Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasuskau o iubire ciudata

#1
Sasusaku o iubire ciudata

Cap I: Intalnirea

Intr-un oras numit Konoha poreclit „orasul frunza” datorita verdeti ce inconjura orasul.O tanara fata de 15 ani se ridica din patul mare si pufos indreptandu-se spre baie.
-Prima zi de liceu deci,dabia astept.zise ea entuziasmata uitande-se in oglinda apoi incepand sa se pregateasca pentru scoala.
Fata avea parul roz bombon si ochii de un verde foarte frumos si foarte rar intalnit la persoane.ea era mezina familiei Haruno.Fiind foarte protectata de parinti ei si de fratele ei mai mare.
-Hai scumpo mai repede ca intarzi si tu la scoala si eu la serviciu.spuse un domn destul de invarsta imbracat la costum,domnul acela fiind tatal Sakurei,domnul Montan Haruno marele si cunoscutul avocat.
-Tata pot sa o duc eu cu motocicleta?intreba un tanar imbracat intr-un tricou mov si o pereche de blugi,.acesta avand parul si ochii identici cu ai Sakurei,parca fiind gemeni.El era Yuri Haruno,fratele mai mare al Sakurei.
-Ma duci tu cu motocicleta???intreba fericita Sakura coborand din camera ei imbracata in niste pantaloni trei sferturi negri de blugi si o bluza verde cu un trandafir roz pe el in colt,si cu un mic ghiozdanas verde in spate.
-Bine te duce Yuri,eu am plecat pentru ca ma grabesc.spuse Montan iesid pe usa si urcandu-se in BMW-ul din fata casei,apoi plecand.
-Sa mergem rozalio.zise baiatul zambind
-Bine Yuri.raspunse ea ascultatoare
In curtea liceului „Hosamisa” din Konoha erau o multime de „booboci” ce se plimbau prin curte facand cunostinta uni cu alti si acomodanduse cu noua scoala in care vor invata.Pe langa ei erau si „veterani” care se uitau la elevi cei noi cat sunt de ametiti.Insa la intrarea din curtea liceului erau adunati mai mult de jumatate de elevi,majoritatea fiind fete.in mijlocul adunari era Sasuke Uchiha,fiul marelui procuror Rey Uchiha.Baiatul avea ochii si parul de un negru foarte rar,chiar unic.Era imbracat intr-o pereche de pantaloni lungi negri si un tricou albastru inchis cu desene negre pe el.
Intre timp au ajuns si Sakura si Yuri la liceul Hasamisa.Yuri neavand unde sa opreasca,parca motoreta la distanta de liceu.
-Ce-o fi aici???intreba mirat Yuri
-Poate da concert Blaxy girls!!!spuse entuziasmata Sakura
-Da cum sa nu.raspunse baiatul incepand sa rada
Apoi s-a dus si Sakura in curtea scolii trecand pe langa multime dar nevazant cvn este la mijloc,oricum daca nu erau Blaxy girls nu o interesa.Continuandu-si apoi drumul ajungandin spatele scolii unde avea sa tina directorul discursul de inceput de an.
A durat cam o ora pana a putut tine directorul discursul din cauza multimi care il inconjura pe Sasuke..Dupa discursul directorului toti elevi au fost repartizati in clase.Sakura a picat in clasa a 9-a B.unde din intamplare picase si Sasuke.
Certurile parintilor celor doi erau foarte cunoascute,saptamanal aparand in ziare.Dar cei doi nici nu bagau seama de asta nepasandu-le de dusmani tatilor lor.
Sakura tocmai intrase in clasa si vazuze un loc liber asa ca se aseza akolo.Bancile erau de cate 4.Sakura gasind insa o banca goala.
Langa ea asezandu-se 2 baieti.Unul dintre ei fiind blond cu ochii albastri imbracat in blugi cu un trico bleu pe el,iar altu cu ochii caprui si parul castaniu imbracat in pantaloni lungi si un tricou maro.
-Buna fata,eu sunt Kiba.Ce zici iesim in oras dupa ore?zise castaniul ducandu-si mana dupa gatul ei
-Yo sunt Naruto,ce zici dupa ce scapi de ratatu asta vi pe la mine?zise el facandu-i cu ochiul
-Baietii…zise ea dand din cap in semn de „nu”.Nici la o fata nu stii sa va dati???intreba rozalia in continuare
-Ce vrei sa zici?au intrebat amandoi simultan
-Daca vrei sa inviti o fata in oras mai intai te prezinti frumos ii saruti mana si o intrebi daka iti permite sa o inviti la un suc.spuse ea incercand sa le explice baietilor
-Aha.zise blondul
-A si apropo,niciodata dar niciodata sa nu chemi o fata la tine din prima.zise ea serioasa
-Ok…ii raspunse Naruto
Intre acest timp Sasuke intra in clasa urmat de o multime de fete caere tot ii cereau intalnire.
-Sa va arat cum se face…zise Sakura ridicandu-se de pe scaun.
mila...:99: sunt si yo noua si mica si boboc si nuj prea multe aveti mila cu comm-urile:o3

#2
Am vazut ceva, si anume titlul, e gresit.Cand scri titlul verifica sa vezi daca ai vreo litera care lipsesete sau ca nu e asezata corespunzator.
Ce pot spune?Acest capitol mi s-a parut scurt si ai cam grabit actiunea, cel putin asa mi se pare mie.Te rog sa nu mai folosesti cuvinte de pe mess strica frumusetea ficului.Am observat vreo 3 cuvinte pe are te rog sa le corectezi.Descriere ar fi trebuit sa bagi.Ai fi putut descrie liceul.Wow, cate fane are Sasuke, ma si mirasem.Imposibil.Sunt curioasa ce se va intampla.Si cred ca imi imaginez dar nu spun, poate spun vreo boacana, tampenie ceva.
Astept continuarea, spor la scris si multa inspiratie!

#3
cosmy-chan_sasusaku A scris:Sasusaku o iubire ciudata

Cap I: Intalnirea

Intr-un oras numit Konoha poreclit „orasul frunza”[b]konoha este sat datorita verdeti ce inconjura orasuladica?wtf.O tanara fata de 15 ani se ridica din patul mare si pufosptul pufos? indreptandu-se spre baie.
-Prima zi de liceu deci,dabia astept.zise ea entuziasmata uitande-se in oglinda apoi incepand sa se pregateasca pentru scoala.
Fata avea parul roz bombon si ochii de un verde foarte frumos si foarte rar intalnit la persoanedupa punc se incepe cu litera mare.ea era mezina familiei Haruno.Fiind foarte protectata ce cuvant este asta? nu existade parinti ei si de fratele ei mai mare.
-Hai scumpo mai repede ca intarzi si tu la scoala si eu la serviciudupa punct se pune virgula.spuse un domn destul de invarsta imbracat la costum,domnul acela fiind tatal Sakurei,domnul Montan ce nume are?Haruno marele si cunoscutul avocat.
-Tata pot sa o duc eu cu motocicleta?motocicleta in Konoha?intreba un tanar imbracat intr-un tricou mov si o pereche de blugi,.dupa punct se incepe cu litera mareacesta avand parul si ochii identici cu ai Sakurei,parca fiind gemeni.El era Yuri Haruno,fratele mai mare al Sakurei.
-Ma duci tu cu motocicleta???intreba fericita Sakura coborand din camera ei imbracata in niste pantaloni trei sferturi negri de blugi si o bluza verde cu un trandafir roz pe el in colt,si cu un mic ghiozdanas verde in spate.
-Bine te duce Yuri,eu am plecat pentru ca ma grabesc.again...litera marespuse Montan iesid pe usa si urcandu-se in BMW-ul de cand exista bmw in sate????din fata casei,apoi plecand.
-Sa mergem rozalioLITERA MARE.zise baiatul zambind
-Bine Yuri.raspunse ea ascultatoare
In curtea liceului „Hosamisa” din Konoha erau o multime de „booboci” ce se plimbau prin curte facand cunostinta uni cu alti si acomodanduse cu noua scoala in care vor invata.Pe langa ei erau si „veterani” care se uitau la elevi cei noi cat sunt de ametiti.Insa la intrarea din curtea liceului erau adunati mai mult de jumatate de elevi,majoritatea fiind fete.Mare literain mijlocul adunari era Sasuke Uchiha,fiul marelui procuror Reyparca pe tasu lu sasuke il chema Fugaku Uchiha.Baiatul avea ochii si parul de un negru foarte rar,chiar unicai repetat de 1000 de ori rar si unic.Era imbracat intr-o pereche de pantaloni lungi negri si un tricou albastru inchis cu desene negre pe el.
Intre timp au ajuns si Sakura si Yuri la liceul Hasamisa.parca ajunsese deja la liceu, iar au ajuns???Yuri neavand unde sa opreasca,parca motoreta la distanta de liceu.
-Ce-o fi aici???intreba mirat Yuri
-Poate da concert Blaxy girls!Blaxy girls in Konoha..mai exact Japonia!!!! doamne fereste!!spuse entuziasmata Sakura
-Da cum sa nulitera mare.raspunse baiatul incepand sa rada
Apoi s-a dus si Sakura in curtea scolii trecand pe langa multime dar nevazant cvn este la mijloc,oricum daca nu erau Blaxy girls nu o interesa.Continuandu-si apoi drumul ajungandinajungand spatele scolii unde avea sa tina directorul discursul de inceput de an.ai grabit actiunea la partea asta
A durat cam o ora pana a putut tine directorul discursul din cauza multimi care il inconjura pe Sasuke..Dupa discursul directorului toti elevi au fost repartizati in clase.Sakura a picat in clasa a 9-a Baici este ori o virgula ori litera mare.unde din intamplare picase si Sasuke.
Certurile parintilor celor doi erau foarte cunoascute,saptamanal aparand in ziare.Dar cei doi nici nu bagau seama de asta nepasandu-le de dusmani tatilor lor.
Sakura tocmai intrase in clasa si vazuze un loc liber asa ca se aseza akoloakoko? bravo mah, bravo..Bancile erau de cate 4.Sakura gasind insa o banca goala.
Langa ea asezandu-se 2 baieti.Unul dintre ei fiind blond cu ochii albastri imbracat in blugi cu un trico bleu pe el,iar altu altul sau celaltcu ochii caprui si parul castaniu imbracat in pantaloni lungi si un tricou maro.
-Buna fata,eu sunt Kiba.Ce zici iesim in oras dupa ore?zise castaniul ducandu-si mana dupa gatul ei
-Yoyo, bravo din nou! eu sai io. sunt Naruto,ce zici dupa ce scapi de ratatu asta vi pe la mine?zise el facandu-i cu ochiul
-Baietii…zise ea dand din cap in semn de „nu”.Nici la o fata nu stii sa va dati???intreba rozalia in continuare
-Ce vrei sa zici?au intrebat amandoi simultanpunct dupa ce se incheie propozitia
-Daca vrei sa inviti o fata in oras mai intai te prezinti frumos ii saruti mana si o intrebi dakadaca iti permite sa o inviti la un suc.spuse ea incercand sa le explice baietilorpunct! dar inteligenta mai e sakura asta
-Aha.litera marezise blondul
-A si apropo,niciodata dar niciodata sa nu chemi o fata la tine din prima.zise ea serioasa
-Ok…ii raspunse Naruto
Intre acest timp Sasuke intra in clasa urmat de o multime de fete caere tot ii cereau intalnire.
-Sa va arat cum se face…zise Sakura ridicandu-se de pe scaun.
mila...:99: sunt si yo noua si mica si boboc si nuj prea multe aveti mila cu comm-urile:o3sper sa nu renunti.Este draguta ideea.
-

#4
pai dragut ficul...imi place ca ai o ideea originala chiar daca e cu sasusaku si acum sa incep sa critic...pai din start titlul e gresit...>.<....sa stii ca afecteaza foarte mult estetica ficului tau..o.0..si chestia asta ma omoara pe mine:?:...mi-as fii placut sa ai mai multa descriere..si capitolul daca era mai mare era si mai bine.....daca mi-ai vedea primul meu capitol la ficul meu "Ingerul negru(Sakura)"ai zice ca sunt nebuna ca am scris atata:lol:.....dar in fine sa revenim la ficul tau...am vazut ceva greseli de tastare....pai mi-as fii dorit sa fii pus o poza cu fratele Sakurei pentru ca sunt curioasa cum ar arata un baiat cu parul roz::p:.....prea penal...era mai bine daca spuneau ca are alta culoare de par ca roz la baieti nu se prea potriveste..parerea mea...in fine ..in rest ficul tau e ok!..astept nextu sa vad ce ne mai pregatesti.:bv:.bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#5
dragut fic,but again un fic sasusaku,...oricum n ute da batuta. :D
ideea mi se pare originala.iti urez succes.desi ai mici greseli de tastare,
descrierea ar mai trebui si dialogul putin mai complet.iti astept urmatorul
cap,mai facut curioasa. :yes: :pls:

#6
1 ai gresit titlu... adica lai scis gresit :|
2 ai greseli multe de ortografie si punctuatie
3 ideea in sine e plictisitoare cel putin ptr mine... am citit atat de multe ficuri despre sakura si sasuke, ca nu mai ma surprinde in nici un fel
4 am vazut undeva BMW >> in naruto?
avocati >> in naruto?
come on :|
5 u stii ce inseamna "Yuri" ? O_o

mie prea lene sa mai scriu poate revin cu un edit...
spor in continuare... ^_^

#7
Okey , nu vreau sa fiu rautacioasa dar WHAT?????? :o ! Nu vad nici o legatura cu Naruto inafara de numele personajelor! Parinti lui Sasuke parca erau morti , dead, finished! Avocati , procurori, blaxy girls, BMW? Eu te sfatuiesc sa faci un fic original , fara sa folosesti numele celor din Naruto pentru ca nu are rost ...asta e parerea mea , sa nu te superi !
Ai in rest anumite greseli dar o sa te perfectionezi !
Buh-Bye !

[Kita was here :X]
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]

#8
interesanta ideea,e unica nu am mai vazut genul asta de idee,ai grija la greseli de tastatura,si nu mai grabi actiunea ca de atata graba o ajunge la mine in iasi:P(glumeam)ai grija sa detaliezi mai mult actiunea si personajele,stiu ca te plikti pana scriii mai detaliat pana descrii cate sireturi are unul la papuci si cate rupturi are altul la pantaloni,dar este nevoie de multa descriere ptr a tine in suspans cititorul(exact ce urasc eu suspansul)
in rest imi place ideea,cum am mai zis e unica ptr mine ca nu am mai citit ceva de genul;)
gambate si succes in continuare:*

#9
le multumesc celor care mi-au dat sfaturi dragute fara sa ma critice prea rau:) si le multumesc si celor care m-au criticat de parca as fi avut 546841654 ani de experienta.oricum acesta poveste este mai "moderna" adik are lucruri care in animenul Naruto nu se gasesc.
am mai incercat sa ma corectez scuzatima pentru termeni de pe mess mi-au scapat >.<" incerc sa nu se mai repete
am venit si cu capitolul urmator..sper sa fie mai bun decat anteriorul

Cap II:Cearta

-Ce crezi ca vrea sa faca?intreba Kiba uitandu-se dupa Sakura
-Cine stie.ii raspunse Naruto si urmarind-o pe rozalie curios sa afle ce va face
Sakura se duse hotarata la Sasuke,ce tocmai intrase in clasa,il lua de mana si il duse intr-un colt al clasei.
-Hei unde te duci cu Sasuke al nostru?striga o fata din multime nervoasa pentru ca Sakura le-a luat „idolul” .
-Nu e treaba ta,am ceva de vorbit cu el.zise hotarata Sakura fiind urmata indeaproape de privirile lui Kiba si ale lui Naruto.
Sasuke se duse dupa ea fara sa puna nicio intrebare pana cand Sakura se opri,se rezema de peretele din spatele clasei si ii clipi senzual.
-Ce vrei?intreba el.Un sarut?O intalnire?continua el mangaindu-i fata alba si gingasa cu mana lui dreapta,stanga rezemand-o de perete langa capul Sakurei.
-O intalnire.raspunse Sakura uimita de reactia baiatului atat de pozitiva,dar totusi foarte hotarata sa-si duca ideea la capat.
-So crezi tu.ii raspunse Sasuke serios lundu-si mana dreapta de pe fata ei si mana stanga de pe perete,dandu-se un pas inapoi.Toate fetele vor asta si la toate le dau acelasi raspunsul „nu” nu vad de ce tu ai fi o exceptie.continua el ducandu-si mainile in buzunare.
-„Poftim?”gandi Sakura mirata deoarece farmecul ei care a doborat o multime de baieti nu avea acelasi efect si pe Sasuke,dar continua ea hotarata mangaiindu-i fata.
-Hai scumpule ce te costa?
-„Scump” sa-i zici lu mata.zise el rautacios
Sakura se intrista putin lasand capul in jos auzind cuvantul „mata” dintr-o cauza pe care ea si fratelei ei erau foarte afectati,apoi dandu-i o palma lui Sasuke de ii inrosi obrazul
-Hei de ce ai dat?zise Sasuke nervos prinzand-o de maini
-Ratatule da-mi drumul.zise ea zmucindu-se dar nereusind sa scape
-Fetito intoarcete la papusile tale si stai cuminte in banca ta daca nu vrei so incurci.ii zise brunetul nervos
-O da?spuse si rozalia nervoasa lovindu-l cu genunchiul intre picoare,acesta picand pe jos
-Pustoaico sa vezi ce-ti fac zise Sasuke tiandu-se cu mainile unde fusese lovit
-Hai sa vedem ce-mi faci?Ma injuri?Numai gura e de tine ratatule.Norocul tau e ca esti frumos dar in rest esti cel mai fraier baiat pe care l-am intalnit.zise ea serioasa vrand sa-i mai dea o palma dar fiind oprita de Kiba si Naruto care cand au vazut ca Sakura a devenit violenta s-au ridicat imediat din banca si s-au indreptat spre ea
-Ce faceti?intreba mirata Sakura de reactia baietilor
-Gata Sakura,deja e prea mult.zise Kiba incercand so calmeze
-Da,tu trebuia doar sa ne arati cum se filtreaza,nu cum sa lovesti la 100 de puncte.zise si Naruto sarcastic.Hai frate,scuze pentru comportamentul ei.continua Naruto dandu-i mana lui Sasuke pentru al ajuta sa se ridice
-Scuze?SCUZE?De la mine nu are nicio scuza.zise Sakura hotarata incrucisand mainile
-Pustoaico ai sa ti-o iei de la mine.zise Sasuke nervos
-Hai nu ma inebuni.Si ce ai sa-mi faci?intreba fata in continuare tupeista si plina de ea
-Nu cred ca vrei sa stii,o sa fie vai de mama ta dupa ce pun niste prieteni sa te bata.zise el nervos
Sakura iar se opri cateva secunde.
-„’vai de mama ta,” gandi rozalia lasand capul in jos
-Hey Sakura,ce ai?intreba ingrijorat Naruto vazando ca nu mai zice nimic
Apoi imediat dupa intrebare,Sakura i-a mai dat o palma lui Sasuke,tare, peste fata.
-Asta pentru ce a mai fost?intreba iritat Sasuke
-Sakura calmeazate.zise Kiba mangaind-o usor pe cap
-Bine tu ai vruto.zise Sasuke intorcandu-se si indreptandu-se spre multimea de fete.
Sasuke le sopti ceva fetelor facandu-le foarte nervoase.Ele se indreptau spre Sakura foarte manioase si gata de…



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.841 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.542 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 30.143 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  O iubire ciudata Yoko-sama 4 3.026 30-08-2010, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.381 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Sunt ciudata! Nya. 4 3.918 13-06-2009, 06:52 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  O lume ciudata,dar totusi minunata. Candy_girl 9 5.272 21-12-2008, 06:39 PM
Ultimul răspuns: Candy_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)