Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ramane intre noi doi ?

#1
Titlu : Ramane intre noi doi?
Varsta minima: 16
Gen: romance, yaoi, school.
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: Just... don't make me pedo.
Tipul de comentariu solicitat: Simpla.


COLABORARE CU CRISTINA.

Edit // nu mai e colaborare, cea cu care trebuia sa scriu e prea indragostita si nu vrea sa scrie.
__________________________________


I.


Gabi's PoV

Saptamana dinainte-a examenului, totul merge bine, zic. Gramatica o stapanesc ca un as, ma pot face si profesor... pe cand porcariile de opere literare le f*t rau. Trebuie sa invat totul! TOTUL! La matematica noroc ca nu dau bac, la engleza mi-am luat Cambridge-ul cu istoria - eh, si restu' mai vedem, doar sunt marele Gabriel.

Clasa a doispea... inca nu-mi venea sa cred ca am si terminat-o. Mi-am luat caietul si am privit in sus. Trebuia sa il invat pe un amic ce e ala subiectu si subiectiva, predicatu' si toata gramatica pe care o poate baga in el intr-o saptamana. Am ranjit cand am ajuns in fata casei lui si am lovit poarta cu picioru' .

- Vaca, deschide poarta ca mor de cald! am tipat si am mai lovit o data. Am auzit un " stai, boule " urmat de niste pasi rapizi. Era David... frate ce nume. Maica-sa nu a avut ce face? I-am trantit caietele in brate si mi-am dat jos tricoul. Muream de cald. Am ramas in bustul gol si am mers inainte. Ma simteam ca la mine acasa, fara nicio grija.

-Gabi, e frate-miu acasa, ai grija ce faci ca paraste... a spus intrand odata cu mine in sufragerie. A aruncat toate bagajele care le ducea si s-a uitat in jur. Chiar trebuia sa invatam.. STAI, frate? m-am intors brusc spre el.

- Tu ai un frate? am intrebat clipind des. Mai mic sau mai mare ? Am simtit o palma peste frunte. O meritam.

-Esti prost? Cred ca am mentionat de 'nspe mii de ori de el si de cate probleme imi face! Da chiar, mergem in dormitoru' meu!

Am ridicat o spranceana si am zambit pervers. Am spus pe un ton de alintat " nebunuleee " si l-am luat pe sus, razand. A inceput sa se zbata si pana cand nu mi-a ordonat sa-l las jos nu am facut-o. A luat caietele si m-a privit urat. Da, sunt o scarba.. numai la invatat nu-mi era mie gandul. Am cascat si am mai luat din caiete. Cand sa urc la etaj, ca deh... unu dintre noi trebuia sa aiba vila, ca in telenovele, un pusti de vreo paispe-cinspe a trecut in goana pe langa mine, vorbind la telefon. A reusit sa ma loveasca, ceea ce urma a fi ceva rau pentru el. Am scapat doua carti din trei cate aveam , reusind sa-mi lase o mana libera cu care l-am prins de guler.

Era cu un cap si juma' mai scund decat mine, avea parul destul de lung si negru.. ah, slabiciune! Era imbracat la nimereala, se vedea dupa sosetele , care nu stiu ce cautau vara pe el, neasortate si maieul si pantalonii super deranjati de parca iesise dintr-o partida de sex nedezbracat. S-a uitat la mine si a clipit des, de parca era inocentu' inocentilor.

- Stii, eu cu fractu o sa incercam sa invatam, avem bacu' peste cateva zile... poate te mananca sa faci vreun zgomot, da? am zambit si i-am dat drumul.

- Da, Mihai ? a repetat frasu. Baiatul a pufnit dispretuitor apoi a scos limba la amandoi. Ce te poti astepta? E un copil pana la urma! Am ras si m-am aplecat dupa carti. Ala o cauta si tare aveam impresia ca si-o va gasi. Oh, si il chema Mihai. De retinut.

M-am uitat dupa el, dar, nereusind sa-l mai gasesc cu privirea am renuntat repede si am continuat drumul spre dormitoru' lu' David, care apropo desi are un aspect de macho ar face o sotie excelenta. Are parul blond, ochii albastri si un corp, mama, mama. Pacat ca am prietena acum ca as fi facut altceva... Eram curios : cat de tare geme ? i-ar placea? oare l-as fi plesnit? Eh, doar curiozitatea. Ma intreb daca frasu ar fi la fel.

- David, am chef de sex. Nu vrei s-o faci cu mine? am intrebat nesimtit si m-am trantit in pat. Ma asteptam la o palma dar a intarziat sa apara. David era rosu ca racu' , inghetat in fata usii. Stai, chiar m-a luat drept serios? Sau e virgin? Am ras si i-am facut semn sase apropie. Stai ma linistit, glumeam, am spus si atunci l-am auzit oftand usurat. Nu vrei un sarut? am intrebat zambind inocent.

- De ce?

Am dat din umeri inca avand pe buze zambetu' de copil tampit sau cretin, ca una din doua sigur eram. Realizazem ca pot sa-l sarut, sa-l intind pe pat si sa-l f*t chiar in acel moment. Daca nu era Mihai, o faceam de mult. Nu eram indragostit de David, nu. Doar eram curios cum e in pat, dat fiind ca sunt bisexual. Adoram sa aud gemete, bineinteles, de sub mine!

Blondu' s-a aporpiat de mine dar nu m-a sarutat, ci s-a asezat pe pat. Sopti " altadata " si deschise un caiet. Asta m-a dezamagit un pic, sarutu' chiar il doream. M-am intins in fata lui si am deschis un caiet si eu unul dintre caiete . Sa incepem cu inceputu' daca e sa incepem. Cu coada ochiului il vedem pe David si cat de agitat e. Ma amuza. Era cumva excitat sau ceva?

- Gabi?

- Ha ? Zi ! mi-am intors privirea spre ceea ce scria in caiet.

Am dat din cap in semn ca da.

- Si de ce vrei sa ma saruti ?

Asta m-a luat pe nepusa masa. Ce sa-i zic? Ca-i bun si ca vreau sa-l iau la o tura? M-ar plesni. M-am ridicat in fund si, exact cand sa-i spun raspunsul am auzit usa deschizandu-se brusc li violent. Asta l-a speriat pe David si , cum statea el sprijinit de mana drepta, a alunecat si a cazut pe mine, cu buzele la numai cativa centimetrii unele de altele. In usa am apucat sa-l vad pe frasu, Mihai, la fel de rosu ca Davi acu' cateva minute. Am clipit des. Era atat de inocent si figura lui mirata era adorabila. Uitasem ca Davi, ala pe care-l doream era deasupra mea. Mihai era principalul.

- Ma-ma-ma scuzati ca am deranjat! a tipat si apoi a trantit usa. David era inca peste mine, la fel de mirat ca frasu. S-a ridicat si m-a plesnit usor, in gluma.

- Ne-a vazut, boule!

- Ei, si? Nu e ca si cum am fi iubiti sau ceva.. am spus nepasator. Frate, vreau sa-l vad iar pe Mihai. Poate mi s-a parut, nu are cum... Cati ani are frac-tu? l-am intrebat pe David.

- Paispe, mai are 3 luni si face cinspe.

Simteam cum pe frunte mea scrie " pedofil " . M-am ridicat repede si , dupa ce l-am anuntat pe Davi ca ma duc sa beau apa, am iesit din camera. M-am uitat in jur de Mihai, dar nu era. M-am dus totusi in bucatarie. Mi-am luat un pahar si am pus apa in el. L-am baut in cateva secunde si exact cand l-am pus pe masa, Mihai era in fata mea.

- Esti gay? a intrebat rosind usor. Frate, ce dulce era...

- Poate? am ranjit si m-am apropiat de el.

- Ma rog! a plecat imediat cum am ajuns la vreo trei metri de el.

M-am intors la Davi, care adormise cu capu' pe caiete. L-am zgaltait usor si i-am soptit la ureche sa se trezeasca. Nu reactionat... plus ca-l observasem pe Mihai deja cocotat pe un pom din dreptul geamului. L-am ignorat si m-am apropiat mai tare de Davi si l-am muscat usor de ureche . A marait putin si s-a intors spre mine. Am profitat de ocazie si l-am sarutat apasat. Asa s-a trezit imediat.







[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#2
Awwwwwww. I love you so m-m-much and this fic too. Bate-ma, dar Mihai imi aduce aminte de Robert... Gabi, nebunatico~Gabi :))

Sa trecem la subiect. Stii ca-mi place, stii ca iti spun de acum ca ii etichetez fundul lui David si ca orice te gandesti sa-i faci, ma intrebi. Gabi=taur comunal, de acum asa ii spun. Mihai e cute si curios *again, Robert*, daca mi-ai spune ca e si rarait deja nu mai incape indoiala. Ai greselute, graba, nu corectez ca nu imi place sa o fac. Sunt putin suparata ca David e atat de scump si adolabil si cute si nu ma pot abtine sa nu il iubesc.

Vreau next~ Te-am pupat *la propriu* ^^
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#3
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Faza care mi-a placut cel mai mult din primul capitol este partea in care il vede protagonistul pe Mihai in pom... *laughs*
Sunt de acord cu Yaoi Maniac. Ok, deci eu inteleg asa personajul tau este intelinget, dar cand se exprima nu prea o face cizelat, dar eu cred ca tu doresti sa arati adevarata natura a baiatului, folosindu-te de povestirea la pers. I-a si de dialog. (la dialog inteleg treaba ca acolo toate personajele pot vorbi si in limba animalelor si pot spune orice) Insa treaba ca sa reusesti sa scoti bine in evidenta caracterul impunator al protagonistului trebuie sa apelezi la un limbaj mai dezvoltat, mai rafinat, mai elegant. desigur nu trebuie sa elimini complet limbajul sau tipic de baiat cool, ca sa spun asa, insa trebuie sa il transformi ca sa arate altfel, fiindca asa felul in care el ne prezinta felul sau de a fi, de a se manifesta, e cam deplasat. Sincer nu stiu daca ai inteles la ce m-am referit, dar o sa explic simplu si la obiect - descrie mai bogat, cu detalii, cu un limbaj mai elegant prin care sa poti contura si scoate la lumina personalitatea personajului si nu te reduce la expresii gen - frate sau mai stiu eu in povestire, naratiune, descriere, acelea plaseaza-le in dialog sau intr-un moment sustras din gandirea protagonistului. Ok, sper ca asa s-a inteles mai bine. Eu nu spun ca ideea nu e buna, dar trebuie sa o dezvolti, sa-i dai volum de substanta, tu te-ai cam grabit putin si cu toate ca nu are un inceput, inceaput povestea gen din copilaria personajului, totusi trebuie sa se dezfasoare totul mai lent. De exemplu Gabi - vorba lui Yaoi maniac - are niste emotii, sentimente rasarite spontan de nicaieri aproape. Oricum de ce trebuie tu sa tii cont este de faptul ca ai nevoie de mai multe idei pentru a construi mai voluminos capitolul, plus descriere mai cu impact, de asemenea si actiunea trebuie sa fie interesanta. Dar fiindca este primul capitol nu ar trebui sa ma astept la multe, insa puteai sa il faci mai interesant. Ceea ce imi mai place este ca ai reusit sa ma faci sa rad, e un lucru bun, dar ca sa realizezi cum trebuie aceasta comedie, trebuie mai intai sa slefuiesti celelalte lucruri, astfel ca totul sa se afle in armonie. ^^

Astept nextul si spor la scris!

#5
Bun,am venit si eu pe aici sa vad ce se mai intampla! :)
Bine, hai sa incep cu partile bune. Un yaoi in genu school ma tenteaza destul de mult si chiar as vrea sa vad cum decurge actiunea. Ideea pare interesanta si daca te concentrezi poate iesi ceva chiar delicios de citit.
Acum partile rele. Primul lucru care l-am observat a fost dialogul. E mult prea mult, exagerat de mult. Parca numai dialog a fost in capitolul asta. Actiunea a fost incolacita, si descrierea e mult prea putina. Nu prea am inteles mult. Doar pe sfarsit mi-am dat seama. Totul efoarte incurcat, nu stiu care e David, care e Mihai. Deci sa inteleg ca David e colegul lui Gabi(sau prietenul lui, ma rog nu am prea priceput), iar Mihai e fratele mai mic? Sau e invers?
Daca nu te pui la punct totul va fi un talmes-balmes. Incearca sa-ti citesti capitolul cu voce tare sa vezi cum suna.
Dupa ce scri un capitol ar trebui sa-l citest o data sau de doua ori, macar. :)
Ei, astept sa vad cum va contiunua colega ta de parteneriat. Astept nextul si sper sa va reveniti! :*
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#6
Hey darling. Am ajuns si eu la ficul tau si wow. Sunt de acord cu Calipso si Maniaca, prea repede, prea spontan. Incearca sa nu grabesti atat de mult lucrurile (eu vorbesc). In orice caz, mi-a placut foarte mult. A fost asa de amuzanta. Ah, pana aduci next sigur ma rostogolesc cu scaunul de 10 ori prin casa. Faza cu : vaca si boule, m-a facut sa rad. Doamne, si care credeam ca eu si Dana suntem nebune si ne punem porecle prostesti. Wow, ce pervers e Gabi. Am vaga impresia ca seamana cu scriitoarea ficului :)). Si faptul ca il cheama Gabi si ca termina a 12 a imi aminteste de onii-san, si el a terminat de curand. Oh, Mihai e atat de dulce. Parul lung si negru?? Kyaaa ~ Vreauu! (Scuze, emotiile). Si inainte sa-ti fac un com de o pagina, vreau sa-ti zic ca astept next si ca ar trebui sa te grabesti. Nu sunt o persoana rabdatoare.
Spor la scris! :* :*
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#7
Bun, acum ca am terminat de citit...vai ce tare e!!! Totul e asa pervers si e inca numai primul capitol. Trebuie neaparat sa aduceti continuarea, vreau sa vad ce va urma! :D
De restul nu ma leg, vad ca au facut-o altii. Nu vreau sa-ti mai zic si eu acelasi lucru.
Gabi e asa cute, abea astept sa vad ce miscari va face in continuare. Ce imi mai place? Ai introdus amuzamentul din prima si asta e un lucru foarte bun, mai ales pentru genul povestii tale. Sper sa aduce-ti repede urmatorul capitolu, nu vreau sa imi rod toate unghile pana atunci! Gambate! :*
Let's do it now!


[Imagine: Katekyo-yaoi-18501512-700-1040.jpg]

#8
Incerc sa nu fiu atat de maniaca precum obisnuiesc sa fiu. Asta referitor la greselultele gramaticale pe care le faci din neatentie si graba, sper. Greseli o sa vezi si in comentariul asta avand in vedere ca e ora care e, n-am mai dormit de ceva zile, si mi se scurg ochii pe tastatura.:)) asta e un fel de scuza anticipata pentru greselile respective. Revin la fic. Cand descrii, concepi dialoguri, si narezi totul trebuie sa se imbine. Ca un amestec omogen. Asta nu prea-ti iese pentru ca nu prea ai ordine in idei, o problema cu care m-am confruntat si eu. Ori asta, ori nu ai apucat sa corectezi capitolul inainte de a-l posta. Erai,poate, prea nerabdatoare sa aflii daca ideea ficului este placuta de public. Ideea in sine, "pedofilia", nu prea e valabila aici, caci diferenta dintre protagonist si Mihai nu este ata de mare. Cel putin din punctul meu de vedere. De fapt, nici nu pot spune inca daca este pedofilie. Pot sa spun insa ca nehotararea "eroului" nu ma ajuta deloc. Pe care il vrea pan' la urma? Pe Mihai? Pe fratele lui? Asta ramane un mister pana cand postezi urmatorul capitol. Intelege ca in narare nu tre' sa scrii in limbaj "jargonizat", chiar daca vrei sa subliniezi lipsa de cultura a personajelor, caci numai cineva lipsit de cultura ar mai vorbii si chiar gandii asa cand bacu-i bate la usa. La inceputul capitolului, personajul principal se lauda ca stie toata gramatica existenta in frumoasa noastra limba, romanica. Cu toate asta, nu o arata. Nu m-a convins. Inteleg ca vrea sa para smecheras, dar poate face asta si intr-un mod mai rafinat si mai corect gramatical, daca se poate. Nu o sa scriu nuvele despre aceasta tema, desi as putea:)) cred ca imi intelegi frustrarea, acum ca am scris atatea randuri despre motivul ei.
Lasand critica la o parte, caci ai avut destula si in comentariile celorlati, pot afirma ca este sau ar putea fi o parodie perfecta. Asta e,nu? Sau doar un fic cu multe accente umoristice? In fine, alegerea ramane a ta. M-am amuzat, ai idei bune, pui personajele in ipostaze penibile( cel putin pe saracul Mihai) si ar fi pacat aa irosesti asemenea idei din cauza unor aspecte minore legate de modul in care scrii. Aspecte ce le poti corecta, desigur. E ceva nou si mi-ar placea sa continui sa postezi. Cu ocazia asta, ajungi sa te si dezvolti. Sa treci la un alt nivel de a scrie. Bine, bine. Nu te mai plictisesc si nu mai fac nici pe profesoara nevrotica si aproape pensionara de romana. Am incredere in tine ca o sa concepi un capitol mai bun, acum ca ti-au fost date si sfaturi in aceasta directie . Ce sa mai zic? Scuze pt marimea cosmica a comentariului si fuga-fuguta cu next-ul ca sunt tare curioasa. Spor la scris si kisses!

#9
Hello.
Pentru ca ne-am tot gandit si razgandit despre ce facem cu ficul, si pentru ca nu ma pot abtine pana cand nu o sa cada toate ficurile incepute pe mine, am hotarat sa facem ficul colaborare din nou, numai ca de data asta cu mine.
Capitolul urmator a fost original scris de Amor, insa eu mi-am mai bagat nasul pe ici, pe colo.
Spor la lecturat ^^ :


Capitolul 2
Gabi P.o.V

David nu se misca, dar ii citeam pe fata uimirea. Avea ochii mari, mirati si gura intredeschisa. Ii auzeam respiratia greoaie, obrajii ii era rosii, dar nu avea un comportament violent, cum ar fi avut daca eram in public. Eu zambeam incontinuu, amuzat de reactia lui si a lui Mihai. Fratele mai mic al blondului cazuse din copac, dupa se auzise o cranga rupandu-se. Imatur.
- Ce ai facut?! David a reusit sa se trezeasca complet. Abia atunci m-a plesnit cu putere, ca o fata careia i se furase primul sarut. Parca iesea fum din el din cauza furiei, care o simteam si eu acum pe obraz. De ce se comporta asa? Nu era ca si cum m-ar placea sau l-as placea, era doar o joaca.

Eu eram obisnuit sa ma joc si sa ma prefac. Probabil o mostenesc de la bunica, care mima la perfectie dragostea pentru noi, ca si cum am fi ingerasi, iar apoi incepea sa ne blesteme. Sau de la tata, care niciodata nu avea timp de noi, bautura ii era dragostea, nu mama. Dar nici ea nu era tocmai o sfanta. Probabil satula de bataile primite din cauza mea, a dorit sa termine totul. O singura lovitura si ar fi fost de ajuns. Insa nu a reusit pe deplin, imediat ce m-a atins cu cutitul am fugit mancand pamantul si am sunat la politie. Aveam doar treisprezece ani atunci. Mama a plecat atunci, tata nu a avut nevoie de ajutor, prea multa dragoste l-a ucis.
Dar intr-un sfarsit a rasarit soarele, am primit o noua familie, iubitoare, ce m-a invatat sa traiesc. Sunt slab, ca multi altii, dar am fost invatat sa ascund asta. Parintii mei adoptivi mi-au aratat ce e bine, ce trebuie sa fac sa fiu fericit. Atunci am inceput sa invat, pentru mine, ceea ce imi place. Numai eu stiu prin cate am trecut, insa ce folos sa ma plang acum? Stiu sa trec pste toate datorita hopurilor din trecut, stiu sa trec peste tot ce imi este pus in cale. La ce folos sa ma schimb, eu sunt fericit.

L-am privit pe David, inca rosu.
- Nimic, doar mi-am luat ceea ce ti-am cerut, i-am facut cu ochiul si m-am ridicat. S-a uitat urat la mine, meritam. Mi-am pierdut mintile, trebuie sa-mi revin. Am inspirat adanc si m-am intors cu spatele la David. Continuam ? Avem totusi examen...
Blondul nu a mai zis nimic, era evident nervos si se abtinea, iar vreme de cateva minute, cat timp am rearanjat lucrurile, a tacut si nici nu s-a uitat la mine. Da, stiam ca facusem ceva rau, dar nu puteam sa-l las pe colegul meu simpatic, sotia mea, sa fie suparata, nu ? M-am apropiat de el si l-am luat in brate repede, l-am trantit pe pat si am inceput sa-l gadil. Radeam amandoi ca niste nebuni. Incerca sa ma dea la o parte, dar nu prea ii mergea cu mine.
- Renunta! am spus imatur convins ca o s-o faca. Printre hohote chiar a spus cuvantul pe care doream sa-l aud. M-a impins cu toata puterea, reusind sa ma dea jos de pe el. S-a ridicat si s-a abtinut visibil sa nu-mi dea a doua palma. Se comporta ca o fata.
- Gabi, inceteaza! s-a uitat la mine si apoi in caiet. Fii si tu mai ma-
S-a oprit brusc cand fracsu a intrat din nou in camera. M-am abtinut sa nu rad din cauza cazaturii din copac, dar se vedea ca e bine. Hainele ii erau pline de praf, dar pe el nu erau zgarieturi. A scanat camera si s-a oprit cu ochii asupra mea.
- Gabi, nu? Am dat din cap in semn ca da.
M-a luat de inchieietura si a inceput sa traga fara nicio putere, dar i-am facut jocul. M-am ridicat si am iesit cu el din camera lui Davi si am mers tarat de Mihai pana in gradina din spate. Blondu' nu ma dusese niciodata acolo asa ca m-am oprit si m-am uitat in jur. Diferite flori, de la mici la mari , de la rosu la negru... trandafiri cat vezi cu ochii, pe ici colo se aflau tufe de flori de primavara trecute si de capsuni. Mihai s-a aplecat si a luat doua, le-a spalat la un canal care era pe langa si care sincer nu-l observasem din cauza multimilor de flori. Ma simteam ca in carti, filme, ce doriti.
Habar nu aveam ce doreste. M-am uitat mai bine la el, sa vad de ce sunt pedofil. Era scund, semiatletic si plin de semne de la zgarieturi. Nu parea un copil care are treaba cu scoala ci mai mult ar sta afara toata ziua cocotat in copaci si mancand corcoduse crude si orice alte fructe. A bagat jumatate de capsuna in gura parca cu incetinitorul si a muscat-o.
- Incerci sa ma seduci? am ras de el si i-am luat cealalta capsuna din mana. Inceteaza, avem patru ani diferenta! am mancat capsuna si l-am privit. Trebuie sa-mi iau gandul... eu am spus-o, sunt patru ani . Nu vreau sa-i stric copilaria pustiului, sa-l scot din evidenta sa rutina de alergat pe strazi si cocotat in copaci.
- Nu incerc nimic... a spus si si-a mai luat alte fructe pe care le-a spalat. Isi tinea capul in jos, ceea ce era dragut.
-Mbine, bine. De ce m-ai adus aici? l-am intrebat . M-am uitat in jur si am vazut o masa cu mai multe caiete. Teme? m-am uitat la el confuz. Vrei sa te ajut la teme? am ras si m-am asezat la masa. Banuiesc ca nu dorea sa-l intrebe pe David si a venit la mine. Copil imatur.
Am luat un caiet la nimereala si un pix pe care am inceput sa-l invart cu degetele. Trebuia sa-mi iau gandul, baiatu' asta e pur si simplu prea mic pentru mine. Am intrebat de teme dar i-a luat ceva timp sa raspunda. A scormonit printre foi si mi-a dat una mazgalita pe jumatate, cu o cerinta de compunere pe ea. Era la alegere, putea scrie despre orice, de ce ma punea pe mine? Scoate-ma Doamne de aici!
Brusc, doream sa plec. David probabil se pusese pe invatat, era mai liniste fara mine. L-am privit pe Mihai cateva secunde si am lasat pixul jos.
- Scrie-o singur. Eu am plecat acasa... am spus si m-am ridicat.
Baiatul m-a prins de brat si s-a uitat in ochii mei, rugandu-ma fara cuvinte sa raman. Bai, ce are ? E evident ca se da la mine, dar nu vede si el ca sunt cu patru ani mai mare? Ca nu ar rezista cu mine nici macar doua zile? Mi-am tras mana din stransoarea lui si am incercat sa zambesc. M-a rugat iar, dar am dat din cap in semn ca nu.
- Stii, am spus privind cerul, ar trebui sa fii mai apropiat de David, pana la urma sunteti frati, mi-am bagat mainile in buzunare si m-am uitat in jur. Oh, si vreau si eu un tricou. Ai ? am intrebat incepand sa merg spre intrare. Mihai a spus un "da" rapid si a fugit prin fata mea. Abia acum observasem ca se schimbase, o soseta o vazusem in copac, acum avea altele, avea pe el niste pantaloni pana la genunchi cu mai multe buzunare si fermoare si un tricou, de aceiasi culoare cu acela pe care il avea cand a dat peste mine. L-am vazut cum intra in casa si in cateva secunde i-am si auzit pasii, cum alearga pe scari. I-am cerut un tricou, nu sa se duca sa dezamorseze o bomba! Am cascat si am privit cerul pe care trecea un porumbel. Era liber sa faca ce vrea, nu avea trecut care sa-l tina in loc, viitorul pe care sa-l vrea cu pretul vietii. Traia in prezent... am oftat si am lasat capul in jos. Atunci Mihai a aparut gafaind cu un maieu pe care l-am pus repede pe mine. I-am multumit in timp ce ma imbracam si apoi mi-am trecut mana prin parul ciufulit.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#10
Wow, Nicoo :X :X Ce imi vad ochii? Minunatie! Capitolul a fost sublim. Ce dragut si simpatic e Mihai. Cam timid ;)) . Aww! Din punctul tau de vedere, Gabi e putin mai matur. Patru ani?? Si care credeam ca eu sunt singura care adopta ideea de pedofilie la extrem. Si eu aveam un fic cu unul de 12 si unul de 29 =)) Nebuna, nu? Eh, ma rog. Al vostru imi place la nebunie. Ma bucur ca am intrat. Nu stiam ca e colaborare. Mai apropiat de David? De ce ma duce gandul la incest? Doamne! Scuze! Minte bolnava.
Asa, ajutor la teme? Vaii ce dragut. Ce motiv ;) Bravo Mihaitaa! Cam atat am avut de comentat
Spor la scris!

P.S : Gabi iubire, hai cu nextul. Nu sunt o persoana rabdatoare.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.235 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.316 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.764 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.017 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Iubire intre doi Akatsuki Risa Koizumi 67 44.434 13-06-2011, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  Intre doua paralele Ymequa 8 4.569 10-04-2011, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intre vis si realitate CandyGirl 8 4.571 22-03-2011, 05:35 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Viata intre doua paralele Aira 3 3.372 23-01-2011, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.260 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Intre bine si rau Neith 40 18.715 05-09-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)