Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

We will still be friends forever despite difficulties

#1
Eu o sa scriu din perspectiva Sakurei si al lui Sasori iar Vero din cea a lui Deidara^^.
Disclamer:Nu detin nici unul din personajele nin anime/manga Naruto/Naruto Shippuden si nu fac profit de pe urma intamplarilor.

We will still be friends forever despite difficulties

Capitolul I

Sakura:

Ah , Dei-kun , asteapta-ma , vin acum . Nu am sa te parasesc tocmai cand ai cea mai mare nevoie de mine . Nu imi pot imagina viata fara tine , Deidara . Cum as putea eu sa traiesc fara tine ? Deidaraa !! Imi tot repet aceste cuvinte , mi s-au tiparit in suflet . Alerg din rasputeri pe strazile pustii si reci ale Tokiolui . Ma simt asa de singura acum ca stiu ce a patit Dei-kun … scumpul meu Dei-kun . Am simtit ca mi se taie respiratia cand am citit un mesaj anonim : ”Sak’ra , Deidara si gasca lui au fost implicati intr-un conflict cu Gaara . Restul baietilor nu au nimic , insa Deidara a fost gasit intr-o balta de sange . Te rog mult sa vii cat de repede poti ! Grabeste-te ! ” Nu mi-a zis locul unde dragul meu Dei-kun a fost batut , dar pot fi sigura ca stiu unde sunt . De fiecare data ii gasesc la Baf , locul in care isi petrec cea mai mare parte din timp . E un loc nu tocmai primitor , intr-un cartier marginas . Eu as zice ca este chiar straniu . Mereu se aduna gasti si gasculite acolo , si mai mereu se intampla conflicte,dar nu asa de grave . Si Gaara , acel cretin , acum ce mai are cu bietul Dei-kun ? Ce i-a facut , si daca a patit ceva grav , nu i-o voi ierta niciodata . La toate aceste ganduri o lacrima mi se prelinge pe chip si un fior imi simt in trup .I ncep sa tremur necontrolat , si oare de ce ? Afara este primavara , dar totusi este foarte cald . Oboseala isi face simtita prezenta , dar nu ma pot opri din fugit , nu cand Deidara are cel mai mult nevoie de mine . Aud un zgomot nu tocmai placut , se pare ca era telefonul meu . Ridic clapeta telefonului meu negru , si un strigat ma inspaimanta : ” Deidara e in coma !! ” Oh , nu … nu se poate . Trebuie sa ajung cat mai repede .I nchid telefonul si-l arunc cat colo . Nu-mi pasa ce se intampla cu el . As da acum orice ca sa fie bine . Bine , se pare c-am ajuns . Oh , ce peisaj infiorator , sange peste tot . Amutesc pentru moment , dar imi scutur capul si reusesc sa-mi misc buzele spunand Dei-da-ra ... aveam un glas jos , slab,i nspaimantat . Deidara era intr-o balta de sange cu niste para-medici langa el . Intre timp se auzea sirena sacaitoare a unei ambulante . Nu bag in seama pe nimeni , ma duc direct la el . Il strang in brate , murdarindu-ma de sangele lui rosu-sangeriu . Bluza mea cea alba imaculata , avea acum o culoare rosie inchisa . Reusesc sa-i spun printre lacrimi cateva cuvinte :
- Dei-kun , nu ma parasi . Am nevoie de tine ! Cum as putea sa traiesc eu fara tine , Deidara ? As face orice ca sa stiu ca esti in siguranta , dragul meu . Tu insemni totul pentru mine … Dei-da-ra-kun … Nu mai am vlaga … simt cum ma prabusesc pe pieptul lui bine facut . As vrea sa mor eu in locul lui , el a facut atatea pentru mine , si eu nu l-am ajutat cu nimic . Doar un zambet inocent de fiecare data . El se multumea cu atat . Si daca moare , vreau sa mor si eu . N-am pentru ce sa traiesc fara el ... chiar nu am . Nu pot sa cred ca Gaara i-a facut asta doar ca sa se razbune pe mine … nu pot . Defapt … ce legatura are Dei-kun cu toate astea ? Si sa-i faca toate aceste lucruri doar pentru ca l-am parasit ? Inca nu s-a impacat cu ideea ? Un fior simt in suflet , e un peisaj sumbru . Totul e negru , intunecat , fioros . Nu-mi place ... acesta o fi oare Iadul , caci nu cred ca am ajuns eu in Rai . Ah , ce e luminita aceea ? E asa de placuta , calduroasa , nu se potriveste deloc cu acest peisaj sumbru . Deidara ?! O lacrima mi se prelinge , iar , pe obrazul meu palid , urmat de multe altele , cazand pe asfalt .Contactul dintre ele si asfaltul rece provoaca un sunet linistitor , dar privelistea din fata mea ma omoara . Cad in genunchi la vederea acelor imagini , nu mai suportam , Gaara a intrecut orice masura . In fata ochilor mi se deruleaza un film tragic . Gaara si gasca lui vin si se i-au din senin de Dei-kun ... si ... ce-i asta … i-a bagat cutitul in stomac de trei ori zicandu-i : ” Si credeai ca o sa scapi dupa ce ai luat-o pe Sakura din bratele mele ! ” Oh , saracul Deidara , n-a avut timp sa riposteze , si acum e pe cale sa moara . De ce nu am fost aici sa opresc acest conflict stupid ? Eu stateam bine mersi acasa si dragul meu Deidara e in coma . Viata lui este tinuta de un fir de ata subtire , gata , gata sa se rupa si ... Si eu nu pot face nimic . Lacrimile imi curgeau necontenit , dar asta probabil doar in acel vis . In realitate cred ca era tot aceea imagine . Deidara plin de sange si eu lesinata cu capul pe pieptul lui . Tinea asa de mult la mine , m-a aparat de nenumarate ori si ... Ah , ce-i asta … acest sentiment . Ma simt zguduita si … cred ca pot sa-mi deschid ochii . Dar … imi simt genele grele , nelasandu-ma sa-mi arat ochii cristalini , curatati de acele lacrimi amare .

Speram sa va placa ! >.>
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Răspunsuri în acest subiect
We will still be friends forever despite difficulties - de •нąкü• - 30-12-2010, 11:57 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 31-12-2010, 01:54 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 02-01-2011, 07:09 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 04-01-2011, 04:32 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 09-01-2011, 06:20 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 13-01-2011, 10:05 AM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 14-01-2011, 09:45 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 22-01-2011, 09:37 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 23-01-2011, 07:56 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 29-01-2011, 07:09 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 30-01-2011, 08:32 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-02-2011, 11:14 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 06-02-2011, 11:42 AM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 11-02-2011, 11:16 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 20-02-2011, 10:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone ^Ciresica^ 39 27.569 30-09-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.146 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.991 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.232 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.145 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.748 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie
  You and me forever [+18] Nywa 25 23.856 29-01-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.547 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.655 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  Lord of the Rings - More than friends? [ Yaoi ] Meal. 1 2.985 29-01-2010, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)