Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ninja LoVe

#1
Bun , am zis sa postez si eu un fic sper sa va placa , l-am mai postat si pe alt forum deci sa nu primesc comuri de gen, cum ca ar fi plagiat , sper sa va placa .

P.S.: Nu detin nici un personaj , inafara de cele create de mine , e ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor intamplari/personaje

Capitolul 1 . Sa facem cunostinta .

Sakura :

Ma plimb pe strazile linistite ale Konohai , gandindu - ma la clipele frumoase pertecute cu el , oare de ce a plecat ? Ce intrebare , a plecat pentru razbunare , sa sa-si ucida fratele ce i-a asasinat clanul . L - am iubit atat de mult , dar lui nici nu -ia pasat , m-a lasat plangand pe acea banca la iesirea din sat . Inca il mai iubesc ,si as da orice ca el sa se intoarca , a-si da orice ca sa am din nou acele clipe mununte petrecute cu el .Mereu trebuie sa pretuiesti ceea ce ai . Probabil acum va intrebati cine sunt , sunt Sakura Haruno , am saptispe ani si sunt cel mai bun medical ninja din sat , fiind antrenata de Tsunade , Hokagele satului nostu , Satul Frunza .Multi zic ca as putea fi chiar mai buna ca ea . Ii cunosc fiercate tehnica , si medical ninja . Ahh cate amintiri imi trezeste acest sat , amintiri frumoase dar si amintiri rele , amintiri pe care nu le voi uita niciodata , amintiri care acum nu mai pot fi intoarse pentru ca el a plecat . Si-a tradat satul , a omaorat oameni si a ajuns de partea raului , doar pentru razbunare . A fost in stare sa-si dea si sufletul , pentru o farama de putere . A plecat din sat aruncand totul in urma , casa , amintirile , prietenii , totul . El , cel pe care l-am iubit si pe care inca il iubesc , Sasuke Uchiha , mostenitorul clanului Uchiha , si un ninja fugar , ce si-a tradat satul si prietenii . Lasand asta la o parte , sa trecem putin la ceea ce fac eu acum . Ma plimb pe strazi ,destinatia mea fiind locul de antrenament , unde veneam de fiecare data cand simteam nevoia de liniste.
Parul meu scurt si roz de culoarea florilor de ciresi imi acopera ochii care o data aveau o cloare verde ca zmaraldul , ce mareu erau veseli pentru ca el era langa mine . Imi placea sa-l stiu aproape de mine , sa il am chiar daca el nu scotea o vorba .Acum ochii mei nu mai au aceeasi culoare de alta data , acum sunt rosii de la cat am plans din cauza lui si parca fara vlaga . Nici mie nu imi placea cum aratam , dar din pricina lui , in momenele acestea dau doi bani pe infatisare . Sasuke , daka va intrebati persoana pe care am iubito , iubesc si o voi iubi mereu are parul negru ca pana corbului , si ochii negri ca smoala . El a plecat din sat acum 3 ani pentru razbunare si putere . Acum o luna ne-am intalnit cu el , dupa ce si-a implinit razbunarea si si-a omorat fratele . Atunci ne-a zis ca a facut un pact cu Orochimaru , unul din cei trei Sannin , un ninja viclean si care si el sia tradat satul , si-a vandut sufletul lui .Am inteles ca acum are o naua echipa. Acum nu ai exista Echipa 7 de altadata din care faceam parte eu , Sasuke si Naruto , un baiat hiper activ mereu pus pe glume , cu parul ca soarele si ochii ca cerul .Mereu ne certam si ne bateam intre noi , toti 3 .Cand venea vorba te o treaba serioasa cum ar fi o lupta , atunci lasam glumele la o parte si treceam la seriozitate .Naruto este Kyuubi , alias Vulpea cu 9 cozi , ce a distrus satul in urma cu 18 ani iar , tatal sau al patru-lea Hokage , l-a sigilat in corpul sau pentru a proteja satul . Si acesta a fost si motivul pentru care toti l-au marginalizat si considerat un monstu . Visul lui este sa devina Hokage , pe care nu e departe sa-l implineasca , a facut multe lucruri demn de Hokage si a demonstrat satului ceea ce poate si ca se pot baza mereu pe el .Cand spun lucruri ma refer de exemplu la faptul ca l-a luminat pe Gaara , care il are in el pe Shukaku , tot un demon , un Bijuu ce are si Naruto , care mereu a fost nepasator cu lumea , si omora oamenii de placere .Nu are familie ci doar pe fratii lui care incearca sa-i fie alatrui .Acum el este Kazekage , in Satul nisipului .Naruto a salvat Satul de la Invazia lui Pein , care sa intamplat nu de mult . Dupa ce a salvat satul , toti locuitotii se comporta cu el frumos , si il lauda pentru tot ce a facut . Altii zic ca este demn de Hokage , printre care si eu zic acelasi lucru .
Dupa plecarea lui Sasuke din Echipa 7 , Sai i-a luat locul . El este un baiat destul de bun daka stai cu el , venit din Ambu cu parul si ochii ca al lui Sasuke . Seamana mult cu el dar nu il poate nimeni inlocui pe Sasuke . Ajung la locul de antrenament , fostul nostu loc de antrenament , unde se pot observa foare bine urmele noastre . Copacii erau pluni de zgarieturi sa la kunaiurile noastre , atunci cand am invatat sa ne controlam ceakra in picioare .Se putea vedea si pamantul crapat , sau gaura in care a stat Sasuke in timpul testului pe care ni-l la dat Kakachi atunci . Kakachi in caz ca va intrebati este senseiul nostru si tot odata prietenul nostru , mereu ne-a ajutat si ne-a dat sfatri si mai mereu a avut porbleme cu notiunea timpului . El are parul argntiu , un ochi sharingan care ii este acoperit mereu de bandana satului si celalalt ochi este negru .Pe fata mereu poarta o masca sub care nici noi nu stim ce ascunde . Imi aduk si acum aminte cand am incercat sa aflam eu , Sasuke si Naruto , dar ne-am cam luat teapa . Gandul acesta ma facut sa chicotesc usor . Deodata il vad pe Naruto care se indereapta spre mine .

Cam asta a fost , nu e prea reusit , dar astept pareri .
Si scuzati greselile de tastare va rog .



Răspunsuri în acest subiect
Ninja LoVe - de Elyy - 07-03-2011, 11:25 AM
RE: Ninja LoVe - de Katniss - 07-03-2011, 08:17 PM
RE: Ninja LoVe - de Aniella - 07-03-2011, 09:21 PM
RE: Ninja LoVe - de Elyy - 08-03-2011, 12:55 AM
RE: Ninja LoVe - de Katniss - 08-03-2011, 02:37 AM
RE: Ninja LoVe - de Rose ^^ - 10-03-2011, 10:21 PM
RE: Ninja LoVe - de ~~Kitoka~~ - 10-03-2011, 11:54 PM
RE: Ninja LoVe - de Elyy - 11-03-2011, 12:37 AM
RE: Ninja LoVe - de Katniss - 11-03-2011, 11:41 AM
RE: Ninja LoVe - de ~~Kitoka~~ - 11-03-2011, 07:08 PM
RE: Ninja LoVe - de Yin - 11-03-2011, 08:39 PM
RE: Ninja LoVe - de Rose ^^ - 11-03-2011, 10:28 PM
RE: Ninja LoVe - de Sho-Yo - 13-03-2011, 12:07 AM
RE: Ninja LoVe - de Capsunica - 26-05-2011, 11:51 PM
RE: Ninja LoVe - de Flash - 27-05-2011, 10:12 AM
RE: Ninja LoVe - de Capsunica - 27-05-2011, 10:51 AM
RE: Ninja LoVe - de Elyy - 27-05-2011, 07:56 PM
RE: Ninja LoVe - de Capsunica - 05-06-2011, 06:55 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 9.069 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.644 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 4.009 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.265 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.775 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Iubirea unui ninja(SasuSaku) Shadow. 9 9.988 23-06-2009, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  A story of a ninja. Lolli 17 12.313 17-05-2009, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Ninja original story [XXI century] Sakura_Blossom 0 3.570 23-11-2007, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Sakura_Blossom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)