Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: De ce nu lasati comentarii?
Nu vreau
7.25%
5 7.25%
Mi-e lene
24.64%
17 24.64%
N-am chef
13.04%
9 13.04%
Mai tarziu
14.49%
10 14.49%
Ba da, las.
40.58%
28 40.58%
Total 69 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei .

Disclamer:Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto(inafara de cele creata de mine, desigur), create de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.


Bun... actiunea acestui fic se petrece in perioada Naruto-ului clasic, adica de mult cand ei sunt ninja, sa se stie. Mai mult in shippudden, dar ma rog. Sa incepem.


Capitolul 1 : Trecut si prezent


Sasuke : O noapte linistita se anunta in Konoha. Mandra luna se afla deja pe cer in timp ce slujitoarele ei, stelele dansau vesele pe langa ea. Padurea intunecata ce se intindea dincolo de poarta satului parea nesfarsita iar lumina zeitei cerului cadea in valuri printre crengile copacilor infloriti. Ma plimb prin padure, cu mainile in buzunar. Parul meu negru ca abanosul era mangaiat de vantul cald ce strabatea padurea in noptile de vara, ochii mei negri se pierdeau in abisul intunecat al padurii. Numele meu este Sasuke Uchiha. Sunt singurul mostenitor al clanului si ultimul supravietuitor. Familia mea a fost ucisa cand eu aveam sapte ani, de catre fratele meu mai mare Itachi. Atunci, in acea noapte am jurat ca o sa ma razbun iar acum un an, fratele meu a decedat in timpul luptei. Inca nu imi vine sa cred ca fratele meu drag, care odinioara ma ajuta la orice a putut face rau intregii noastre familii.
In timp ce imi continui plimbarea prin padure, pe o stanca, gasesc o fata. Parul ei roz si lung era desfacut si ravasit pe piatra aceea. Pielea alba a fetei era perturbata de cateva cateva rani pe piciorul stang si la maini. Ma indrept spre ea si observ ce deabia respira. Probabil din cauza ca a pierdut prea mult sange. O iau in brate si incep sa alerg cu ea spre casa mea. Fata parea de aceeasi varsta ca si mine. Nu avea mai mult de optusprezece ani.
Strazile prafuite si pustii ale satului erau slab luminate, dar nu prea imi pasa. Alergam pana am ajuns in fata casei mele. Am intrat inauntru si am urcat la etaj.
Pe rozalie am pus-o in camera de langa dormitorul meu. Acea camera avea tavanul albastru, la fel si peretii. Avea un pat cu asternuturi albastre si doua mici dulapioare. O fereastra de marime medie care avea vedere spre curtea din spate. O pun pe fata pe pat si ma duc in gradina de unde culeg niste ierburi cu care apoi fac o crema specifica clanului meu si ii dau rozaliei cu ea pe rani. O bangajez si o invelesc apoi ies din camera. Ma dezbrac si ma bag la un dus cald. Ma intreb cine este aceasta fata. Nu am mai vazut-o niciodata. Picaturile calde se izbeau de corpul meu curatandu-l si facandu-ma sa uit de toate si de toti. Ies de sub dus si ma sterg cu prosopul. Imi iau o pereche de boxeri negri si o pereche de pantaloni de trening dupa care sting lumina si ma culc, lasandu-ma prada viselor.



O noua zi isi facu aparitia in Konoha. Soarele a inlocuit-o pe sora lui, aruncandu-si razele ca si sulitele pe pamant. Inca de dimineata se anunta o zi calduroasa, in care cel mai bine e sa tragi draperiile si perdelele, in asa fel incat sa faci intuneric si sa stai la racoare. Ma ridic din pat si ma duc la baie unde imi fac toaleta. Dupa ies in baie si ma duc in dormitorul unde era rozalia. Aceasta era treaza si statea in sezut pe pat. Cand auzi usa, fata se uita la mine. Avea ochii verzi ca si smaraldele, ce straluceau in lumina soarelui. Parul sau de un roz bombon ii cadea pe umeri pana la fund iar corpul sau avea forme atragatoare. Se uita buimaca la mine in timp ce ma apropiam. M-am asezat pe pat langa ea si ea se dadea putin inapoi. Am prins-o de mana si am tras-o mai spre mine. Aceasta ma privea cu o pereche de ochi ca de catelus asa ca i-am dat drumul la mana sa nu o sperii. Ma prezint si ii spun rozaliei sa nu se teama, nu am sa ii fac nimic si e in siguranta. Fata se mai linistii si incepu sa se prezinte. Am aflat ca numele ei era Sakura Haruno si facea parte din legendarul clan Star Roses sau Trandafirii stea.
Fata radia de frumusete, probabil din cauza zambetului sau atragator. Ma intreba daca poate sa mearga pana in curte, iar eu i-am zis ca da. Se ridica incet din pat si o intreb daca pot sa ma alatur ei. Aceasta aproba din cap zambind, in timp ce am coborat scarile.
Curtea din spate era mare, nouazeci la suta era acoperita cu flori, in general trangafiri rosii. Iar in mijlocul lor era putina iarba, un copac mare inverzit si un leagan de lemn la umbra lui. Ma asez impreuna cu Sakura pe el iar fata se uita spre un trandafir rosu ca si sangele proaspat varsat. Am observat asta asa ca m-am ridicat si am cules acea floare si i-am dat-o fetei. Aceasta mi-am multumit iar cand a atins floarea, aceasta a primit pe fiecare petala cate o stea aurie. Deci asa se intampla cu trandafirii atinsi de un membru al clanului. Sincer, nu stiam prea multe despre clanul fetei. Am citit intr-o carte ca era un clan legendar, ce avea puteri uimitoare si poseda kekeghenkai-ul Red rose, Star night, Sad rose si Night flowers, care erau foarte renumite pentru tehnica lor fatala si pentru abilitatea de a copia orice tehnica nepermitand adversarului sa il copieze. Fata se uita la mine si zambi.
Afara incepea sa fie din ce in ce mai cald ceea ce ne facu sa intram in casa.Aici era racoare si bine asa ca ne-am asezat pe canapea si am inceput sa discutam pana seara cand ne-am hotarat se nu culcam fiind foarte tarziu.
Pe la trei dimineata cerul era foarte innorat. Picaturile reci de ploaie se izbeau cu putere de tot ce prindeau mai ales de geamul camerei mele. Aud usa deschizandu-se si ma intorc repede crezand ca este un ninja dar o vad pe rozalie. Aceasta purta un tricou de-al meu incat ii venea ca si o camasa.
-Te superi daca stau cu tine ? Nu prea imi place ploaia. Imi spuse fata in timp ce eu o priveam. Ii era oare frica de furtuna ? Si uite si raspunsul. Cand termina de zis, un traznet lovi undeva pamantul scotand un sunet asurzitor. Fata isi indrepta privirea spre geam speriata.
-Nu, nu ma supar. Dar sunt foarte obosit. Haide daca vrei si dormi. Fata dadu afirmativ din cap si se aseza pe pat, iar eu am invelit-o. S-a intors spre mine si ne priveam amandoi in ochi. Doamne, fata asta avea ceva special ce ma facea sa ma simt mai bine ca niciodata in preajma cuiva. Tunetele incepeau sa fie din ca in ce mai dese iar fata incepu sa tremure din ce in ce mai tare, facandu-ma sa o iau in brate. Aceasta se cuibari in bratele mele si adormi curand, pe mine lasandu-ma sa ma joc in parul ei moale. In scurt timp, si pe mine ma vizita mos Ene.



Sincer sper ca v-a placut si astept cat mai multe comentarii. Multumesc^^



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea - de Shadow. - 15-12-2009, 10:01 AM
RE: Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea - de chucky - 16-06-2010, 03:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.847 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Bariera dintre noi si "ei". Prevented :D 1 2.469 08-10-2013, 08:56 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.913 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.198 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.545 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.644 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  [ Twilight ] - Un trandafir albastru robsten 8 6.178 06-03-2011, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.747 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.637 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubirea dintre un tigan si o romanca sweet 12 12.722 05-07-2010, 02:14 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)