Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Dear Diary
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Fac bine; uite pe aici, m-am plictisit de manga. Nu stiu ce sa fac in continuare... daca o sa mearga PS-ul o sa-mi fac niste avatare cu Iason Mink din Ai no Kusabi.
Prea frumos anime-ul.
Altceva?
Nici nu sunt sigura... ._______________. O sa dau la un liceu de economie, o sa dau teza la istorie... O ma angajez undeva unde nu imi place, dar daca pot calatori nu mai bine. xd
Altceva?
Sucks... ._____________. Timpul trece prea repede.
Oamenii-s prea schimbatori.
Prea vor sa para 'cul'.
Prea sucks cu retelele lor de socialazare.
Oamenii in general sunt sucks, dar au si calitatile lor.
Oh, hello sweety !

Pai nu imi vine sa cred ca e zi libera o.o La cat am fost de stresata saptamanile astea...chiar imi prinde bine. M-am trezit si eu in sfarsit la 10 fara probleme, fara griji. Bine, am stat aseara pana tarziu ca sa imi iau de pe filelist Queer as folk, primul sezon. I'm so stupid ! God, serialul asta e genial, desi am vazut pana acum un singur episod si jumate din al doilea : )). Deja ma dau gata replicile, mai ales finalul de la primul episod mi se pare super emotionant, iar replicile geniale >.< Aw, cred ca pana la vacanta termin eu primele doua sezoane = )). Nu ma las !
In rest, cred ca ies mai incolo pe la Sun Plaza cu doua colege. They are amazing ! God, rad in prostie cu ele o.o Sunt asa o norocoasa, sa pic intr-o astfel de clasa. La inceput m-am temut. Credeam ca colegii mei sunt niste ciudati cu totii. Multi din liceu au spus ca(,) clasa noastra este cea mai geniala dintre toate. Aw, this is so cool ! I love me ! xD.
Si abia astept vacanta, Craciunul. I can't wait. Nici nu stiu de ce sunt atat de entuziasmata, deoarece nu o sa fie cine stie ce, ceva special, ceva planuri. O sa fie o vacanta normala, insa abia astept sa vina.
Now, I'm eating some cookies. Bwahaha!
O sa ies cu Andreea sa-si ia revista Popcorn pentru K-pop. Daca apare T.O.P 'cul' in poster mi-l cumpar si eu si mi-l pun direct pe perete, ca nu il mai astept pe tata cu bucata lui de plastic. :] Nici nu stiu ce sa-mi iau. Nu ma intereseaza.
Mananc cu sila; trebuie sa nu ii fi acceptat ideea.
V-am spus cat imi iubesc nepotica? Nu cred asta. :]
Drage Bob,

Am răcit. Da, întradevăr am răcit. Bine ca am gura, ca altfel X D!
(wasn't really implying anything ^)

Uh-oh. I MADE IT, BIT~rate 4! Oh yea, I'm squad next year. Yup yup, ceea ce ofc inseamna: no more racing with 10yr olds! No more!

Deoarece m-am calmat, o sa incep din nou. Da, joi am primit "confirmarea" ca am termintat cu lectiile de inot si ca in sfarsit m-a pot antrena la nivel competitiv. (competitiv Aquaia = poate poate un carnaval de scoala ceva, poate) Sincer, nu am fost nici pe jumătate atât de entuziasmată când am primit veștile ca și cum mi-as fi închipuit ca as fi. Este cuidat. Mi-am dorit asta tot anul, sa ma rog, de când știam ce e "squad", dar acum ca sunt in sfarsit "squad", meh. Stimt de parca ar fi trebuit sa ma simt... nu stiu? Mandra? Dar nu prea.. uite si de ce =.=
~Freestyle - ok, even good when I'm in the mood/sucks when I'm tired
~Backstroke - I always do it when I'm tired so the conclusion is I suck at it
~Breathstroke - deffs my winning/carnival stroke. PS: yey, something I don't suck at!
~Normal butterfly - pretty shameful
~Flipper butterfly - AWESOME! at least until i start going down...
~Dives - good maybe awesome when I don't knock myself out
~Lung capacity - 25m is good enough to get me zone xD!

Acum ca am terminat cu [insert word], ce sa-ti mai zic? Trebuie sa ajung la oftalmolog și dentist, dar în special la munca. Ei bine, te pup [ye right] si plec la culcare. Oare despre cine o sa visez azi x D?!

Anno, btw, today I got a home run and lots of cheers (x2).

Btw (2.0), brackets are really getting annoying.


A-CHA!
Mor de somn si am de strans patul, niste maturat prin curte si ceea ce nu imi place: Baie. Dar p-aia o faaaaaaac mai incolo si mai am timp, pana pe la unsprazece, unsparezece jumatate sa fac... curatenie in casa. Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, m-am dat cu capul de birou cand am aflat ca ala din manga e vampir. Dar eram sigura! De aceea m-am si dat cu capul de coltul chestiei aleaia unde imi tin tastatura... @________________________@ Bine ca nu am mai dat cu capul de pereti. *laughs*
Manga addict here.
GOOOOOOOOOOOOSH, sa dea Sfantul Plumb sa intre Denisa asta mai repede ca am vesti sa-i dau. ;-w
Dear.

Sooo, o zi frumoasa si foarte frumoasa pana acum. Netinand cont de muntele de teme pe care le am pe maine, ziua de marti se va anunta a fi perfecta. Telefon nou, film si ieri am aflat, Castiel se intoarce !!!!! He is coming back, that's what she said, omg !!! Cand am citit nu mi-a venit sa cred. sa fiu a naibii daca asta nu o sa fie cel mai bun Craciun evah !!!
Acum mai lenevesc putin pana ma apuc de treburile legate de scoala. Ar mai trebui sa fac ceva exercitii, altfel o sa intepenesc de gat. Astazi am mers cu Ema sa vorbim despre testul de maine si mi-a cerut doamna de Latina, vrea sa vorbeasca cu mine. Reiese ca ea e mult mai ingrijorata pentru mediile mele decat sunt eu. Lol, imi da 9 la teza, nu 8 ca sa imi iasa media 10. Cu siguranta cineva o sa fie nemultumit =]. Dar nu imi pasa. Oricum, planuiesc sa fac multe poze de Craciun si planuiesc, maine o sa termin cu inca macar doua materii. Nu imi fac griji, daca imi fac treaba cum trebuie macar pe jumatate o scot la capat cu tot cu perfectiune. Nu imi fac griji. E aproape vacanta si deja nu imi mai pasa.
Ceva distractie pe la ora de religie si pauza.
Niste scris in jurnal.
Uitat la limba lui Alin care si-o trecerea peste dinti si caninii lui foarteee mari (si ascutiti o.o). Eu: Ah, limbuta lui... *in love* Si normal ca i-am zis lui Dya ca-i dragut. Iar ea: De-abia acum vezi? 23 Si eu eram: *mad* Grrrrrrrrrrrrr, de ce nu mi-ai zis pana acum ca-l consideri dragut?! (tot in mintea mea)
Ne asculta maine la franceza, Stefi, servus, ca eu-s penultima si tu vii dupa mine.
Altceva? Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. De dimineata, la sapte si ceva, eu mieunam. >.> Intr-o zi iubeam oul fiert din farfurie si il chemam la mine, in alta data fredonam, dansam, chitaiam si altele. Eh... pana si: Guit, guit, am spus. *laughs*

Eu: Gogosarule!
Ea: Multumesc. De unde vine asta?
Eu: De la geaca ta. 21
Ea: o.o? *uitandu-se* Ah, daaaaaaaaaaaa... gogosar verde. Aaa... bleo.
Eu: Albastru. 21 Bleomaren este ce... *uitandu-se la marea pata de gri de SUS*
Ea: Ah, da, albastru. Bleo ca si ghiozdanul tau.
Eu *uitandu-ma*: DA! 113

Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.
sau

Eu: Dya, in vacanta de iarna nu-i asa ca o sa il petrecem mereu impreuna si o sa facem un om de zapada? *dreaming*
Ea: Daca ninge.(..)
Eu: Lasa, o sa ninga. 78 *after* Sau facem om de zapada din iarba. o . o
Ea: WTF?! *fata ei fluffeh*

Ieri, zi aiurea si grabita, mi-a luat in total 12 ore sa termin de facut curatenie in casa, eveniment ce a prevestit sosirea lui Mom acasa dupa o luna si aproape jumatate de vacanta pe croaziera si in State. In orice caz, ma asteptam sa ajung acasa dupa ea, dar dupa ce mi-am facut tatuajul -Nyaa!- ne-am intalnit in Liedl si am plecat impreuna acasa. Ma rog, a despachetat, mi-a dat cadoul de Craciun si cel de ziua mea si apoi m-am carat la Pinguino sa ma intalnesc cu Mihaela, Dany, Alex si Julia. Pentru prima oara in viata mea am cunoscut un tip gay cu un simt decent al modei si unul artistic extraordinar, pe deasupra e roman si are un accent britanic destul de dragut.

Ah, dar highlight-ul zilei mele a fost faptul ca mi-am luat amenda in apropriere de Azia, de fapt exact la ultima curba. Eram cu motorul si nu mi-am luat casca, dar pe langa asta mi-a expirat cover note-ul la asigurare, nu mi-am platit road tax-ul, permisul meu e pe undeva prin analele camerei mele si motorul nu e inregistrat fiindca mi-a fost prea lene sa-mi misc curul pana in Mesogi. In loc sa ma duca la tribunal, m-au amendat cu 85 euro T.T care credeam ca ii am, pana am aflat ca mi-au taiat din salariu toata vacanta... Mnoh, ajung la Pinguino, vorbim intre noi, ramane ca merg cu Dany si Julia la petrecerea lui Alex pe 11 februarie si cei doi din urma pleaca. Discutia devine foarte interesanta cand incercam sa punem la cale, noi cele 3 ramase, o teorie a conspiratiei in spatele lucrurilor care se intampla in Azia. De ce Mitch poate sa intarzie la munca, sa bea nelimitat din bar fara ca stock-ul sa fie afectat la sfarsitul lunii, de ce Spyros nu se baga peste el la casa, sau decizii si de ce Mrs Dora nu ii zice niciodata nimic. Lucrurile sunt ciudate, dar imi place ca ne-am aliat tot staff-ul impotriva managerului. Adica si-au dat toti seama care e faza cu el. Fie, si dupa asta ma duc sa o las pe Dany la Ocean Basket sa-si ia motorul. Ghici ce? Ma prinde politia. Aceeasi (!) patrula, trag pe stanga si incepem sa radem ca doar m-au amendat deja. Fie, greaca lui Dany ne scoate din belea si luam si motorul ei. La un moment dat, langa Aloe Hotel dam iar de ei si Dany urla la mine sa virez dreapta. Am semnalizat si duse am fost. Apoi ne prinde ploaia si noi radeam ca tampitele.

Ziceam mai devreme de tatuaj, am avut programare la 3:30 si am fost cu Mihaela ca tin mult la ea si am vrut sa fie cu mine. 2 ore si ceva! It hurt like a bitch, and since it was cover-up work, Fiona had to use a single needle for most part of it. I've never felt pain as such in my life, but I said no word, am pretty much proud of that. It looks much better tho', and it cost me just 150 in the end. I NEED to get another one, so as soon as I get a job again, am getting my homework done and going back to them for the next <3

It's an addictive pain.

Azi, in schimb, a fost o zi si mai groaznica. A plouat cu grindina si la fel m-am simtit si pe interior. Imi e dor de Dad si as vrea sa scap de aici foarte, foarte curand.

Meh, sper sa incep lucrul dupa sambata, ca sa pot iesi cu Moe la cina.

Si am scris un pomelnic, dar aveam nevoie sa ma descarc...

Asta la pasta.
Hi !

Am o tona de teme :[[ . Am incercat sa le fac pe toate din timp dar parca sunt din ce in ce mai multe si tot mai grele . Profii astia cred ca avem prea mult timp si nu avem ce sa facem cu el . WTF ?! Vreau sa vina odata vacanta aia ! Vreau sa plec la munte ! Dar mai e pana atunci asa ca ma duc la teme . Dupa cred ca ma duc sa ma culc . Mi-e asa de somnel .
Bye .
Dear.

Am pentru maine multe, multe teme si nu numai de scris, trebuie sa imi invat la Latina pentru inca un 10 si am terminat cu ea. Cred ca imi invat substantivul, mi-a spus ca la alegere.
Astazi a fost frumos. Am mancat gramezi de portocale, am fost la vara mea si am stat cam o ora sa ii fac una si alta la pc. Se descurca, dar dupa ce am ajuns acasa, m-a mai sunat de doua ori in zece minute. Si tot a ramas stabilit ca marti primesc telefon nou xD.
Astept data de 16, mai bine zis 19 cand ajunge sora mea acasa. Poate i-a fost bine in Germania dar o mananc daca nu vine in vizita. Cu tot cu cumnatul meu, el nu a mai ajuns la noi acasa de un an si mai bine. Pe langa asta mi-am facut ceva planuri pentru vara, stiu, e muuult prea devreme dar vreau sa fiu sigura pe deiciziile pe care le iau.

Saptamana viitoare taiem porcul, sper sa se intample intr-o zi de scoala. Nu apreciez trezirea devreme, cu atat mai putin intr-o zi atat de friguroasa, cu necunoscuti, cu parintii mei si cu mine, care se holbeaza la 'interne' pentru ca nu am voie sa pun mana pe el. Porcul. Dar imi trece, la sfarsitul zilei tot nu am voie sa mananc friptura, doar cartofi si muraturi. Nu imi displac, doar mirosul de carne fripta ma jeneaza cand nu pot sa pun mana pe ea. Sau gura, depinde de situatie.
Sper sa treaca usor saptamanile astea doua, cat a mai ramas pana la vacanta. dar apoi clipesc si e semestrul doi. Fawk.

Siii de joi intr-o saptamana avem piesa. Am de spus trei replici, e pe la mijloc dar ma intreb, oare ce imbracaminte o sa am. Mama tot cu asta ma innebuneste, oare ce a spus doamna diriginta, ce trebuie, spune-mi sa stiu, etccc. Si sincer imi pare rau ca am fost de acord cu rolul. De fapt mi-a fost bagat pe gat, la toata lumea e la fel. Dar piesa e mult prea romantico-religioaso-ciudata pentru gusturile mele. Sincer, sunt de acord cu baietii, nu vor sa joace roluri, si pentru un 10. Nu ma stresez. Dar in ultima saptamana mergem la film, uite ceva dragut. Anul asta nu am fost dar nu e nimic deranjant in asta. Sper doar sa nu se schimbe nimic din ce e deja planuit.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51