Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire interzisa

#14
Uitati nexul. Sper sa va placa si sper sa va tin putin in suspans :P Scuze ca este scurt.



Capitolul 3




Nu, nu putea fi el. De ce tocmai aici? De ce tocmai acum? Imi ridic privirea si ochii lui verzi ii priesc insistent pe ai mei. Tot asa a ramas, inalt, bine dezvoltat, parul roscat putin ciufulit. Nu aveam nici o indoiala, era el. Era Gaara, prima mea mare iubire. Nici nu stiam ce simt. Il uram atat de mult pentru ca mi-a provocat atata durere profunda, dar intr-un colt al sufletului inca mai simteam ceva pentru el si nu pot nega asta. Nu voiam sa ma faca din nou sa sufar, nu vreau sa trec din nou prin acele clipe. Nu mai sunt acea papusa pe care poti sa o prosteti usor. A disparut, s-a avaporat sau si mai bine, s-a schimbat. Ma indrept spre banca neprivind inapoi. Acea privire ma topea cu totul, nu-i puteam rezista. Tot acolo a ramas, neclintit, prinind intr-un punct anume. Acum la ce se gandea? Cum sa ma prosteasca? Nu, nu-i mai cad in plasa. Stiu sigur ca nu a varsat nici o lacrima pentru mine atunci cand ne-am despartit. Cred ca nici nu ii pasa de mine. Nu-l interesa cate lacrimi amare s-au strecurat din ochii mei pentru el.
Paseste lent, indrepatandu-se spre mine. Se opreste in dreptul bancii mele, ma privi scurt si pe chip ii apare un zambet pervers. Acum la ce-i mai duce mintea? Isi continua drumul lasand in urma parfumul lui de care imi era asa de dor. Narile mele nu se saturau sa-l absoarba pana cand acesta se evapora. Privesc scurt inapoi fara sa dau de banuit si observ ca este in spatele meu privindu-ma. Asta imi mai lipsea. Cine stie ce-i mai trece acum prin cap. Profesorul de matematica intra in clasa cu catalogul in mana dreapta. Se aseaza pe scaun si spre fericirea mea nu m-a pus sa ma prezint din nou. Cred ca as fi lesinat daca as mai vedea mutra idiotilor din clasa mea si mai ales pe cea a lui Gaara. Pe la jumatatea orei, cand aproape adorm, un biletel apare pe caietul deschis. Naruto deja dormea asa ca-l i-au si incep sa citesc, stiind deja cine era expeditorul.
"Stiu ca inca ma mai iubesti. Se vede, in ochii tai."
Simt cum nervii mi se urca in varful capului. I-au pixul de pe banca si incep sa zgarii hartia.
" De unde ai auzit vorbele astea? Fufa aia cu care umblai ti le-a spus? Nu sunt demne de tine." Impaturesc biletelul si intr-un moment de neatentie al profesorului ii arunc bitelelul roscovanului. Dupa nici 1 minut dupa ce l-am trimis hartia apare din nou langa mine.
" Frumoasa si dura. Imi place."
Gaara se joaca cu nervii mei pe care-i simt ca mai au putin si explodeaza. Cine se credea? Fat-Frumos din lacrima?
" Unde vrei sa ajungi ? "
Ma asteptam la orice din partea lui, nimeni nu il cunoaste mai bine decat mine si stiu la ce-i duce capul.
" Te iubesc ."
Acele cuvinte imi raman in gat. Ce voia? Sa ma aiba la picioare? Sa stau in genunchi in fata lui sau ce?
" Pentru tine nu inseamna nimic cuvintele alea. Aceea e metoda ta pentru a cuceri pustoaicele, dar cu mine nu tine. "
"Serios? "
Deja ma enerveaza destul de mult. Cu greu ma abtin ca palma mea sa faca contact cu obazul lui. I-au biletelul, il rup in bucatele si-l arunc la cos.Se sunase de cateva secunde deci puteam sa plec.
Dupa inca patru ore de plictiseala puteam sa plec acasa. Inca 2 minute de ascultat trancanelile profesoarei si ajungeam la spitalul de nebuni. Imi strang lucrurile de pe masa si ies printre primii pe usa. Nu mai vreau sa dau ochii cu Gaara. Nici nu mai stiu ce este acum in capul lui. Nu l-am mai vazut de atata timp, ma asteptam sa-l vad oriunde, dar nici chiar la scoala. Daca stau bine sa-mi amintesc el nici nu era prieten cu scoala. Mai mult chiulea sau adormea in timpul orelor. Ma mir cum de a trecut atatea clase. Ei bine nu asta conteaza acum, cred ca viata mea va fi un cosmar de acum incolo.
Ma aflu in fata oglinzii. Scoala era goala, elevii au plecat demult si afara se intuneca-se deabinelea. Doar femeile de serviciu isi mai fac veacul pe aici, dar nici nu ma astept sa dea buzna in baie. Parca eram intr-o lume paralela. Totul se invartea cu mine, pana cand simt doua maini care imi cuprind talia. Ma intorc brusc si nici nu era de mirare cine era faptasul.
-Ce vrei? spun cu o raceala in voce.
-Chiar nu-ti dai seama?
-Pe usa scrie cu litere mari si clare " Baia fetelor". Chiar nu-ti dai seama ca tu nu mai ai ce discuta cu mine? Totul s-a terminat. Dau sa plec dar el nici nu se deranjeaza sa-mi dea drumul.
-Acum ce ai de gand? Sa ma violezi sau ce?
-Mai stii...
-Hai sa fim serios. Nu am nici un chef de glume acum.
-Cine zice ca glumesc?
Se apropie din ce in ce mai mult de mine. Ii pot simti respiratia, se afla din ce in ce mai aproape. El chiar nu glumea? Nici nu ma mir, e in stare de orice. Mana lui cobora din ce in ce mai jos ajungand pe piciorul meu stag. Ma zbat sa ma eliberez dar in zadar. Este prea puternic, nu-i pot face fata. Buzele lui se lipesc de ale mele formand un sarut. deja m-am saturat. Cine ma credea? Vreo fufa cu care umbla el? Nu, o sa vada de ce sunt eu in stare. Adancesc si mai tare sarutul, apoi ii dau un genunchi intre picioare. Tipatul lui de durere il pot auzi si de afara, si chiar ma incanta. Voiam sa-l fac sa sufere, exact cum a facut si el cu mine. Incep sa alerg pe strazile pustii nestiind unde ma indrept. La un moment dat alunec si cad intr-o vale destul de abrupta. Este destul de intuneric afara. Nu pot sa disting lucrurile care se aflau in jurul meu. Incerc sa ma linistesc, dar in zadar. Pot sa aud susurul unui lac. Incerc sa fug, dar dintr-un moment de neatentie alunec si cad in apa.


>>>To Be Continued<<<
[Imagine: Hm757.png]







Răspunsuri în acest subiect
Iubire interzisa - de KarinaD - 25-10-2010, 11:07 PM
RE: Iubire interzisa - de Marina. - 25-10-2010, 11:23 PM
RE: Iubire interzisa - de Miranda. - 26-10-2010, 11:00 AM
RE: Iubire interzisa - de Miranda. - 27-10-2010, 12:54 AM
RE: Iubire interzisa - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-10-2010, 09:49 AM
RE: Iubire interzisa - de Daria - 27-10-2010, 11:32 AM
RE: Iubire interzisa - de KarinaD - 30-10-2010, 12:32 PM
RE: Iubire interzisa - de Hachiko - 30-10-2010, 12:51 PM
RE: Iubire interzisa - de Flash - 30-10-2010, 01:06 PM
RE: Iubire interzisa - de Miranda. - 30-10-2010, 07:28 PM
RE: Iubire interzisa - de Marina. - 30-10-2010, 09:09 PM
RE: Iubire interzisa - de Auburn. - 30-10-2010, 09:53 PM
RE: Iubire interzisa - de Assyria - 02-11-2010, 09:10 PM
RE: Iubire interzisa - de KarinaD - 03-11-2010, 10:02 PM
RE: Iubire interzisa - de Hachiko - 03-11-2010, 10:20 PM
RE: Iubire interzisa - de KarinaD - 06-11-2010, 05:06 PM
RE: Iubire interzisa - de Marina. - 06-11-2010, 07:40 PM
RE: Iubire interzisa - de KarinaD - 09-11-2010, 11:53 PM
RE: Iubire interzisa - de Dufresne - 10-11-2010, 12:08 AM
RE: Iubire interzisa - de _Andreea_ - 11-11-2010, 12:35 AM
RE: Iubire interzisa - de Jasmine - 20-11-2010, 11:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dragoste Interzisa Aliss_anime 4 3.369 28-11-2012, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  O iubire interzisa miaunica 11 10.920 27-12-2011, 09:27 PM
Ultimul răspuns: miaunicaReloaded
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.987 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.681 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.831 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Iubire interzisa [yaoi] Aliss_anime 19 10.332 05-08-2009, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Iubire interzisa [yuri] Apathy 11 9.285 19-04-2009, 04:04 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  Dragoste interzisa [+16] [hentai] Storymaker 3 5.190 20-02-2009, 10:38 AM
Ultimul răspuns: Storymaker
  o dragoste interzisa (hinata&neji) pufu_pis_pis 8 6.737 23-08-2008, 07:55 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis
  Dragoste interzisa? bastard_in_love 10 7.407 01-07-2008, 11:18 PM
Ultimul răspuns: bastard_in_love


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)