Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

o_O Naruto fic O_o(a story about sasuke and sakura)

#11
Momentul "surpriza"



,Rozalia incerca sa uite incidentul de mai devreme,insa constiinta nu o lasa."Nu stiu ce naiba are Sasuke cu mine...dar eu oricum nu-l plac!"isi spunea in sinea ei,chiar daca stia ca se contrazice singura.lntra in clasa,si fara a-i da importanta lui Naruto care incerca sa flirteze cu ea,se duse direct spre fereastra.Simtea nevoia de aer curat.Ochii i se atintira la ciresul abea inflorit,din fata academiei.Mireasma sa ii imbata privirea rozaliei,care parea pierduta,ratacita.
Sakura simti o atingere usoara pe umar si tresari.
-Kiba...tu erai...
-Scuza-ma daca te-am speriat,Sakura.Am vrut doar sa te intreb ce mai faci...
-Pai...Bine...Ce as putea sa fac...
Dar in acel moment ii reveni in minte momentul in care brunetul o luase de maini si o saruta violent.Insa acel moment fusese spulberat de o voce:
-Sakura,nu ai vrea sa fii partenera mea de dans la balul de diseara?
-Bal??Care bal??Intreba rozalia nedumerita.
-Nu in cinstea cademiei noastre ninja si vroiam sa stiu daca...
-Da,sigur Kiba.Voi fi partenera ta de dans.La cat este balul?
-Diseara...pe la ora sapte.
Cei doi mai discutara inca cateva minute despre acel bal,dupa care conversatia se sfarsi:
-Ok,Sakura.Deci ne vedem acolo!
-Desigur,Kiba!
"Off,Doamne!!Cu ce ma voi imbraca??Ahh...trebuia sa ma intresez de mai demult despre asta!isi spunea rozalia in sinea ei."Dar ce imi fac eu atatea griji?!Ma voi descurca eu.Si oricum,am o gramada de chestii prin dulap.E imposibil sa nu gasesc ceva potrivit!"incerca rozalia sa se calmeze din stresul datorat faptul ca nu stia cu ce sa se imbrace la bal.
Orele trecura repede,iar Sakura se afla acasa,in fata dulapului,ravasindu-si hainele din dulap,in speranta ca va gasi ceva potrivit pentru balul de diseara.Dupa alte cateva "explorari prin muntele de haine",Sakura se arata multumita de ceea ce gasise.Mai ramasese doar o jumatate de ora pana la inceperea balului,iar rozalia inca se aranja.Dupa alte cateva minute de stres,rozalia iesi din casa,indreptandu-se spre locul unde avea sa se tina balul.
Ajunse chiar la fix in fata incaperii,dupa care se afla marele eveniment.Kiba o astepta la intrare,cu un pahar de lichio in mana,dar cand o vazu pe rozalia,uimirea sa era atat de mare,incat scapa paharul pe jos.
Era uimit.Nu-si putea crede ochilor ce vede."Oare ingerul acesta este Sakura,sau eu am inceput sa delirez?!'se intreba Kiba in sinea lui.Se ciupi de mana,si isi dadu seama ca nu era un vis.Era real.Totul era real,inclusiv Sakura,care se afla in fata lui.Aceasta purta o rochie mov,pana la genunchi,mulata perfect pe corpul ei,scotandu-i in evidenta sanii perfect rotunzi;era incaltata cu o pereche de sandale cu toc subtire,de aceeasi culoare cu rochia,si la gat avea un colier finut cu perle albe.Avea parul starns intr-un coc,lasand sa-i alunece pe chip doua suvite rebele.
Foarte increzator,dar in acelasi timp si foarte fericit ca Sakura acceptase sa fie partenera lui de dans,si ca,mai mult,in acel moment,se tinea de mana cu ea.Sakura simtea un oarecare sentiment de atractie pentru el,insa hotari sa nu se mai gandeasca la asta.
Cand cei doi intrara in sala,toate privirile erau atintite spre rozalie.Toata lumea o admira,ii admirau corpul.Toti baietii prezenti in sala il invidiau in acel moment pe Kiba,iar el se uita la ei,schitand un zambet triumfator,pe un aer de smecher.Dupa ceva timp,cei doi pasira pe ringul de dans,unde Kiba studia inde-aproape fiecare parte a corpului rozaliei.
Dupa acel dans in care cei doi se apropiara mai mult unul de celalalt,urma un moment de maxima pasiune:Kiba o lua incet de barbie pe rozalie,unindu-se amandoi intr-un sarut profund;o flacara izbucni in sufletul amandurora in timp ce se sarutau.Sakura simtea cum vibra in timpul sarutului,cum i se taie respiratia alaturi de cel de langa ea.
In acel moment,isi facu aparitia Sasuke,care privea cu dezinteres tot ce se afla in jurul lui,dar,cand privirea sa ii intalni pe cei doi care stateau imbratisati uniti intr-un sarut tandru,in ochii ii aparu ura.Simtea ca lua foc daca ii mai privea mult pe cei doi.
Dupa alte cateva secunde plinde de esenta pasiunii,cei doi sfarsira sarutul.Rozalia ii spuse lui Kiba ca se duce pana afara pentru a lua o gura de aer.Iesi intr-o gradina plina cu flori,si se aseza pe malul unui rau ce curgea zgomotos.Isi indrepta privirea spre cer,dar acel moment de liniste fuses spulberat de o voce un pic stranie:
-Vad ca te simti foarte bine alaturi de Kiba! Dar ceea ce ma intrebam eu,este ce are el...are ceva special pentru tine?Inseamna ceva ratatul ala pentru tine?
-Uciha!Nu vad ce nu-ti convine si defapt,nici nu ma intereseaza!Si Kiba chiar inseamna ceva pentru mine.Mai vrei sa sti ceva cum?spuse rozalia incercand sa para dura in fata brunetului.
-Draguto,stii bine ca mie nu-mi place cand cineva ridica tonul la mine,si pentru ca mi-ai vorbit pe tonul asta,vei plati!
-Zau??Cum voi plati?Voi fi nevoita sa-ti scot prostia din cap?
-Taci!
Si fara a mai continua discutia,brunetul o apuca pe rozalie de maini,incepand s-o sarute violent.Acesta ii explora fiecare coltisor al gurii,dupa care ii musca buza,pana simti gustul sangelui.Rozalia se zbatea,dar fara niciun folos.Nu reusea sa scape din mainile brunetului.Ochii lui negri ca noaptea o priveau neincetat;mai apoi,brunetul rupse sarutul,plecand de langa ea..
Ochii rozaliei fura inundati de o ploaie de lacimi reci si triste,care nu duceau decat la si mai multe tristete.Fara sa mai dea ochii cu Kiba,rozalia fugi plangand spre casa.Cand ajunse,se tranti in patul ei moale,inundandu-si fata in lacrimi.Nu stia ce sa faca.Se simtise minunat alaturi de Kiba,pana cand brunetul a patruns in fericirea ei,transformand-o in tristete.Nu stia ce simtea pentru nici unul,insa stia ca nu este fericita.
Mintea ei era plina de intrebari confuze,iar inima de rani adanci.
off....imi pare rau ca va cam fac sa asteptati,dar voi pune continuarea abea peste cateva zile,deoarece nu prea merge netul(si in plus nici nu prea mai am timp sa intru :D )...sper sa nu va suparati pe mine :pls: si...oricum,continuarea va fi pe masura asteptarilor voastre!!! :*
Ce a fost si ce este...


Razele ascutite ale soarelui patrundeau prin draperia transparenta ndin camera.Rozalia deschise ochii,dar era inca somnoroasa.Ar mai fi dormit,insa trebuia sa mearga la academie.Se dadu jos din pat,si se indrepta spre baie;isi facu siesta de dimineata.Constiinta-i era incarcata,iar pe suflet avea o pata.Nu uitase ceea ce se intamplase noaptea trecuta,dar totusi nu putea sa traiasca toata viata gandindu-se ce i s-a intamplat.Trebuia sa treaca peste asta.
"Nu voi patimi de fiecare data cand tampitu' ala se dezlantuie.Pentru ca asta nu o sa se mai intample.Nu-i voi mai permite nimic nesabuitului ala' " gandea rozalia,incercand sa uite.Si chiar asta si facu.Incerca sa nu se mai ganedasca la asta,pentru ca nu avea rost,isi spunea ea in gand.Deschise dulapul,simtind nevoia de o schimbare.Isi alese de acolo un kimono alb cu modele la umeri,mult mai scurt decat cel rosu,pe care obisnuia sa-l poarte.
Se privi in oglinda,admirandu-si corpul.Isi stranse parul intr-un coc,prinzandu-l cu doua ace de par.Se mai privi o data in oglinda,dupa aceea se incalta.Dupa ce iesi pe usa casei sale,urma obisnuitul drum spre academie.Se simtea mult mai libera.Nu mai avea sufletul greu.Cand aproape ajunse in fata academiei,ce sa vezi?In fata ei erau Sasuke si Ino,care se tineau de mana.
Rozalia nu le dadu importanta,grabind pasul.Ii depasi pe cei doi,dupa care intra in curtea academiei.Acolo se intalni cu Kiba,care o prinse de talie,imbratisandu-se.Rozalia incepu sa-i mangaie buzele acestuia intr-un sarut.Brunetul ii observa pe cei doi,insa incerca sa nu le dea atentie.Dar nu se putu stapani.Nu putu sa treaca pe langa ei fara sa intoarca capul.Dar nici nu vroia sa-i dea satisfactie rozaliei,aratandu-i ca este gelos,asa ca merse mai departe.
Dupa ce sfarsi sarutul,rozalia il lua de mana pe Kiba.Acestia se asezara pe o banca,discutand despre diverse lucruri.Rozalia se ridica de pe banca,spuanandu-i lui Kiba ca se duce pana la baie.Aceasta pasi pe gresia alba si rece din baie,dupa care fu prinsa de mana.Era brunetul.Acesta o prinse de maini,incepand s-o sarute violent.Acesta ii musca buzele,pana simti gustul fin al sangelui.
Rozalia se zbatea sub puterea brunetului,dar fara folos.Acesta ii explora fiecare coltisor al gurii,ca si cum urmarea o harta,un traseu.Buzele sale moi ii sarutau acum pielea fina a gatului.Din cand in cand,acesta isi mai infigea dintii in pielea gingasa,ramand o urma rosie dupa.Tot mai nerabdator,acesta incerca sa desfaca nasturii kimono-ului care se inchidea la piept.Rupse doi dintre ei,strecurandu-si mana pe acolo,ajungand la sutienul rozaliei.
Din gura acesteia se strecura un geamat,dar care nu fu auzit de brunet,Acesta incerca sa-i desfaca sutienul,insa nu facea prea mari "progrese".Rozalia incerca sa se smuceasca,insa fara prea multe rezultate.Acel moment plin de tensiune fu intrerupt de zgomotul,acum cam enervant,clopotelului ce anunta intrarea la ore.Brunetul o mai saruta inca o data,dupa care ii dadu drumul si pleca.
Rozalia ofta,foarte furioasa.Incerca sa-si stapaneasca lacrimile ce ii invadau ochii cristalini,de culoarea zirconiilor.
-Cum a putut?...Nu o sa-i mai permit niciodata asta!Nu voi mai suferi de cate ori isi pierde controlul in fata mea!spuse rozalia,dar incat sa nu fie auzita de cineva.
Apa rece si cristalina de la chiuveta ii racori chipul si mintea rozaliei.Aceasta se indrepta spre clasa,deoarece se sunase de inca mult timp.Intra in clasa,unde era multa galagie,deoarece profesorul nu sosise inca.Sakura il observa pe brunet cum statea retras si imbufnat in ultima banca.Parea destul de trist,insa rozalia nu avu curiozitatea sa-l intrebe ce-i cu el,dupa ce se intamplase mai devreme.
Se aseza si ea in banca ei,incercand sa nu se mai gandeasca la el,care parca ii invadase mintea dintr-odata.Aceasta privea in gol,gandindu-se de ce tocmai ea trebuia sa fie "terorizata" de brunet.El totusi nu-i facea ceva rau,dar abuza uneori de persoana ei,ceea ce devenise pentru el ca un viciu.Un viciu de care nu se putea desprinde.
Ino il observa pe brunet,si se aseza la el in brate,ceea ce obisnuia sa faca mai mereu.Acesta o privi cu "sila",dupa care ii spune:
-Ce vrei,Ino?Nu vezi ca nu am chef de tine?ii spune bunetul,cam nervos.
-Hei,vroiam sa te intreb daca nu vrei sa iesim...Dar Ino nici nu avu timp sa termine inceputul unui flirt,bineinteles,nreusit.
-Defapt,nici nu stiu de ce iti spun ca nu am chef de tine,pentru ca nu am NICIODATA chef de tine! Intelegi?Da-te jos de pe mine pana nu ma molipsesc si eu de la tine de boala foarte grava,fara leac cred,numita "pisalogenie acuta" !! se rasti brunetul la ea,lasand-o cu buza umflata.
Ino pleca de langa foarte furioasa,aruncandu-i niste priviri ucigatoare,mai ca te speriai cand o vedeai.Sakura privise piesa de teatru dintre cei doi,plina de umor,dar in acelasi timp,plictisitoare.Ochii rozaliei intalnira brusc privirea intunecata a brunetului,caruia parca ii scanteiau ochii.
Aceasta se prefacu ca se uita in alta parte.schimband directia ochilor atintiti asupra brunetului.Sakura se ridica de pe scaun,vrand sa se duca la fereastra,insa cineva o prinse de talie,sarutandu-i gatul.Era Kiba.
-Hei,Sakura!Mi-era tare dor de tine si de parfumul tau.Sper ca nu te superi ca te iubesc,nu-i asa?spuse Kiba,destul de indraznet.
-Ehh...Nu-i nimic.Macar pe tine te intereseaza cu adevarat persoana mea,batand un apropo.
Dupa ce mai discutara putin,Kiba o lua pe rozalie de gat,sarutand-o pasional,in fata celor prezenti inn clasa.Brunetul ii privea cu ochii sai intubecati,cu privirea-i rece,dupa se ridica de pe scaun,spunand:
-Daca aveti chef de saruturi si chestii siropoase,holul este destul de mare cred!spuse acesta nervos,insa incercand sa nu arate asta.
-Gelos cumva?i-o intoarse Kiba brunetului,facandu-l sa-si iasa si mai mult din minti.
Vrand ca cei doi sa nu se ia la cearta,rozalia il lua de mana pe Kiba,iesind afara,pe holul academiei.
Lucrurile se schimba



Rozalia incerca sa remedieze lucrurile,dar se pare ca cei doi chiar aveau ceva de impartit.Aceasta simtea cum,de fiecare data cand se arpopie brunetul de ea, vrea sa-l faca gelos.Dar de ce?Ori il place,ori are cev la cap,gandea in mintea ei."Gata!Nu stiu ce dracu' am cu descreieratu de Uciha,dar o s-o rezolv si p'asta.Nu ramane el neterminat".Ii pluteau in cap tot felul de ganduri si idei,dar toate nu contineau altceva decat cuvantul "Sasuke".
Sasuke in sus,Sasuke in jos.Aproape ca neuronii eu puteau sa memoreze doar cuvantul asta.Nimic altceva.Dar nici ea nu stia ce vroia.Ori ramanea cu Kiba,care o pretuia ca pe cel mai scump zirconiu,ori se intorceau la enervantul si orgoliosul de Sasuke.Nu avea prea multe optiuni.Fara sa-i mai spun ceva lui Kiba,rozalia se intoarse in clasa,lasandu-l pe acesta cu privirea in delir.
Aceasta se indrepta spre banca ei,insa cineva o prinse de mana,destul de violent.Se uita peste umar:
-Ce vrei?spuse rozalia enervata.
-Vreau sa vorbesc cu tine!Si nu am, de gand sa stau sa te intreb:stii,Sakura,as vrea sa te intreb ceva.Pot?spuse acesta cu o voce prefacuta de copil mic.
-Esti chiar paranoic.Acum cinci minute vorbeste gura fara tine,si acum esti foarte calm si linistit si vrei sa vorbesti cu mine.Ok,vorbim,dar am o intrebare:tu cand faci ceva,esti intreg la minte in momentu' ala?spuse aceasta aproape "explodand" de nervi.
-N-am timp de intrebarile tale stupide,spuse Sasuke plin de el,cade obicei.
Acesta o lua de mana si o duse afara,unde dadu nas in nas cu Kiba,care mai avea putin si dadea in clocot de nervi,vazandu-l pe brunet ca o tine de mana pe rozalie.
Brunetul o conduse pe fata in baie,dupa care o lipi de perete.
-Stii...meru m-am simtit atras de tine.Si stiu ca si tu ma placi.Dar nu-mi pasa de ce spui tu!Eu te vreau.Te vreau ACUM!spuse brunetul cu multa nerabdare in voce.
-Ce??Psihopatule!Da-te dracu' de langa mine!Ce vrei?Ce vrei de la mine?spuse rozalia foarte nervoasa,dar in acelasi timp "flatata".
-Eu nu vreau nimic de la tine,papusa!Te vreau pe tine!Mai ai vreo alta intrebare prea filozofica?spuse brunetul,ridicand din spranceana.
Rozalia nu spuse nimic.Ea doar se uita atenta,ochii ei,intalnind ochii brunetului negrii ca noaptea,care o patrudeau.Fara sa mai zaboveasca,brunetul o apuca pe rozalie de kimonoul ei,reuind sa rupa nasturii ce se inchideau pana la piept,iesindu-i la iveala sutienul.Rozalia se zbatea neincetat sub mainile puternice ale brunetului,dar degeaba.El tot era mai puternic.Acesta incepu s-o sarute violent,dar,de aceasta data,Sakura nu se mai impotrivi.
Ii facea jocul.In fond,in adancul sufletului ei,stia ca si ea simte cam acelasi lucru pentru brunet.Aceasta il cuprinse cu bratele de gat,luandu-se amandoi in brate.Continuau sa se sarute,nepasandu-le daca cineva intra sau iesea din baie.Pir si simplu nu le pasa.Singurul lucru care parea sa fie cel mai important in acel moment pentru cei doi era faptul ca se iubeau.In sfarsit nimic nu le mai statea in cale.
Amandoi avea aceleasi sentimente,unul fata de celalalt.Nimic nu-i mai oprea sa arate ce simteau.Nimic.Sakura incepu sa desfaca nasturii de la bluza brunetului,care ii ascundea un corp binelucrat.Perfect.Brunetul o stranse mai tare in brate,rozaliei scapandu-i printre dinti un geamat scurt.Dar nu pentru ca nu-i placea.Dimpotriva.Cei doi mai continuara inca cateva minute,dupa care isi aranjara inapoi hainele pe ei,si se intoarsera in clasa.
Avusera o mare surprindere.Kiba era tot pe hol,stand sprijinit de perete si privind in pamant.Acesta ii vazu pe cei doi,so stranse din dintiinsa nu banuia nimic din ce se intamplace.Asta nu dupa ce observa ca Sakura avea doi nasturi rupti de la kimono,iar Sasuke bluza desfacuta pe jumatate.Kiba banuia ce se intamplase,dar nu era sigur."Poate ca s-au batut"spuse acesta.
Nicidecum!Era tocmai viceversa.Poate ca s-au batut prin saruturi si clipe siropoase,dar cu altceva sau in alte imprejurari,nici vorba.Kiba incerca sa nu se mai gandeasca la faptul ca ar putea fi ceva intre cei doi."Dar e imposibil!In clasa si peste tot ei se ciondanesc mereu.Sakura ma iubeste oricum,iar tipu' ala o sa ramana cu buza umflaa cand o sa afle"isi spuse Kiba,foarte increzator.
Dar,in acel moment,avu loc un eveniment neasteptat.Sakura se indrepta catre Kiba,si ii spuse foarte fericita,fara nici o parere de rau:
-Stii,Kiba,am sa-ti spun ceva..."Yesss...Exact cum ma asteptam.Acum o sa-l faca de ras pe nenorocitu' asta pe care il plac toate fetele din academie.Sakura o sa-mi spuna ca pe mine ma iubeste si ca pe el il uraste"isi imagina deja Kiba ceea ce urma sa se intample.
Dar,nicidecum,nu avea legatura.
-Deci..Kiba...in legatura cu asta..aveam ceva sa-ti spun.Este...
-Da,stiu,Sakura!spus kiba,intrerupand-o pe rozalie din vorba.
-Ammm...chiar stii?Hmm...oricum,tot o sa-ti spun.Uite,eu si cu tine avem destul de multe lucruri in comun,dar tu nu esti baiatul pe care il plac cu adevarat.Sincer!Nu vreau sa te supri pe mine,avand in vedere ca stiat dja asta,desi nu prea imi dau seama cum,dar in fine!spus rozalia un pic nedumerita.
Ce sa vezi?Lui Kiba aproape ca i-a cazut fata.Sakura,tocmai fata pe care o placea,ii spusese ca nu se potrivesc.Se putea ceva mai rau de atat?se intreba Kiba in sinea lui.Nu-i raspunse la intrebare.
Rozalia il lua de mana pe brunet,dupa care se indreptara catre clasa.Inainte de a intra in clasa,Sasuke intoarce capul spre Kiba,uitandu-se la el victorios,apoi scotandu-i limba.
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#12
frumos fic,am citit multe ficuri de acest gen,dar am cateva lucruri sati spun:
mai adauga putina descriere,incearca sa descrii si sa pui in evidenta sentimentele personajelor;
dialogul,e putin cam sec i nunele fraze,mai adauga cateva elemente,cum ar fii cele romantice,sunt sigura ca ar inlocui cu mult limbajul modern folosit de tine;uneori m isa parut ca cam grabesti actiunea.iar faza aceea cu i facea jocul.In fond,in adancul sufletului ei,stia ca si ea simte cam acelasi lucru pentru brunet.Aceasta il cuprinse cu bratele de gat,luandu-se amandoi in brate.Continuau sa se sarute,nepasandu-le daca cineva intra sau iesea din baie.Pir si simplu nu le pasa.Singurul lucru care parea sa fie cel mai important in acel moment pentru cei doi era faptul ca se iubeau.In sfarsit nimic nu le mai statea in cale.
Amandoi avea aceleasi sentimente,unul fata de celalalt.Nimic nu-i mai oprea sa arate ce simteau.Nimic.Sakura incepu sa desfaca nasturii de la bluza brunetului,care ii ascundea un corp binelucrat.Perfect.Brunetul o stranse mai tare in brate,rozaliei scapandu-i printre dinti un geamat scurt.Dar nu pentru ca nu-i placea.Dimpotriva.Cei doi mai continuara inca cateva minute,dupa care isi aranjara inapoi hainele pe ei,si se intoarsera in clasa.

nu ma asteptam la asa ceva,dar mia placut mult,ai descris foarte bine acele momente, karma si gambate,astept next chapter....

#13
deciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....................draga mea sys.....ficul e bun......descrie nu pot sa spun ca lipsete dar ar mai trebui lucrat...dialogul e perfect...in rest ubsc ficul tau:love:

victorie sasuke:ha:....dar dak ii mai faci cv lu sakura te leg de scaun si te torturez.....iti pun un calus la gura si te tai:grr::die:....

saracul kiba...mie mila de el....da ce sa fac in iubire exista multe dezamagiri...i'm so sorry...app gasete-ti pe alta nu mai visa atat la unicorni si ca sakura o sati vina in brate.:=)....hello trezirea aici pamantu pierdem legatura trezestete exista atate fete in academia aia ...:??

deci repede next
gambate+chuu...and pooopz sys:-*

#14
Neincredere...suspiciuni....fapte...





Nu se putea spune ca Sakura era in culmea fericirii,dar ii parea bine.Ii era mila,intr-un fel,de Kiba,insa nu era chiar tipul de baiat la care ea visa.Se bucura acum ca si-a dus la indeplinire visul de pe cand era un genin,sau mai bine zis,visurile:primul,brunetul sa-i ceara prietenia,si al doilea,sa o umileasca pe Ino,care vroia sa-i faca mereu in ciuda,flirtand cu acesta.Si de multe ori reusea,insa,acum se pare ca norocul si,dragostea mai nou,era de partea Sakurei.
Brunetul o privea continuu pe rozalie,care parea sa nu observe acest lucru.Cei din clasa ii priveau uimiti pe cei doi,care nu-si imaginau prea bine ce se intampla.Banuiau ceva,sau poate chiar mai mult,insa era vizibil si foarte clar ca cei doi erau impreuna,deoarece se tineau de mana.Nu prea isi dadeau sema cum s-a intamplat,avadn in vedere cum,inainte cu aproximativ doi ani,cei doi parca,din priviri,isi aruncau pumni si picioare,iar acum,se tineau de mana?
Incredibil,dar adevarat.Hinata nu mai suporta suspansul si o lua merozalie de mana,brunetul uitandu-se dupa ele,nedumerit.
-Hei! Ai facut un pariu sau ce...adica...ai pierdut la vreaun pariu si a trebuit sa te tii de mana cu Sasuke? ...pot spune ca joci taetru chiar bine...adica....spuse Hinata,balbaindu-se,ca de obicei.
Sakura rase,dupa care ii raspunse:
-Nu!Nici vorba.Eu si Sasuke suntem impreuna.Adica..dupa niste momente in care el m-a "rugat" intr-un mod destul de placut,spuse rozalia inrosindu-se un pic in obraji,am acceptat.Si pot sa spun ca...adica...nu stiu cum,dar de ceva timp,nu mai am aceleasi sentimente fata de el.Adica,sti,cum eram inainte.Nu prea il suportam,adica nu ne suportam reciproc dar asta e alta chestie...am simtit o oarecare apropiere de el.Cum sa-ti spun...eu..
-Gata!Gata! Am inteles.Nu te mai stradui atata sa-mi ezplici,am inteles.Daca s-ar fi intamplat la fel si intre mine si Naruto...spuse Hinata cu un pic de slabiciune in voce,ar fi fost...Off...in fine.Felicitari!ii spuse,intr-un final Hinata.
-Ehhh....las' ca stiu eu ca Naruto te place.
Cand auzi asta,Hinata facu ochii mari cat cepele,de parca ar fi auzit cine stie ce veste,dupa care Sakura isi conntinua propozitia.
-Deci,el mereu cand te vede se inroseste,nu vhiar la fel ca si tine,dar tot se inroseste,asa ca,nu te mai frustra atata din cauza lui.O sa faca si el primu' pas curand,nu te ingrijora! sfarsi rozalia propozitia,dupa care se indrepta spre banca ei.
Acolo,o astepta brunetul,care statea pe locul ei.Suspicios,dar mai mult curios,acesta o intreba:
-Deci...ce te-a intrebat Hinata?Ati discutat ceva timp.o intreba brunetul pe rozalie,curios.
-Aaaaa...nimic.Adica..ceva...Adica...M-a intrebat despre noi doi si i-am spus ca suntem impreuna.Cam atat.Ii raspunse rozalia,balbaindu-se din nu stiu ce motiv.
Sakura se aseza in bratele lui Sasuke,care parca isi spunea "Ce mai mai astepti?Nu vezi ca stau aici ca prostu' si astept sa sari dracului in bratele meu?!".Erau impreuna de nici treizeci de minute si brunetul isi facea deja griji ca,Sakura este placuta de mai multi baieti din academie,si se gandea ca,Sakura s-ar putea sa cada in plasa lor,sau mai pe scurt sa se indragosteasca de altcineva.
Brunetul nu suporta sa traiasca cu ideea ca ar exista altcineva dupa care Sakura sa intoarca capul,si de aceea nu simtea ca are deplina incredere in ea.Incerca sa nu se mai gandeasca la asta,insa aceasta nu se prea descurca.O privi pe rozalie,analizand-o din toate unghiurile,ca de obicei.Chipul angelic si corpul bine facut ii dostrasera atentia de la gelozia care o avea,sau mai bine zis pe care o gandea,in acel moment.
-Stii,ma duc sa iau o gura de aer!Te gasesc tot aici?il intreba rozalia pe brunet,care nu era atent la ea.
-Da..aa..nu..adica..o sa ma plimb si eu si...daca e ceva...te gasesc eu.Ok?se balbai Sasuke,ceea ce nu prea ii statea in fire.
-Bine..ii raspunse scurt rozalia,indreptandu-se spre iesirea din clasa.

**** ****
****
Sakura statea pe o banca din fata academiei,privind in gol.Isi atinti privirea spre cerul senin,insa in fata nu se mai afla acum cerul,se afla..
-Kiba?S-a intamplat ceva?spuse rozalia nedumerita,luata prin surprindere.
-Nu.Absolut nimic.Doar ca vroiam sa te intreb ceva!spuse Kiba,foarte hotarat.
-Da?Ce anume?intreba Sakura.
Insa,in loc de o intrebare,primi un sarut care o lua prin surprindere,nereusind sa reactioneze pe moment.Kiba o saruta violent,iar rozalia se zbatea ineficient in bratele acestuia.El nu se mai gandea acum ca ea este pentru el doar o prietena,o amica,cu care nu poate sa aiba altfel de relatie decat de amicitie,se gandea ca este iubita sa.
Rozalia inceta sa se mai zbata,lasandu-i corpul moale sa alunece langa trupul lui Kiba.Langa un copac,Sasuke statea ascuns si privea intreaga scena.Simtea cum ura ii curge prin vene,simtea cu inima lui plezneste de gelozie,simtea ca vrea sa-l OMOARE pe Kiba.
Dar nu facu nci o miscare.Continua sa ii priveasca.Nemaisuportand,nu reactiona in nici un fel,si pleca.
Era nervos.Nu-si putea imagina ca deja din prima zi Sakura isi facea de cap.Nu se putea gandi la asta.Adica se putea gandi la asta,dar nu se putea gandi ca se va intampla asa de repede.Nu se astepta la asta din partea rozaliei.Nu.
-O sa-i omor pe amandoi.In special p Kiba.Nimeni nu se atinge de ce-i apartine lui Sasuke,iar Kiba n-o sa faca exceptie.Va face exceptie decat la faptul ca o sa fie prima victima a geloziei mele in dragoste,spus bruntul pe un ton drastic,nervos,apoi rase malefic.
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#15
wooow...cap sys......deci :
1.descriere ar mai putea fi dar nu pot zice ca lipseste
2.naratiune ai
3.ai niste greseli de tastare care sunt minore
4.dialogul e perfect ca in totdeauna:bv:

deci sasuke ce schimbare.....dar te avertizez....dak te atingi de un fir din capul sakurei ramai tu fara par in cap ....si o sa leg o funie de un copac si te spanzur.............:grr::die:
P.S.:pe kiba poti sal bati nu ma deranjeaza:yes:=))

deci next repede
byez+gambate+poopz sis:o13:

#16
pai ficul tau e interesant..ideea e originala..cred::p:...si totusi ti-ar mai trebuie niste descriere....stiu ca descrierea asta ne omoara pe toti de ne baga in spital sau mai rau la morga da nai cei face pentru ca fara ea ficul nu ar mai avea farmec:eto:....si totusi ceva cap mai lungi nu ar strica:bv:..bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#17
super ficu:X:X:X:love::love:imi plc cum ai "transformato" pe Sakura......si pe Sasuke......desi nu mi-l imaginez obsedat de Sakura:|:|:|......oricum ideea mi se pare geniala:bv:.......cum spun si ceilalti ai probleme cu descrierea>.<......yo dak ma apuk d o poveste bag numai dialog:...::((............oricum dabia astept nextu:bv::D:D::D

#18
De la durere,inapoi la iubire




Parca cerul se intunecase.Brunetul simtea cum o dara de duerere i se accentueaza pe inima care,pana mai adineauri,batea pentru o singura persoana:Sakura,dar care se pare ca nu impartasea aceeasi dragoste cu el.Se simtea vinovat pentru faptul ca fusese prea mult orbit de dragoste,de farmecul unei fete care,credea el ca era mai speciala,nu la fel ca toate.Insa incepea sa-si schimbe parerea despre ea.
Acum nu o mai vedea cu aceeasi ochi ca inainte.Simtea o oarecare raceala in privirile-i cand o vedea,sau cand isi amintea de chipul acesteia.
-Cum a putut sa faca asta?Cum?Cum?se tot intreba brunetul,cu vocea tremurandu-i in timp ce rostea fiecare cuvant.Credeam ca nu este la fel ca ceilalti...defapt...nici nu ma gandeam ca o sa se intample asta.Nu are nici o svcuza in fata mea.Nu are cum sa imi spuna ca a fost fortata sau supusa acelui sarut,ba chiar se simtea placerea in privirea si respiratia ei.
Dar el nu avea de unde sa stie defapt,ceea ce se intamplase cu adevarat intre cei doi.Si chiar daca ar fi aflat,tot nu ar fi crezut.Sentimentul de ura ii disparuse incet incet,cat timp a simtit adevarat fericire a vietii,pana acum.Acum,a uitat de tot,de toate clipele fericite petrecute cu rozalia.A uitat tot.Rana sa sufleteasca s hranea acum cu ura si dezgust.
Incercase sa nu cada prada dragostei oarbe ce se abatuse asupra lui,si care,se pare ca l-a facut sa sufere destul de mult.Pe obrazul rosu,care parca ardea sub un foc de tabara,s ivi o lacrima,dar care nu inspira durere,sentiment de pierzanie.Nu.Era o lacrima ce inspira ura,rautatea,raceala care pusese din nou stapanire pe sufletul sau inlantuit in lacrimi de acelasi fel.
Orele trecura parca zburand pe langa brunet,care parca,traia prntre noi,dar in acelasi timp,intr-o lume paralela.Nu mai era atent la cursuri,nu mai vedea nimic.Nimic in afara de imaginile ce l-au facut sa uite sa zambeasca sau sa rada,sa simta apropierea fata de jumatatea sa.Dupa ce se auzi si ultimul clopotel din acea zi,brunetul iesi val-varej din clasa,emanand suparare si ura in urma lui.Ochii lui de un negru rece te faceau sa simti ceea ce simte el.Daca mai simte.
Acesta tocmai trecu pe langa usa deschisa de la baia fetelor,dupa care se ivi Sakura.Acesta trecu pe langa,prefacandu-se nepasator,insa nu rezista,si intoarse capul dupa ea.Rozalia il privi indelung,dupa care fugi dupa el.
-Sasuke! .... Sasuke,stai! Vreau sa vorbesc ceva cu tine!tipa aceasta in incercarea disperata de a-l indupleca pe brunet sa-i raspunda sau sa spuna ceva.
-Ce vrei?Nu ti- de-ajuns ca te-ai sarutat cu Kiba in fata mea?Acum nu vrei sa-mi spui si cum a fost?...Ia zi,saruta bine sau nu?
-Taci!Nu vezi cat rau imi faci.Am vrut sa-ti spun adevarul,dar se pare ca nu am cui sa-i spun.In corpul asta nu se afla Sasuke,ci doar o bestie obsedata de ura,care nu stie sa interpreteze lucrurile si sa se bucure de fiecare clipa traita,tipa Sakura,izbucnind in plans,apoi plecand.
Sasuke nu statu mult pe ganduri si o prinse pe rozalie de mana.Aceasta intoarse capul inapoi,nevenindu-i sa creada cine a oprit-o din drum.
-Stai asa.Vrei sa spui ca tu chiar nu ai vrut sa te saruti cu Kiba?Sa vedem...sa te cred..sa nu te cred...sa te crr..
-Taci!Nu vezi ca mai rau imi faci?Dupa ce ca am suferit atat,tu asta vrei sa-mi faci?Nu mi-a fost destl ca am suporat atatia ani ura si raceala ta.Nu crezi ca mi-a ajuns pana peste cap sa vad cum Ino sare pe tine,iar pe tine te doare drept undeva?NU crezi ca m-am saturat sa fiu papusa unui om care nu stie ce e fericirea si cum sa simti sentimentele,fie bune,fie rele,alaturi de jumatatea ta?Nu.Tu nu..
Brunetul nu mai reactiona in nici un fel,si o prinse de maini pe Sakura.O lipi de peretel alb si rece si incepu sa o sarute.Dintii lui simteau gustul pielii fine si albe ca spuma laptelui de pe gatul acesteia.Buxzele sale isi croiau acum drum spre buzele rozaliei,care i se pareau din ce in ce mai apetinsante,cu cat le simtea mai mult.
Rozali nu stiu ce sa faca.O lacrima ii aluneca nestiutoare pe obrazul cald.Aceasta se "topi" ca un fulg de nea ce aterozeaza intr-un foc aprins.Ca si ficul din inima celor doi partasi la pura dragoste.Incercara sa nu se gandesca decat la ei doi,si sa se precafac ca nu-i observa pe cei din jur,care continuau sa treava pe langa ei.
-Sasuke..te rog,termina!spuse rozalia,parca implorandu-l pe brunet.
-De ce,Sakura?Dupa ce ca m-ai facut atata sa sufar,de ce vrei sa ma opresc?Stii bine ca tu esti ca un drog pentru mine,pe care,daca nu-l iau,mor.Asa esti tu.Un drog pe care trebuie sa-l am mereu cu mine,langa mine.Sa-l simt.
Presiunea dintre cei doi crescu,formandu-se o atmosfera plina de placere,de dragoste,ba chiar cu o tenta de erotism.Cei doi se doreau unul pe altul,doar ca nu stiau cum sa si-o spuna.Cum sa o dovedeasca.Dar acum era limpede.Cei doi se doreau unul pe
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#19
ai uitat sa precizezi "altu" la sfarsit de propozitie;))...dar in fine...a fost destul de dragut cap:victorie:..mie placut:bv:...dar daca era mai lung nu ma suparam...:))....pai nu prea am ce obiecta...ai avut de toate: descriere,dialog,naratiune,etc...chiar mi-a placut capitolul acesta....totusi ai grija la cum tastez..ai cateva greseli pe acolo...de restu e ok..astept nextu sa vad ce mai scrii...bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#20
bun capitolul,dar faz aasta cu lipitul de perete am intalnito
in mai toate ficurile sasusaku.descrierea e buna,ai descris sentimentele,
dar actiunea ai grabitop utin,dialodul e bun,desi ar putea fii si mai bine,astept
sa vad ce noi idei iti mai trec prin cap,desi nu sunt mare fana a cuplului sasusaku



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Story of me (Gaasaku from Naruto) Alyx 5 3.515 12-04-2012, 03:35 AM
Ultimul răspuns: Hope
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.449 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Unknown Name - Naruto story maybe? ♡Keiko♡ 2 2.380 07-02-2011, 01:10 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.788 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.882 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.287 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.133 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.711 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 14.585 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 11.510 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)