Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce asculti acum? v.3
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Guns 'n' Roses - Sweet Child O' Mine. I hate to look into those eyes and see an ounce of pain...

Am facut o oaresicare obsesie pentru melodia sus-mentionata cam de pe 30 aprilie, de cand am avut visul ala... sa-i spunem dubios, cu toate ca mi-as fi dorit sa fie premonitoriu, cu petrecerea costumata de la majoratul meu si cu mine deghizata in Slash de la GN'R si pe mai stiu eu cine costumat in Ville Vallo si ... sa ne oprim aici.

Posibil sa fie faptul ca m-am trezit cu ea sunandu-mi in cap, tonul de apel al telefonului meu fiind tocmai aceasta melodie, cand m-a sunat mama sa ma intrebe de sanatate. Totusi, e pusa pe repeat inca de atunci pe telefon cand merg spre liceu si chiar si acum, de cand ma chinui cu postul asta pe care nu reusesc sa-l mai termin odata cu toti astia de ma tot suna ca disperatii fiindca pur si simplu nu inteleg ca nu am chef de o bauta in Centrul Vechi! La ce stare nasoala am asta-mi mai trebuie...
Dj Green Lantern feat. Future, Pusha T & Emilio Rojas - Fettuccine -- o ascult mai mult pentru Emilio. si pentru Pusha T, dar nu mi se pare prea stralucit aici. de fapt si de la Emilio ma asteptam la mai mult. nu stiu de ce. Future... 78 suna fain pe refren vocea aia enervanta a lui 21 beat smecher

off-topic: vad ca am insingna de gramar natzi. n-am prea intervenit in gramatica oamenilor, mai mult in logica lor in exprimare. in fine, bun asa
Xandria - Forevermore

Obisnuiam sa ascult Xandria acum ceva ani, dar cand am auzit ca vocalista originala a parasit trupa, am renuntat sa mai caut melodii de la ei, de teama sa nu imi placa mai putin. Recent (adica ieri) am dat peste noul lor album, cu noua lor solista si m-am indragsotit din nou de ei. Vocea ei e superba si melodiile au toate un feeling special. Ma bucur ca m-am decis sa le mai dau o sansa.
Ascult itunes pe A1Radio90's si acum Counting Crows - Mr. Jones e on. Melodia asta imi aduce aminte de zilele cand lucram in Azia cu soldatii canadieni si unul din CD-uri continea track-ul asta. Nici macar nu stiam cum se numeste pe atunci, dar o cantam intr-una. Muzica anilor '90 ma face mereu fericita, ma face sa ma simt ca atunci cand eram copil si ascultam radio, sau eram in masina cu parintii.

Mr. Jones and me tell each other fairy tales...

Uu, si acum urmeaza Cher - Dov'e L'amore, doamne, cate amintiri, de ar fi totul ca atunci...
Raphael Gualazzi - Madness of love

Melodia Italiei de la Eurovisionul de anul trecut. Desi titlul e in engleza, jumatate din melodie e in italiana, o limba dupa care nu ma prea omor, dar suficient de melodioasa. Meldia asta e motivul pentru care inca ma mai uit la Eurovision si dovada ca exista si melodii bune pe acolo. Chiar daca nu termina pe locuri fruntase, pentru mine nu asta conteaza. Conteaza doar faptul ca am gasit o melodie care ma incanta si pe care o ascult cu placere. Pianul ala e superb si chiar daca nu as auzi versurile, deci limba in care canta, tot m-ar duce cu gandul la Italia.

Parca anul trecut au fost melodii mai faine la Eurovision.
Extreme - More than worlds
Cautam zilele trecute balade rock si am dat peste ea. In ultimul timp am o stare de "indragostita" -cred ca de la vara- si ascult multe melodi romantice. E destul de enervant cand imi amintesc ca nu am prieten ca majoritatea fetelor pe care le cunosc. 21
La categoria "melodii de indragostite" mai sunt si Always , Bed of roses, Ca o stea si Wind of change

Azi am ascultat un cover facut de Green Day pe melodia We are the champions de la Qween, pentru ca m-am simtit foarte bine cand am cantat refrenul cu colegii azi la scoala.
Paramore - Turn it off

Melodia asta e una dintre favoritele mele. Imi plac atat versurile cat si linia melodica. Imi pare ca melodia asta reuseste sa exprime atat de bine o multitudine de ganduri si idei, destul de negative, despre urcusiurile si coborasiurile vietii, despre mentalitate si despre schimbari.

"And the worst part is
Before it gets any better
We're headed for a cliff
And in the free fall I will realize
I'm better off when I hit the bottom"




Acum ascult Hoobastank - The Reason. Videoclipul este minunat, iar versurile foarte frumoase. I fall in love with this song. Nu am dat de el singura, chiar prietena mea, Dyx, a intalnit melodia intr-un amv asa ca am auzit-o la ea. Si dai, si cauta... Foarte frumoasa. Ma bucura ca am dat peste ea.

Intr-o alta ordine de idei, am inceput sa ascult destul de des Lana Del Ray, mai ales You can be the boss si Blue Jeans. O voce minunata. ^^
Julie Andrews- Wouldn't it be loverly

Acum cateva zile am vazut "My Fair Lady"' si ghici ce? Nu-mi mai pot scoate din cap melodiile, mai ales pe asta. La cat am ascultat-o, pana si vecinii au invatat versurile, iar engleza mea incepe deja sa sune a Cockney. In plus, mi-a pierit efectiv inspiratia pentru chestia pe care o scriam, dar cui ii pasa? Imi place sa urlu prin casa "All I want is a room somewhere..."
Eu ascult Bassnectar - Aboyve & Beyond acum 10
Am ascultat-o destul de des in ultimele zile. Nu prea mai aparut dubstep care sa ma impresioneze in ultima vreme asa ca ascult Bassnectar in disperare 21 Imi place mult de tot partea aia de muzica clasica de la jumatea melodiei (sau pe acolo) <3
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41