Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

We will still be friends forever despite difficulties

#11
oOBubblesOo: Imi pare bine ca iti place ideea fic'ului,si iti multumesc ca te deranjezi mereu sa'mi comentezi fic-urile.Chiar iti multumeasc mult>:D<!

Marina. :[i]Marina,am incercat sa iti acult sfaturile,si sper ca acum este mai bine.Iti multumesc mult ca te deranjezi sa'mi dai multe sfaturi folositoare,si ca ai binevointa sa citesti.Sper sa'ti placa si in continuare>:D<!


draQushoR :[i]Scuze daca nu iti place,dar eu nu am ce sa fac.Vero trebuia sa puna acest capitol din perspectiva lui Deidara,dar nu a ajuns inca acasa,si am zis sa'l scriu eu si sa bag mai multa descriere.Scuze ca te intreb,dar cata acctiune ai vrea tu intr'un capitol?:|Eu habar nu am ce sa scriu din perspectiva lui,sper ca ma intelegi.Deci daca nu iti place,eu n'am ce sa'ti fac:|.Oricum mersi ca ai venit dinnou pe aici:|.'!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#12
Eu sincer ador ficul asta , chiar daca este la inceput . Imi place foarte mult cum descrii sentimentele . Este emotionant sa citesti ceea ce ei gandesc . Si sincer sa iti spun am inceput sa lacrimez pe parcurs ce citeam . Iar in legatura cu actiunea , mie mi se pare ca ai destula . Deci intr-un cuvant imi place foarte mult . Astept nextu' ^^
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki

#13
Haku-channn :X
Oiii , my dear ...ai avut cam multe greselute :[ Cred eu ca ai scris capitolul asta in microsoft office :-? Numai ala uneste cuvinte cu literele din alte cuvinte :-? mno...da` sa trecem peste asta xD Oh , dear a aparut Saso-kun :X My luv :"> Eh , eh , cred eu ca ai descris mai bine sentimentele , adica cand am citit din perspectiva lui Dei-kun , am ramas gen WTF , nu are cum ...Haku a scris capitolu` asta ? xD Sunt mandra de tine :> Naratiunea bla bla foarte buna al fel ca descrierea xD Dialogu nu a aparut xD Mi s`a parut putin plictisitor :"> Fara suparare , vreau ceva mai nu stiu xD In orice caz eu astept nextu` xD Mersi ca m`ai anuntat >:D< Spor la scris si imaginatie xD

#14
Deci nu te-ai suparat, bun. Pai sunt de acord cu oOBubblesOo, nu prea este actiune si stai cam pe loc, inca nici nu a ajuns la spital? Am observat ca unele cuvinte le-aai scris la inceput cu cratima apoi ai revenit iar la modul ta de scriere, trebuia sa scrii corect nu cu ( ' ). Multe cuvinte sunt scrise gresit, cred ca Word-ul e de vina daca nu ma insel dar puteai sa il corectezi ca nu este asa de lung capitolul si chiar daca este tot trebuie sa-l corectezi. A da, in loc de '' chear '' pune '' chiar '' .Ai putea sa dai un edit daca nu vrei sa-ti ramana asa.

Pai, ma bucur ca a aparut si Sasori chiar daca nu a avut prea mare importanta in acest capitol. Si incearca sa scurtezi din monologuri si pune si ceva actiune ca sa nu bati placa pe loc. Nu prea am ce sa mai zic, inca nu s-a intamplat nimic numai accidentul lui Deidara. Astept sa mai scrieti ceva, Bye!


[Imagine: bloody62.jpg]

#15
Mha eu nu am zis ceea ce am zis cu gand rau. Dar... neah~ trebe sa recunosti k io cam am dreptate [nu in totalitate, poate, dar ceva din ce am spus trebe sa fie corect, nu?].
Daca vrei sa stii cum mi-ar fi placut sa fie... pai, trebuia ca atunci cand ai povestit din perpectiva lui Deidara sa fi povestit ce s-a intamplat in lupta cu Gaara, de ce s-a luat de el ... nustiu detalii care poate pentru unii par insemnificative, dar crede-ma ca nu e de'loc asa.
Oricum eu doar mi-am spus parerea, dar este ficul vostru si scrieti in el ce vreti, cat vreti si cand vreti... nici eu nu sunt perfecta [nici pe departe] asa ca nu imi permit sa va critic, ci doar sa imi spun parerea.
sper sa tii cont macar putin de ce ti-am zis;)
P.S. sa ma anunti si pe mne cand puneti nextul... acum ca a venit si Vero, probabil cu muulta imaginatie;)) sper sa puneti rapid nextu':">

#16
salu!!! deci, iatama si pe mine aici in direct si in reluare, da! :))
scz ca am trecut asa tarziu pe la ficul tau dar am avut muulta treaba.. eh, ce scuze penibile, da , recunosc am fost pe partie. scz :))
bine, sa revenim la oile noastre:
dialogu, asa ceva n-a fost pe acolo, doar monolog, parca
descriere, mai mama ,ai cu caru, ai mult mult, bv nu ma asteptam...sincer
naratiunea, asta-i buna, n-am ce comenta
actiunea, pai, nu-i deloc grabita, descrii cu incetinitorul iar actiunea merge in ritm cu el, impulsul momentului, toate trairile din acele clippe....e bine, imi place
tine-o tot asa si ai sa cresti ;) mult succes in continuare cu ficul vostru :X
imi place cum l-ati inceput :X


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#17
Hey ^_^ Dupa cum stiti am fost plecata un timp si nu am putut posta. Imi cer scuze pentru ca acest capitol este mic, dar nu am putut sa ma gandesc foarte mult la nexturi din cauza programului incarcat pe care l-am avut. Nu am vrut sa va las asa mult in suspans asa ca m-am hotarat sa va aduc nextu si sper sa va placa! Lectura placuta!

Capitolul 3
Deidara’s story:

Aud glasul disperat al Sakurei prin toata incaperea spitalului ce se impotrivea cerintelor medicilor care se luptau sa ma tina in viata. Ea voia sa ramana langa mine, dar ei nu o lasau deoarece mai mult ii incurcau. Durerea este prea insuportabila ca sa pot sa imi deschid ochii sau sa spun ceva. Inima ma intepa in urma resurcitarilor efectuate de medici. Nu stiam ce ma doare mai tare: inima sau faptul ca mica mea floare de cires sufera din cauza mea. Nu puteam sa mor, nu. Nu vreau asta. Nu doresc sa o las singura. Nu acum. In urmatorul moment simt cum totul se intuneca in minte.

~~FlashBack~~

Eram cu gasca in Buf, un local nu prea primitor, dintr-un cartier marginas, in care isi petrec vagaonzii si betivi timpul. Stateam la o masa de patru persoane dintr-un colt al localului. O fata in jur de douazeci si cinci de ani ne adusesera bauturile la masa. Era o fata destul de frumoasa, cu forme pline, imbracata intr-o camasa alba, usor transparenta, deschisa la primii trei nasturi evidentiindu-i pieptul bine dezvoltat. Mai purta o fusta pana la genunchi, neagra asemenea taciunii, pe deasupra careia purta un sort verde inchis. In timpul acesta, observ o persoana, un baiat mai exact, ce se uita la mine cu niste ochii de un verde sters, conturati cu un creion negru si parul rosu sangeriu. Ma privea cu o ura de nedescris. Nu stau mult timp pentru a recunoaste persoana si imi dau seama ca este Gaara, fostul iubit al prietenei mele cele mai bune, Sakura. Era seful unei benzi foarte periculoase. Nu accepta ca nicio fata sa ii dea papucii, indiferent cine e aceea. S-a intamplat ca Sakura sa fie singura dintre ele. Din cauza acestui fapt, ma uraste deoarece crede ca a renuntat la el in favoarea mea. Imi intorc privirea in alta parte si o durere de cap ma cuprinde.
Ma ridic de la masa si trec pe langa mesele negre pline de sticle de alcool, ocupate de diferite persoana din ce in ce mai bizare. Pe peretii acestuia se aflau reclame de bauturi si ici-colo cate un tablou vechi. In final, ajung la iesire si respir aerul curat, nepoluat de fumul de tigara dinauntrul incaperii. Inspir si expir adanc si in urmatoarea secunda simt cum ma prabusesc de cimentul rece al trotuarului. Piciorul atacatorului imi apasa puternic spatele facandu-ma sa scot mici sunete de durere. Reusesc sa imi intorc capul si il vad pe Gaara care isi pregatea un cutit. Incep sa ma zbat ca sa il dau jos de pe mine, in cele din urma reusind sa ma eliberez. Il apuc de o mana si ii lovesc abdomenul bine lucrat cu genunchiul, lasandu-l pe moment jos, scuipand putin din lichidul vital. Din spatele meu aparu inca unul dintre matahalele din banda roscatului. Era Pein, un baiat de varsta lui Gaara, cu parul portocaliu si ochii cenusii. Ma impinsese in peretele cladirii de vis-à-vis de Buf, iar eu alunec in jos cu o durere infernala de spate. Respir alert si incerc sa ma ridic, nereusind insa. Corpul mi-era moale, iar safirul ochilor mi se inchidea incetul cu incetul. Nu puteam sa ma misc. Printre genele negre, il vad in ceata pe Gaara ce ma lua de tricoul mov, cu cap de mort pe el, si ma ridica. Cutitul ce il avea in mana intra adanc in abdomenul meu plat, murdarindu-mi tricoul de sange. Din gura scuip acelasi lichid rosiatic in timp ce sunt lasat usor-usor pe trotuar, in jurul meu se forma o balta imensa, sangerie. Gasca roscatului fugira rapid de la locul crimei, iar la auzul sunetelor ingrozitoare, de pe usa localului iese un baiat cu parul sangeriu si ochii cafenii. Era Sasori, cel mai bun prieten al meu si actualul iubit al Sakurei. Ma priveste ingrozit si suna rapid la salvare. Nu dupa foarte mult timp, sunetul enervant al ambulantei, urmat de cel al politiei, isi fucara aparitia. Observ doar cum doi medici ma ridica de pe suprafara rece, patata cu sangele rosiatic si ma asaza pe o targa, si in final in ambulanta. Aud politistii cum intreaba disperati ce s-a intamplat si cine a facut aceasta crima. Cu ultimele puteri, il vad pe Sasori cum butoneaza un telefon. Ochii mi se inchisera si simteam cum imi pierd din ce in ce mai mult cunostiinta. Intunericul veni in mintea si in inima mea. Tot ce speram era sa nu mor.


~~End of flashback~~

Doctorii inca nu incetasera sa ma resusciteze si inima ma intepa din ce in ce mai tare. Vreau sa zic ceva, insa sunt oprit la fiecare incercare. Voiam sa imi deschid albastrul ochilor, dar nici acest fapt nu il puteam savarsi. De pe hol aud pasii apasati ai unor persoane. Dupa sunetul disperat al acestora, imi dadeam seama ca este nimeni alta decat Sakura. Ma tot intrebam daca s-a mai calmat sau inca lacrimile cristaline ii mai curg pe fata fina, imaculata. Preferam sa fie prima varianta. Nu suportam ca ea sa sufere, sa planga. Vreau sa fie din nou acea fetita vesela, jucausa si glumeata, pe care am cunoscut-o cand aveam amandoi cinci ani. Imi amintesc si acum chipul angelic, ce ma privea timid cu ochii de un verde crud si parul rozaliu, dupa tatal sau. Nu pot sa uit zilele cand ne jucam prin parculetul din apropierea caselor noastre. Am petrecut atatea momente impreuna, am fost unul langa altul la bine si la rau. Nu puteam sa o las singura tocmai acum.
In secunda urmatoare am auzit cum a cazut pe podeaua rece a spitalului, urmand hohote ce se auzeau din incapere. Incerc din rasputeri sa zic ceva, insa, tot ce am reusit sa zic pe un ton fortat, slabit, a fost un:
-Sakura…
[Imagine: EnvYQ.png]

#18
Imi intorc privirea in alta parte si o durere de cap ma cuprinde=Imi intorc privirea si simt cum ma cuprinde o durere de cap
isi fucara aparitia=isi facura aparitia
AM vazut doar greselile astea doua. Prima nu e o greseala, dar suna ceva mai bine.
OK, capitolul nu e tocmai scurt. Ma bucur pentru ca ai scris un flashback, eram tare curioasa sa aflu ce se petrecuse acolo.
Ai multa descriere, am vazut pe ici pe colo niste semne de punctuatie puse unde nu trebuia, nimic mai mult. Ma intreb de ce s-o fi prabusit din senin Sakura.
OK, I am waiting for za next. Gambatene and Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#19
Buna! In primul rand, iti multumesc pentru ca m-ai anuntat.
Ei bine, in primul rand imi place estetica acestu capitol. Nu pare deloc ingramadit ceea ce e bine!
Greseli de tastare... nu am vazut decat pe cele ce au fost mentionate mai sus.
Descriere ai avut din plin si mi-a placut, chiar mi-a placut.
Naratiunea... pai, ce as putea spune... si ea imi place, bineinteles.
Actiunea nu mi se pare grabita, decurge lin ceea ce imi place foarte mult.
Abea astept continuarea dragele mele! Spor la scris si gambate:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#20
Imi dati voie sa plang ?:99:De-as avea si eu prieteni asa ca Deiadra , carora sa le pese de mine . Cred ca ma apuc si eu sa bocesc impreuna cu Sakura . De ce o fi iubit Sakura un monstru ca Gaara ?[-( Revenind la fic . Imi place totul la el :X De asemnea imi place cum descrii sentimentele , actiunea nu a fost grabita ... Hmm ... N-are rost sa spun de dialog , pentru ca n-ai avut , asta e bine :D Pai ce mai pot spune ? Astept nextu' ^^
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone ^Ciresica^ 39 27.484 30-09-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.109 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.964 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.219 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.127 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.649 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie
  You and me forever [+18] Nywa 25 23.737 29-01-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.538 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.583 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  Lord of the Rings - More than friends? [ Yaoi ] Meal. 1 2.969 29-01-2010, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)