Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku- iubire fatala( in lucru, reconstruire:D)

#5
d.. dar eu nush sa imi exprim bine sentimentele.. sti foarte bine Ralu(BlackSmile). U ma cunosti mai bine ca oricine.. numai u sti ce gandesc.. asta credeamm k sti sh u:-w........[posturi unite]
Cap al II-lea. Prima privie „Ura” a doua „Dragoste”

Urmatoarea zi m-am trezit la ora 8:00 dimineata deoarece trebuia sa ma duc la scoala. Vai de mine. Macar o zi sa stau si eu acasa sa ma acomodez cu locurile mai bine, trebuie din prima zi sa merg la scoala. Da ce sa fac. Morocanoasa de dimineata cum sunt deobicei, ma duc la baie, ma spal, apoi mananc, si ma imbrac. Dupa ce imi prind parul intr-o coada de cal la spate lasandu-mi un breton in dreapta si doua suvite. Ies pe usa si ma sui in masina tatei. De ce? El ma duce la scoala in fiecare zi.In masina nu scot nici un sunet. Eream prea ocupata la planurile mele pentru aceasta zi. Cand am ajuns in fata curtii am observat ca era plina de elevi. Deja mi se urcase sangele in cap. Eram putin speriata si tensionata. Nu stiam unde e clasa mea si unde trebuie sa ma duc. Nu cunosteam pe nimeni. Dar deodata imi sare in spate o fata mai analta ca mine, mai subtirica cu parul prins in doua cocuri. M-am speriat si fara sa vreau am impns-o ea cazand intr-o balta de apa. Eu speriata m-am grabit sa o ajut sa se ridice.
-Imi cer mii de scuze, nu am vrut, mai speriat... zic eu mai nervoasa pe mine decat niciodata. Esti bine?
-Da sunt bine. Nui nimic.
Dupa ce s-a ridicat din balta de apa am observat ca ea imi zambea. Ciudat. << De cand iti zambeste o persoana cand tu o arunci in apa?>> Chiar nu mai intelegeam. Imi venea sa urlu, dar probabil as fi parut cretina, asa ca m-am abtinut.
-In ce clasa esti?
-A X-a A.
-Super, deci suntem deoseama. Si eu tot in clasa a XI-a A invat. Vino sa iti prezin colegii. Zice aceeasta apucandu-ma de mana si tracandu-ma dupa ea cu o putere de credeam ca o sa pic pe jos.
Dupa ce ne-am oprit, din spatele ei m-am uitat putin la colegi si imediat am recunoscut o fatza. Era Sasuke Uchiha, un baiat cu parul negru, zburlit la spate, cu doua suvite rebele in fata. Ochii lui erau negrii precum cea mai intunecata noapte in care zacea o flacara plina de dorinta de razbunare. Il cunosteam de la 6 ani si nu ami aminteam sa ma fi inteles cu el vreodata. Era zodia capricord. Despre cate citisem despre aceasta zodie stiam zigur ca nu exista inca o persoana care sa il multumeasca indeajuns. Mereu se uita ca un handicapat la mine si nu imi placea ca mereu ma ironiza. Cand l-am vazut credeam ca o sa fie un cosmar sa fiu in clasa cu el dar totusi imediat mi-am dat seama ca era prea tacut ca sa ma enerveze cu ceva.
La ore am fost pusa sa rezolv la tabla niste probleme destul de usoare deoarece erau numai din algebra si geometrie ceea ce facusem la scoala din Tokyo.
In pauze mi-am cunosut colegii. Abea in ultima pauza am observat-o pe o fosta prietena pe nume Ino pe care o admiram si o placeam ca persoana. Era atat de schimbata fata de cum era cand era mica. Avea parul lung lasat pana la fund un par ca spicul de grau, si ondulat la varfuri. Ochii ei eru mari si foarte albastrii iar eu una eram mereu indragostita de ochii ei. Dar ce sa mai zic de restul baietiilor care se tineau scai dupa ea? Era genu de fata mai piti. Ii placeau extrem de mult decolteurile si fustele mini mai ales ca era si super frumoasa si desteapta. Era perfecta. Toti baietii o placeau, cu exceptia unuia: Sasuke Uchiha. Oarecum era singurul motiv cand l-am considerat cu capul pe umeri, pentru ca numai un prost ar fi in limba dupa ea deoarece ea nu vroia decat sa iasa in evidenta prin aspectl fizic ceea ce pe mine ma dezgusa total. `
Dupa terminarea cursurilor am mers acasa intampinata atat de Temari si Ino si Sasuke.
- Sakura? Deci de cine iti place de la noi din clasa? Ma intreaba rapid Ino luainduma in brate pe la spate.
Eu rosind i-am spus ca de nimeni dar aceasta nu m-a crezut.
- Hai las-o fata, nu o omora din prima, ii zice Temari lui Ino.
- Temari, si tu te-ai indragostit de Neji Hiuga la prima vedere. Ea de ce nu s-ar indragosti?
- Pentru ca nu asa sunt eu. Sar eu nervoasa la Ino.
Prima care a plecat a fost Ino, bine inteles eu rasufland usor ca am scapat de ea, ramandnd numai cu Temari si cu Sasuke care doar mergea cu castile in urechi fiind complet rupt de ce dicutam noi aici.
Dupa ce a plecat si Temari am ramas numai cu Sasuke. Incepea sa ma calce pe nervi. Daca nu parea asa de nevinovat poate ias fi aplicat o miscare de carate si las fi intrebat care e problema lui, dar imediat cum am gandit asta s-a uitat la mine de parca si-ar fi dat seama ce gandesc, dar...
- Pa. Ne vedem maine la scoala.
Eu nu mai intelegeam ce vrea sa spuna, dar acesta mi-a facut semn sa ma uit in spatele meu. Ajunsesem acasa iar eu nici nu observase,.
- O da. Pe maine. Pa.
Cand am ajuns in casa m-am descaltat la usa si mi-am salutat parintii ca deobicei acestiia intrebandu-ma cum a fost prima mea zi de scoala. Le-am spus ca a fost extraordinar de bine si ca mi-am facut prieteni. Nevrand sa dau multe detalii mi-am luat gheozadanul si am urcat in camera la mine(casa avand un etaj). Am pus o melodie melancolica si m-am trantit in pat sa citesc o revista. Dar dupa cateva minute am aruncat revista pe jos si m-am enervat pe Sasuke incepand sa ma invart in pat intrebadu-ma ce dracu avea Sasuke in capul ala de gagauta.
Dupa ceva timp mi-am amintit de niste cursuri de care am auzit la scoala. Aceste cursuri erau de matematica iar mie cum imi placea matematica am zis sa o rog pe mama sa ma lase. Coborand scarile am strigat la ea:
-Mama... auzi? Sunt niste cursuri de matematica. Vreau sa ma duc si eu.
-Bine. Dar cat costa si cand e?
-E vinerea la ora 17:00. Tine doua ore.
-Bine te las.
-Iti multumesc mami.
-Ia stai. Cat costa o sedinta?
-Aaaa... 20 lei.
-Bine.
-Mersi.
Dupa cateva ore m-am gandit sa o sun pe Temari sa mergem in oras sa imi mai arate locurile, aceasta acceptand cu bucurie.
Am iesit pe usa si am plecat impreuna cu ea in oras desi era aproape intuneric. Am vorbit bine inteles si despre Sasuke:
-Temari? Ce are Sasuke?
-Pai el se crede un fel de atotstiitor, si cel mai puternic din clasa. Pentru el nici o fata nu e interesanta, din contra toate sunt enervante, idioate si proaste.
-Uau. Asta da personalitate.
-Mie imi spui? Nu mai rezist mult cu baiatul asta. E un cretin.
Am mai vorbit ceva cu ea si dupa m-am lasat prada gandurilor mele incepand sa nu o mai ascult cu atat interes.
Cum am ajuns acasa m-am bagat direct in pat si m-am culcat.
A doua zi aveam scoala. Din fericire profesori, m-au lasat sa motai la orele lor, dar marti nu a fost la fel. Din cauza ca a adormit la ora de matematica, am primit un 4 in catalog. Vai, m-am facut de rusina ingrozitor in fata lui Sasuke. Urmatoarele zile eream disperata. La ore mi se inchideau ochii de somn pentru ca noaptea invatam la tesut de fizica de vineri, dar bineinteles ca trebuia sa rezist ca sa nu mi se mai intample si a doua oare sa iau un patru din cauza ca adorm la ora.
Pana la urma a sosit si ziua de vineri. La scoala am dat lucrarea la fizica unde cred ca am facut varza. Cand am plecat de la scoala, pe drum nu am zis nimic, ma gandeam numai ce nota voi lua. Cand am ajuns si acasa, m-am dus direct la mine in camera si m-am bagat in pat dormind doua ore buna. Cand m-am trezit mai aveam numai o ora pana sa ajun la cursul de matematica. M-a imbrac, ma machez cu creion de ochi, gloss roz, si cu fond-de-ten si ies pe usa. Cand am ajuns, am observat ca profesorul deja preda, iar eu rosind mi-am cerut scuze si m-am dus la locul meu. Studiind personajele am observat o siluieta foarte cunoscuta. Era Sasuke. Vai de mine si de mine. Ce sa ma fac? Era idiotul meu coleg de clasa. Nici aici nu scapam de el?...Totusi. In pauza m-a bagat in seama prima oara in viata lui cand imi vorbea frumos.
- Ce faci Sakura?
- Bine, tu?
- Bine.
De aici totul a luat o intorsatura enervanta.
- De ce esti aici?
- Ca sa mai repet la matematica?
- Ei bine nu puteai sa te duci in alta parte? Sti foarte bine ca nu te suport.
- Ei bine, nici eu nu te suport idiotule. Hai pa.
Iritata am plecat si l-am dat dracu de idiot. Nu imi pasa de el, si totusi simteam cum cuvintele scoase de el chiar ma atinsesera. Imi venea sa plang si nu stiam de ce poate fi asa. Era imosibil sa il plac.
Cand cursurile s-au terminat am iesit pe usa odata cu el uitand de prietena mea Ayume o fata bruneta cu ochii negri, asemeni lui Sasuke. Eram putin speriata. La cursul de matematica Sasuke era singurul baiat, restul numai fete. Nu stiam daca o sa am vreo sansa la el avand in vedere ce am patit azi. Deja gandurile mele erau aiurea iar eu eram ametita ingrozitor. Cand am ajuns acasa Sasuke nu mi-a zis „La revedere”ci pur si simplu a disparut in negura noptii lasandu-ma pe mine in strada cu gura cascata.
Ajunsa in casa nu am salutat pe nimeni si m-am dus direct la mine in camera trantindu-ma in pat. Ma enerva rau si ca sa nu ma mai gandesc la el m-am culcat adormind ca prin farmec.
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta



Răspunsuri în acest subiect
RE: SasuSaku-Love story(intamplare adevarata din viata mea) - de ♥Luchi♥ - 04-04-2010, 12:01 PM
RE: SasuSaku- iubire fatala - de Savarina Ali - 01-06-2010, 10:10 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 36.438 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.870 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 15.116 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 249.960 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 8.076 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku o iubire secreta alexandravega 6 6.240 25-07-2010, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku[O iubire speciala] Deutzzyka 7 6.271 28-04-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.695 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Dragostea poate fi fatala Annya 83 70.829 26-04-2009, 11:34 AM
Ultimul răspuns: D@n@
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.781 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)