Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri dulci-amare

#1
Capitolul I : Prima zi

Pe la jumatatea lui septembrie , in metropola capitalei nipone , este agitatie . Aceasta agitatie poarta numele de ,, inceperea anului scolar '' .
Este ora 7:00 . Intr-un apartament , o fata se pregatea de scoala . Avea un sarafan negru , cu dungi albe . In cap avea o funda mov si nu era machiata . Avea parul indreptat cu placa . Dintr-o data , se aude o voce :
- Aiko , micul dejun este gata ! Jin , vino si tu !
O voce calma ii raspunde :
- Imediat ! Mi-am pregatit si ghiozdanul .
Vocea era a lui Aiko . Aiko avea aproape 16 ani , incepea liceul . Era inaltuta , bruneta , piele de culoare medie , ochii negri si patrunzatori . Parul ei natural era ondulat , lucru pe care il ura . Avea niste gene lungi , ce ii evidentiau ochii . Era mai mare decat Jin cu un an . El inca era in generala .
Jin semana foarte mult fizic cu Aiko , doar ca avea parul negru-albastrui si tepos .
Mama lor , Yumi , era o femeie blanda , vaduva de 4 ani . Ar face orice pentru cei doi copii ai sai . Adolescentii au luat micul dejun , si-au sarutat mama , dupa care s-au indreptat fiecare spre scoala lui .
Aiko , pe drum se tot gandea la ce fel de oameni va intalni , daca va fii macar o persoana dintre cele cu care a fost alaturi foarte multi ani . Se gandea daca va fii mai greu , daca profesorii vor fii rai , daca isi va face prieteni noi , daca va fii considerata un ,, outsider '' ... Numai la un singur lucru nu s-a gandit ...
Ajunsa la poarta liceului , a respirat adanc si a pasit in curte . Numele ei a fost strigat exact cand a ajuns . A cazut in clasa a IX-a A , pentru ca in generala a avut medii foarte mari . A intrat in liceu , reusind sa-si faca loc prin multime . S-a asezat in prima banca , langa o fata satena , dar care era vopsita . Avea parul drept , ca ea . Aiko s-a prezentat , iar colega ei s-a intors la ea . Surpriza ! Era cea mai buna prietena a ei ! Nu stiau ca au cazut in acelasi liceu , pentru ca Ayame a fost plecata in Irlanda toata vara si n-au tinut legatura in acest timp . Aiko s-a uitat la ea . Observa ca ochii pe care ea ii considera ,, ciudati '' au ramas tot asa , cenusii , cu verde , albastru , pete galbene si spre centru o culoare galbuie . Era imbracata intr-un sarafan ca al sau , numai ca era albastru cu dungi portocalii . Faptul ca era vopsita a mirat-o pe Aiko :
- Woww , acum esti satena , aproape bruneta !
- Da , Aiko . Tu ce-ai mai facut in vara ?
- Pai ... ca de obicei . Tu ?
- Dublin ... si alte orase din Irlanda .
- Taci ca vine diriga !
Diriginta s-a prezentat , a facut cunostinta cu elevii si le-a dat orarul . Dupa care , elevii au plecat acasa . Aiko si Ayame au mers pe drum impreuna .
- Tot mai pitica decat mine esti , spuse Aiko . Dar oare cum se face ca nu stiu ca suntem in acelasi liceu ? Unde traiesc ?
- Haha . Ce face frate-tau ?
- La fel de fraier . Al tau ? Aaa , ia uite-l pe-al meu .
Impreuna au mers toti trei acasa .
- Pa , Aiko . Ne vedem maine .
- Te pup , spuse Aiko .
Fratii au intrat in casa , si au inceput sa se certe . Ayame a mers pana acasa , fiind intampinata de fratele ei mai mic cu 6 ani decat ea , Ryo , cu care s-a certat foarte tare . Ca de obicei , cele doua fete se comporta aproape la fel .

Aiko : http://media.photobucket.com/image/anime...7.jpg?o=22
Ayame : http://media.photobucket.com/image/anime...s.jpg?o=18
Yumi : http://media.photobucket.com/image/anime...es.jpg?o=8
Jin : http://media.photobucket.com/image/anime...o.jpg?o=43
Ryo : http://media.photobucket.com/image/anime...x.jpg?o=41

P.S. : Stim ca e scurt , dar e primul fic , plus ca suntem noi aici :d .

#2
Capitolul II : Reintalnirea

A doua zi , Aiko se scoala devreme . Isi face un dus rapid , se imbraca , isi face parul , isi ia ghiozdanul si un mar de pe masa si se pregateste sa plece . Dar , s-a dus pana la mama ei s-o sarute si la fratele sau .
S-a intalnit cu Ayame si au mers spre liceu . Au intrat , cele doua fete fiind cam adormite . Le-a atras atentia faptul ca pe hol erau doi tipi . Pareau mai mari . Baietii le-au iesit in cale , fetele s-au ciocnit de ei . Aiko de cel cu par saten si cu ochii caprui , Ayame de cel blond cu ochii verzi , inalt , zvelt si cu o piele foarte alba .
Baietii si-au cerut scuze si s-au prezentat . Nu erau necunoscuti pentru fete ... Au fost cu ele in generala ! Tipul blond , chiar , cu ele in clasa .
Ce reprezentau acesti doi baieti pentru fete ? Nu doar fostii si actualii colegi , ci si una dintre marile probleme ale adolescentei : baietii de care au fost indragostite .
In privinta lui Aiko , povestea a fost mai lunga . Aiko s-a indepartat de multe ori de el , pentru ca Mya , prietena ei cea mai buna , ca o sora , era indragostita de el . Nu putea sa se lupte cu prietena ei din copilarie , nu avea cum . Plus ca Aiko spunea ca Mya este mult mai frumoasa decat ea . S-a certat de multe ori cu ea si cu Sayko din cauza asta , dar pana la urma au rezolvat . Si ele sunt in acelasi liceu cu Aiko , dar in alte clase . In fine , Aiko a indraznit doar sa viseze la el , nimic mai mult . Singurele care i-au zis sa faca mai mult , au fost Ayame si Kagome , colega de generala cu Sayko .
In schimb , Ayame si Riku n-au avut parte de o poveste foarte complicata . Dar si ei au avut parte de obstacole .
Baietii au ramas uimiti . Cele doua erau mult mai frumoase decat anul trecut sau acum doi ani , cand au facut o schimbare radicala de look .
- Sunteti ... n-avem cuvinte , nici nu stim ce sa spunem .
- Mda ... nu ati fii spus asta despre noi acum doi ani , nu ? Hai Aiko la clasa , incepe ora .
Aiko s-a gandit in timpul orelor doar la Kai , iar Ayame la fel , la blondinul ei ...
In pauza , fetele erau in curtea liceului :
- Aiko , ce faci ?
- Aaa ... ?
- CE FACI ?!
- A , pai nimic .
- Te gandesti la Kai ?
- Nu !!!
- Minti .
- Hei , ia-uite cine sunt acolo : Karina , Maya , Amalia si nesuferita care a bagat strambe intre mine , Sayko , Mya si Kai . Hai la ele !
Beniko a plecat . Au ramas doar Maya , Karina si Amalia . Beniko arata ca un clown , cu aceiasi ochi verzi-caprui , pistrui si mai era si vopsita intr-un hal ...
Maya ramasese la fel , avea acelasi par lung , ochii ei mari si frumosi erau acum scosi in evidenta de genele care i-au crescut , era inalta si slabuta . Karina avea acum parul brunet , ochii care candva au fost albastrii , erau acum verzi si avea o silueta de invidiat . Amalia era acum roscata , evident , vopsita . Ochii ei erau tot caprui , dar ii apareau din ce in ce mai multe picatele rosii .
Fetele s-au dus sa le salute :
- Nu-mi vine sa cred ! Toate persoanele la care tin , cu mine in liceu ...
- Destinul , spuse Ayame .
Pauza s-a terminat . Incepea ora de engleza . Aiko era la fel de aeriana . Profa o vede si spune :
- Aiko , la tabla !
Aiko stia fluent engleza , dar de data asta , avea un singur chip in minte . Nu stia nimic . Nu vroia sa ia o nota mica , pentru ca dorea si la liceu sa fie prima din clasa .
Orele au trecut in zbor . Aiko si Ayame se indreapta catre casa . In fata blocului lui Aiko , fetele s-au imbratisat si si-au luat la revedere . Aiko a intrat in bloc si a urcat pana la etajul al doilea unde locuia . Isi saluta mama si fratele , care tocmai pleca :
- Jin , unde pleci ?
- La scoala , unde altundeva ? Aiko , mai gandeste si tu . Am meditatii .
- Bine . Dar chiar nu trebuia sa tipi la mine . Aiko se duse in camera ei , isi lua telefonul , puse castile si se aseza pe pat . In scurt timp , aceasta a adormit .
- Alo !? Aiko ? Ce faci ?
- Dorm ... adica dormeam . Ce este ?
- Hai afaraaa !
- Cu cine ?
- Pai ... cu mine , cu Sayko , Mya , Karina , Maya , Amalia , Kagome , Kai , Riku , si Hiroto .
- Ce ? Vine Kai ? intreba Aiko , cazand din pat .
- Da , mergem in parc . Vii ?
- Da . Ma imbrac si vin .
Aiko ajunsese afara . Spre ea veneau Ayame , Sayko , Mya , Kagome , Kai , Riku , Maya , Karina , Amalia si alti fosti colegi de clasa , si anume Hiroto , Daiki , Nobu , Manabu , Hitshome . A ramas placut incantata cand i-a vazut cei cinci baieti . Parul saten si scurt al lui Hiro era acum transformat in plete lungi . Daiki era la fel de simpatic , cu pistrui si gropite si niste ochi de culoarea chihlimbarului . Nobu avea acelasi par blond inchis spre saten deschis si ochii albastri . Manabu nu mai avea par blond , era vopsit saten si ochii lui erau acum verzi . Hitshome avea ochii albasrii ca marea si parul umpic mai inchis la culoare , obrajii sai erau mereu rosii .
Culmea ! Si ei erau tot in acelasi liceu !
- Buna , a spus Aiko .
- Buna ! au zis toti in cor .
Adolescentii s-au indreptat catre parc . Au stat de vorba , au schimbat impresii , s-au jucat si multe altele . Toate astea timp de doua ore . Dintr-o data au aparut Jin si Shin . Shin era cel mai bun prieten al lui Jin si colegul sau de clasa . Avea parul de culoarea ciocolatei , avand ochii de culoarea alunelor . A salutat-o pe Aiko :
- Buna , Aiko ! Ce faci ?
- Bine , Shin , tu ?
- Shin , las-o . Nu vezi ca e cu gasca ? Hai acasa .
- Esti enervant , Jin . Discutam acasa .
Peste inca o ora , adolescentii s-au indreptat catre casele lor .



Kai : http://media.photobucket.com/image/anime...es.jpg?o=1
Riku : http://media.photobucket.com/image/anime...an.jpg?o=1
Sayko : http://media.photobucket.com/image/anime...a1.jpg?o=9
Mya : http://media.photobucket.com/image/anime...n.png?o=48
Kagome : http://media.photobucket.com/image/anime...k2.jpg?o=1
Maya : http://media.photobucket.com/image/anime...6b.jpg?o=6
Karina : http://media.photobucket.com/image/anime...2.jpg?o=10
Amalia : http://media.photobucket.com/image/anime...me.jpg?o=4
Beniko : http://media.photobucket.com/image/anime...d.jpg?o=71
Daiki : http://media.photobucket.com/image/anime...oy.jpg?o=4
Nobu : http://media.photobucket.com/image/anime...-1.jpg?o=2
Hiroto : http://media.photobucket.com/image/anime...in.png?o=8
Manabu : http://media.photobucket.com/image/anime...05.jpg?o=7
Hitshome : http://media.photobucket.com/image/anime...es.jpg?o=1
Shin : http://media.photobucket.com/image/anime...te.jpg?o=8

#3
Salut! Ti-am citit povestioara pana acum. Si am sa-ti spun ce cred despre ea. Sper sa nu te superi(incerc doar sa-ti dau cateva sugestii, nu iti vreau raul).
In primul rand reguli de "look" sa spunem asa. Am observat ca pui spatiu inainte si dupa punct, virgula, sau orice semn de ortografie. Chestia e ca spatiu se pune numai dupa ce pui un semn de exclamatie. Si eu am avut problema asta la inceput, dar daca te uiti in orice carte vei putea observa ca regula asta se aplica peste tot. Nici eu nu am observat asta, pana nu mi sa atras atentia.
Greseli de tastare nu prea am vazut.
Creierul meu inferior nu a procesat cuvintele "piele de culoare medie"(daca intelegi ce vreau sa spun). Cum adica piele de culoare medie... parerea mea ca puteai sa spui altfel, culoare caramizie, bronzata, palida, etc. Ai mai avut cateva descrieri din astea, dar din fericire nu multe.
Textul tau e cam simplu, asta inseamna ca e usor de citit, insa trebuie sa ai mare grija ca lumea sa nu adoarma(adica sa nu-i plicitsesti). Actiunea imi pare putin grabita pe alocuri, ca si cum si tu te-ai plictisit. Trebuie sa ai putina rabdare cand scrii. Nu mi-a placut faptul ca ai inceput sa spui numele tuturor din gasca, "cu Sayko , Mya , Karina , Maya , Amalia , Kagome , Kai , Riku , si Hiroto" ca si cum ar fi avut o lista cu persoane, putea sa specife cateva. Putea sa intrebe si Aiko de o anumita persoana sau nu stiu, vezi tu. Cand ai inceput sa mai insiri odata sirul de nume, pe cuvant ca am sarit peste el fara sa vreau. Oricum cititorul nu avea sa le tina minte pe toate. Incearca sa te bazezi pe personajele cu care ai treaba. Daca un personaj va aparea mai incolo vei putea sa-l descrii atunci, si sa precizezi ca a fost la plimbare cu ceilalti in prima zi de scoala, asta daca are vreo importanta. Chestia de baza e ca faci varza din creierele nostre, cel putin al meu si nu poate omul sa tina minte toate numele, cu atat mai putin descrierile(creirul uman nu poate retine prea multe informatii deodata, mai ales daca nu poate crea legaturi intre subiect si actiune). Descrierile pentru ca sunt unele dupa altele, parca isi pierd stralucirea. Incearca sa te bazezi si pe trasaturile morale(era glumet, vorbea mult, avea un chip prietenos, era infricosator, era balbait, intelegi tu) de asta insistam sa prezinti personajele fiecare la vremea lor. Nu prea am vazut descrieri ale peisajelor, sau a atmosferei(se simtea emotia inceperii unui nou an scolar, toata lumea era nelinistita, fericita, am dat un exemplu).
Sunt curioasa care va fi actiunea pe viitor pentru ca inceputul e linistit.
In anumite locuri se vede ca ai talent care striga in tine, dar nu stii inca cum sa-l exprimi 100%. Incearca sa citesti mai mult, iar dupa ce termini de scris un capitol, nu-l posta imediat. Revin-o dupa cateva ore sau o zi, si revezi povestea. Recomandat e sa il revezi de cel putin 2 ori inainte sa postezi. Toate astea doar ca sa ai o poveste cat mai de alitate, din toate punctele de vedere.
Daca totusi nu te-ai suparat prea tare sunt dispusa sa te ajut daca vrei si daca pot. Dai add pe mess, daca vrei(pana si cea mai buna prietena a mea a spus ca critic prea dur uneori, dar sa stii ca nu o fac din rautate, nu putem sa ajungem mai buni de uni singuri, in cel mai bun caz ar fi un progres foarte, foarte lent).
Hai ca m-am cam lungit cu vorba din nou, astept next-ul sa vad ce se mai intampla
See ya.
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#4
@IceCat

Multumim pentru sfat >:D<.
Ai dreptate, dar eu asa m-am obisnuit sa scriu.
O sa incerc sa fac ceea ce ai spus tu. Il avem scris pe un caiet (este scris de mine si de o prietena) ne uitam de vreo 5 ori inainte sa-l punem si ne uitam zilnic sa vedem cum arata :-?.
O sa iti dau add si vorbim acolo :*.

#5
Capitolul III: Timpul trece repede

A doua zi, Aiko se trezeste de dimineata. Isi facu un dus, apoi se imbraca, isi intinse parul, isi lua ghiozdanul si pleca. Cobori scarile. O astepta pe Ayame, care se apropie si o saluta pe fata de la departare, facandu-i cu mana. Cand a ajuns aproape de ea, Aiko a intrebat-o:
- Te-ai tuns? Wow!
- O da! spuse Ayame. Hai odata, sa nu ajungem tarziu.
Prima ora au avut matematica. Kikio, profesoara enervanta de matematica le-a vazut pe cele doua fete in timp ce isi trimiteau biletele:
- Domnisoarele din prima banca, la tabla!
Fetele au inghitit in sec, au luat fiecare un marker in timp ce profesoara le dicta.
Slava Domnului, au facut bine exercitiul, profesoara atentionandu-le:
- Sa nu se mai repete! A doua oara nu va mai trec la tabla, va dau direct nota pe care o meritati pentru faptul ca nu sunteti atente. Clar?
- Da, doamna profesoara. Ne cerem scuze, spusera fetele.
In pauza, fetele se duc in baie. Ayame ii povesti lui Aiko ce i s-a intamplat:
- Aiko, ieri m-am lovit rau in baie, in timp ce-mi faceam dus!
Isi ridica bluza pentru a-i arata fetei. Pe usa, a intrat Riku, iar in spatele lui era Kai:
- Kai, ia-uite ce fac fetele astea aici!
- Nu e ceea ce credeti voi. Hai mars! Aici e baia fetelor, spuse Ayame.
- Nu plec, spuse Riku. In plus, imi place ceea ce am vazut, adauga el.
- Si ce-ai vazut? Pot sa-ti aduc de acasa un sutien. Ce culoare doresti? Porcule, pleaca, inainte sa incep sa urlu, ii zise Ayame.
Aiko si Kai isi aruncau cateva priviri nu prea decente. In privirile lor se vedea o pasiune arzatoare, dar in acelasi timp, Aiko injura printre dinti.
A doua ora aveau japoneza. Diriginta lor, Nina, a intarziat.
Aiko avea castile iPod'ului in urechi. Asculta melodia "Times like these", a celor de la blessthefall, indragind genuri ca screamo, hardcore, punk, metal, grunge, rock, visual key, synthpop, electronic, mai pe scurt, alternative.
Ayame asculta si ea muzica. "In for the kill" era melodia pe care o asculta zilnic. Ii placeau artisti ca La roux, Amy Winehouse, Duffy, Lady Gaga, Michael Jackson, Madonna, Christina Aguilera, Britney Spears, Katy Perry, Fergie, Owl city, Black eyed peas, dar si DJ ca Armin van Buuren, Tiesto, Kleerup si David Guetta.
Dintr-o data, profesoara intra in clasa. Toti elevii erau in bancile lor intr-o clipita, desi nu mai era mult pana sa sune.
Restul orelor au fost doar cu diriginta. S-a sunat de iesire. Fetele si-au facut loc printre elevii de dupa-amiaza, dupa care s-au dus spre poarta:
- Bine ca am scapat de enervanta aia pentru restul saptamanii, spuse Aiko.
- Exact, afirma Ayame. Hai acasa!
Aiko s-a oprit in fata casei blocului. S-a indreptat spre usa, cand a simtit ca cineva ii puse mana pe umar. S-a intors, iar in spatele ei era Kai:
- Ce vrei? spuse Aiko speriata.
- Vreau sa vorbim.
A tras-o de mana dupa el.
- Ma doare! exclama fata.
Au ajuns intr-un parculet pustiu. S-au oprit, baiatul incepand sa vorbeasca:
- Stii... nu stiu cum sa incep.
- Haide, Kai. Am alte lucruri mult mai importante de...
Nu termina sa spuna, pentru ca baiatul s-a apropiat de ea. I-a luat capul in maini, uitandu-se in ochii ei. Aiko ii evita privirea si incerca sa scape. A tras-o cu putere spre el si si-a apropiat capul de al ei. A sarutat-o pe gura cu putere, salbatic. Fata ii dadea cu pumnii in piept, incercand sa-l respinga. Dar, fara sa-si dea seama, a inceput sa ii raspunda incet-incet la sarut. A reusit sa intrerupa sarutul, dupa care i-a dat o palma lui Kai:
- Ma duc acasa, spuse fata.
- Nu te duci nicaieri.
- Sa nu mai indraznesti sa faci asa ceva vreodata.
Baiatul i-a cuprins trunchiul, lipindu-l de al sau. Incepe s-o sarute pe gat, urcand si coborand, ajungand din nou la buze:
- Te iubesc!
- Nu am nevoie de iubirea ta, Kai. Mi-am stricat relatia cu Mya pentru tine si nu ti-a pasat. Acum ma iubesti?
- Mi-a luat mult timp sa-mi dau seama de acest lucru. Imi pare enorm de rau pentru ce v-am facut, sa stii.
- Prea tarziu. Da-mi drumul.
- Bine. Gandeste-te doar la ce ti-am zis. Pa.
Fata nu spuse nimic. S-a dus din nou spre casa. Cand a intrat, era pustiu. Mama ei era la servici si fratele ei la scoala. A sunat-o pe Ayame si i-a povestit:
- Ceeeeeeee?! Oh, Doamne. Cum asa?
- Nu stiu. Cel mai rau e ca...
- Ca ce?
- Ca mi-a placut! Ca as vrea sa ma sarute de o mie de ori si tot nu m-as plictisi.
- Pff... Te inteleg.
Orele au trecut in zbor. Aiko statea intinsa pe pat si se gandea doar la acel sarut.

#6
Ma bucur sa vad ca ai respectat unele din sfaturile pe care ti le-am dat.

Este insa o problema... actiunea ta e pe turbo, ce te grabesti asa? (actiunea asta nu mai se numeste grabita, termenul potrivit e fugarita). Ia-o mai usor ca nu te grabeste nimeni. Un indiciu [ca actiunea e grabita] e atunci cand te uiti pe text si vezi ca ai tot cam atat dialog cata naratiune(sau ai chiar mai mult dialog decat naratiune si descriere). Incearca sa descrii mai mult sau sa narezi. Dialogul e pe alocuri sec. Mai aveti de lucrat. Nu va mai grabiti sa postati... Nu stiu exact ce ar putea sa va ajute, doar incercati sa scrieti cat mai mult din cea ce va trece prin minte.

Nu pot sa nu-ti spun ca mi-a placut faza cand erau fetele in baie;)) sau cand era Aiko cu Kai in parc(fazele alea sunt crema povestii). Povestea incepe sa fie interesanta.

Astept next...

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#7
@aleee

Nu cred ca numai in ficurile alea sunt acele nume. Nu le-am luat de acolo. Si da, am citit acele ficuri si multe alte ficuri, asa ca stiu ce si cum. Adica... sunt doar niste nume, nu? :))
Daca dai pe google cautare <<japaneese names>> gasesti la fiecare pagina pe care dai click acele 3 nume.
Hmmm la chestia cu descrierea... eu le-am creeat, nu am luat ceva de la alte ficuri. Adica nu m-am inspirat de la alte ficuri decat la naratiune(cum sa o fac) si la dialog(la fel ca la naratiune). Precum am spus, sunt noua pe-aici. Stiu ca acum tu zici ca "ehhh, na`, neaga tot, spune ca nu-i adevarat ca a luat de la alte ficuri" dar chiar asa e. Ma gandeam ca poate o sa sara cineva cu gura pe mine la chestia asta. Mersi oricum pentru comment si pentru sfaturi :*.


@IceCat
Ai dreptate, am grabit actiunea. Stiu ca am gresit si mi-am dat seama de acest lucru dupa ce am mai citit inca o data tot ce am scris(nu numai ce am postat aici).

#8
Citat:in primul rand iti trenuie 40 de randuri si lucru pe care tu nul ai,asa apoi era mult mai bn daca te puneai tu in pielea personajului,adica sa povestesti la pers 1,nu se zike inaltuta- ci inalta suna mult mai bine credema4
si cu alalea 40 de randuri si eu am avuth` mult de lucru`78
si numele de Ayame ~~~> lai luat din ficu` - aripi insangerate http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13043 - citeste si tu 3
api numele de Jin si Shin sunt din ficu ~~~~> Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] ,cred k sti nu 23?
si inca ceva,ash` fi bucuroasa sa creeezi tu personajele nu sa le iei eventual "furi" din alt fic,scz ca iti zic asa dar,nu e frumos deloc,si cu randurile alea sa ti cont ca trebuie sa fie neaparat 40,adic sa nu fie mai putin de 40,mai multe pot fi

Daca tot faci referire la reguli, sa stii ca nu ai voie sa compari ficurile, si asta se aplica si la nume. Si e absurd sa o acuzi ca le-a furat taman din ficurile alea. Si daca sunt aceleasi, ce?
Ah, si sa stii draga aleee ca nu ai criticat-o deloc. Nu i-ai zis decat de cele 40 de reguli si o greseala. In rest, ai acuzat-o ca a furat niste nume din alte ficuri.
Pentru asta dulkeata de tn isi ia un warn :* Ah, si daca tot ai falfait-o atata cu regulile, sa stii ca e regula ca n-ai voie mai mult de 10 emoticoane intr-un post ;;) Capisci?
Si pt asta iti iei warn :*
Oh, si inca ceva, e sectiune de fan-fiction, nu fereastra de mess.
H@i pWph. $ nooh 7 l@$hi d cry7yk k mi3 imi pl@sh3 d 7in3 mOol7h. Kissu pissu :*
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 5.987 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.018 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  In dulci stiluri CyBeR 5 4.024 23-08-2012, 02:20 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Minciuni dulci Noesis 28 16.556 09-02-2012, 09:42 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.011 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.386 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 9.887 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 8.591 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Amintiri prăfuite Teh 14 7.614 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri... yaoi maniac 1 2.342 20-06-2010, 05:02 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)