Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce asculti acum? v.3
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Ii ascult de ani de zile pe baietii astia, mai mult sau mai putin. Macar au reusit de-a lungul timpului sa-si pastreze sunetul care-i fac atat de usor de recunoscut si n-au picat in aceleasi capacane precum formatii ca Hammerfall sau Children of Bodom, sa ajunga mult prea repetitivi.
Nightwish - Rest Calm
Ador melodia asta. Intreg albumul Imaginaerum mi s-a parut mult mai bun decat Dark Passion Play, desi am multe melodii preferate si pe cel din urma. Revenind la melodia asta, imi place la nebunie contrastul dintre partile cantate de Marco, mai agresive, si refrenul cu vocea suava a Anettei. Iar vocile de copii de la sfarsit pur si simplu completeaza senzatia de plutire, de relaxare... Ma rog, nu ma prea pricep la descris melodii (poate pentru ca cunostiintele mele in materie de teorie muzicala tinda la 0)
Saving Avel - Addicted.
Imi place vocea lui, instrumentalul. Nu sunt sigura cum mi se parea mie "inainte", insa acum de cate ori urmeaza ea in playlist sunt gen: "Nu ma mai misc din scaun!" *he, he* Nu e cea mai stralucita melodie si nici cea mai buna voce, iar lyrics-ul cam scartaie, dar macar refrenul suna bine. *laughs*
Madcon - Beggin You

Am auzit pentru prima data melodia asta la Alin Vaduva, unul din concurentii concursului X Factor. Mi-a placut cum a cantat si am cautat melodia pe net. Refrenul, pot spune sincer, il ador. Chiar daca melodia e veche, sau macar pare, [nu am cautat pe internet detalii despre ea] e geniala.
Vocea cantaretului e asemenea melodiei.
Metallica - Nothing Else Matter.
E o melodie placuta si intra in criteriile mele legate de melodiile pe care la ascult (voce, ritm etc.). Am auzit si mai demult melodia daca nu ma insel, insa am tras-o cand imi faceam plinul la telefon cu melodii. Ma bazam pe melodii mai lente, care sa nu imi faca creierul terfelita, si pe voce. Daca e prea hard -indiferent de ce voce are solistul- eu nu o pot asculta ("nu vreau sa o ascult"). Imi face creierul sa se loveasca de cutia craniana cateodata (melodiile prea... hard). Insa melodia e chiar draguta. Dupa trupa in general nu ma dau in vant, dar asta e o alta poveste.
Juanes - A Dios Le Pido.
Nici nu stiu ce mi-a venit. Am auzit-o azi la radio, in masina si mi-a venit dorul 21. Adevarul este ca imi place si are un ritm foarte bun, iar versurile se potrivesc cu starea mea de vreo saptamana in'coace. Refrenu e foarte frumos si chiar are o farama de adevar in el.
Sincer, imi plac cam toate melodiile lui Juanes.
Păi momentan ascult:

Skizzo Skillz - Cum o cheamă.

Cum se face că am ajus de la rock la această melodie jalnică ? Pur şi simplu mă face să rând, iar referenul odată ce l-ai auzit nu-l puţi uita ! :]] Am descoperit-o la şcoală când colegii au pus melodia pe youtube şi am murit de râs. Acum a ajuns să-mi placă oarecum, dar eu tot rămân la rock-ul şi k'pop-ul meu. <33

Aş vrea să-i aflu numele,
Dar tot ce pot să zic e.. ăăă !


V-am dat ÅŸi versurile.. :]]]
Lollipop
"F*ck me
I'm a celebrity"
Sunetele sunt foarte convigatoare si sa fiu sincera as asculta melodia asta de o mie de ori decat sa ascult vreo melodie cu pitzi care isi arunca hainele. 15 Si nu o zic doar pentru ca cel care o canta este gay sau ca melodia se potriveste cu RPG-ul pe care il fac... sau ca imi place cum spune "F*ck me" sau "Lollipop" sau "Lip gloss" sau... *laughs* Oricum, foarte frumoasa, draguta melodia. 21 O vreau pe telefon. : -" E buna sa o ascult cand imi pun capul pe banca in ore si ma gandesc la yaoi pana incep sa imi amorteasca urechile si apoi ma intorc pe cealalta parte. *laughs*
"You can't take your eyes from me"
Hollywood Undead - No.5
E foarte buna sa o pui la vreo petrecere si pot spune ca ma calmeaza si ma face sa ma batai. Rock combinat cu rap. Niciodata nu am auzit asa ceva, insa trupa e minunata in ceea ce face. ^ - ^ Toate melodiile lor au cam acelasi ritm (presupun eu, inca nu am ascultat toate melodiile). Nu credeam ca melodia o sa imi placa atata, insa se pare ca m-am inselat. Si din nou... mi-au venit nervii! Mai bine fucking vizionez un anime decat sa citesc o asemenea manga aurolaca, serios. >.>
Acum ascult Blackmore's Night - Where Are We Going From Here si din pacate pentru vecinii mei inca mai tin minte versurile si cant pe langa. Ieri mi-a picat in winamp Diamond and Rust si mi-am adus aminte ca pe vremuri astia erau printre preferatii mei si mi-am dat seama ca nu mai am discografia lor pe laptop, asa ca am descarcat-o rapid! Smile

I ask you what we all want to know
Where are going from here...

Si acum s-a schimbat si ascult... no fucking way, nu o sa ascult Daca ploaia s-ar opri la ora asta din dimineata si sa ma intristez asa de devreme, asa ca ascult... Compact - Sa te gandesti la mine.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41