Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste si/pentru sange [vampires]

#1
Helau. Nu am mai scris de luni bune, deci nu va mirati daca scriu groaznic si sper sa nu am greseli .. prea multe:)). Capitolul asta l-am scris acum si sunt al naibi de obosita, deci sper ca urmatoarele sa fie mai bune. Oricum,astept critici.

I


Mintea incepuse sa-mi joace feste. Ma simteam ciudat. Cred ca amortisem la cat am stat jos. Defapt, ora abia incepuse, dar ma plictisisem sa o aud pe profesoara cum ii cearta pe colegii mei. In minte mi-a rasarit un gand razlet si am tresarit. Abia incepuse scoala, un alt an de scoala ca si toti ceilalti. Aveam sa ma chinui sa ma integrez si sa para ca sunt o adolescenta oarecare, insa de fiecare data eram aproape sa o dau in bara.
Manie, forta inumana, sange, colti, abilitati super atletice,sange.. Da, eram un vampir. Sigur ca as fi vrut sa spun tuturor, dar clanul meu ma obliga sa tin totul secret. Ma aflat intr-unul dintre cele mai mari si mai respectate clanuri din istorie, deci aveam multe reguli. Uneori nu ma duceam nici pana la magazin neinsotita. Eu nu prea dadeam nici doi bani pe chestia asta. Bine, poate nu eram chiar asa indiferenta, dar as fi preferat sa decid singura pentru mine. In orice caz, ma simteam atat de obosita incat as fi fost in stare sa sar la gatul oricui si sa ma infrupt din sangele lui. Deja simteam aroma delicioasa. Era ca un energizant. Aveam o pofta nebuna sa… drace! La asta ma refeream cand spuneam ca imi e greu sa ma integrez..
L-am zarit pe tipul acela nou si delicios ca se uita la mine. As fi putut sa jur ca fata mea incredibil de palida prinsese o tenta trandafirie. Nu am putut sa ma abtin si i-am aruncat tipului o privire al naibii de dragostoasa si i-am zambit discret. Ma simteam atat de inferioara lui atunci cand ma fixa cu privirea aceea incredibil de verde si de luminoasa. Bretonul ciufulit ii acoperea razlet fruntea si il facea sa para foarte inocent, dar totusi masculin.
Clopotelul a sunat in sfarsit. Am iesit pe gol ca sa-mi iau o apa minerala.
-Fata, ce plictisitoare a fost ora! vocea lui Mery rasuna inca din celalalt capat al holului in timp ce facea pasi mari spre mine.
Mery era o veche prietena, in fine, nu chiar veche, de un an, adica din clasa a IX-a. Veselia ei ma facea mereu sa ma simt mai bine.
-Tu cand ai iesit din clasa? a fost tot ce am putut sa spun.
-Chiar inainte sa te trezesti tu din morti, mi-a spus si mi-a atins umarul. Lasa asta, nu conteaza. Ideea e ca am aflat ca tipul ala nou, Alex, s-a despartit de iubita acum cateva zile.
-Saracutul, nu pare ca sufera, am spus plictisita, chiar daca o parte din mine se bucura.
-Pai, chiar nu sufera pentru ca a spus ca ii place de cineva de la el din clasa. Eu cred ca ai fi tu, a spus ea un pic mai incet.
Am tresarit si m-am intors rapid spre ea. Nu puteam sa cred ce a putut sa zica. Stiam ca de obicei avea dreptate, ea avea experienta cu barfele. Cativa fluturasi mi-au strabatut stomacul. Nu puteam sa cred ca ma interesa cu adevarat daca ma place sau nu. In niciun caz nu aveam nevoie de asta acum. De cineva care sa ma placa si de care sa ... imi placa? Nu, el era uman, iar eu o creatura fara suflet. Imi e teama de raul pe care i l-as putea face, imi e teama ca toata lumea ar putea sa afle ca sunt o ciudatenie. Sa fiu sincera, chiar incepusem sa ma descurc cu chestia asta. Eram vampir din nastere si asa aveam sa raman. Uneori e atat de groaznic sa te gandesti la asta... Mi se spunea ca eram speciala din cauza asta, pentru ca nu am fost transformata de un alt vampir. Toata lumea avea incredere in mine, si chiar nu voiam sa ii dezamagesc mai tare de cat o faceam.
-Nu prea cred.
Cea mai reuşită semnătură.

#2
Buna! Am trecut si eu pe aici, pentru ca mi s-a placut interesant titlul. Si eu sunt o fana de vampiri :D. Acum sa trecem la fic.

Greseli de tastare:
gol-hol; am vazut ca ai repetat cuvantul sange acolo la descriere,nu te critic, doar ti-am spus, poate ai repetat ca sa ne dam seama.
Capitolul este scurt, dar cum ai spus si tu, acum iti revii dupa o lunga pauza [cum fac si eu].Mi se pare ca pui cam multe puncte de suspensie, incearca sa le mai reduci numarul si incearca sa pui cate trei [pe ici pe colo, mai sunt si cate doua].
Nu prea ai descris sentimentele fetei si nici spatiul unde se desfasoara actiunea, nu sunt experta si nici nu ma dau in vant dupa descriere, dar macar un minim, adica putea sa aduci vorba cam asa " o vad pe Mery ca vine spre mine si in timp ce isi flutura parul blond in fata mea imi spune noua barfa" un exemplu micut...
Te iau un pic mai usor la capitolul asta, ca e perioada de revenire, dar de la urmatorul asteapta-te la critici mai dure.
Atat am avut de spus. Spor la scris!:bv:
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sange pe zapada sikshot 0 1.870 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  Stories About Vampires Yuuki Deshi 5 3.918 07-11-2012, 04:23 PM
Ultimul răspuns: Lia
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.521 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.137 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Vampires Vs. People Kyandi. 2 2.149 06-04-2012, 03:17 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Iubire imbibata in sange ***Sayu*** 1 2.052 03-04-2012, 08:34 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Contur de sange [+16] Papple 2 2.084 21-02-2012, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Trecut patat de sange Cookiesor 1 1.981 14-07-2011, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Juramant de Sange Crissu'Blacker 2 2.174 07-07-2011, 12:55 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.347 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)