Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: [Terminat] More than brotherly love [yaoi]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Se pare ca eu acum nu am somn... deci revenind la fic a fost chiar interesant cum au avoluat toti... acum la cat sunt de somnoroasa nu prea stiu ce sa zic... doar ca am vazut cateva greseli minore... in rest imi place... chiar sunt curioasa ce se va intampla la petrecere... gambate la scris si astept continuarea *chuu* :bye:
Esti nebuna de legat!21 Ar trebui sa il iei ca pe un compliment. Deci vreau sa zic ca pe zi ce trece- pentru ca tu postezi in fiecare zi cate un capitol, nu ca mine care mor de lene- ma indragostesc mai mult de ficul tau. Am doar cateva chestii de obiectat:
Prima ar fi faptul ca Kaoru bea. Cred ca stii ca eu sunt perfectionista cand e vorba de ficuri, si am enerveaza cand pers. meu preferat isi face veacul prin baruri si si-o trage cu nush cine din cauza betiei. Si daca te prind ca dragul meu Kaoru nu se lasa de betie, va duc pe amandoi la dezalcolizare.
Cred ca asta e singurul lucru pe care il am de obiectat- bine, ar mai fi ceva insa prefer sa iti zic intre ... 4 ochi4
Anyway, iubesc ficul asta si astept continuarea.
Si PS: lasa ca o sa gasesti tu un nou mod de a ma santaja. Si deja stiu unul15
So, one mistake ...

[i]
Bun...deci ma repet si yo cu un "WOW" de zile mari. Daca asta e rezultatul dupa bautura....eu nu te cred(ca sa nu zic ca ar trebui sa bei mai des dar ar fi egoist din partea mea sa-ti cer asta doar pt niste capitole mai dinamice).
Ador acest capitol, acest fic si tot ce tine de aceasta poveste. Ren, Ren, Ren...nu te vei invata minte niciodata! Vezi ca a patit Kaoru din cauza respingeri tale? Probabil ca daca il acceptai din nou nu devenea betiv, nu incerca sa te faca gelos...si in felul asta nici Ryo nu era trist ca nu il poate avea pe Teru...iar tu puteai scapa mult mai usor de Alice...cred.
Ce tare! Ren telefona si dupa aceea se dadea drept greseala? Ciudat...De cand au inceput telefoanele?
Critica:
"Clubul era unul dintre cele mai nou si selecte"
Mie mi se pare cam incoresct "cele mai nou si selecte"....poate ai vreut sa scrii "cele mai noi si selecte".
Cam atat....
Gambate la scris si ador ficul tau.
stiu stiu... ce face bautura din om..un dezacord ca asta nu am mai facut din clasa a 4a cred.... sper sa numai beau si sa scriu candva curand...

SINCER IERTATI-MA PENTRU CAPITOLUL SCRIS SUB INFLUENTA ALCOOLULUI.

sper sa va placa urmatorul:

Lucrul cel mai ciudat se intampla si asta il enerva la culme pe Kaoru. De fiecare data cand dorea sa ia si el o bautura , fie de la unul din chelneri sau de pe masa, aparea un angajat si o lua din fata lui, fie il ignora si pleca mai departe. Era ca si cum s-ar fi pus toti de acord sa nu il lase sa bea si avea mare dreptate.
Din celalalt colt al camerei roscatul era fericit si zambea amuzat de fiecare data cand il vedea ca se chinuie sa puna mana pe ceva de baut si nu reusea. Era furios pe Teru pentru ca nu avea grija de Kaoru sa numai bea asa ca se decise sa actioneze singur in aceasta privinta. Cand il vedea pe Teru zambind si apoi pe Kaoru nefericit , simtea ca ar fi in stare sa il bage pe blond in spital exact cum facuse cu si cu Thou.
Tako Thou isi revenise si acum iar ii dadea tarcoale lui Alice dar pe roscat nu il deranja , mai ales pentru ca asa scapa de fata insuportabila si isi putea vedea de viata lui. Era cam greu sa fie atent la tot ce se intampla in jur dar trebuia sa fie sigur ca nici un chelner nu ii dadea de baut lui Kaoru , altfel era concediat.
Teru incepuse sa bea si el..dar nu exagerat. Era frustrat sa il vada pe Ryo ignorandu-l dar macar acum stia ca intre el si Ai nu era nimic. Cand Kaoru i-a povestit ce a vazut a ramas cu ochii mari si gura larg deschisa de parca i se povestea un SF.
- La naiba..astia toti ma ignora.. rosti suparat Kaoru apropiindu-se de Teru. Blondul incepu sa rada, el deja era beat pentru ca nu era rezistent la bautura. Vazand ca nu are sanse de izbanda cu el pleca de langa el dar in calea lui se interpuse Thou.
Spre surprinderea lui , blondul ii oferi paharul lui si il lasa singur. Pe tot parcursul serii blondul continua sa il aprovizioneze cu bautura si in cele din urma Kaoru ajunse sa se imbete din nou. Alice si Thou se amuzau la culme de atitudinea satenului, Teru nu era nici el intr-o stare mai buna iar Ren il pierduse din vedere pe saten si o jumatate de ora mai tarziu a inceput sa il caute, speriat si in acelasi timp nedumerit.
Aproximativ zece minute mai tarziu l-a gasit adormit pe unul dintre holurile clubului cu un pahar de whisky langa el. Roscatul injura destul de tare incat sa il auda lumea si chemea imediat unul dintre chelneri.
- Imi amintesc sa va fi spus sa nu ii dati de baut!
Tipa roscatul lovind cu pumnul in perete. Statea aplecat in fata lui Kaoru si il privea trist. Roscatul se imbracase cu o pereche de pantaloni ce aduceau a albastru la culoare dar in aelasi timp straluceau putin, purta o camasa lejera alba cu niste floricele sus spre umarul drept. Accesoriile lui preferate erau bratarile subtiri si delicate iar in seara aceea nu lipseau de la mana lui. Pentru ca parul ii era lung, cateva suvite erau prinse cu o clamita din acelea mici ce sunt purtate de fete.
Kaoru era insa trendy mult mai elegant decat il stia Ren sa fie de obicei. Parul ii crescuse si ii statea ravasit, rebel acoperindu-i o parte din frunte si cazand usor peste ochi, bluza era de un albastru spre negru iar pe deasupra avea o camasa albastru cerului cu carouri , deschisa. Pantalonii erau genul obisnuit , negrii dar stateau incredibil de bine pe saten. Chiar daca era o costumatie obisnuita pentru multi, pe trupul lui arata minunat sau cel putin asa i se parea roscatului.
- Sigur nu ia-ti dat sa bea? Intreba serios pe un ton furios.
- Sigur , sefu
Mai copil nebun21 tu esti constienta ca dupa mult timp esti singura care m-a facut sa plang la un fic? E incredibil. Am ramas tablou cand am citit capitolul asta... iar faza cu lantisorul si cu momentul in care Kaoru i-a spus ca au vrut sa ii faca gelosi au fost... deci pur si simplu nu am cuvinte. Simt doar un gol imens de emotie in stomac, si darele lasate de lacrimile mele.Esti cea mai tare. Nu stiu ce as putea sa spun mai mult. Astept urmatorul capitol si te iubesc!
Chiar ca sunt o pereche superba de idioti...si cel mai idiot dintre ei este REN!
Il urasc pe Thou!E un nenorocit, un barbar, un idiot mai mare ca Ren!
O, deci Xe nu a uitat? Ce bine imi pare ca a tinut mint! Se pare ca intamplarea cu Nari nu i-a afectat memoria...cel putin nu in legatura cu Kaoru.
Ce ma enerveaza aia doi(Ryo si Ren)! Sa-i lase pe saracii oameni (indragostiti fiecare de unul dintre ei) in asa fel incat sa creada ca au avut relatii? Asta e coapta de o minte...diabolica!Imi place!
Critici:
Acum nu stiu daca mai esti beata...dar trebuia sa zic ca :
"ia-ti dat" e incorect! e "i-ati dat"...voi ati dat lui,i....asta e probabil din neatentie.
A doua mea critica este ca: ai un fic prea tare si ma lasi prea mult in suspans! Ador asta!!
Gambate la scris and Kissu!
That's ... gosh, efectiv mi s-au scurs ochii printre r
Chiar m-a impresionat acest capitol... mai un pic si imi dadeau si mie lacrimile... in unele parti chiar m-a enervat Xe, dar mi-a placut ca i-a facut pe plac "micutului" Kaoru65... Cand am citit partea asta:
Citat:Ryo ofta ,resemnat si se ridica in picioare. Stia bine ce ii cerea roscatul. Motivul pentru care intarziase a fost pentru ca l-a gasit pe Teru aproape la fel de beat, adormit pe un scaun la bar. Roscatul ii cerea sa il aduca pe blond acolo si sa il culce langa Kaoru pentru ca atunci cand se vor trezi sa creada ca au facut dragoste.
...am ramas masca... Cum adica sa ii puna in acelasi pat? Oricum, stiu ca asa e mai bine, dar totusi... dar macar asa nu va stii ca de fapt s-a culcat cu Xe... dar tot ma framanta un lucru: ce va zice oare atunci cand se va trezi si va descoperi ca a avut o noapte "pasionala" (caci numai pasionala nu a fostgrr) cu blondul?39 Astept sa vad ce vor mai face, si eu la culcare... maine teza...grr
Gambate la scris si sa il pui cat mai repede...*chuu*pupic

dark_ang3l

"Ah..amandoi facem o pereche superba de idioti. "21 ce imi place cum suna. Yeah sunt niste idiotsi indragostiti:X Deea ce sa zik ca e cel mai bun fic` pe care l-am citit :X sunt foarte sincerasmile. Nu sunt genu care sa zica niste lucruri doar pentru a fi spuse. Daca afirm ceva atunci intradevar cred asta.
M-a impresionat partea cu lantisorul. Abia acum incep sa inteleg de ce Xe s-a purtat asa cu Kaoru. Sunt sigura ca Xe se simte si mai rau decat Kaoru. Imi imaginez cat e de greu sa renunti la dragostea vietii tale pentru a-l proteja si sa minti ca nu simti nimic pentru acea persoana. Defapt daca ma gandesc mai bine stiu care e senzatia 2.
Ma bucur pentru Teru si Ryo smile. Vor face un cumplu frumos dar ma intreb ce va face acum Kaoru. See ya. Un capitol care ma lamuritsmile.Mi-a placut mult.Abia astept nextu`. Kissu si ja ne :bye:
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23