Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunt ciudata!

#1
huh, da am uitat. sorry :D. are 16 ani. acum nextul, care il dedic lui Annya_Anna. :* capitolul este mediu, nici mic, dar nici foarte mare

Capitolul 3:

Singurele locuri libere erau in spate, pe cele patru locuri. Intr-o parte statea Koji, iar in cealalta, Chiaky. Eu m-am asezat cu o oarecare reticenta, langa blond, in timp ce Aiko se aseza langa Chiaky, zambitoare. Cand am aflat cu cine voi sta in camera am ramas siderata. Voi sta cu Aiko, Chiaky si� Koji. Mi-am scos din geanta mp4 si mi-am bagat castile in urechi. Am adormit cu capul pe umarul lui Koji, fara sa-mi dau seama. M-am trezit tocmai la fix, caci in cinci minute ajungeam la hotel. Cand am vazut unde era capul meu, m-am ridicat brusc si m-am inrosit puternic.
-Pantero, puteai sa mai stai! Mi-a placut, zise Koji cu un zambet de bad boy pe fata.
-Mie nu! am zis eu cu indignare.
Am coborat din masina, ramanand muta. Deasupra mea plutea un nor de soare gros si auriu ca siropul. Nu adia nicio boare de vant printer Frunze. Florile, neclintite si stralucitoare, stateau cu tulpinitile drepte, de parc-ar fi fost facute din metal. Am suspinat usor, apoi m-am indreptat cu restul colegilor spre hotel. Intrand, am primit de la receptie cheia camerei 123. Am urcat cu liftul in tacere pana la etajul doi. Am bagat cheia in broasca si am deschis usa. Am intrat in camera, urmata de colegii mei de camera. Camera era destul de mare, avea doua paturi de doua persoane, unul cu lenjerie galbena, celalalt cu lenjerie verde fistic. Eu cu Aiko ne-am apucat sa ne desfacem bagajele, punandu-ne hainele intr-unul dintre dulapuri. Baietii se luara dupa noi, cu timiditate. Dupa, Aiko s-a dus in baie sa se schimbe. Se schimbase intr-o pereche de pantaloni albi, trei sferturi, un maieu alb cu un ursulet negru si in picioare avea niste adidasi negrii. Urmatorul care se duse sa se schimbe fu Chiaky. Cand iesi era imbracat cu o pereche de blugi si un tricou gri, cu un cap de mort. In picioare avea niste adidasi negrii. Aiko si Chiaky se dusera inaintea noastra jos, la restaurant. Am intrat in baie cu hainele pe brat. Mi-am dat jos hainele, ramanand doar in lenjerie intima. Nu stiam insa ca nu inchisesem bine usa si cineva se uita cu cam prea mult interes la mine. Mi-am pus un maieu negru cu inimioare albe, o fusta de aceeasi culoare si in picoare, niste bascheti negrii. Mi-am dat cu un gloss transparent, cu aroma de capsuni si un rimel negru. Am iesit din baie, observand ca s-a schimbat si Koji. Cand ma vazu, veni langa mine si� ma saruta. Limba lui imi cerceta fiecare particica din gura. Desi nu voiam asta, imi placea� mmm� imi placea chiar foarte mult. Ma impinse pe pat, desfacandu-mi usor fusta.
-Hm� Koji ce faci? am intrebat eu timida.
-Aoleu! Scuze, nu m-am putut abtine! Imi pare foarte rau, zise el, si chiar parea sa regrete.
Se dadu de pe mine. Mi-am inchis rapid fusta. Koji se uita la mine si apoi ma saruta. De data asta, ne-am duelat cu limbile. Mmm� imi placea chiar foarte mult aceasta senzatie. Koji a rupt usor sarutul uitandu-se in ochii mei. Se uita la mine cu o intensitate sporita. Se parea ca incerca sa isi gaseasca cuvintele potrivite, pentru a-mi zice ceva. Intr-un final zise:
-Doar mi-am batut joc de tine, zise el si parasi camera in liniste.
M-am aruncat pe pat si am inceput sa plang. Mi-am dat seama ca numai are niciun rost sa cobor jos, asa ca m-am schimbat in pijamale si m-am bagat in pat. Peste zece minute, Koji intra in camera, probabil fusese trimis de director sa vada ce fac. Am inchis repede ochii prefacandu-ma adormita. Se aproprie usor de mine si se aseza pe pat.
-Te iubesc, copilito! Chiar daca nu vreau sa recunosc. Mi-e frica sa fiu cu tine, caci nu vreau sa fi obsedata de mine, zise Koji mangaindu-mi obrazul.
Vazand ca nu ma trezesc, din punctual lui de vedere, pleca. Imediat am deschis ochii. Ma simteam din nou fericita. Acum stiam motivul. Am sa vorbesc cu Aiko sa-l faca sa-si dea seama ca eu nu sunt asa. Am adormit cu mult timp inainte sa vina prietenii mei in camera.
Dimineata veni rapid in Rusia. Razele soarelui patrundeau in camera de hotel. M-am ridicat din pat, observand ca sunt prima care s-a trezit. Mi-am facut un dus rapid, apoi m-am imbracat intr-un tricou roz, niste pantaloni de trening negri, trei sferturi si o pereche de adidasi. Am coborat din camera, ducandu-ma la restaurant si comandand mancare pentru colegii mei, in camera. Am mers, impreuna cu caruciorul cu mancare, pana in camera. Cand am intrat, am lasat caruciorul cu mancare langa masuta mica din lemn de fag si m-am indreptat spre Koji.
-Trezeste-te, somnorila! am zis eu.
-Hm, cate e ceasul? intreba blondul adormit.
-Nu conteaza, vreau doar sa vorbesc cu tine. Crezi ca se poate?
-Desigur, stai sa ma schimb.
Cu singuranta ii captasem atentia.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#2
deci... am revenit cu capitolul 4. sper ca va va placea si ca voi avea multe comm-uri, capis? :-w stiu ca e cam scurt. urmatorul capitol nu stiu cand il voi posta deci... trebuie sa mai asteptati putin. :D:D:D

Capitolul 4: O alta durere

S-a indreptat usor spre baie. Eu eram foarte emotionata. Trebuia sa vorbesc cu el. Daca nu merge, o voi pune pe Aiko sa vorbeasca cu el. Dupa cateva minute, blondul a iesit din baie. L-am luat de mana si am mers pe hol. M-am uitat la el foarte calma.
-Nu ti-ai batut joc de mine! Ma iubesti, am spus eu si dupa m-am ridicat pe varfuri si l-am sarutat.
Mi-am introdus limba in gura lui si mainile mi le-am incolacit in jurul gatului lui. Koji mi-a raspuns la sarut, tinandu-mi capul de la spate. Baiatul imi cerceta fiecare coltisor al gurii, facandu-ma sa tremur. A rupt incet sarutul si s-a uitat in ochii mei. Ma simteam ca o raza de soare, cand rasare dimineata.
-Ma iubesti? am zis eu.
-Copilito, eu doar ma joc cu tine! zise el plecand inapoi in camera.
Eram sigura ca ma iubea. El nu mi-a zis nu. Am suspinat, apoi am intrat in camera zambind. Aiko si Chiaky se trezisera si se imbracasera. Pareau foarte adormiti. M-am asezat pe pat cu laptop-ul in mana. Am intrat pe net si am inceput sa vorbesc cu Sai, care era accidentat sin u a putut veni cu noi. I-am povestit ce s-a intamplat intre mine si Koji si mi-a zis ceva, ce m-a facut sa vars milkshake-ul pe care il aveam in mana, pe mine. Mi-am luat la revedere de la el si m-am dus sa-mi schimb pantalonii. Mi-am pus niste pantaloni albi, cu scris roz, trei sferturi de trening, care imi puneau in valoare picioarele mele lungi. Cineva ciocani la usa. M-am dus sa deschid si am ramas muta. In fata mea se afla Kishu, cel mai bun prieten al meu de cand aveam cinci ani. Am inceput sa plang si m-am aruncat in bratele lui. M-a mangaiat pe par si dupa m-a privit in ochii.
-Kishu! Ce faci aici? am intrebat cu lacrimii de fericre in ochi.
-Bine, pisicuto! Imi pare rau ca am plecat atunci de langa tine. Parintii m-au obligat, a zis el, zambindu-mi. Stii ca nu eu am vrut sa se intample asta.
-Promite-mi ca nu vei mai pleca niciodata de langa mine!
-Promit. Apropo, am venit sa te vad la meci, apoi ma voi muta aproape de Tokyo.
Am inceput sa plang si mai tare si l-am strans in brate pe Kishu. El m-a sarutat pe frunte. Aiko si Chiaky se uitau la mine, zambind, in timp ce Koji, statea furios. L-am intrebat pe Chiaky daca azi avem antrenamente. Mi-a zis ca nu, aceasta zi era dedicata plimbarilor prin oras. Am zis ca eu v-oi merge sa ma plimb cu Kishu si parasit camera. Ajunsi jos, la intrare, Kishu ma saruta. Nu saruta la fel de bine ca Koji, dar totusi era ok. A rupt incet sarutul uitandu-se in ochii mei. Fara nicio ezitare a zis:
-Te iubesc!
L-am strans in brate, fiindca era singurul baiat care mi-a zis vreodata “te iubesc”. Stiam ca nu minte, caci noi, japonezii, eram foarte stricti il legatura cu acest cuvant. Am vizitat orasul si mai multe muzee. Cel mai mai mult mi-a placut muzeul de ceara. Am ramas uimita cand am vazut ce poate face un om cu o viziune si ceva ceara topita. In cele din urma, ne-am oprit la o gelaterie. Am comandat doua inghetate de vanilie si am inceput sa vorbim. Dupa cateva momente, am fost intrerupti de o fata cu parul negru si ochii albastrii. Si-a apropiat buzele de cele a le lui Kishu si l-a sarutat. Acesta i-a raspuns la sarut fara nicio jena. Am izbucnit in plans si am fugit. Nu steam unde sa ma duc, nu cunosteam Moscova. Dupa o ora de cautari, m-am oprit pe o strada, bagandu-mi o tigara in gura. Chiar atunci a inceput sa ploua. Eu, fiind imbracata asa subtire, dardaiam de frig. M-am uitat in geanta sa vad daca am portofelul la mine, dar am constatat cu stupoare ca nu-l am, deci nu puteam lua un taxi. Tot ce puteam sa fac era sa astept o minune. Parul mi se lipise de fata, din cauza ploii abundente. Am asteptat ore in sir pe acea strada. Pana la urma m-am asezat pe jos. Nu aveam de unde sa stiu ca chiar la o strada distanta, un baiat blond ma cauta in disperare. Am ridicat privirea spre ceas si am observat cu stupoare ca este ora doisprezece. Am mai asteptat o ora, apoi am inchis ochii, nemai suportand frigul. Eram imbracata extreme de subtire, asa ca tenul meu, destul de alb de-obicei, se invinetea treptat. Am adormit sperand ca o sa mor in somn decat sa mai am parte de durere fizica, cat si sufleteasca.
~Dreaming~
Alergam rapid sperand sa nu fiu prinsa. Dar oare de cine fugeam? Lacrimile imi inundau fata. M-am oprit timp de cateva secunde, iar asta a fost greseala mea cea mai mare. O mana rece, neomeneasca, m-a prins de umar. Am incercat sa fug dar nu am reusit. Eram mult prea bine tinuta. O lumina alba, stralucitoare, ce il putea face pe soare invidios, se pogora inaintea mea. S-a indreptat spre persoana ce ma tinea si l-a facut sa dispara. Din acea lumina, iesi un inger. Mi se parea cunoscut. Ochii lui caprui, imi trimiteau o stare de siguranta, iar parul lui blond, ma incanta. M-am apropiat de el intrebandu-l cine este. Nu mi-a raspuns. Doar se uita la mine.
~End of Dreaming~
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#3
Hey sys! Am citit si eu capitolul si imi place foarte mult!
Oare de ce i-a spus Kishu ca o iubeste si el s-a sarutat cu alta!
Ce ma enerveaza Koji ca nu recunoaste ca o iubeste pe Nya!
Nu am vazut nici o greseala in capitol! Dialogul descrierea si naratiunea au fost foarte bune!
Abea astept nextu si sper sa il pui mai repede! Bye&Kissu!

#4
Citat:sin u- si nu

fericre- fericire

a le- ale

steam - stiam

extreme - extrem

ok...nu am trecut pe la ficul asta...deci...greselile de tastare le-am mentionat....descrierea e buna...avand in vedere ca descrii la persoana I...dialogul e bun si nu e sec..actiunea nu e grabita insa cred ca ar trebui sa o iei putin mai usurel cu ea
Ideea mi se pare originala...si Kishu e un nemernic la fel ca si Koji...sper sa ramai cu Koji;))
Astept continuarea...Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#5
Am facut un efort şi ţi-am citit lucrarea,insă impresia lasată a fost una oarecare ca şi celelalte lucrari aflate în această sectiune.Ai o descrie seacă a unor elemente care nu-şi au rostul în această lucrare.Mă înebuneşti cu imbracamintea,cu machiajul sau cu numele personajelor.Ne te axezi deloc pe descrierea actiunii şi a sentimentelor,tot ceea ce descrii tu sunt saruturile,imbracamintea şi numele personajelor.Ai o acttune la fel de seacă şi amară asemenea descrierii,o altă telenovelă în care o fată suferă dupa un baiat popular şi chipeş care saruta fete în fata ei.Sunt pur şi simplu satula de multitudinea acestui stil de povesti,şstiu ca ai mai multă imaginatie şi că poti creea o poveste originală.Dialogul este sec in adevaratul sens al cuvantului,tipicar şi intalnit peste tot,dialogul deşinut de catre tine îmi starneste scarba cand îl citesc.Poşi de asemenea sî-l imbunatatesti.

Iti poşi imbunatati stilul de a descrie si de a scrie doar citind.Citeste cat mai mult si astfel îţi vei dezvolta vocabularul.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.822 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.485 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 29.910 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  O iubire ciudata Yoko-sama 4 2.996 30-08-2010, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.178 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  O lume ciudata,dar totusi minunata. Candy_girl 9 5.201 21-12-2008, 06:39 PM
Ultimul răspuns: Candy_girl
  sasuskau o iubire ciudata cosmy-chan_sasusaku 8 9.451 24-10-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: cosmy-chan_sasusaku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)