Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce asculti acum? v.3
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
momentan ascult Dismal Euphony - All Little Devils.
piesa face parte de pe albumul cu acelasi nume, "All little devils" (1999) si desi n-am mai ascultat-o de mult timp, a fost dintotdeauna printre melodiile mele preferate. are acel ceva ce-mi provoaca "fiori".
Un cover, aparent, de la EarlyRise - Narcissistic Cannibal. Am descoperit melodia si trupa nu cu mult timp in urma, asta-mi place cel mai mult de la ei. O ascult de fiecare data cand am nervi sau nu-s in apele mele, oarecum ajuta.
Hmm... pe langa cea de sus si Amy Macdonald - This Is The Life... iubesc melodia, de fapt toate melodiile ei.
Refugiul Diana.
M-am folkarit, si realizez ca incep sa devin dependenta de ceva ce nu pot intelege. Anyway, imi da senzatia de liber, haiducie, momentul acela cand esti singur in munti cu un rucsac in spate si doar speranta e cea care te tine in viata. Cand o ascult imi imaginez un loc ascuns in inima Carpatilor. In plus, in ciuda versurilor, imi reda un sentiment de voiosie, de bucurie a tineretii.
The Candle Burns Down, Nox Arcana - Omen, Nox Arcana - Darkness Immortal, Ad Mortem, The Everlasting Symphony, Nox Arcana - Sylvan Spirits si multe, multe altele pe care le-am ascultat in ultima jumatate de ora sau pe care le ascult acum si care-mi plac enorm. De ieri seara am intrat in atmosfera generala descrisa de toate melodiile acestea; nu mai vreau sa ies de acolo...
Reamonn - Supergirl
Am fost inebunita dupa melodia asta si inca imi place, din cauza versurilor geniale. Asta e melodia pe care i-o voi canta lui Denisa cand o sa ma intalnesc cu ea, pe post de serenada.
Ador/Iubesc refrenul:
"And then she said:
It's okay, I got lost on the way,
but I am a supergirl and supergirls don't cry

And then she said:
It's alright, I got home late last night,
but I am a supergirl and supergirls just fly
".
Cascada - Everytime we touch (slow version)

Am o stare undeva intre depresie, melancolie si frenezie. Incerc sa ma linistesc cumva si melodia asta e una dintre cele care ma face sa ma gandesc la viitor, nu la trecut, desi e despre iubire.
Kansas - Carry On My Wayward Son

I love this little song. Why ? Well it`s a classic and i do LOVE me some classic rock ! 19:bv:
http://www.youtube.com/watch?v=8mwPWAmBp8E

Deplorabil. Incerc sa-mi inveselesc ziua ascultandu-l pe domnul acesta. In plus, ieri ma uitasem la Family Bundy and I remembered some nice songs. Haha, 'no really honey, go make yourself a sandwich, my nails aren't ready yet'. I'm gonna sing this while walking on the boulevard of ny. (maybe one of them?)

Ah fwck, s-a schimbat
http://www.youtube.com/watch?v=dphpDdfZUGw

M-am regasit aseara in ei, in timp ce veneam noaptea spre casa. Uitasem cat de genial e sa ascult post-rock in conditii de genul. Si nu doar melodia asta, toata discografia lor se muleaza perfect pe starile mele din prezent. Si tot genul...

Piesa este scoasa acum cateva zile mie mi-a placut foarte mult desi nu prea ascult praetor :3 sper sa va placa si voua.Piesa este extrasa de pe albumul „Restul Pastrează Restul” al doilea album solo produs de praetor
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41