Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Story of me (Gaasaku from Naruto)

#1
Buna Zupperilor!Sunt noua pe aici , deci acesta este primul meu fic . Enjoy!

Disclaimer:Nu detin nici un personaj,in afara de cele create de mine ce apartin lui Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma acestora.

Varsta minima:12
Gen:Actiune/Romantic
Limba:Romana
Observatii cu privire la continut: S-ar putea sa existe jigniri intre personaje,am sa incerc sa-l fac cat mai decent.
Critica:Simpla


<<<<<<<SAKURA>>>>>>>



Buna sunt Sakura Haruno si am 20 de ani,parul meu este roz si lung pana la mijloc,ochii mei verzi sunt ca doua lumini pe chipul meu mort,patat de lacrimi amare.
Acum,stau si ma uit pe fereastra si ma gandesc la seara asta.''Dragul meu Iubit'' ma obliga din nou sa merg cu el la nu stiu ce bal al afaceristilor,in fine deschid dulapul din lemn masiv si caut cu privirea ceva potrivit pentru un bal ma gandesc la ceva elegant dar si sexy , serios dar si rautacios,ahh mare dreptate avea acela care spunea:
''Camera unei fete este curata...asta pana cand cauta haine!''
Pai, se pare ca in sfarsit am gasit-o,o rochie neagra lunga despicata in partea dreapta care dadea un aer de High-Class.Okey,din momentul asta mai am doar fata.Intru in baia mare si ma opresc sa admir incaperea . Pereti erau plini de bucati mici de faianta neagra exact ca si gresia,cada era asezata pe un fel de platforma ,toata baia era plina de lumanari si prosoape si flori mov,suna straniu dar este un loc romantic si linistitor.
Ma duc in fata oglinzii si imi privesc reflexiaImi prind parul intr-un coc elegant si incep sa ma dau cu fond de ten apoi cu fard de obraz,iar urmatorul pas este fardul de pleoape.Intind bine praful pe ploape pentru a nu arata ca un clovn ma dau cu rimel si luciu de buze roz,acesta fiind decent si deloc strident.cobor scarile si ajung la parter unde o zaresc pe Karin,menajera.Karin este o fata de 20cu parul rosu ca flacarile iadului si ochii ca doua cirese,ei erau ascunsi de ochelarii fetei.
-Saku',domnul Uchiha va asteapta in masina.imi spuse aceasta cu voce blanda.
-Merci Karin!
Off omul asta,Sas'ke Uchiha!El este ''Iubitul Meu'',are parul negru ca smoala iadului,ochii negrii ca pana corbului,acesta este de varsta cu mine si este o persoana foarte importanta detine Sharingan Company, o mare firma specializata in computere,telefoane,I-Pad-uri si tot ce tine de tehnologie.
Si acum imi amintesc cum de Karin a ajuns aproape oarba.
<<<FlashBack>>>
-Nu mai vreau sa aud nimic din partea ta , cateao,ai crezut ca poti veni in familia Uchiha?!tipa brunetul violent.
-I-im-mi-Imi pa-re ra-rau!raspunse printre lacrimi Karin.
-Opreste-te!ma bag in cearta lor aprinsa.
Atunci aud un tipat , este al lui Karin!Sasuke i-a spart un pahar in fata.
-Tine minte asta!Sa nu mai indraznesti sa te apropii de varul meu!Suigesu Uchiha nu te va mai iubi niciodata!Ahahaha.
<<<EndFlashBack>>>
Ajung la masina unde ma intampina Kyo, un baiat de 22 de ani vesel si foarte activ cu parul portocaliu si ochii negrii.El este soferul lui Sas'ke.
-In sfarsit te-ai miscat ! se rasti brunetul.
Ajungem in fata unui hotel si intram.Ne asezam la masa numarul 7 , unde ne astepte Jiraya,partenerul de afacer al lui Sasuke ,Tsunade,sotia lui Jiraya,medic excelent si buna prietena de-a mea,dar acolo mai era si Orochimaru unchiul lui Sasuke.Incepem si mancam,fiecare in felul lui,eu elegant,iar Mr. Uchiha ca Mr. Piggy.Dupa ce ne infruptam di delicatesele servite ,Mr. Piggy ma invita la dans.
Alunecam pe podeaua stralucitoare , dansand elegant si lin un vals ce merita difuzat si in direct si in reluare,pana cand Mr.Piggy se impiedica si da vina pe mine:
-Asculta ,proasto,daca mai incerci vreodata sa ma faci de ras te voi da la camatari!
Atunci,furioasa fiind,m-am rastit la el:
-La cate ai facut,Uchiha,te-ai putea numi mafiot!
La auzirea acestor cuvinte imi trage o palma de imi intoarce capul 180 de grade,iar eu incep sa plang,dar ca sa ascund suferinta ma duc la baie si ma descarc.Cand ies in fata mea il vad pe Sas'ke cum se lingea cu o curva blonda cu ochii caprui daca nu ma insel este Momoko.
De atata furie i-am tras o palma zdravana.Atunci ma i-a de mana ma scote din hotel pe usa din spate si ma tranteste la nimereala pe jos baga mana in buzunar,scoate un pistol si......




Suspans!!!Okay,stiu ca nu e fantastic si ca trebuie sa mai invat!!! Luv Ya!!!

#2
Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului si sa te conformezi. Nu este mult de citit, si trebuie aplicate de fiecare data cand mai postezi ceva, indiferent daca este oneshot sau poveste in sine.

Multumesc.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#3
Hmm... mi se pare interesant ficul! ^.^ Dar totusi povestea decurge cam repede, iar la sfarsit a fost cam incalcita. Descrierea cam lipseste si ar fi trebuit sa adaugi niste sentimente. Ce simte atunci cand scoate pistolul sau cand il vede ca se saruta cu acea fata. Ar trebui sa descrii imprejurimile, cum arata locul, cum te intelegi cu Orochimaru sau cu Jiraya si alte lucruri. Adica de unde o cunoaste Sakura pe fata aia, blondina?
La inceput puteai sa adaugi putin mister, nu sa spui direct cine este, ai fi putut sa faci un fic mai diferit decat celelalte, mereu intalnesc ideea asta "Ma numesc X si am Z ani, acum stau pe pat...", adica devine cam monotona. Sper sa nu te superi si abia astept urmatorul capitol sa vad cum te perfectionezi!
[Imagine: anime-11.jpg]

Moi, cand scriu capitolul unui fic! :yes:

#4
Cap.2 ''Organizatia Biju''





Alergam...totul era intuneric si simteam cum fiecare os mi se rupea.Boabe mici si transparente curgeau de pe fata mea erau lacrimi .Sudoarea era si ea prezenta pe micul meu corp strabatut de cateva vanatai.
-Huhu...CE?!exclam zarint o mica lumina spre care ma indreptam.
Intru in acea lumina si totul devine foarte intetosat.
-Ce ma bucur ca te-ai trezit!!!
-Cine es...Tsunadeee!!!
Ma ridic agitata din pat si imi studiez corpul eram bandajata la piciorul stang.
-Unde sunt?De ce sunt bandajata?Ce s-a intamplat????
-1. Esti in sediul ''Biju''
2.Ai fost impuscata
3. Sas'ke te-a scos din restaurant,mai stii?Tu ai lesinat eu l-am imobilizat , dar arma s-a descarcat.
Ma uitam la Tsunade ca vitelul la poarta noua.
-Tsunade, Uchiha a scapat!!!tipa Jiraya
Atunci fosta mea diriginta s-a teleportat *inner:cum ?!!!*.
-Saku calmeaza-te.
-Shizune!?
***Flashback***
-Catelus vino repede!imi ordona marele Uchiha.
-D-da.
-Uite-o p-asta o cheama Sh-Shi...aaaa...cum te cheama!
-Shizune.
-A daaa ea v-a fi servitoarea noastra.
Dupa o luna petrecuta cu noi a sosit si acea zi...
-Shizune fugi Sasuke e beat!
-Nu te pot lasa singura!imi raspunde ea.
In spatele ei era Uchiha,eu simteam un nod in gat nu stiam ce va mai face...Shizune si cu mine am fugit din casa, ea a scapat, eu am fost prinsa.
***Endfleshback***
-Cu ce se ocupa organizatia ''Biju''??intreb curioasa stand inca in picioare.
-Pai...noi ne acupam cu protectia lumii!
-Ceee?!
-Da fiecare dintre noi are puteri speciale!
-A ta care e?
-Pai ... sa vorbesc cu porcii!
-Aaaaaaa....ok.....asta este.....special!
-Urmeaza-ma!
Ajunsesem intr-o ditamai incaperea,atunci Shizune a inceput sa ma prezinte:
-Hei,juniorii!Ea este Sakura Haruno...
-Buna!ii salut prieteneste.
-Sakura deci...-se apropie blonda de mine si..-aaaaa esti super draguta iubesc rozul aaaaa!!!Eu sunt Ino Yamanaka o sa fim ca doua surori!!
-Ino , poarco!Nu vezi ca o sufoci?s-a rastit un baiat saten cu ochii caprui ca cicolata si pictat cu mov pe fata.
Atunci Ino s-a suparat si i-a scos limba tipului pictat pe fata.
-Eu sunt Kankurou!spune el zambind.
-E-eu s-s-sunt..Hinata H-Hyuga sper s-sa ne intelegem!
-Hey Sakura eu sunt Naruto Uzumaki vi sa mancam impreuna?
-Aaaa...pai eu..adica
Si Ino il pocni zdravan:
-Nu prea cred ca vrei sa fi cu sis a mea!
-Yo Saku eu sunt Temari,dar spunem Temi!
-Eu.....Sunt......Shikamaru.....sper ........sa nu......dam de .......probleme!
-Gaara!tipa Shizune.Vino incoace!
-Aaaaa Saku el e cel mai cool,sexy,super si puternic dintre toti!
Atunci Ino a primit o mare palma din partea lui Temi si o mare injuratura de la Kankurou.
-Nu prea cred ca fratele meu te place!a spus Temi care cred ca ar putea sa devina usor sora mea.
-Acest...Gaara este fratele tau?
-DA... aaa.. numele meu de familie este Sabaku no(Al/A desertului).
-El este si fratele meu!adauga Kankurou.



Gata si cu cap. 2,Ciao!

#5
Dupa cum am spus, actiunea merge prea rapid si sentimentele lipsesc cu desavarsire! Foarte mult dialog si in unele locuri este sec. Foarte sec! Punctele de suspenise nu se pun la intamplare oriunde doresti, la tine sunt mult prea multe! Totusi pana acum ideea este destul de interesanta,dar incearca sa mai incetinesti actiunea, zici ca merge cu turbo! Dialogul mai poate fi inlocuit de sentimente, descriere... unde sunt? Capitolul 2 este facut aproape numai din dialog! Cam atat aveam de spus, astept urmatorul capitol sa vad progresul pe care il faci!
[Imagine: anime-11.jpg]

Moi, cand scriu capitolul unui fic! :yes:

#6
Hey Alyx ! Hmm , sa vedem ..pentru inceput ideea fic-ului este interesanta dar tot odata si cam abstracta. Nu mi-am dat prea bine seama , care este defapt ideea. Eventual dupa cate ai spus tu va fi ceva GaaSaku , dar in rest o invalmaseala de actiuni. Cum a mai spus si Sayu , actiune ' curge parca-i unsa ' , de altfel , ai adaugat dialog din plin si sentimente nu prea.
Referitor la primul capitol..hmm , ciudat faptul ca ai explicat cum se fardeaza ea in 3 randuri , dar emotiile pe care le simtea la acea intalnire , in nici macar un rand . Adevarat , pute-ai descrie ce a simtit ea cand a primit o palma de la iubitul ei , apoi sarutul acestuita cu blonda . Lipsesc unele detalii , unele propozitii nu au sens ..pe viitor , defapt in urmatoarele capitole adauga ceva mai mult suspans , miser ..nu adauga idei asa de " umplutura".
Si la capitolul descriere mai ai ceva de lucrat. Nu inetelg , de ce ai preferat sa descri cum arata baia in loc sa descrii sala unde se tine petrecerea . Hmm ..pentru mine , detalile legate de spatiul in care se afla un personaj , unde actiunea este importanta , este esential. De altfel si atmosefera..
Caracterul personajelor este cam abstract , din cate am inteles eu din ce am citit , Sakura nu este prea innebunita dupa iubitul ei , nici macar nu stiu daca a simtit gelozie cand el s-a sarutat cu fata aia. Detaliite legate de trairile personajelor chiar nu pot sa lipseasca..
Al 2-lea capitol este ca un " cocktail " de dialoguri. De altfel , la fel ca si in primul capitol , dateliile lipsesc. Sakura a pus o intrebare , apoi Tsunade a raspuns asa ..de chestie. Macar daca dadea mai multe informatii..prea multe personaje apar de-odata , prea putina actiune prea mult dialog ..cum am mai spus mai ai de lucrat la povestire.
In concluzie , fic-ul are o idee buna , dar tot mai trebuie extinsa , dezvoltata ..astept si urmatoarele capitole ca sa-mi fac o idee mai buna. Sper ca nu te-am suparat , dar eu spun sincer ceea ce simt..daca ai ceva nelamuriri , nu ezita sa ma intrebi. SPor la scris si te-am pupat !


EDIT Daria: 24. NU se va cere scuze la finalul unei critici. Daca nu se face atac la persoana ( vezi regula 2 pentru ce se considera atacul la persoana ), scuzele NU au ce cauta in comentariul/critica respectiva.
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Unknown Name - Naruto story maybe? ♡Keiko♡ 2 2.378 07-02-2011, 01:10 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.127 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  o_O Naruto fic O_o(a story about sasuke and sakura) Dizzy 27 40.325 24-02-2009, 11:00 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Vis si Realitate (Naruto & Hinata Love story) jocker_94 13 10.382 16-12-2008, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  my naruto story buono_miyabi_momoko_airi 2 4.275 14-08-2008, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)