Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri prafuite

#1
Deci iata-ma si pe mine scriind poezi.Pare imposibil dar va asigur ca e adevarat.Deci poezia e ceva nou pentru mine asa ca nu stiu daca am sau nu talent .Asta astept sa imi spuneti voi.Ceea ce o sa cititi mai jos sunt doar sentimentele mele puse pe hartie intr-un moment de plictiseala.Sper totusi sa va placa.Astept multe comentarii nu conteaza de care.

Vise


Printre amintiri uitate
Merg croindu-mi un alt drum,
Printre cantece si vise
Zbor cu sufletu-mi pagan.


Neaua alba si pufoasa
Ma-nveleste ca un fum,
Printre idealuri vaste
Sper privindu-mi sufletul.

Ganduri negre,vorbe goale
Toate pare-a le-ntelege,
Inima ce de-o potriva
Ma asculta cu blandete.

Capul greu mi-l plec usor,
Ochii iar mi se inchid
Gandurile par departe,
Moartea, iata a venit !


Cam atat sper sa va placa! Je ne!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#2
Hello dear.
Imi place poezia ta.
Ganduri negre,vorbe goale

Ah, cat de mult imi place partea asta. Este o poezie cu potential. Sunt cam incepatoare in ale poeziei si nu stiu ce ar trebui sa comentez, pentru ca pur si simplu nu vad greselile ( :)) ). Deci mie chiar mi-a placut si te mai astept cu niste poezii noi. Daca mai pui cate una anunta-ma si pe mine voi fi aici prezenta sa iti laud capodoperele.
Bye Bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#3
Am revenit iata cu o alta poezie.Defapt am scris mai multe dar o sa le postez pe rand.Asa ca iata a doua mea poezie:


Pentru...el


Zambetul ma incalzeste
Glasul tau e ca o mierla,
Inima-mi e incarcata
De surasul tau divin.

Plang,alerg,strig ingrozita,
Sufletul il simt mai gol.
Mintea-mi e incetosata,
Fara tine nu mai zbor.

Ai plecat c-o adiere,
Fericirea mi-ai furat
M-ai facut sa simt iubirea,
Dupa care,m-ai lasat.
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#4
Hello people,iata o alta poezie de-a mea care sper sa va placa.Nu e foarte reusita pentru ca am scris-o foarte tarziu dar totusi traiesc cu speranta ca o sa va faca placere sa o cititi.


Cu o lacrima albastra
Am parasit viata ta
M-a durut,n-am sa neg asta
Dar mai mult tradarea ta.

Nu credeam c-o sa traiesc
Un moment atat de dur,
Dar m-am inselat se pare
Ca o albie de fum.

Am intrat ca o furtuna
In a ta viata amara,
Iar acum c-o adiere
Ies fara un strop de teama.

Iarna iata ,iar s-a stins
Sufletul mi-e vindecat,
Dragostea a revenit
Iar pe tine te-am uitat.


Cam atat sper sa va placa si astept comentarii nu are importanta de care
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#5
Hei iata inca una dintre creatiile mele.Ceva mai lunga ce-i drept si ...mai ciudata,asa cum sugereaza si titlul ,insa sper sa va placa.

Vis bizar


Pe un drum plin de tacere,
Pasii lini imi poarta fiinta.
Ochi-mi sunt ca doua stele,
In care se regasesc dorinta.

Privesc fara sa admir,
Orasul intunecat,
Iar in minte imi apare,
Un gand nu tocmai curat.

Vad prin negura amara,
Niste ochi ce ma privesc.
Ma masoara,dupa care,
Intr-o clipa ma opresc.

Pasul brusc mi se mareste,
Disperarea-usor apare,
Intr-o clipa-ntunecata,
Corpul tot mi se inmoaie.

Simt cum ochii lui de jar
Din priviri ma ard usor.
Simt cum trupul de stejar
Ma cuprinde-ncetisor.

Dintr-o data deschid ochii
Peisajul brusc s-a stins
Privesc totusi tematoare
Visul care m-a cuprins

Cam atat.Sper sa va placa !
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#6
Hey hey. Vai doamne nu am mai trecut pe aici de o caruta de ani. Adevarul e ca nu prea am avut timp sa trec pe la Poezie, dar mno... am gasit o portita de scapare, iar acum sunt aici sa-ti comentez poezia.

O voi comenta doar pe ultima, ok?
So...
Pot spune ca nu am prea inteles mare lucru. Adica pur si simplu aceasta poezie o consider bagata-n ceata. Da, imi place ca ii mai lunga si apreciez ca te-ai straduit sa o faci asa cum este acum, dar ma gandesc ca se putea sa fie si mai bine. Adica parca nu mai simt aeleasi stari pe care le-am simtit la restul. Acolo parca aveai ceva ritm in poezie, dar in aceasta... . Poate si cum sunt eu groaznic de obosita, dar mno... . Totusi tin sa iti spun ca imi place, dar ma asteptam la altceva din partea ta. Sper ca nu te superi.

So... se pare ca incet incet ma prind si eu cum vine comentatul la poezi :))
Anunta-ma cand pui o noua lucrare, da :-w ?
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#7
Inca o data, iti marturisesc ca te invidiez cumplit! Sa scrii poezii nu este deloc usor, iar tu scrii splendit. Felicitarile mele cele mai sincere!
Poeziile, toate, sunt mirifice, imi plac la nebunie! Stiu ca esti noua in materie, dar pentru o incepatoare nu dai impresia ca abia te-ai apucat de asa ceva.
Critici, neaa~! Te-as minti daca as zice ca-mi displace ceva.
Cam atat. Sper sa ne incanti materia cenusie in continuare cu lucrari impecabile, la fel ca si precedentele, de altfel!
Pwp duu~lce! :*:* 'Ube mult! :X:X:X:X:X:X
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#8
Doamne, ce poezie! Cat talent poate sa aiba o singura persoana? Mai imprumuta-mi si mie da ca s epoate...via mail:)) Adica pe bune, tu esti incepatoare? Pentru ca nu pari deloc. Imi plac foarte mult poeziile tale. Si tocmai cand aveam nevoie de asa ceva..nu stiu, dar parca poezia ta m-a facut sa ma simt asa.. ciudat, sa ma simt ciudat pentru ca exista oamnei in Romania asta care chiar au talent ce merita aratat :P:)) Desi, dupa parerea mea, Romania e o tara foarte tare...problema e cu cei care o locuiesc...eh detalii, detalii....Ideea e ca tu te pricepi la poezii! Astept urmatoarea cu nerabdare si sa ma anunti
See ya :bye:
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


#9
Sunt mady, postez dupa contul lui kame, fiindca deoarece am primit ban si nu stiu de ce... Anyway, nu scapati asa usor de mine. >:]] Lume, urmeaza... Poezie!!

Consecinte ale iubirii


E greu sa vezi cum viata,
Cea pe care-o pretuiesti
Ti se scurge printre degetele
Mult prea reci.

Doare sa privesti apusul,
Iar in minte sa-ti apara
Gandurile ce de-odata
Te-nfioara.

Nu-i usor sa vezi cum timpul,
Parca-n loc ti se opreste
Si plangand sa spui ca doare
Sa iubesti.

Pentru asta-ti scriu acum,
Si iti spun sa incetezi
Viata merge mai departe
Chiar si fara sa iubesti.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#10
Ei iata ca mady (adik eu) a revenit cu o noua poezie care ,spera ea, sa va placa.:-))

P.S Mady ii multumeste tare mult lui Kame pentru ca a lasat-o sa ii foloseasca contul si o pupa dulce dulce.:-*





Ascult valurile blande
Ce coboara dintre stele,
Vad cum noaptea de cristal
Se asterne.


Drumul e pustiu si rece
Glasul mi-e ca inghetat,
Soarele s-a dus departe,
A plecat.


Vantul noptii lin adie,
Briza calda si sarata
Se-mpleteste cu-ironia
Prea ingrata.


Nu sunt oameni, nu e viata,
Noaptea tot a inghitit,
Iar speranta mult visata
A palit.


Asta e tot.Mady va multumeste ca ati citit si va roaga sa reveniti !!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 5.983 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.015 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.010 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 9.887 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prăfuite Teh 14 7.613 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.377 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Amintiri... yaoi maniac 1 2.342 20-06-2010, 05:02 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Pierdută printre amintiri Nya. 5 2.614 16-06-2010, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Dydo1234
  Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi] Mitsukai Yoru 39 24.488 03-04-2009, 01:36 AM
Ultimul răspuns: Amaya_89
  Amintiri din trecut [yaoi] ThorthKa 4 4.628 15-02-2009, 06:52 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)