Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi]

#18
mescd sys pt comm...:*

Capitol 9: Doar al meu

Ray deschise putin ochii, fara sa zica nimic. Zambi. Pentru prima oara simtea ceva.

"Oare...as putea sa-l iubesc si eu? Ceea ce simt se numeste oare iubire? Ce ciudat...Stau ca un idiot si ma intreb lucruri la care nu are nimeni raspuns. "

Inchise ochii, lasandu-se prada somnului care il cuprinse in bratele sale ca pe un copil. Thony insa nu putea dormi. Se intorcea ba pe o parte , ba pe alta. Ar fi vrut sa zica ceva, dar parca rasuflarea lui Ray langa el ii dadea un sentiment de nesiguranta. Fusese prima data pana acum. Nu se mai culcase cu nimeni. Il durea capul, insa nu indraznea sa zica nimic. Poate ca ar fi fost mai bine sa-i zica lui Ray, dar nu... .
In sfarsit, dupa o noapte chinuitoare , o raza de lumina patrunse in camera in care domnea intunericul. Totul capata o alta infatisare. Corpul lui Ray era mangaiat acum de soarele ce strabate intreaga incapere.

"E atat de frumos...zambi Thony. Parca e un inger, insa...doar chipul sau e asa...caci el de fapt e un demon...un demon cu chip de inger."

Deodata se opri mirat. Cantaretul stranse ochii putin si o lacrima isi facu aparitia pe obrazul sau. Nu se trezise. Era o lacrima din adancul inimii. O lacrima din strafundul viselor, in care inima sa se zbate incercand sa razbeasca acea amintire ce-i revenea in minte iar si iar...pana-i seca sufletul . Thony ridica mana si ii atinse fata. Ii sterse lacrima si se apropie incet de buzele lui. I le atinse cu degetul, inca ud din cauza lacrimii. Vedeta se intoarse pe o parte si il cuprinse pe baiat in brate. Statea ghemuit , ca si cum ar avea nevoie de o imbratisare. O vedeta cu un caracter asa de impunator ca al lu Ray, nu ar trebui sa fie atat de sensibil, insa acesta era diferit. Fata sa era doar o masca afisata , o masca de care nu putea sa scape oricat ar incerca deorece isi infiripase legaturile cu cele ale unui suflet pur.
Thony se apropie de el si isi uni buzele sale cu ale vedetei. Un mic sarut, dat pe ascuns, apoi s-a ridicat cu parere de rau. Se duse la baie si dadu drumul la dus, dar isi aduse aminte ca a uitat sa-si ia de schimb.
In dulap gasi o chitara intr-o husa. Ce sa faca si el, caci stare nu avea. O lua frumos ,se uita la ea si se apuca sa cante prin camera de zi. Dar la prima atingere reusi sa rupa corzile. Totdeuna facea cate o boacana si acum nu se putu abtine sa nu strice ceva. Ii picase in mana chitara cantaretului, care o primise cadou cand era mai mic de la trupa sa preferata cu tot cu autografe. O pastrase ca pe unul dintre cele mai sfinte obiecte, dar se pare ca indemanarea lui Thony reusise sa o strice. Gandindu-se bine ce avea sa pateasca daca se va afla ca el a rupt corzile, puse in locul lor ata, apoi aseza chitara inapoi in husa, respectiv in dulap. Dupa o ora, se trezi si Ray.Se uita in stanga sa, Thony nicaieri. Se duse spre dus, cu gandul ca baiatul il asteapta in living. Vedeta merse adormita spre baie, insa baiatul din lipsa de preocupare varsase gelul de dus pe jos, iar cantaretul aluneca pe el ducandu-se ca pe partie si lipindu-se de geamul dusului.
-Thony, idiotule! marai acesta. Cand am sa pun mana pe tine...
Se ridica putin sifonat si intra sub dus. Se spala, isi aranja parul si-si lua paltalonii negrii de stofa si camasa verde, pe care o lasa putin deschisa. Lanticul lung din argint ii cadea pe pieptul sau lucrat. Parul ii scotea in evidenta culoarea superba a ochilor si fata sa perfecta. Iesi din baie si incepu sa-l caute pe Thony. Nu era nicaieri. Din pura curiozitate iesi pe balcon. Cand il vazu unde e, mai-mai sa cada de acolo. Cantaretul iesi repede din apartament si se duse in spatele hotelului. Sus intr-un copac, Thony incerca sa coboare, insa inaltimea era destul de mare. Ray il privea infricosat.

"Ce se intampla cu mine? De ce simt asta? Thony...ce mi-ai facut? In ce m-ai transformat...isi spuse Ray in gandul sau."

-Thony, tipa acesta nervos.Jos! Cum mama naibii te-ai urcat pana acolo? Coboara pana nu te cobor eu cu o piatra in cap, ca e de rau daca se ajunge la asta!
Baiatul privi spre Ray si zambi.
-Era o pisicuta! Am vrut s-o dau jos, dar vad ca a coborat ea. Imediat ajung acolo si eu.
Baiatul puse piciorul pe o creanga si incepu sa coboare incet. Dar cand sa calce pe o alta ramura, aceasta se rupse si baiatul cazu in gol aproape doi metri. Norocul sau ca se prinse de o creanga. Isi juli mana si-si scranti piciorul. Ray inlemni. Nu stia ce sa mai faca. Pur si simplu teama ca baiatul sa nu pateasca ceva il dobora .
Thony insa incepu sa rada si sari din copac. Fiind dansator profesionist si mai ales practicand break-dance, unul dintre cele mai solicitante dansuri era obisnuit cu sariturile si loviturile ce le lua, dar Ray nu vroia asta. Nu vroia sa-l stie ranit, nici macar trist. Il enerva la culmea ca baiatul sa nu-l asculte .
Thony il privi pe Ray si merse spre el cu gandul sa-l imbratiseze, dar cand se apropie de acesta si-l privi in ochi, ii ingheta sufletul. Ochii lui erau niste cuburi de gheata. Pentru prima oara de cand il cunoscuse ii era frica de el. Ii era frica de acea privire ucigatoare ce parea ca-l strapunge . Ray se uita la el si-i dadu o palma peste obraz. Thony ramase masca. De ce l-a durut atat de rau? Dar nu fizic. Era o durere ce-i sfasia sufletul . Ce putea sa-i zica ? Ii stricase intalnirea, varsase gelul de dus, rupse corzile de la chitara.
Lasa capul in jos si lacrimile incepura a-i curge. Picatura cu picatura, fiecare strop parea ca-i seaca inima. Era oare mai bine daca pleca?
Zgarieturile nu-l dureau. Chiar daca ii curgea sange, nu-l dureau deloc. Insa numai gandul ca Ray s-ar fi suparat il ranea profund. Nu avea curajul sa-l priveasca in ochi. Ray se uita atent la el si ofta, apoi il trase pe baiat in bratele sale. Ii cuprinse mijlocul cu mana dreapta si capul cu mana stanga, mangaindu-i parul. Il strangea la pieptul lui, ca si cum ar fi sfarsitul lumii. Ii atingea spatele si-si trecea mana prin parul maroniu al baiatului. Thony nu ezita sa-l apuce de camasa si sa o stranga cat de tare poate, cu mainile sale.

"E bine...Atat de cald, ma simt atat de iubit la pieptul sau. As putea sa mor acum pentru ca de fapt as renaste in bratele sale. I-as da sufletul meu sa-l ia cu el...departe, unde nimeni nu mi-l mai poate rupe. Undeva unde se poate transforma in trandafiri...In paradis..."

-In paradis...acolo...murmura Thony inainte sa se lase in bratele lui Ray si sa inchida ochii . Ray insa, vazandu-l ca nu ractioneaza, se uita la el. Era palid ca o floare vestejita ce si-a risipit frumustea in vantul aspru.
Cand Thony se trezi era intr-un pat, invelit. Deschise incet ochii , orbit de lumina mult prea puternica ce-i intrerupse clipele de visare nocturna. Vazu fata unei persona. Nu o putea observa foarte bine. Era un chip drag, pe care-l iubea. Zambi. Buzele sale vineti schitara un zambet la fel de palid, un zambet dureros.
-Ray...
-Sst! Odihneste-te! Ce ai patit? Esti bine? M-am ingrijorat prostule! Ce a fost asta pe capul tau ?
-Imi pare rau? Cat e ceasul se ridica acesta ca ars.
Nu era tarziu. Trecusera doua ore de cand baiatul dormea, dar pentru Ray aproape ca trecuse o vesnicie. In tot acest timp nu se miscase de langa baiat. Era speriat ca acesta sa nu se trezeasca singur. Stie cum e sa fi ranit si sa nu aiba nimeni grija de tine, sa nu te iubeasca nicio persoana si sa nu poti avea incredere in nimeni.
-Thony, am crezut ca ai plecat dupa ce s-a intamplat azi-noapte. Iti amintesti?
-Mmm...Taci din gura !se inrosi Thony la fata. Ce s-a intamplat aseara nu se va mai intampla niciodata. A fost ceva pe moment! Niciunul nu era intr-o stare buna si doar...
-Nu pareai sa crezi asa ceva si atunci! "Ray, cred ca te iubesc!" ia adu-ti aminte de asta.
-Mda...
-Eu trebuie sa plec, zise acesta . Am o intalnire . Ai sa ramai singur. Ai grija nu te catara pe nicaieri, nu mai fa nicio prostie ca vei fii pedepsit. Sunt atatea moduri prin care te pot face sa regreti ceea ce ai facut. Cum ar fi de exepmplu asta.
Ray se intinse deasupra lui si il musca de gat. Thony scoase un scancet si deschise ochii. Ray il dezbraca din prviri. Sa ma apuc de demonstratie acum sau sa facem o demonstratie dubla mai incolo? Thony se uita la el si se intoarse cu spatele spre baiat. Ray ramase putin uimit de gestul baiatului. Poate ca-l intrista putin .
-Trebuie sa plec !
-Bine, ies in oras pana vii tu!
Ray se uita la baiat. Sa iasa in oras. La ce pericol se expunea ?Daca-l rapea cineva? sau daca iesea cu vreo fata sau vreun baiat? Nu e bine. Nu-l poate lasa sa iasa singur. Pana la urma el e doar al lui. Nu-l va imparti cu nimeni. Insa cum sa faca? Sa-l inchida in apartament? Sa puna body-guarzii sa-l urmareasca ?
-Nu vreau sa iesi. Ramai in hotel si ma astepti.
-Nu!Ies si punct! Ce sa fac pana vii tu?
-Iti gasesti tu ceva de lucru. Te uiti la televizor .Dar mie nu-mi iesi afara. Vreau sa stai aici, fara sa comentezi sau te intorci acasa la tine.
Thony il privi confuz. Ce putea sa faca ?
-Vii la noapte? intreba acesta bosumflat.
-Vrei sa vin? se uita zambind Ray. Da-mi un motiv ca sa vin.
-Te urasc, spuse baiatul rosind. Unde te duci?
-La cazinou.
-La cat vii?
-Nu stiu.
-Sunt fete?
-Normal ca sunt. Sunt multe fete decoltate , gata sa fie ale mele toate. De-aia ti-am zis ca nu stiu la cat voi veni.
-Da...Si tu da-mi un motiv sa raman acasa. Tu te duci sa te intalnesti cu altele si eu stau ca un idiot aici si te astept. Ce crezi ca sunt eu, sclavul tau? Nu stii decat sa-mi ordoni.
-Nu tu ai vrut sa vii? Indura acu.
Thony il privi pe cantaret. Se ridica nervos si se duse in livingul apartamentului. Il trata ca pe un idiot. Isi batea joc de el si-l folosea ca pe o carpa. Dar parea neputincios in fata lui. De fiecare data cand Ray il saruta, fierbea sangele in el si nu-i putea rezista. Daca nu-l interesa de el, atunci de ce ii interzicea sa iasa din hotel ?
Se ridica si se duse la fereastra. Vedeta veni in spatele sau si-i cuprinse mijlocul cu mainile sale, sarutandu-l pe gat. Ii prinse barbia cu mana si-i intoarse fata intr-o parte, sarutandu-i obrazul, apoi ii acapara buzele .
Thony nu facea nimic. Strangea pumnii nestiind cum sa scape din stramtoarea cantaretului.
-Ray, te rog...nu...
Insa vedeta nici nu vroia sa auda. Pentru a doua oara, cazu in fata lui Ray fara sa se impuna niciun pic. Oricat incercase sa reziste , totul fusese in zadar. Atingerile vedetei erau atat de pasionale incat simteai cum cazi in plasele unui pianjen si oricat incerci sa iesi, nu reusesti decat sa te incurci mai mult in ele, pana cand singurul mod de a scapa piere si ramai prizonier unei vieti desarte.
Orele pareau nesfarsite. Timpul isi scurgea eterna savoare printre razele soarelui ce strapungeau ferestrele pana in cel mai mic coltisor al camerei.
-Parca ziceai ca nu se va mai intampla a doua oara! zise Ray zambind si ridicandu-se dupa canapea.
Thony nu indraznea sa zica nimic. De ce nu l-a putut refuza?
Vedeta se duse la baie, isi facu dus, se aranja si reveni in sufragerie. Se uita la Thony si se aseza langa el. Parea doar un copil. Soarele-i lumina chipul , facandu-l sa para un print .Ii dadu parul dupa fata si-i mangaie obrazul.
-Te iubesc...murmura cantaretul si iesi din apartament.
Timpul trecu repede. Deodata Thony se trezi ca dupa un cosmar. Era alb ca varul, transpirat. Parca vazuse o fantoma. Se uita spre cer si lasa capul in jos, dupa care se ridica incet de pe canapea. Tristetea i se putea citi pe chipul sau nevinovat.
-De ce, Doamne? De ce ma pedepsesti asa? Cu ce am gresit? Ce cosmar...De ce trebuie sa am eu cosmarurile astea? De ce trebuie sa-i vad de fiecare data cum sfarsesc din cazua sortii care au avut-o pana sa se nasca? Nu traise aproape de loc, nu reusise sa bucure pe nimeni cu incantatoarea lui infatisare. De ce mi l-ai luat? N-am vazut ceva mai frumos de atat, mai delicat!E numai vina lui! Vina cuptorului ca a ars acel Big Mac .
Deodata se auzi chioraitul stomacului sau.
-E timpul mesei! zambi el. Prostul ala nu mi-a dat sa mananc nimic. Ma duc la restaurant .
Baiatul se imbraca , se aranja si fuga la rstaurant. Deschise meniul analizandu-l.
-Caviar, ce-o fi ala, des antricots de vache et comme boissons, asta o fi desert? Des vins Royale 1955, de fromage Camembert et comme desert des tartes avec des fruits. Ray , unde esti cand am nevoie de tine? Cum ma descurc eu acum, daca habar n-am cum e spune "Buna". Si toti vorbesc numai in chineza aici.
-Franceza, se auzi o voce de baiat. Te pot ajuta cu ceva?
-Justin....Ce cauti aici?



Răspunsuri în acest subiect
RE: Amintiri uitate(shounen-ai) - de Mitsukai Yoru - 24-08-2008, 06:50 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 19-11-2008, 10:57 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 23-11-2008, 08:33 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 01-12-2008, 09:05 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 02-12-2008, 04:10 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 04-12-2008, 01:24 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 10-01-2009, 09:18 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 10-01-2009, 11:15 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 10-01-2009, 11:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 6.170 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.077 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  [Yaoi] Nopti uitate Lexxu 4 3.315 17-06-2012, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Beba.
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.162 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.039 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 10.070 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 8.723 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.964 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Amintiri prăfuite Teh 14 7.723 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.451 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)