Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampires Vs. People

#2
Hello! <'3 Titlul m-a adus aici, pare promitator si am spus ca de ce nu.
Inainte de a trece la critica si la comentariul propriu zis am sa-ti spun ca ar trebui sa treci pe la reglumalent, care este la sectiunea fan ficiton mai sus de ficurile de jos, unde si tu ai postat.
Nu sunt mod sau altele, dar m-am gandit sa-ti spun fiindca sunt reguli noi care trebuie aplicate in ficuri.
De asemenea ficul este original, nu are ce cauta aici, deobicei in aceasta parte se pun ficurile naruto simple, fara +18 si restul. Daca este original trebuia mutat la proza.
----
Revenind la fic - ai foarte multe greseli de tastare si nu prea te-ai corectat. Nici nu ai lasat spatiu intre comul autorului si titlul, cat si intre titlul capitolului si textul. Nu de alta, dar arata urat, putin 'space' nu strica, asa e mai usor de citit si cuvintele nu sunt atat de ingesuite, cum par aici.
E bine ca ai mai multe personaje care ne vor povesti in parte povestea, dar consider ca ar fi fost mult mai bine daca un personaj ar fi povestit primul capitol si al doilea un alt capitol, pe langa asta ai destula libertate sa dezvolti concepte si personalitatea unui protagonist aflat in pozitia de povestitor.
Eu nici acum nu vad rostul acelui p.o.v, dar fiecare scrie cum doreste. Puteai pur si simplu sa scrii numele personajului sus, sub titlul si gata.
Incearca sa te corectezi, caci ai foarte multe greseli, foarte. Nu este necesar sa pui doua sau trei semne de exclamare sau intrebare, unul este de ajuns, plus daca spui si ceea ce face personajul in timpul vorbiri este si mai minunat de atat, astfel ca dezvolti actiunea si dai volum miscarilor.
Lasa si tu un space dupa punct, ca par propozitiile alipite si ingesuite.
"...presimteam un sentiment..." - nu prea suna bine, era de ajuns daca spuneai ca presimte ceva rau... nu stiu cum sa explic dar nu ai armonizat cum trebuie cele doua cuvinte.
Personajele au trait drame intense, se putea descrie mai mult, iar acumularea de detalii nu facea nici un rau, consider. Oricum este primul capitol, deci e bine ca ai lasat mister.

Iti urez succes cu nextul! *hug*



Ps. ai putea sa mai micsorezi putin imaginea de la semnatura, deformeaza paginile.



Răspunsuri în acest subiect
Vampires Vs. People - de Kyandi. - 05-04-2012, 02:35 PM
RE: Vampires Vs. People - de hiimera - 05-04-2012, 08:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Stories About Vampires Yuuki Deshi 5 4.005 07-11-2012, 04:23 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Dragoste si/pentru sange [vampires] Ichigo. 1 2.199 02-07-2011, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Regatul Takota [vampires] Ryuu 4 3.696 23-12-2009, 04:19 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic
  Sanatoriu [vampires] .mefistofelica.nihil. 7 4.774 21-09-2009, 01:56 PM
Ultimul răspuns: .mefistofelica.nihil.
  Love between vampires andrutza_destinul_unui_inger 9 4.656 02-08-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Scurtatura spre infinit [vampires] Sarra 24 11.646 10-07-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Ilegitimi~Vampires~ Lucifer 13 6.623 15-06-2009, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Just Sugar
  Gemenele [ vampires ] ~angelino~ 4 3.823 28-02-2009, 04:37 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Tears are made for people who understand life angeliqueVampire 15 7.728 19-02-2009, 04:57 PM
Ultimul răspuns: deathmemories


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)