Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tu ai cheia cufarului cu amintiri

#1
Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
Varsta minima:E pentru oricine dar tineti cont ca contine scene +18
Gen:drama , romance , comedie
Observatii cu privire la continut:-
Tipul de comentariu solicitat:simpla , avansata , oricare dar sa fiti blanzi ca e primul meu fic
CAPITOLUL 1
No rain, no rainbow
P.O.V .Sashimi
Ma numesc Sashimi si am 17 ani si jumatate sa fim seriosi am "supravietuit" si am implinit si jumatate .De ce ma plang ?Pai totul a inceput cand seful nostru a fost ucis de nimeni altul decat marele unicul si legendarul Sasuke Uchiha .La inceput bucuria a fost mare ca am aflat ca vom fi liberi dar totul sa destramat incetul cu incetul .Fara Orochimaru noi nu existam nu mai aveam un tel in viata , nu aveam unde merge , eram nimeni .Sasuke a devenit noul nostru sef spre mahnirea noastra dar in acelasi timp si bucuria ca nu vom ramane pe drumuri .Oare viata mea va ramane cufundata in intuneric sau razele calde si sralucitoare ale destinului imi va lumina calea .Cine stie Intr-un cuvant ...................
-Plictisitor!!!Spuse Sakon cu urma unui ranjet pe fata
-Ce! tresar eu
Cei asta e o pierdere de timp stai acolo si scrii toata ziua .Macar daca ai scrie si tu despre misiunile mele periculoase in care ma trimitea maestrul Orochimaru
-Sigur foarte periculos sa cumperi cartofi din piata .Mega periculos ce mai !
Jiroubou gatea ca de obicei .Tayuya era la piscina .Kidomaru dormea cufundat in canapea iar Sakon pleca imediat dupa ce ma trezi din aplicarea amintirilor pe foaie sa plimbe pe cel mai mic membru al familiei sau clanului dar mie imi place sai spun familie
Eu neavand ce face ma intorc la "autoplictologia" mea cum ii spune Sakon si incerc sa descriu fiecare menbru al familie
Jiroubou
El e bucatarul nostru E cel mai mare dar si cel mai intelept dintre noi .La cei 19 ani ai lui are gandirea unui avocat celebru de 30 de ani .el e spihologul meu personal si nu las da pe nimic din lume
Acum sa trecem la roscata mea .
Tayuya
Ea este o fata sarcastica foare de treaba daca ajungi sa o cunosti subliniez daca ajungi sa o cunosti .Unii oameni si nu sunt putini spun despre ea ca e o persoana dura fara inima , dar eu am cunoscuto cu adevarat si o consider cea mai buna prietena a mea
Sakon
Sakon e un nemernim .Glumesc Sakon e un baiat ca toti ceilalti cu un umor de neinteles si glume nesarate care le foloseste in majoritatea timpului .El e comicul casei si cu el te poti distra super bine . Chiar daca a trecut printr-o perioada foarte grea cadn fratele sau geaman Ukon a murit acum cativa ani intr-o misiune foarte importantat in care eu nu am putul sa merg impreuna cu ei .
Kidomaru
El e cel mai normal dintre noi chiar daca la prima vedete nu pare asa fiindca cele 4 brate il dau de gol .El intr-un cuvant e e tipul retras dintr-un grup dar e un prieten adevarat si mereu te ajuta la nevoie
Acum sa trecem la cel mai mic membru al familiei
Hachiko el e un nobil din familia sa de achita inu de 2 luni si e cel mai rasfatat din casa .
Vocea lui Sakon rasuna in bucatarie
-Sashimi o fata de 17 ani cu ochii frumosi , enervant de simpatica , rea fara scrupule , nepunctuala , ciudata , cu un caracter infect si presupun ca nu mai e virgina ca dor sta cu 4 baieti in casa
Atunci eu enervata la culme de descrierea facuta de catre Sakon incep sa tip ca disperata la el
-Bai nesimtitule eu care sunt amicul tau , nu suntem noi frati .Defapt daca stau bine sa ma gandesc tot ce ai zis tu acolo este adevarat mi-a mai facut cineva o asemenea descriere defapt mai multa lume + faza cu virginitatea .Tot ce iam spus era adevarat multa lume spunea despre noi ca suntem niste persoane fara srupule cu un caracter infect defapt acei oameni aveau dreptate ca neau poclamat asa .Recunosc eu la cei 16 ani pe care ii am simt ca am trait cat un om la 70 de ani .Am facut mult rau dar nam avut de ales
Un tipat puternic se aude de la bucatarie
-E aproape gata mancarea veniti si ajutatima sa pun masa
La auzul vorbelor rostite de Jiroubou eu trezesc casa
-Kidomaru , Tayuya in bucatarie acum
Tayuya vine in fuga de la piscina
- Cand am si eu un moment de liniste trebuie sa vin ca de obicei sa fac pe bona cu Sasimi si Sakon asta gratis .Macar daca mar plati
-Sictirita ca de obicei spune Sakon cu o voce pitigaiata
-Jiroubou lasa pestele astazi vreau sa mananc niste carne preferabil pulpe .Si mie pofta si de niste creier , dar defapt fa o ciorba pentru ca capul e gol nu are creiet .Spuse Tayuya uitanduse fix la Sakon .
-Sakon inghiti in sec si se aseza la masa
Kidomaru : -Deci al cui e randul sa mearga la cumparaturi
Sakon : Pai Sasuke si Jirombou .
Eu:Ahhh nu din nou cand naiba se mai intoarce asta nea lasat aici sa stam si sa ne uscam la soare .Ma plictisesc si mai ales ca trebuie sa faca cineva treburile lui , apreciez ca sa oferit sa ajute si el la intretinerea casei dar sa steie naibii aici nu sa plece
Tayuaya: Mai Sashimi ai dreptate da trebuia sa se duca si el sa-si viziteze tara la cat rau a facut trebuie cumva sa remedieze .Na poate se intoarce maine ....
Sasimi : Sati am o idee ceati zice sa facem o vizita in Konoha ..........
Va urma .
Asta e primul capitol sper sa va trezeasca interesul si sa cititi si celelalte capitole pe care o sa le postez .Astept pareri , spor la citit .

Mod Edit:
Am sters imaginile conform regulii nr. 8 din Regulament. Pe viitor te rog sa folosesti doar imagini care au fost create special pentru fic-ul tau.


#2
8. Nu e permisa utilizare de smiley-uri sau michimausi de orice fel pe aceasta sectiune. Aceasta regula se extinde si pentru folosirea de imagini cu personajele gasite pe internet, exceptia facand momentul in care este realizat un fanart special pentru ficul in cauza. Sa nu fim totusi profitori de talentul altora.

De data asta ti-am modificat eu, dar sa nu se mai intample.

[Imagine: Jun0xCa.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 5.985 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.018 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 9.887 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 8.591 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Cheia dragostei[inspirat din Gravitation] starnight 38 24.448 30-08-2010, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Amintiri prăfuite Teh 14 7.614 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.377 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Amintiri... yaoi maniac 1 2.342 20-06-2010, 05:02 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Pierdută printre amintiri Nya. 5 2.614 16-06-2010, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Dydo1234
  Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi] Mitsukai Yoru 39 24.488 03-04-2009, 01:36 AM
Ultimul răspuns: Amaya_89


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)