Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire intre doi Akatsuki

#1
Acesta este unul dintre ficurile mele . In primul rand ficul se gaseste si pe alte site-uri , in al doilea rand nu este SasuSaku -_-" si in al treilea rand habar nu am ce cuplu va fi . Ciudat , nu? Pai cu ce sa incep eu ? :-? Eu am deja scrise vreo 3 capitole si din al patrulea ar cam trebuii sa dau de banuit ce cuplu sa fie , dar nu ma hotarasc daca sa fie ItaSaku sau DeiSaku . Ok , recunosc . Pe moment Sakura e indragostita de Sasuke , dar asta se va schimba . Da...Am dat cam multe detalii , asa ca acum va las sa cititi ^^

Disclamer: Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor

Sakura : Astazi este o zi importanta pentru fosta echipa 7 . In acelasi timp este si foarte dificila . Eu , Naruto si Sasuke am decis sa parasim Konoha . Eram cei mai puternici genini ai satului , dar doream sa fim la un nivel mult mai ridicat . Singura noastra optiune era sa ne alaturam organizatiei Akatsuki . Sasuke nu era prea bucuros de alegerea luata , deoarece il va intalni pe fratele sau Itachi . Acesta nu era singurul nemultumit . Naruto era trist ca va renunta la visul de o viata . Acela de a deveni Hokage . Pe de o alta parte eu eram ingandurata . Ma gandeam daca este buna aceasta alegere . Imi va fi dor de Konoha . Era dimineata . Eu , Naruto si Sasuke eram in fata iesirii din Konoha . Era ora 4 : 5 A.M.Din fercire cei doi ninja care stateau de garda adormisera . Am plecat asa de devreme pentru ca nu doream ca cineva sa stie de plecarea noastra . Nici unul dintre noi nu stia unde este organizatia Akatsuki , dar cu siguranta o vom gasi intr-un sfarsit . Noi am fost singura echipa din Konoha care a invins in lupta cu Akatsuki . Acum oare cine ii va mai invinge ? Si mai ales , o sa ne primeasca in organizatie ? Probabil ca da , avand in vedere ca suntem foarte puternici . Acum eram in inima padurii . Nu departe era un lac . Ne-am indreptat catre el , iar baietii s-au dezbracat ramanand doar in boxeri , si se bagara in apa . Ambii aveau corpul bine conturat , muschii incordandu-se la fiecare miscare pe care o faceau cei doi . Mi-am indepartat privirea spre altceva , pentru ca nu mai aveam putin si incepeam sa ma holbez la ei . Spre deosebire de ei , eu mi-am dat jos numai incaltarile ninja si m-am bagat cu picioarele in apa . Observ ca baietii au disparut , iar cand vreau sa ii strig sunt impinsa de la spate in apa . Ma scufund incet , dar apoi incep sa dau din maini si din picioare pana ajung la suprafata . Ma uit sa vad cine m-a impins , iar la mal ii vad pe baieti care radeau de mama focului .
-Sunteti multumiti ca m-ati udat din cap pana in picioare ? ii intreb eu ironica , dar in acelasi timp si suparata .
-Ei ! Haide Sakura-Chan ! Poti sa te schimbi ! spuse Naruto neincetand sa rada .
-Da , cum sa nu ! Unde ? De fata cu voi ? ii intreb eu .
-Da ! E vreo problema ? intreba Sasuke zambind provocator .
-Da ! S-o credeti voi ca ma schimb in fata vostra . le spun eu .
-Atunci schimbate in spatele nostru . spuse Sasuke , apoi cei doi incepura din nou sa rada .
Naruto si Sasuke sarira inapoi in apa si incepura sa innoate . Brusc s-au scufundat amandoi . M-am gandit ca n-ar fi rau sa ma schimb cat timp stau cei doi in apa . Nu cred ca vor fi atenti la ce voi face eu . Ma duc langa un copac unde mi-am lasat bagajele , si caut un kimono . Intr-un sfarsit gasesc unul Albastru cu marginile albe , despicat in ambele parti , cu un decolteu destul de generos . Acesta avea un model cu fluturi albi . Mi-am luat si niste egari foarte scurti albi , apoi m-am dezbracat ramanand in lenjeria intima . Aceasta era de culoarea roz . M-am imbracat in viteza cu ce mi-am ales , de frica , ca baietii ma vor vedea , dar spre fercirea mea nici nu ma observara . Cand vazura ca m-am schimbat se uitau amandoi unul la altul ca la masini stricate .
-Sakura-Chan…Cand te-ai schimbat ? intreba Naruto confuz .
-Atunci cand tu erai prea ocupat sa te balacesti . ii raspund eu zambind . Hai imbracati-va ca am luat o pauza cam lunga .
Baietii se imbracara , si dupa ce isi luasera lucrurile am plecat la drum . Nu dupa mult timp am dat de o cabana destul de mare cu trei etaje . Luminile erau aprinse , din cauza ca afara se innoptase . Era ora 9 : 00 P.M.Pentru ca nu mai era lumina pentru a deslusi pe unde mergem am hotarat sa ramanem peste noapte la aceea cabana , bineintels daca locuitorii sunt de acord . Naruto ciocani , si nu dupa mult timp usa se deschise si in prag aparu un tip blond cu ochii albastri . Parul sau era lung pana la omoplati , o parte fiind prinsa intr-o coada , o parte lasata pe fata ca breton , iar cealalta parte era lasata pe spate . Era imbracat cu o pereche de pantaloni negri putin largi si un tricou tip plasa . Nu parea sa aiba mai mult de 18 ani . Acesta se uita la noi ca la masini stricate si noi ne uitam la el in acelasi mod .
-Ce vreti ? intreba acesta .
-Pai … Cautam o organizatie numita Akatsuki , dar n-am gasit-o inca si este prea intuneric sa mai cautam si ne intrebam daca ne-ati putea lasa sa dormim aceasta noapte in casa dumneavoastra . spuse Naruto .
Sasuke ii dadu un cot in burta lui Naruto pentru ca nu trebuia sa zica si partea cu Akatsuki . Baiatul din fata usii incepu sa rada , iar in spatele lui aparura inca doi baieti . Unul era roscat si avea parul putin ciufulit , iar ochii ii avea caprui . Acesta era imbracat ca si blondul , numai ca tricoul lui era negru si nu din plasa . Acesta parea sa aiba cam 20 de ani . Celalalt avea parul portocaliu facut tepi , cu foarte multi cercei in urechi si alte chestii pe fata . Acesta avea ochii foarte ciudati . Erau Albi spre bleo sau mov , nu prea imi dadeam seama . Pupilele sale erau inconjurate de cateva cercuri ca sa spun asa . Este un baiat greu de descris in cuvinte . Acesta era de asemenea imbracat ca si cei doi baieti , numai ca el purta un maieu negru . Acesta nu parea mai batran de 25 de ani . Mie si lui Naruto ne ramasesera privirea blocata , de alt
fel si celor doi baieti care venisera mai devreme la usa . Eu ma luptasem cu cel roscat , iar din cate tin minte imi spusese ca il cheama Sasori , iar Naruto se luptase cu Pein , baiatul cu parul portocaliu .
-Ce vor ? intreba Pein serios .
-Sa stea in noaptea asta la noi . Cautau organizatia Akatsuki si ei nici nu stiu ca au gasit-o . spuse blondul fara sa se opreasca din ras .
-Deidara , taci ! spuse Pein . De ce ne cautati ? Vreti sa ne mai luptam .
-Nu . Va cautam pentru ca vrem sa ne alaturm organizatiei . spuse Sasuke .
In acel moment blondul , al carui nume era Deidara , se opri brusc din ras si se uita la noi mai ceva ca la masini straine , de alt fel la fel ca si roscatul . Pein zambi rautacios , parca abea asteptand sa se foloseasca de puterile noastre .
-Sigur nu este vreo minciuna ? intreba Sasori studiindu-ma din cap pana in picioare , nevrand sa mai faca contact cu pumnul meu .
-Foarte bine ! Intrati ! spuse Pein , si ii impinse pe roscat si blond din usa .
Am intrat unul dupa altul , primul fiind Naruto , al doilea Sasuke , apoi eu , urmata de Pein . Doamne ce ma inspaimanat baiatul asta . Ne duse in living-ul cabanei , apoi ne puse sa ne prezentam . Toti membrii organizatiei ne priveau uimiti .
-Eu sunt Naruto Uzumaki , el este Sasuke Uchiha , iar ea este Sakura Haruno . Toti trei avem 15 ani si venim din Konoha . Am fost cei mai puternici genini din sat .
Sasuke il observa pe fratele sau , Itachi , de alt fel si el il vazuse pe Sasuke . Ambii se priveau intens . Pein ne spuse ca el este seful organizatiei , apoi le spuse lui Deidara , Sasori si Itachi sa ne arate camerele in care vom dormi . Prima camera a fost a lui Naruto care era la etajul unu . A doua camera a fost a lui Sasuke care era la etajul al doilea . In drum spre camera mea , eu tremuram de frica , asta fiind vizibil . Oare de ce trebuia sa fie camera mea ultima ? Cei trei baieti ma priveau intens . Intr-un sfarist am ajuns si la camera mea , care era la etajul al treilea .

Asta este primul capitol . Sper sa va placa ... Astept comentarii , iar daca voi primi , maine voi posta si nextu'
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki

#2
Sallut. Imi place ideea de fic:d. Adica mai bine spus imi place fic-ul:P Nu am vazut prea multe greseli doar una:P. Astept nextuu...:P

#3
Buna! Pai ce pot spune... e un fic superb. Imi place la nebunie. Si zic eai ca nu te poti hotari asupra celui cu care sa ramana Sakura. Ei bine... eu as vrea sa fie ItaSaku... dar Itachi sa fie asa ca-n anime... indiferent si... ah, superb, ce sa mai.
Pai... lungimea capitolului e acceptabila, n-am ce spune. Celelalte figuri de stil imi place, sunt forte bune chiar.
Ideea e originala si... da:))
Abea astept continuarea pe care sper ca o vei posta cat de curand:X:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#4
Hey buna! Intradevar am mai vzut ficul asta pe narutofani. Stiu ca am dat comentariu la el sub numele de sasusaku:x, dar mi'a fost lene sa comentez cine stie cat. Deci sa revenim. Imi place foarte mult ideea. Descrierea este prezenta, dar ar mai trebui. Apropo ochii lui Pein sunt cenusi ;)). Greseli de tastare nu am vazut. Naratiunea este ok, iar dialogul nu este sec ceea ce imi place. Actiunea este putin grabita. PArca au ajuns prea repede la cabna aia. Mi-ar fi placut sa descrii peisajele din drum spre cabana. In fine. Si sentimentele ar mai trebui conturate. La capitolul asta am terminat. As vrea sa fie unu Deisaku ;)). Sunt curioasa cum s'or intelege Itachi si Sasuke :-?. So, astept next
[Imagine: EnvYQ.png]

#5
Heya, ficul tau mi-a atras atentia si m-am hotarat sa ti-l critic. daca nu iti place prefete ca nici nu am criticat ficul. Ma bucur ca in sfarsit citesc un fic ce nu e sasusaku. aleluia ^.^


(02-01-2011, 09:45 PM)Yuki-Chan A scris: Acesta este unul dintre ficurile mele . In primul rand ficul se gaseste si pe alte site-uri , in al doilea rand nu este SasuSaku -_-" si in al treilea rand habar nu am ce cuplu va fi . Ciudat , nu? Pai cu ce sa incep eu ? :-? Eu am deja scrise vreo 3 capitole si din al patrulea ar cam trebuii sa dau de banuit ce cuplu sa fie , dar nu ma hotarasc daca sa fie ItaSaku sau DeiSaku . Ok , recunosc . Pe moment Sakura e indragostita de Sasuke , dar asta se va schimba . Da...Am dat cam multe detalii , asa ca acum va las sa cititi ^^

Disclamer: Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor

P.O.V.Sakura : Astazi este o zi importanta pentru fosta echipa 7 sapte, in . In acelasi timp este si foarte dificila . Eu , Naruto si Sasuke am decis sa parasim Konoha . Eram cei mai puternici genini ai satului , dar doream sa fim la un nivel mult mai ridicat . Singura noastra optiune era sa ne alaturam organizatiei Akatsuki . Sasuke nu era prea bucuros de alegerea luata , deoarece il va intalni pe fratele sau Itachi . Acesta nu era singurul nemultumit . Naruto era trist ca va renunta la visul de o viata . Acela de a deveni Hokage . Pe de o alta parte eu eram ingandurata . Ma gandeam daca este buna aceasta alegere . Imi va fi dor de Konoha .aliniat Era dimineata . Eu , Naruto si Sasuke eram in fata iesirii din Konoha . Era ora 4 : 5 A.M.Din fercire cei doi ninja care stateau de garda adormisera . Am plecat asa de devreme pentru ca nu doream ca cineva sa stie de plecarea noastra . Nici unul dintre noi nu stia unde este organizatia Akatsuki , dar cu siguranta o vom gasi intr-un sfarsit . Noi am fost singura echipa din Konoha care a invins in lupta cu Akatsuki . Acum oare cine ii va mai invinge ? Si mai ales , o sa ne primeasca in organizatie ? Probabil ca da , avand in vedere ca suntem foarte puternici .aliniat Acum eram in inima padurii . Nu departe era un lac . Ne-am indreptat catre el , iar baietii s-au dezbracat ramanand doar in boxeri , si se bagara in apa . Ambii aveau corpul bine conturat , muschii incordandu-se la fiecare miscare pe care o faceau cei doi . Mi-am indepartat privirea spre altceva , pentru ca nu mai aveam putin si incepeam sa ma holbez la ei . Spre deosebire de ei , eu mi-am dat jos numai incaltarile ninja si m-am bagat cu picioarele in apa . Observ ca baietii au disparut , iar cand vreau sa ii strig sunt impinsa de la spate in apa . Ma scufund incet , dar apoi incep sa dau din maini si din picioare pana ajung la suprafata . Ma uit sa vad cine m-a impins , iar la mal ii vad pe baieti care radeau de mama focului .
-Sunteti multumiti ca m-ati udat din cap pana in picioare ? ii intreb eu ironica , dar in acelasi timp si suparata .
-Ei ! Haide Sakura-Chan ! Poti sa te schimbi ! spuse Naruto neincetand sa rada .dispare semnul exclamari de acolo sau in loc de spuse, vroiai sa spun exclama naruto sau striga
-Da , cum sa nu ! Unde ? De fata cu voi ? ii intreb eu .
-Da ! E vreo problema ? intreba Sasuke zambind provocator .
-Da ! S-o credeti voi ca ma schimb in fata vostra . le spun eu .
-Atunci schimbate in spatele nostru . spuse Sasuke , apoi cei doi incepura din nou sa rada .
Naruto si Sasuke sarira inapoi in apa si incepura sa innoateinoate . Brusc s-au scufundat amandoi . M-am gandit ca n-ar fi rau sa ma schimb cat timp stau cei doi in apa . Nu cred ca vor fi atenti la ce voi face eu . Ma duc langa un copac unde mi-am lasat bagajele , si caut un kimono . Intr-un sfarsit gasesc unul Albastrualbastru, litera mica cu marginile albe , despicat in ambele parti , cu un decolteu destul de generos . Acesta avea un model cu fluturi albi . Mi-am luat si niste egari foarte scurti albi , apoi m-am dezbracat ramanand in lenjeria intima . Aceasta era de culoarea roz . M-am imbracat in viteza cu ce mi-am ales , de frica , ca baietii ma vor vedea , dar spre fercirea mea nici nu ma observara . Cand vazura ca m-am schimbat se uitau amandoi unul la altul ca la masini stricate .
-Sakura-Chan…Cand te-ai schimbat ? intreba Naruto confuz .
-Atunci cand tu erai prea ocupat sa te balacesti . ii raspund eu zambind . Hai imbracati-va ca am luat o pauza cam lunga .
Baietii se imbracara , si dupa ce isi luasera lucrurile am plecat la drum . Nu dupa mult timp am dat de o cabana destul de mare cu trei etaje . Luminile erau aprinse , din cauza ca afara se innoptase . Era ora 9 : 00 P.M.Pentru ca nu mai era lumina pentru a deslusi pe unde mergem am hotarat sa ramanem peste noapte la aceea cabana , bineintels daca locuitorii sunt de acord . Naruto ciocani , si nu dupa mult timp usa se deschise si in prag aparu un tip blond cu ochii albastri . Parul sau era lung pana la omoplati , o parte fiind prinsa intr-o coada , o parte lasata pe fata ca breton , iar cealalta parte era lasata pe spate . Era imbracat cu o pereche de pantaloni negri putin largi si un tricou tip plasa . Nu parea sa aiba mai mult de 18optsprezece ani . Acesta se uita la noi ca la masini stricate si noi ne uitam la el in acelasi mod .
-Ce vreti ? intreba acesta .
-Pai … Cautam o organizatie numita Akatsuki , dar n-am gasit-o inca si este prea intuneric sa mai cautam si ne intrebam daca ne-ati putea lasa sa dormim aceasta noapte in casa dumneavoastra . spuse Naruto .
Sasuke ii dadu un cot in burta lui Naruto pentru ca nu trebuia sa zica si partea cu Akatsuki . Baiatul din fata usii incepu sa rada , iar in spatele lui aparura inca doi baieti . Unul era roscat si avea parul putin ciufulit , iar ochii ii avea caprui . Acesta era imbracat ca si blondul , numai ca tricoul lui era negru si nu din plasa . Acesta parea sa aiba cam 20 douazeci de ani . Celalalt avea parul portocaliu facut tepi , cu foarte multi cercei in urechi si alte chestii pe fata . Acesta avea ochii foarte ciudati . Erau Albi albi, litera mica spre bleo sau mov , nu prea imi dadeam seama . Pupilele sale erau inconjurate de cateva cercuri ca sa spun asa . Este un baiat greu de descris in cuvinte . Acesta era de asemenea imbracat ca si cei doi baieti , numai ca el purta un maieu negru . Acesta nu parea mai batran de 25douazeci si cinci de ani . Mie si lui Naruto ne ramasesera privirea blocata , de alt
fel si celor doi baieti care venisera mai devreme la usa . Eu ma luptasem cu cel roscat , iar din cate tin minte imi spusese ca il cheama Sasori , iar Naruto se luptase cu Pein , baiatul cu parul portocaliu .
-Ce vor ? intreba Pein serios .
-Sa stea in noaptea asta la noi . Cautau organizatia Akatsuki si ei nici nu stiu ca au gasit-o . spuse blondul fara sa se opreasca din ras .
-Deidara , taci ! spuse Pein . De ce ne cautati ? Vreti sa ne mai luptam .
-Nu . Va cautam pentru ca vrem sa ne alaturm organizatiei . spuse Sasuke .
In acel moment blondul , al carui nume era Deidara , se opri brusc din ras si se uita la noi mai ceva ca la masini straine , de alt fel la fel ca si roscatul . Pein zambi rautacios , parca abea asteptand sa se foloseasca de puterile noastre .
-Sigur nu este vreo minciuna ? intreba Sasori studiindu-ma din cap pana in picioare , nevrand sa mai faca contact cu pumnul meu .
-Foarte bine ! Intrati ! spuse Pein , si ii impinse pe roscat si blond din usa .
Am intrat unul dupa altul , primul fiind Naruto , al doilea Sasuke , apoi eu , urmata de Pein . Doamne ce ma inspaimanat baiatul asta . Ne duse in living-ul cabanei , apoi ne puse sa ne prezentam . Toti membrii organizatiei ne priveau uimiti .
-Eu sunt Naruto Uzumaki , el este Sasuke Uchiha , iar ea este Sakura Haruno . Toti trei avem 15 ani si venim din Konoha . Am fost cei mai puternici genini din sat .
Sasuke il observa pe fratele sau , Itachi , de alt fel astfel si el il vazuse pe Sasuke . Ambii se priveau intens . Pein ne spuse ca el este seful organizatiei , apoi le spuse lui Deidara , Sasori si Itachi sa ne arate camerele in care vom dormi . Prima camera a fost a lui Naruto care era la etajul unu . A doua camera a fost a lui Sasuke care era la etajul al doilea . In drum spre camera mea , eu tremuram de frica , asta fiind vizibil . Oare de ce trebuia sa fie camera mea ultima ? Cei trei baieti ma priveau intens . Intr-un sfarist am ajuns si la camera mea , care era la etajul al treilea .

Asta este primul capitol . Sper sa va placa ... Astept comentarii , iar daca voi primi , maine voi posta si nextu'

Numai scrie ani in cifre ci in litere, descriere mecanica, ar trebui sa profiti mai ales ca scri la persoana intai. Dialogul e cam sec, ai grija la el. Actiunea e grabita, las-o mai moale. Ti-am corectat capitolul si sper sa te ajute. Have a good night ^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#6
Buna! Eu am mai citit undeva ficul asta, nu stiu unde. Stiu ca sunt mai multe capitole...chiar nu stiu unde l-am citit. Okay, imi place. Te pricepi destul de bine. Modurile de expunere sunt bine iar actiunea nu este grabita. Imi place stilul tau de scris si sper ca vii cat mai curand cu urmatorul capitol. Pai iti spun eu ca sa nu te strofoci atat, sa fie DeiSaku, ar fi mai interesant.


[Imagine: bloody62.jpg]

#7
Salut. Am trecut si eu pe la ficul tau si imi place foarte mult. Nu am vazut greseli defapt nici nu mam uitat dupa ele. Imi place ideea. Cand am citit capitolul mia venit o idee si are segatura cu cuplul ItaSaku. Ador cuplul asta:X. La un antrenament sau stiu eu unde Sasuke sa o observe pe Sasura si sa o sarute dar Sakura sa fie indragostita de Itachi. Sakura il va respinge pe Sasuke. Intre timp si Itachi se va indragosti de Sakura. Dupa un timp, Itachi cu Sakura vor fi un cuplu si atunci poti descrie gelozia lui Sasuke>:)>:). Asta a fost tot. Iti doresc bafta in continuare si sa nu renunti la fic pentru ca e foarte reusit iar daca comentariu meu te-a suparat te rog frumos ca sa imi spui. multi pupici
:bye:



My fic: Dragostea ta sau fericirea celorlalti? com plizz
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!


#8
Va multumesc foarte mult pentru comentarii si ce pot spune este WOW ! Adica nu ma asteptam sa va placa asa mult si mi-am adus si eu aminte ca n-am pus disclaimer , datorita lui Manu , deci ii multumesc pentru trezirea la realitate si bineinteles imi voi edita primul post . Voi incerac sa tin cont de sfaturi dupa ce postez capitolele care sunt deja scrise pentru ca acum nu ma pot apuca de modificat capitole . Si pentru ca ati fost asa rapizi cu comentariile pun tot azi nextu' desi peste 10 de minute va fi maine -_-"

Sakura : Am intrat in camera mea si am inceput sa o admir . Peretii erau bej , pe jos era pus parchet , iar inafara de usa de la intrare mai erau inca doua . Una ducea in baie , iar cealalta ducea in balcon . In mijlocul camerei era patul de doua persoane cu asternuturi albe , langa pat in partea stanga era o noptiera , iar in partea dreapta era un birou cu un laptop pe el . Biroul avea un dulapior si un sertaras , iar langa birou era usa care ducea in balcon . In fata patului era un dulapior micut , iar pe el era un televizor . Langa televizor era o canapea neagra din piele , iar langa era usa care ducea in baie . Pe peretele urmator era usa de la intrare , si langa era dulapul . Era o camera destul de luxoasa , avand in vedere ca sunt destui care locuiesc in cabana . Am inceput sa imi despachetez lucrurile , iar dupa ce le-am pus la locurile lor , mi-am luat o camasa de noapte alba , putin scurta si putin transparenta . Sanii mei mari erau usor de vazut pentru ca , camasa de noapte era foarte mulata . Ma pun in pat , dar nu dupa mult timp stomacul meu isi cere cina . N-aveam ce sa mananc si nici nu ma induram sa caut bucataria prin toata cabana la ora 1 : 00 A.M. Daca ma gandeam mai bine cred ca toata lumea dormea la ora asta . Ma risc si ies din camera , indrepatandu-ma catre parter pentru ca la fiecare etaj erau numai camere . Pe fiecare usa era cate un nume . Pe fiecare etaj sunt patru camere . Eu eram la acelasi etaj cu Deidara , blondul care ne-a deschis usa , Sasori , roscatul cu care m-am luptat mai de mult si Itachi ! Eram pe acelasi etaj cu fratele lui Sasuke . Am coborat la etajul doi , bineinteles tremurand de frica pentru ca era foarte intuneric . Am reusit sa citesc numele ce scria pe fiecare usa pentru ca mi-am luat la mine o lanterna de buzunar , insa nu lumina prea mult . La etajul al doilea erau camerele lui Pein ,Tobi , Hidan si Sasuke , iar la ultimul etaj sunt camerele lui Naruto , Konan , Zetsu si Kisame . Ajunsa la parter inaintez cu teama si nesiguranta datorita beznei . Ma intreb oare pe unde se aprinde lumina in cabana asta . Parca sunt un canibal iesit la vanatoare . Brusc prostia aceea de lanterna s-a stins si raman in mijlocul holului , cred , pe lumina stinsa . Inaintez cu pasi marunti pana simt ca ma lovesc de ceva sau de cineva . Picioarele au inceput sa-mi tremure , inima batea cu putere , iar corpul nu imi mai raspundea la comenzi . Vad ca lumina se aprinde si incerc sa ridc privirea din pamant . Il vad pe Deidara , cel de care ma lovisem . Acesta ma privea surprins ne avand nici cea mai vaga idee ca tocmai eu as fi putut da peste el .
-Ce faci nopatea treaza , pustoaico ? Sakura , parca . Nu ? intreba acesta .
-Da … Sakura ma cheama . Sunt treaza pentru ca … nu apuc sa termin de zis ce aveam de zis pentru ca stomacul meu incepe sa faca galagie .
Deidara incepu sa rada , dandu-si seama de ce sunt treaza . Rasul sau cristalin rasuna pe hol . Acesta ma conduse in bucatarie si imi spuse sa i-au ce vreau din frigider . Ma indrept cu pasi marunti catre frigiderul mare si alb pus pe gresia albastra ca cerul . Langa frigider erau dulapurile cu farfurii , pahare etc . Langa dulapuri era chiuveta , iar pe celalalt perete era aragazul . Pe urmatorul perete era un mic dulapior , iar pe el era un televizor micut . In mislocul camerei era o masa de patru persoane . Probabil toti mancau in living unde era masa de 12 persoane . Caut in frigider mancare , dar inafara de carne si tot felul de mancare cu calorii si tot felul de porcarii nu mai era nimic . Fructe , legume , nici nu cred ca acesti oameni au auzit de asa ceva . Oftez lung , dandui blondului un semn de intrebare .
-Ma mir ca niciunul dintre voi nu arata cat un porc , pentru ca voi nu cred ca ati auzit de fructe sau legume . ii spun eu blondului .
-Ba este un porc ! Konana , este cea mai grasa . spuse acesta bufnindul rasul . Fata de tine ea este tripla .
Cei drept Konan era mai plinuta fata de mine care eram o schiloada . Deidara imi spuse ca Konan are un avantaj ca este grasa si acela este ca daca era slaba n-ave forme si nu se mai culcau toti din sediu cu ea , inafara de el , Sasori si Itachi . Sper sa nu se culce si cu mine toti tampitii , ca daca este asa imi i-au bagajele si am plecat . Nu vreau sa imi pierd virginitatea la cincisprezece ani . Lasand subiectul acesta deoparte ma intorc la frigider .
-Tii cura de slabire ? Cred ca o sa fii singura care vrea sa fie in forma , doar daca nu cumva si prietenii tai sunt vegetarieni .
-Nu … numai eu tin cura de slabire si se pare ca imi pot lua adio de la ea … spun eu dezamagita .
I-au din frigider un salam pe care scria ca are cat mai putine grasimi si calorii posibile si il pun pe masa . Scot dintr-un dulap o paine , din altul un cutit , iar din altul un tocator si incep sa tai cateva feliute din acel salam . Tai si o felie de paine , apoi pun feliutele pe paine . Si iata cum am renuntat la silueta mea . Dupa ce mancam o imbucatura ma uitam sa vad cat m-am ingrasat . Deidara observa acest lucru si incepu sa rada .
-N-ai cum sa te ingrasi asa de repede .
-Da , cum sa nu ! Trebuie sa ma cantaresc sa vad cate grame m-am ingrasat .
Blondul incepu sa rada si mai tare si o tinu asa pana am terminat eu de mancat . Acesta ma intreba daca vreau sa ma uit la televizor , iar eu am acceptat neavand somn . Ne-am dus in living si ne-am asezat pe canapea , iar Deidara a deschis LCD-ul . Pe toate programele erau numai filme de groaza . Deidara lasa pe un program la intamplare si am inceput sa ne uitam la film . Filuml era asa de inspaimanatator de parca blondul ar fi lasat la cel mai infricosator film .

E putin mai scurt ce-i drept si imi cer scuze pentru asta . Vroiam sa spun un lucru . Sper ca nu vi se face si voua foame din cauza descrierii prepararii sandwiciului ( habar nu am daca am scris bine ) pentru ca pe alte forumuri mi-au spus ca le-a lasat gura apa . Eh...Sper sa va placa ^^
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki

#9
Buna! A trecut si moi pe aici! Stiu ca va fost dor de mine, da stiu =))

Acum gata cu gluma. Te rog sa fie DeiSaku! Ar fi mult prea grozav! Deidara este asa de nice! De minunat, de frumos, de... Okay, deci nu am cuvinte.

Idea este extraordinara, minunata. Sasu-kun nu a mai plecat la Orochisarpe? Ce tare! Mi-a plactu faza dintre Sasu-kun si Sakura din primul capitol. M-a bufnit rasul.

Pai, descrierea este bunicica insa ar mai trebui sa mai descrii sentimentele Sakurei (cine vrobeste). Naratiunea este okay. Dialogul nu este sec si nici mult ceea ce este bine. Actiunea nu este grabita ceea ce este la fel de bine.

Astept nextul deci mult succes in continuare si please anunta-ma. Sunt aeriana. Cred ca stia tot zupul deja.

#10
Pai trec si eu pe aici ca deza a trecut o zi=)). Mi-a placut foarte mult. Nu mai stiu ce sa iti spun. Descrierea si dialogul bune dar nu ma bag ca eu sunt varza la asa ceva. Stii ca ti-am lasat ieri(=)) nu ma pot aptine. Mai bine zis acum cateva ore nu?) un comentariu in care ti-am zis ca mi-ar place sa vie un fic ItaSaku? Acum iti spun ca mi-ar place si DeiSaku. Sa nu te iei dupa mine ca is dusa. Daca mai pune sa aleg dintre Itachi, Deidara si Sasori nu as stii pe care sa il aleg. Cam atat pe azi ca deza ii tarziu si maicamea ma tot bate la cap sa ma culc dar nu vrea:((
bey si bafta in continuare
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 8.916 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.241 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.319 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.768 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Intre doua paralele Ymequa 8 4.579 10-04-2011, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intre vis si realitate CandyGirl 8 4.571 22-03-2011, 05:35 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Viata intre doua paralele Aira 3 3.391 23-01-2011, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.262 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Intre bine si rau Neith 40 18.722 05-09-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna
  Un destin intre umbre si lumini Shadow. 8 11.857 15-12-2009, 11:53 AM
Ultimul răspuns: marya


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)