Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O lume plina de miracole...si moarte!

#9
Capitolul VI "Festivalul distractiv..."
Ma imbrac repede in kimonoul roz,dat de la Sasuke si cobor scarile parca cu putina teama.Nu stiiu de ce am simtit asa ceva,fiindca niciodata nu mi-a venit asa..teama in casa asta.Nu dau importanta si cobor incontinuare.Il vad pe Sasuke stand si uitandu-s ela televizor in acelasi timp asteptandu-ma.
-Sunt gata!ii spun eu cu putina teama...
Acesta nu spune nimic doar ma tine strans de brat cea ce nu prea inteleg.Mergem spre masina.Intram in ea iar apoi da drumul la muzica.Mergea foarte repede pe strazile un pic pustii.Nu stiu,dar am un presentiment ca va fi foarte incitant in seara asta.Sper doar sa fie totul bine,doar atat cer.Nu mai dau importanta acestor sentimente ciudate si cobor,fiindca am ajuns.Raman uimita de frumusetea locului unde are loc Festivalul Luminii.Mergem in diferite "spati" ale locului si observam minunatiile festivalului.Oamenii se uitau cand la mine,cand la Sasuke.Off..urasc asta,dar cine nu ar vedea,sunt asa frumoasa!Acum ma mai si laud!Joc multe jocuri castigand diferite premi.Ne dam si in "roata cea mare" cum i-ar veni numele si in alte "comedi".Sasuke ma trage dupa el cea ce ma facu sa zic:
-Ce s-a intamplat,Sasuke?Ai patit ceva?il intreb foarte ingrijorata.
-As vrea sa-ti dau ceva...spuse el timid.
Iar dintr-o cutiuta scoase un inel foarte valoros dar splendit..
-Ai vrea sa te casatoresti cu mine?ma intreaba el foarte sfios.
-Daaa!!!strig eu cat ma tin plamani.Eram foarte fericita fiindca ne vom casatori.Mama lui Sasuke era langa el,plangand,cred ca de fericire de ce ar fi de tristete?Deodata niste artifici se apinse.Ne uitam la ele,imbratisa-ti.Dupa ce se incheie festivalul,mergem spre casa cu masina.Mama lui Sasuke merge cu masina ei,conducand soferul ei,Enric Ewdolini,stiu de la mama lui Sasuke cum il cheama,nu va ganditi la prostioarele alea idioate.Dupa ce ajunsesem acasa mergem si intram in ea.Il vad pe Sayl imbratisat cu Lilians uitandu-se la un film.Dupa ce ne vazu,pe mine si pe Sasuke,se ridica cerandu-si scuze si Sayl facu la fel.
-Nu va deranjati!De astazi ,sau de maine,sunt doamna Uchiha!spunand aceste cuvinte cu nasul pe sus ca si o domnita sua regina,toti incepu sa rada la fel facu-si si eu.Ne ducem sus doar noi doi,in camera si stiti voi continuarea.Ma trezesc dimineata.Vad inelul magnific pe degetul meu.Eram asa fericita.Il vad pe Sasuke in tocul usi stand cu mainile in san si cu ochi inchisi.Ma duc tip-til vrand sa-l speri.Ma duc langa el si cand vreau sa-l speri ma sperie el dublu.
-Hotomana mica ce esti!Ce credeai ca te les sa ma speri!s incepe sa rada cristalin iar eu sa rad tare fiindca ma gandila.Sunt asa fericita ca a venit in viata mea,atunci cand eram in intunericul patrunzator.Ii multumesc asa de mult...
Va urma...
Scuze ca e atat de scurt si oricum cred ca renunt la el daca nimeni nu intra :(:(:(.Zbye dar inainte cateva poze:
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcRP9XkIx1ySpWw6PQlKttg...84GCOf7ZT2]Kimonoul roz al Sakurei Cateva imagini de la "Festivalul Luminii"[Imagine: artificii_1210627093.jpg]
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcTxX6DsnGEcygsyJxZiQzr...HayTuoL8yY][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSWQ72SnGF1pZG9-KCUCY0...yocQcos2hX][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcS-BV4Ai4Se0TvLz2NLs9n...K8U99TDLZQ][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcR6wNFEKJ6jTCew54baBaK...DT3MYRQZYk][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcScc9LNnefg0qJIwPm-poH...Fihvhff04g][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcRpHaa_-NW7O1s08xNX9Y7...q1W60cKafQ][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcQx_Pg0hTbVg0bz6ciwcqL...jDNbo8mP9a][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcQx_Pg0hTbVg0bz6ciwcqL...jDNbo8mP9a][Imagine: images?q=tbn:ANd9GcRblhqbuq9umpTmzaTXcfm...LjQPjqPOCQ]
R



Răspunsuri în acest subiect
RE: O lume plina de miracole...si moarte! - de Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ - 01-07-2011, 10:31 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.916 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.372 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.823 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 33.687 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.468 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.277 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.739 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.421 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Incercarea nu are moarte[...+16] Ryuu 11 5.682 16-01-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.792 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)