Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un destin intre umbre si lumini

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei .

Disclamer:Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto(inafara de cele creata de mine, desigur), create de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.

Melodiile apartin cantaretei Miley Cyrus pentru ca imi place enorm cum canta si sper sa nu aveti nimic impotriva.

Acum e momentul sa incepem. Sper ca acest fic sa fie aproape de asteptarile voastre.

Un destin intre umbre si lumini
Capitolul 1

Lumini orbitoare, tipete asurzitoare, dansatori talentati, bani si muzica pop... ce si-ar mai putea dori o fata ? Ei bine, dupa toate aceste cuvinte, apar si acele parti rele care mereu iti intuneca viitorul. Parinti morti in accident, crescuta de bunici invarsta cu modul de viata invechit... ei bine asta era viata unei fete.
Numele ei era Sakura Haruno. O fata de saptesprezece ani care s-a lansat in muzica intr-o vara acum trei ani. Desi toate facilitatile pe care le poate avea cineva erau la picioarele ei, fata avea o poveste tragica care probabil ar indurera pe oricine. Sa va explic… Acum multi ani, la doua saptamani de la implinirea a trei anisori a avut loc un eveniment care i-a schimbat ei si surorii sale viata. In timp ce se intorceau de la o petrecere de afaceri, tata, mama si fratele fetelor au avut parte de un accident. Acesta a avut ca urmare moartea celor mai dragi persoane din viata mea si a soferului celeilalte masini. De atunci, ea si sora ei Sayoko, ’’Sayo’’ pentru prieteni, au fost crescute de bunicii din partea mamei. Niste persoane extraordinare, niste fiinte iubitoare si intelegatoare. Bunicul fetei era avocat si avea grija ca Sakurei si lui Sayo sa nu le lipseasca nimic. Dar cu toata dragostea din jur, umbrele trecutului nu le dadeau pace fetelor sa traiasca fericite...
Era timpul sa intre pe scena. Erau in New York, la un concert dupa care urma sa ia o vacanta scurta in Konoha, satul in care fata s-a nascut. In momentul in printesa muzicii pop si-a facut aparitia pe scena, ropote de aplauze traverseaza locul si se lovesc de fata cu parul roz si lung ca si florile de cires emanandu-i o senzatie ca si un aer cald, exotic de primavara iar tipetele de bucurie ale fanilor o faceau pentru o secunda sa isi imagineze zilele frumoase cand era la inceputul carierei .
-Hello, New York ! I wanna say something ! New York is very important for me, because here I stay six years and I have beautifuls remembers with my sister and my grandparents. In my dressing-room I have very much T-shirts with “I love NY” or “I drive in New York”, so you can understand how much I love New York. Or not?
-Yeees! S-au auzit tipetele fanilor.
-Next, I wanna tell you a little think… I go in my natal village for a short time, but I wanna come back. I promise!
Fanii nu erau prea incantati ca fata pleca asa ca prin randurile din fata se putea vedea foarte clar ca fanii fetei erau incruntati.
-New, I wanna start the concert with my new song, “Party in the U.S.A.”, so let’s sing! Striga fata in timp ce toate reflectoarele se atinteau dansatorilor si a fetei, punandu-I in evidenta ochii verzi de smarald ce pulsau fericire, dar toti stiau ca toata acea fericire de pe chipul fetei era doar un val pentru a ascunde o Sakura pe care nu o mai aratase niciodata.

”I hoped off the plane at LAX with a dreamer card again
Welcome to the land of fame and sex, am I gonna fit in?
Jumped in a cab, here I am for the first time

So I put my hands up, they're playing my song
The butterflies fly away
Nodding my head like, yeah
Moving my hips like, yeah
Got my hands up, they're playing my song
They know I'm gonna to be okay
Yeah, it's a party in the USA
Yeah, it's a party in the USA”

Concertul a fost un success total. Dupa acea melodie au urmat ’’The Climb’’, ’’7 Things’’, ’’The Driveway’’, ’’These for walls’’, ’’Fly on the wall’’, ’’Let’s get crazy’’, ’’Super Girl’’, ’’Simple song’’, ’’Girls just wanna have fun”, “Bottom of the ocean” terminand cu melodia “Goodbye”. Fata le-a facut cu mana fanilor si a iesit de pe scena cu ochii putin umeziti. In culise o asteptau bunicul, bunica si sora acesteia.
-Draga mea, concertul a fost cel mai bun de pana acum. Dar sti ca trebuie sa ne intoarcem in Konoha,nu ?
-Da, bunicule, stiu. Bagajele sunt gata asa ca maine dimineata putem pleca la prima ora.
-De fapt, Saku, bagajele sunt imbarcate in avion si plecarea de maine dimineata s-a panificat intr-o ora. Ii spuse Sayo fetei. Sakura doar a aprobat din cap si a urcat in limuzina.
Strazile New York-ului erau mai lubere ca de obicei, daca vedeai o masina ici si colo. Orasul falfaia de luminile de pretutindeni. Pe geamul de la masina, fata privea trista Statuia Libertatii. Si-ar fi dorit sa fie ea acea capodopera moarta, admirata de toata lumea. Fara sa stie ce e viata, celebritatea, iubirea. Sa fie doar o bucata uriasa de piatra frumos sculptata care sa reprezinte New York-ul. Empire State Building, se apropia rapid. Cladirea luminata cu cele o suta noua etaje era un zgarie-nor care parea din vise dar totusi nu era.
Avionul particular se indeparta, lasand in urma acel oras magnific, care pana in acea zi era casa familiei Haruno. Cand luminile orbitoare s-au pierdut in zare, Sakura adormi, lasandu-se prada viselor. O noua etapa incepea in viata ei, pe care nici nu o banuia, asa cum nici voi nu o banuiti si nici eu nu o banuiesc pentru ca mintea mea se va deschide numai in momentul in care se va posta capitolul doi.



Răspunsuri în acest subiect
Un destin intre umbre si lumini - de Shadow. - 20-11-2009, 08:56 PM
RE: Un destin intre umbre si lumini - de Shadow. - 23-11-2009, 08:43 PM
RE: Un destin intre umbre si lumini - de Reea4 - 23-11-2009, 09:08 PM
RE: Un destin intre umbre si lumini - de Shadow. - 03-12-2009, 08:29 PM
RE: Un destin intre umbre si lumini - de Shadow. - 11-12-2009, 02:58 PM
RE: Un destin intre umbre si lumini - de Shadow. - 14-12-2009, 06:54 PM
RE: Un destin intre umbre si lumini - de marya - 15-12-2009, 11:53 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umbre pe panza DreamGirl 1 2.494 18-10-2013, 09:42 PM
Ultimul răspuns: kannaary
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 8.933 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Unghie trasa pe destin Miranda. 3 3.092 17-07-2013, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [Yaoi] Umbre Kira's Scarlet 35 16.824 04-06-2013, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Infinite
  Umbre Mariaa 14 8.018 28-08-2012, 12:34 AM
Ultimul răspuns: Mariaa
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.279 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.329 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.795 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Freerunning Destin Azazel 2 2.333 01-09-2011, 07:21 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Iubire intre doi Akatsuki Risa Koizumi 67 44.600 13-06-2011, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Madalovenar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)