Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In cautarea unui vampir

#8
Cap VII: Durere
Am facut acelasi drum plitisitor dintre Florenta si Pheonix.Am incercat sa ii zic lui Patty teoria mea, dar de fiecare data cand incercam, cuvintele nu vroiau sa iasa si am lasat-o balta. Pur si simplu nu puteam, credeam ca chiar ea ma va interna la nebuni. M-am simtit mult mai bine cand am fost cu picioarele pe pamant si am incercat din nou.
-Patty , pot sa te intreb ceva!
-Prostuto , nu trebuie sa imi ceri voie,zi!
-Aaa! Mergem direct la tine? am pus prima intrebare care mi-a venit in minte.Am esuat lamentabil, dar nu puteam sa ii zic.Oare, imi era frica de raspuns? Nu stiu!
-Sigur !Vreau neaparat sa imi cunosti familia! a spus ea foarte incantata.
Am mers cativa kilometri pe autostrada si am iesit in partea de nord a orasului. In timp ce ne apropiam de iesire, respiratie imi devenea din ce in ce mai grea,s imteam ca ma sufoc. Am mers , cred , ca un kilometru , spre padure si am dat de o casa , mare frumoasa cu un etaj. Culoare ei fiind alb pur.Cand am coborat din masina am observat ca in fata casei erau mii de flori, trandafiri ,crini si multe altele.Numai crinii mi-au atras atentia , semanau foarte mult cu cel pe care l-am gasit langa televizor ,cel cu biletelul. Oare Mathias a fost cel care m-a adus acasa ,atunci?
Patty a insistat, sa intram pe fereastra in camera ei, mai intai.Asa am si facut.Camera ei era roz cu tavan alb.Avea parchet facut din lemn de cires.In mijloc era un pat de doua persone, langa el un covoras roz cu ursuleti maro. Apoi am iesit pe hol , era destul de lung, la fiecare usa era cate o masuta patrata pe care era cate o vaza cu flori.Am coborat niste trepte, apoi am dat intr-un hol mai mic, care din cate am inteles, duce in camera de zi.Mergeam destul de incet si cu fiecare pas pe care il faceam, vroiam sa fac si unul inapoi, sa mai aman momentul.Eram foarte aproape,Patty m-a luat de mana. Am inchis ochii si dupa cateva secunde mana lui Patty se desprinde de a mea . Atunci am deschis si eu ochii am inteles de ce Patty a intrat in soc,exact in fata mea erau parintii mei.Mama si tata neschimbati,de cand i-am vazut ultima oara . Apoi am observat pe canapea un cuplu, era Mathias si cu o fata, cu parul argintiu, pielea foarte alba si ochii de un rosu aprins. Nu stiu ce s-a intamplat aici, dar am simtit cum picioarele mi se clatina,mi-a luat cateva momente ca sa imi revin. Ce ea mai rau sa dai nas in nas cu parinti tai vampiri sau ca baiatul pe care il iubesti si stii ca te iubeste, sa fie cu alta.Deodata o voce m-a interupt gandurile imposibile:
-Rose, ce cauti aici? a intrebat mama. Cum ai ajuns aici si de ce esti asa alba?
Cum ,de ce sunt alba? Sunt vampir, mama,tipic pentru ea, intreaba ceva la care sigur ii stie raspunsul.
-Am venit sa imi vizitez noua mea prietena,Patty!Si de ce sunt alb,la asta stii si tu raspunsul,nu-i nevoie sa iti dau explicatii! Intrebarea e ce cautati voi aici?
-Simplu , suntem invitati la nunta lui Mathias cu Sharon!
Poftim ,scuze dar nu am inteles!Oare ,Patty m-ar minti?Ar fi in stare sa faca asta?A vrut sa o faca?Stie cine e Sharon? Atatea intrebari fara raspus , nu stiu ce sa mai zic.
-Mama ,daca voi sunteti aici,pot ramane si eu la nunta?am spus eu.Ce m-a apucat,de ce vreau sa raman la nunta lor.Asta sunt eu sau nemurirea m-a schimbat.
-Nu stiu! Louraly!a strigat ea.
Deodata a aparut o femeie cu parul alb-galbui si ochi maronii,in spatele ei erau doi barbati ,unul mai tanar si altul mai matur, dar tot tanar .Cel mai tanar avea parul roscat si ochi albastri,era Jazz ,deoarece a sarutat-o pe Patty.Celalalt avea parul castaniu,un fel de roscat combinat cu negru si ochii verzi.Toti aveau pielea foarte alba.Mama a vorbit cu femeia ,daca pot sa raman si ea a fost de acord, a zis ca pot sa dorm la ei. Am mai stat cateva minute si am tras-o pe Patty, dupa mine ,pana in camera ei.I-am adresat tot felul de intrebari,tot ce am putut afla este ca acea Sharon era o prietena de familie si atunci cand era mica parintii ei i-au propus lui Adan(tatal lui Mathias) , ca ea sa se casatoreasca cu Mathias.El nu o placea asa ca Adan a refuzat.Patty mi-a mai spus ca nu stie de ce a venit si de ce Mathias vrea sa se casatoreasca cu ea, intr-un timp asa de scurt.Pentru ea era un mister la fel cum era si pentru mine.
Patty m-a condus in camera mea ,si ea s-a dus jos,pentru ca se ocupa cu organizarea nuntii. Camera era albastra,cu un pat de doua personae,doua albe de piele ,un birou cu un calculator si un televizor.M-am indreptat catre calculator si m-am uitat la mesaje,aveam unul de la prietena mea Cloe.

“Unde esti?Oh,stai am uitat in ultimul timp cam dispari!Mai da un semn de viata ,ca altfel o sa cred ca te-au rapit vampirii! Daca nu o sa imi raspunzi nu mai vorbesc niciodata cu tine! Apropo ,vezi ca vara asta e o excursie in Hawai!Plecam peste o luna.

I-am trimis un mesaj,care sa nu o faca sa suspecteze , sa fie prea curioasa.Mesajul suna cam asa.

“Nu iti face griji am fost la Venetia cu parinti si acum sunt la ei!Cat despre vacanta nu cred ca pot veni.O sa te sun,daca pot ajunge!”

Dupa asta, am mers si m-am intins pe suprafata moale a patului.Asternuturile albastre ma faceau simt ca plutesc pea pa albastra si ca raze;e soarelui se joaca prin parul meu.Deodata imaginea linistitoare a apei a fost distrusa de imaginea lui Mathias si lui Sharon.Cateva lacrimi mi s-au prelins pe obraz . Mi-am strans genunchi in maini si am inceput sa plang.
De ce trebui sa se termine asa ,o poveste de dragoste, care nici macar nu a inceput?Simteam un sentiment de ura pentru acea Sharon, vroiam sa o omor, cu mainile mele.Eram geloasa.Pe langa gelozie mai simteam si o durere, ceva ce ma inteapa in inima.Pentru a doua oara in trei zile simteam ca ma destram in mii de bucati.Stiam de la inceput ca totul se va termina prost .Stiam ca o sfarsesc suferind si plangand.Eram mai mult ca sigura,dar m-am bagat in toate astea.Am facut-o pentru ca il iubeam si inca il mai iubesc.Puteam sa il las sa se duca la Ayan,pentru ca oricum s-ar fi intors. Acum,inteleg!Nu s-a intors singur,sigur s-a intalnit cu Sharon, asta este motivul pentru care nu si-a continuat planul.
Mi-am sters lacrimile si am auzit doua batai in usa.Am incercat sa zic pe un ton normal:
-Intra!am spus cu glas ragusit.La naiba!Acum,orcine ar fi fost si-a dat seama ca am plans.Usa s-a deschis si a intrat cineva.
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]



Răspunsuri în acest subiect
In cautarea unui vampir - de Summer - 28-05-2009, 08:59 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Ang3l_Darkn3s - 30-05-2009, 03:38 PM
RE: In cautarea unui vampir - de The Death Shadow - 30-05-2009, 03:45 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Rouge - 30-05-2009, 04:21 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Summer - 09-06-2009, 03:58 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Axxa.No.Way - 09-06-2009, 04:43 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Lucifer - 09-06-2009, 05:54 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Summer - 12-06-2009, 02:31 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Ang3l_Darkn3s - 12-06-2009, 04:10 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Axxa.No.Way - 13-06-2009, 10:29 AM
RE: In cautarea unui vampir - de nimeni - 14-06-2009, 10:06 PM
RE: In cautarea unui vampir - de nemo-chii - 17-06-2009, 01:07 PM
RE: In cautarea unui vampir - de TrieuTriTrinh - 18-06-2009, 11:50 AM
RE: In cautarea unui vampir - de Elina - 24-06-2009, 11:13 AM
RE: In cautarea unui vampir - de Summer - 06-07-2009, 09:47 PM
RE: In cautarea unui vampir - de Axxa.No.Way - 07-07-2009, 10:15 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  In cautarea faimei Kyra Mage 1 1.968 23-04-2013, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Kyra Mage
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.966 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  In cautarea unui vis Juneko 3 3.245 13-05-2011, 06:44 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.593 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.790 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  in cautarea iubiri saku vampire 7 4.037 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.795 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.772 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  In cautarea fericirii Alany Aysee 18 13.488 19-09-2009, 04:32 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Dragoste de vampir Zeina 3 3.245 03-07-2009, 01:52 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)