Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: [Terminat] More than brotherly love [yaoi]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Deci.. (stiu ca nu e frumos sa incepi cu "deci" dar deh..) deja incepusem sa ma nelinistesc cand am vazut ca au trecut 2 zile si tu inca nu postasei, insa te-ai revansat cu acest capitol extraordinar.
Vad ca au zis si ceilalti useri si nu cred ca ar mai avea rost sa-ti spun si eu..si totusi iti spun : niciodata, dar NICIODATA, sa nu te mai gandesti sa renunti la acest fic pe motiv ca nu are cine sa ti-l citeasca, pentru ca eu stau toata ziua cu ochii lipiti de monitor asteptand un nou capitol de-al tau. De obicei nu postez pentru ca pur si simplu raman in pana de idei.Parca mi se taie firul asa ca in cele din urma renunt..Dar asta nu inseamna ca nu citesc si nu mor de nerabdare pana a doua zi.
Despre acest capitol nu mai am ce sa zic deoarece ce a fost de spus s-a spus insa nu ma pot abtine sa nu-mi dau si eu cu parerea chiar si cu riscul de a semana cu celelate posturi 4. Deci (din nou "deci" 29).. Imi place de Yoh..este foarte dulce, la fel si Kaname.Actiunea a fost foooarte hot si mi-a placut la nebunie :perv: [mai vreau 4 ]
Iar in legatura cu Ren...nu cred ca il inseala pe Kaoru..si chiar sunt curioasa sa aflu cine e acel baiat de care eram putin cam prea apropiat..
Cam atat..si inca ceva.. te rooog nu mai fi suparata :cry: si sa nu-ti dezamagesti fanii (eu sunt unul dintre fanii tai "top 10" 4 )
Kiss :bye:

dark_ang3l

wow ffff HOT acest capitol:hot: shi fff lung.Ma bucur ca scrii capitole lungi pentru ca am intradevar ce citit:X
Nici sa nu te gandesti sa renunti la acest fic.Doamne fereste ce m-as face eu fara portia zilnica din ficul tau:X. Scuze daca in capitolul trecut nu am comentat(nu stiu sigur totusi cred ca am comentat) oricum promit sa iti comentez fiecare capitol de acum.
Capitolu, asta m-a impresionat atat de mult. Atatea lucruri noi pe care le-am afla, atata pasiune, atata descriere a actiunii atat de YAOI:perv:
Imi place Yoh.E un personaj foarte simpatic si chiar as vrea sa fie prietenul lui Kaname chiar daca e cu vreo 12 ani mai mare decat el. Stiu ca ii vrea doar binele lui Kaname chiar daca il raneste spunandu-i ca il plateste daca ii lasa sora in pace dar in fond acesta e un rau mai putin rau(daca pot sa zic asa4)
Nu cred ca Xe il inseala pe Kaouru(sau cel putin nu vreau sa cred).Il iubeste prea mult poate a fost doar un joc murdar nu stiu orice dar nu pot sa cred ca Xe l-ar insela.
Abia astept urmatorul capitol. Mult noroc la scris. Gomenasai!!! Imi pare rau daca am greseli in acest comentariu dar nu am mai stat sa il corectez. Kissu pupic. Ki o tsuket deea Zuppy23 Oyasumi nasai
5.
Learning about the people around us...

Roscatul il privea cu atentie pe brunet si il analiza din cap pana in picioare. Hainele lui erau mult prea curate si aranjate , de parca cineva le-a spalat si calcat, mirosea a parfum, parul lui era total ravasit si pe gatul lui se puteau observa cateva urme de saruturi. Mergea un pic problematic si buza ii era sparta.
Se ridica cu grija pentru a nu il trezi pe Kaoru dupa care se apropie de Kaname si il mirosi putin.
- De patru ani incoace, e prima oara cand faci asta.Prima oara cand lipsesti de la scoala, cand vii acasa la ora asta sau cand arati in halul asta, ii spuse roscatul incet insa in acelasi timp pe un ton serios pentru a ii arata ca nu gaseste situatia amuzanta si ca doreste sa nu o mai vada repetata.
- Eh..nu toti suntem cu adevarat asa cum vrem sa parem, replica brunetul pentru prima oara pe un ton plin de superioritate si ironie.
Kaoru se trezi si se freca la ochi dupa care se apropie de cei doi pentru a il vedea pe Kaname daca e bine.
- Kana-chan!! Esti bine?? Se sperie satenul incepand sa il verifice din cap pana in picioare. Cand ii vazu buza si urmele de pe gat ramase impietrit nestiind ce sa zica.
- Sunt bine. Nu te ingrijora pentru mine. Ar trebui sa il cauti si pe el sa vezi daca nu are cumva niste urme pe gat.
Kaoru il privi pe Ren fara sa inteleaga la ce se referea brunetul si apoi sa dadu cativa pasi inapoi. Roscatul se incruntase si se uita urat la baiat , era enervat si furios in acelasi timp.
- Mereu mi s-a parut ciudat ca nu vorbesti despre trecutul tau sau relatia ta cu Kaoru. Cand te intreaba lumea ceva raspunzi pe jumatate si mereu ascunzi cate ceva. Probabil asa e si relatia ta ...iubirea ta pentru Kaoru. Il iubesti si esti sincer cu el doar pe jumatate...
Kaname rosti toate aceste cuvinte cu o voce plina de ironie si dezgust si primi ca rasplata o palma peste ochi. Era la fel de puternica ca cea pe care i-o daduse Yoh dar il durea mult mai tare. Il respecta si il iubea pe Ren si din cauza asta suferea gandindu-se la tradarea lui.
Dupa ce ii plezni una peste ochi, roscatul urca scarile si tranti cu putere usa de la camera transformata in biroul sau.
Brunetul tacuse complet si nici macar nu indraznea sa il priveasca pe Kaoru. In cele din urma satenul il intreba pe Kaname la ce se referea si primi explicatia.
- L-am vazut..in gara intr-o cafenea. Era cu un barbat cu parul cafeniu care arata a femeie. S-a asezat in bratele lui exact cum faci si tu dupa care a dat sa il sarute. Iar Ren i-a pus mainile pe mijloc si ii zambea.
- Era slabut si avea un comportament cam delasator?
- Mda... dar Ren nu...
- Kana-chan.... ofta satenul realizand despre cine vorbea brunetul.
Trebuia sa fie vorba despre Endou, barbatul cu care Ren se imprietenise in inchisoare pentru ca numai el se putea comporta in halul acela fara sa ii pese de consecinte.
- Tata..?
- Ren si eu...am trecut prin multe. Cand ne-am cunoscut prima oara el lucra intr-un mediu..mai ciudat. Mama mea iesea cu tatal lui si fara sa vrem ne-am indragostit. Din cauza slujbei sale a ajuns in spital si apoi a disparut un an. Mama il rugase sa ma paraseasca pentru binele meu. Cand ne-am revazut in facultate, m-a ignorat si m-a tratat ca pe un nimic facandu-se si pe sine sa sufere. Cineva il dorea pe el si m-a ranit pe mine ingrozitor...Kana-chan...am fost violat si am crezut ca am luat Sida. I-am spus ca am Sida si nici macar nu s-a gandit de doua ori inainte de a se culca cu mine fara sa se protejeze macar. Mi-a dovedit ca ma iubeste. Cand a aflat de cine a fost vinovat de ceea ce am patit, din greseala, acel barbat a murit si ea l-a acuzat pe Ren de omor. Atunci eu il respingeam, credeam ca el pusese tipii aia sa imi faca acel lucru, si din cauza asta s-a declarat vinovat. A stat doua luni in inchisoare si acolo l-a cunoscut pe cel care l-ai vazut tu. Kana-chan... dupa cate a trecut prin ..numai pentru mine si iubirea lui pentru mine, nu ma voi indoii niciodata de el. Nu ar strica iubirea noastra pentru nimeni altcineva.
Kaoru incepuse sa planga amintindu-si de toate prin care trecusera. De bataia primita de la Nari, de disparitia lui, pumnii primiti si cuvintele grele, de viol si inchisoare..de absolut tot. Era poate penibil ca un barbat de 25 de ani sa planga exact ca un copil mic insa asa simtea.
Kaname plangea si el , se simtea ingrozitor pentru ca se indoise de Ren..dar il vazuse...
- Dar, tata...l-a lasat sa..
- Asa e Endou. E...ca o femeie usoara. Probabil incerca sa ii explice pe un ton calm fara sa cauzeze discutii ca nu e bine.
- Tata...incepu sa planga din nou Kaname cazand in genunchi.
- Ren a trecut prin multe, Kana-chan. Nu a fost frumos din partea ta, ii spuse satenul pe un ton dulceag lipsit de resentimente. Totusi nu era vina brunetului , spusese doar ceea ce vazuse si nu avea de unde sa stie adevarul. Ren nu vorbea niciodata despre el si din cauza asta a tras concluzia total gresita. Acum se simtea prost pentru ceea ce gandise si trebuia sa isi ceara scuze.
Se duse mai intai la el in camera si se spala dupa care se imbraca cu niste haine curate si urca scarile pentru a vorbi cu Ren. Deschise usa de la biroul roscatului insa nu il vazu acolo. Usa ce ducea spre balcon era intredeschisa asa ca presupuse ca se afla acolo. Isi arunca privirea pe birou si observa un sertar semideschis si il deschise de tot. Inauntru erau diverse poze si desene cu el si Kaoru , facute toate de mana.
Se inrosi putin cand intoarse un desen cu sine si vazu scris:
Yeee...da ce au toti cu saracu baiat...palme peste palme..He he stiam yo ca Ren nu il inseala pe Kaoru 10.Nu imi place de Alice e...o urasc.De ce il atinge...cu ce drept il saruta ea pe Kaname?In fine ultima parte mi-a placut foarte mult. Kaname e putin gelos sau mi se pare mie?71
Suuper capitol pupic:X spor la scris pupic
Ce dragut :X Stiam ca Ren nu l-ar insela niciodata pe Kaoru... He doesn`t seem to be that type of guy :] Mi se pare mie, sau i-ai schimbat numele lui Alice? 21 Sincer, prima data nici nu stiam de cine vorbesti 65 Nu stiu ce sa zic despre asa zisa relatie a lui Yoh cu Kaname... 39 Ar face bine sa-l placa si blondutul :X Desi deja banuiesc ^__^

So, astept urmatorul capitol 5 Spor la scris! hug
Phiu!!!! Deci credema ca am respirat usurata cand am auzit ca Ren nu-l inseala pe Kaoru. Dar sa stii ca micutul Kaname a fost cam.... indiscret! Adik...putea sa-l ia pe Ren de-o parte si sa-i zica in soapta la ureche nu de fata cu Kaoru.
Poftim?! Kana-chan s-a rentalnit cu scorpia aia nenorocita. Oh...ce bine ca o cheama Ayaka! Dar...plz sa nu-i mai zici Alice...decat foarte rar...urasc numele asta deja...chiar daca imi apartine....
Auzi... ca akm mi-am amintit... de cand mama naibii are Ayaka un frate?! Adik...in liceu n-avea si brusc a aparut din boscheti si aduce droguri multe la fantome si scheleti? mrg...trecand peste asta...
Deci Yoh chiar e indragostit de Kana-chan! Yey! Asta e bine...dragoste, dragoste si iar dragoste...ce bine ar fi sa fie un happy ending si sa fie toti impreuna si sa moara Ayaka! (visez, nu ma bagati in seama)
Mi-a placut faza cu femeia roscata...auzi...da cam des ii surprinde Kaname pe cei doi frati in momente...intime. Ce mi-a pl;acut cel mai mult a fost ca..."
Kawaii... imi place relatia lui Kaoru cu Reno//o nimeni si nimic nu le sta in cale, si nici Ren nu il inseala pe Kaoru, ce bine...:yes: Iar saracul Kaname, sufera prea mult... cum s-a mai zis, palme peste palme, iar Alice se da la Kaname, bine macar ca nu s-a si culcat cu el. phew Dar cred ca ea s-a prezentat in fata lui Kaname sub alt nume, cred..."?" si mi-a placut cand Yoh l-a aparat pe micut cand a cazut pe scari. Sper sa il accepte odata, iar acum cand trebuie sa fuga dupa el sa il prinda si sa vorbeasca cu el. Astep cu nerabdare:pls: sa pui urmatorul capitol. Greseli nu am vazut, iar fiindca ai facut capitolul lung, am "savurat" tot capitolul. Asa sa le faci in continuare si gambate la scris. *chuu* :bye:
Ce bine ca Ren nu il inseala pe Kaoru! Deja incepusem sa-mi fac griji, dar se pare ca m-am inselat. Si acum ma gandesc ca dupa ce au trecut prin atatea ar fi fost chiar imposibil sa-l paraseasca pentru altul. Am crezut ca Kaname o sa fie intrebat de parintii lui ce i s-a intamplat, insa ma mir ca nu au facut-o. Yoh asta nu stiu ce are in capul lui: pe de o parte il apara pe Kaname si ii pasa de el, iar pe de alta parte il trateaza cu indiferenta. Nu inteleg de ce face asta unul copil de 14 ani atat de dragut, mai ales ca pentru el Yoh a fost prima persoana din viata lui. Sper ca pana la urma vor fi impreuna pentru ca observ ca Kaname incepe sa se indragosteasca de el. Capitolul a fost superb si astept continuarea
japupicbye
Hehehe,gelozia isi arata coltiiZuppy08Zuppy08hehehe.Ma intreb daca Yoh o sa-l ajunga.......Zuppy03
Sper ca totul sa se rezolve si Yoh sa nu fie omorat de Ren si KarouZuppy05Zuppy05Zuppy08
ce bineeee ca blonda nu a putut sa-l cucereasca(sac sac,mori de ciuda!!!Zuppy08hohohoZuppy08.
suuuuuuuper ca deobicei,
astept urmatorul cap.
:bye:

dark_ang3l

ce dragut:chuu: fff interesant capitolu` :love:
Ahh Alice e o...e o... pfff niki nam cuvinte.:die: Ma bucur ca Kaname a reactionat asa cum trebuia si nu a ramas in continuare cu Alice. Blondo n-ai succes la baiat( :ha: :ha: ). El are ochi numai pentru Yoh 8-> . Parca ar fi fiul natural a lui Xe si Kaoru. Seamana atat de bine cu ei. Si a mostenit si... atractia fata de persoane de acelasi sex cu el:bv:
Mi-a placut mult ultima parte. Sper sa ca Yoh sa il ajunga. Love is in the air. Boys love:X :perv:
Greseli nu am vazut ca nu stau cu lupa sa caut. Si nici daca m-as chinui sa le gasesc nu as ajunge la un rezultat ca tu iti verifici mereu capitolele Zuppy23 Abia astept nextu`. Kissu si ja ne pupic
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23