Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima dorinta inainte de moarte

#16
Hello! Chiar imi pare foarte rau ca am intarziat, dar nu am avut suficient timp sa scriu. Si totusi acum am terminat. Sper sa va placa so...
Lectura placuta!

Capitolul patru – Un punct slab


Interesant. Micuta dansatoare se aranjeaza? Vai vai... ma uit cu coada ochiului la Gaara care este total absorbit de imaginea proprie. Mda... iti dai usor seama dupa cat de crizat se uita in reflexia din paharul de bautura. Ma pufneste rasul instantaneu, dar devin serios cand maimuta se uita suparat la mine. Ce pacat ca nu intelege sensul cuvantului idiotenie. Acest cuvant il defineste in totalitate. Ma uit in continuare dupa micuta rozalie si se pare ca se indreapta spre bara. Hmm... oare chiar se gandeste ca ma impresioneaza? Viseaza in continuare pustoaico! Singurul lucru care ma impresioneaza este acel corp perfect. Se uita satisfacuta la mine si parca din priviri imi spune „Nu iti mai arde de jocuri, nu?”, ba da rozalio sa sti ca inca imi arde. Parca am un chef nebun sa rad, si ce mod mai bun decat la cel ce tocmai mi-a venit in minte. Ridic dicret de doua ori din sprancene, acum ma cred la ceva televiziune. Un om mai anormal decat mine nu cred ca exista... mda de unde, Gaara ma intrece in prostie. Rasul nu intarzie sa apara. Si dragul meu prieten, dar si Gaara se uita la mine ca mata-n calendar. Daca ar sti cat de ridicol arata... . imi satur pofta de ras dupa care devin din nou serios adoptand o figura gen „tipu cu inima de gheata”. Sincer sa fiu chiar nu stiu de ce mi se spune astfel, dar am o banuiala.

Ma ridic usor de pe scaunul nu foarte comod si ma indrept spre bar. Inca il mai vad pe idiotul de Gaara care inafara de faptul ca fuge dintr-o parte in alta a clubului cautand-o pe rozalie, nu mai face absolut nimic. O.k. deja exagereaza! Cat de nebun ar trebui sa fi ca sa fugi in halul asta dupa o pustoaica. Oh Doamne, imi iau inca un pahar de bautura, de data aceasta vin, ce deliciu imi spun, si ma intorc la masa. Nimic iesit din comun, Naruto trimite mesaje, oare pe tipu’ asta nu il doare mana de la prea mult tastat? Iar pe Gaara il gasesc la fel cum l-am lasat, facandu-si parul sa arate mai rau decat inainte, dar el sustine ca arata extraordinar. O caut pe rozalie cu privirea si... bingo. Se pare ca se invarte pe aici, dupa parerea mea fara un punct fix unde sa ajunga. Ce trist... o fata atat de frumoasa si „dotata” sa nu aiba creier nici macar cat o gaina. Asta imi place la fetele ca ea... sunt usor de jucat pe degete. Incep sa rad in sinea mea, dar afisez un zambet de bad boy si ii fac semn sa vina la noi la masa. O vad cum isi da acei ochi superbi peste cap. Lasa rozalio, in curand nu vei mai face chestia asta. Vine lent spre noi, parca mai lasandu-ma inca un pic sa ii admir corpul perfect sculptat. Se apropie de noi din ce-n ce mai mult parca in pasi de dans. Ce mers poate sa aiba si fata asta.

Maimutica de Gaara o observa in mai putin de doua secunde. Incepe sa se m Parca imi si trec prin minte ce are de gand sa ii spuna. Incearca sa mearga cat mai linistit si calculat, dar din nefericire pentru el, nu iese nimic. Isi pune bratul dupa gatul fetei si incearca sa ii rosteasca cat mai suav, da de unde... a iesit ca cea mai mare prostie nu asa se vorbeste cu o fata
- Ce-ar fi daca... in seara asta... ne-am distra putin?
Cat de penibil a sunat chestia asta. Presupun ca rozalia se astepta la asa ceva. Adica de la un tampit precum Gaara te poti astepta la orice. Se pare ca rozaliei nu prea i-a convenit ceea ce i-a spus, nemernicul. Ce om, daca nu Gaara, ar fi scos o asemenea prostie pe gura? Mica dansatoare se uita la baiat ca si cum ar vrea sa il omoare cu privirea. Asta da fata. Incep sa chicotesc discret la acest gand astfel incat nu m-a auzit nimeni, poate doar Naruto care se uita amuzat la cei doi. Rade ironic dupa care mai ia o gura de tequila. Se uita din nou sepre noi, iar cu un ton batjocoritor graieste, desigur cuvinte aduse la adresa lui Gaara.
- Daca dansez la bara nu inseamna ca sunt o prostituata! Ouch nu cred ca se astepta la asa ceva, sincer nici eu sau dragul de Naruto nu ne asteptam sa reactioneze chiar atat de calm.
Gaara se uita iritat la rozalie si se apuca sa caute ceva printr-o borseta, care apropo abia acum o vad. Pe unde o tine ascunsa? Se pare ca scoate de acolo in jur de doua mii de lei. Ii clar, un tip mai porst ca el nu exista, nu asa se abordeaza o fata. Imi dau ochii peste cap in timp ce el zambeste invingator crezand ca fata nu v-a refuza o asemenea oferta. Daca as fi fost in locul ei sigur, suta la suta, l-as fi luat la bataie, dar cum nu sunt... stau si urmaresc aceasta scena amuzat. Zici ca sunt la cinema imi mai trebuie floricelele si sunt rezolvat.
- Pastreaza-ti banii idioti! Cati bani castig eu, nu vezi tu intr-un an! Chiar daca nu m-am nascut ca voi, o pustoaica de bani gata cu impresii in cap, muncesc, si castig foarte bine pentru meseria pe care o practic!
Deci fata are tupeu. Ma uit la ea ca un prost. Ce ar fi crezut ca vom da peste o asemenea bunatate intr-un loc mai bine spus club, plin cu animale. Sa fim sinceri, ce oameni normali la cap se mai urca pe mese sau pe bar. Ma mir cum de nu am distrus tot locul. Revenind la fata... stie sa ti le spuna. Cel putin pe mine m-a lasat gata. Inainte sa mai apuce sa ii comenteze ceva, isi ia bine meritata tequila, geanta si dispare printre zecile de fete care mai de care vulgar imbracate. Gaara se intoarce la masa scotand foc pe nari.
- Lasa omule nu-i mare chestie, mai sunt fete pe aici. Incearca Naruto sa-l calmeze, dar se pare ca nu vrea sa renunte. Rozalio fereste-te pentru ca Gaara este in stare de orice ca sa te aiba. Doar daca...
- Hey Sas’ke ma lasi un pic singur cu Gaara. Are nevoie de cineva acum, iar tu nu cred ca vrei sa stai sa-l alinti.
- Bine spus.
Acestea au fost ultimele cuvinte inainte sa o tulesc de acolo. O fi Naruto un hiperactiv plin de viata, dar in acelasi timp este foarte sensibil. Serios acuma, oare de ce nu vede si Hinata la el ce vad restul fetelor. Parul lui de un blond pur ii flutura-n vant, iar ochii lui... te fac sa ametesti, pierdandu-te intr-un ocean infinit. Ar cam trebui sa ma opresc. Suna de parca eu sunt cel indragostit aici. Incep sa rad in mintea mea, dar cand imi aduc aminte de ea toate starile mele de buna voie se transforma in nervozitate. Trebuie sa-mi aerisesc un pic si eu mintea. Aici este doar fum de tigara si miros de alcool, parca de acum mi se face rau. Se pare ca pe terasa se afla o singura persoana, iar aceasta este rozalia. Micuta dansatoare este singurica? Asta imi da cateva idei si... fumeaza? Fata asta habar nu are ca isi strica de una singura sanatatea, dupa aceea de unde isi cumpara alta cu banii aia pe care nu ii vede Gaara intr-un an?
Ma indrept usor si hotarat spre usa care ma tine departe de adierea vantului de iarna, desigur si de rozalie. Distanta dintre mine si ea ( usa desigur ) devine din ce-n ce mai mica. Simt cum imi pluseaza dintr-o data mai mult sange. O Doamne, ce-i cu tine Sasuke? Tu nu esti asa, trezeste-te din frumoasele tale fantezi si revino cu picioarele pe pamant. In felul asta te poti razbuna, ai nevoie de ajutorul ei. Ajuns in fata usi ma calmez si o deschid discret astfel incat rozalia sa nu ma auda. Se pare ca fata nu m-a auzit, acum este momentul meu.

- Tutunul dauneaza grav sanatatii daca nu stiai? Mda... nu sunt niste cuvinte foarte bine alese, dar macar sau cel putin au surprins-o. Cred ca si-a dat seama cine este persoana, super aratoasa, care o deranjeaza. Imi trec usor mana prin par si ma indrept spre ea, inconstient. Picioarele ma poarte fara voia mea, dar cel putin este mult mai bine decat sa fiu constient de ce prostie urmeaza sa fac. Se intoarce elegant spre mine, parca se astepta la asa o vizita neplacuta din partea mea.
- Veziti de treaba! Nu-mi spune ca tu nu fumezi! Imi spune ea parca amuzata. Oare chiar vrea sa stie adevarul? Hai sa vedem poate imi place, cine stie? Dar imi voi face rau singur, cat de prost trebuie sa fi pentru a-ti face constient rau? Ei bine, la fel de prost ca mine.

Mda... trebuie sa o impresionez, iar acesta este singurul mod de a-i arata ca avem destul de multe in comun, desi poate nu avem nimic.
- Asta e alta treaba. Spune eu amuzat. N-ai un foc? Afisez un zambet fals. Sunt pe cale sa fac cea mai mare prostie din viata mea. Bine, am mai facu tampenii la viata mea, chiar multe, dar acum sunt pe cale sa ma apropi de deces cu mai mult de cat trebuie. Se pare ca masca mea este destul de eficienta, cel putin pana acum.
Nu sunt prost, iar pe mine ma duce tartacuta. Da, chiar ar trebui sa primesc un premiu nobel pentru genialitate. Daca si acum ma va crede, atunci ii clar ca-i o blonda, dar si o tipa usor de pacalit. Sasuke, smecherule! Incep sa ma laud singur in timp ce rozalia imi arunca „minunata” si mult asteptata bricheta. Mda... incepem sa conversam oarecum, chiar inainte sa-mi aprind tigara, dupa care exact la tang ma trimite sa-i cumpar niste enrgizant.

- Fac eu cinste! I-am rostit zambind fals. Oare fata asta ii chiar atat de blonda incat sa nu isi dea seama ce am de gand sa fac? Pai sti cum ii... prostu invata din propria experienta, iar desteptu’ invata din experienta altora. Ce sa-i fac daca pe ea nu o duce capu, asa cum isi controleaza corpul. Ce risipa.
In fine intru inapoi in club si ma indrept spre bar. Acolo o pustoaica de saptesprezece sau optsprezece ani. Nu pot sa imi dau seama exact, dar arata traznet. Nu la fel precum rozalia, dar acum ce mai conteaza. Se pare ca si-a comandat un fresh de portocale. Daca tot sunt in club...
- Salut frumoaso! Ce faci?

Se uita la mine ca si cum sunt un criminal in serie. Ce imi pasa, continui sa-i zambesc cat pot de dulce, dar in acelasi timp fals. Se pare ca nu isi da seama si imi intra in joc. Ma voi distra bine de tot. Stam si vorbim in jur de cinci-zece minute pana in momentul in care ne mai putand sa ma abtin incep sa o sarut apasat. Incepe sa se zbata, iar intr-un moment de neatentie isi deschide poarta catre lacasul ei umed. Nu am cum sa pierd o astfel de ocazie si fara sa ezit mi-a varat limba in gura ei, astfel fata impietrind. Sta asa in jur de cinci secunde dupa care imi raspunde. Deschid la un moment dat ochii si o vad pe rozalie. Are genu de fata super geloasa. Incep sa zambesc satisfacut in mintea mea, in timp ce sarutul il adancesc din ce-n ce mai mult. Sa vedem ce are de gand sa faca rozalia in continuare. Lasa draga mea, Sas’ke se poate imparti in mai multe bucati. Doar trebuie sa imi dovedesti ca ma meriti.
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Răspunsuri în acest subiect
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 02-03-2011, 01:54 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Addeh - 02-03-2011, 10:47 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de MooN. - 02-03-2011, 08:35 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Addeh - 02-03-2011, 08:51 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 04-03-2011, 01:32 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 09-03-2011, 02:01 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de MooN. - 22-03-2011, 05:00 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Nixu - 22-03-2011, 05:36 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 23-03-2011, 12:39 AM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de MooN. - 07-05-2011, 09:53 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de KiDda - 07-05-2011, 10:45 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Nixu - 08-05-2011, 06:38 PM
RE: O ultima dorinta inainte de moarte - de Vero - 12-05-2011, 12:55 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.916 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Dorinta devenita realitate kimic 1 2.178 15-06-2013, 02:30 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.372 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.194 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 33.702 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.662 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.468 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.440 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.348 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.844 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)