pamant. Am vrut sa ma zbat si sa tip, dar cuvintele sale care spuneau ceva gen „Taci, sau daca nu, o sa ne prinda impreuna si o sa-si faca niste iluzii de va trebui sa ne mutam din oras” m-au potolit. Stateam cuminte la locul meu, ascultand vocile fetelor care probabil se machiau si aranjau, vorbind despre celebritatea ce avea sa vina in scoala...


Imbracamintea Sakurei (dreapta)
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#10
O.O Deci am ramas perplex :))
Deci, Miky esti o perver5sa mama:)) inimaginabil de mare. De unde a prins-o? O.O Am ramas socata, si cu un zambet pervers pe fata, gandindu-ma ca in curand o sa faceti hentai 8->, pff hai ca deja dau in altceva:)). Deci, a fost sublim, minunat as putea sa mai adaug, a fost atat de pervers si de frumos. Il adooor pe Sasuke:x Bad boy ma, mai este si pervers, poi pot spune ca este minunat. Sakura e cam....cum sa zic eu....cu capul in nori, dar o aduce Sasuke inapoi cu picioarele pe pamant:)).
Aduceti repede nextul de nu va pap pe amandoua, repede, repede, si nu uitati sa ma anuntati mai!
Tai Tai :bye:
P.S: Mai pervers=))
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.109 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.963 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.219 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.127 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 46.811 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  You and me forever [+18] Nywa 25 23.737 29-01-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.538 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.583 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  KS- Samy si Lily- BSF (Best sisters forever) aoixtenshi 10 8.368 19-11-2008, 10:01 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)