Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata unui ninja demonul tigru apare

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.Doar pe May o posed. Capitolul 1
,,Noi prieteni apar''

Intr-o zi Naruto, era pe iarba, cu prieteni sai,de odata aparu Kakashi,acesta le spuse
-Buna,vreau sa va prezint o noua colega,se numeste May Yamashi.
-Vrei sa spui acea May,de la primul an de academie? intreba Sakura
-Si unde este Miss May asta? intreba Karin
-Karin, mai bine ai tacea nici nu o cunosti pe May. spuse Sasuke
De odata aparu o fata cu parul saten mai bine spus castaniu inchis cu ochi caprui, purta o rochie rosie care era despicata si in fata si spate si in zona soldurilor si avea o pereche de colanti negri,cu o pereche de cizma ca a Sakurei,iar pe dedesuptul rochiei, purta un tricou gen plasa.
-Buna, scuze ca am intarziat,iar am uitat sa pun ceasul sa sune.spuse May
-Iar aceasi, scuza tampita ca atunci cand veneai la academie. spuse Sakura
-Hei sa vezi si sa nu crezi vechi mei colegi de la academie. spuse surprinsa May
-Asta,nu poate fi May?!May,pe care o stiu era mai timida decat Hinata.spuse Kiba
,,Nu se poate asta este Kiba,si acel catel e Akamaru,ce bine arata amandoi acum parca sunt mai maturi''spuse egoul fetei
,,Ai dreptate dar cum de a devenit atat de dragut''spuse constiinta fetei
,,Ia gura lasatima si ce da recunosc inca imi place de el''spuse fata celor doua parti ale ei
-Hei, May noi tai colegi de echipa sunt Sai si Karin.spuse Kakashi
-Bine fie cum vreti sens-.nu termina ce avea fata de spus ca de odata aparu un tigru cu sapte cozi si cu niste colti mari.
-Cine este ea?intreba Naruto
-Hopa am uitat sa vo prezint pe Katana tigrul meu.spuse fata
-Bun acum ati facut cunostinta puteti pleca acasa. spuse Kakashi
Pe drum May se intalni cu Kiba acesta era foarte uimit singura fata care la placut sa intors.
-Kiba,ai patit ceva imi pari tare incandurat?intreba fata
-Nu am patit nimic,doar ca sunt surprins ca te ai intors.spuse Kiba
-Kiba vreau sa te intreb ceva.spuse fata
-Ce anume?intreba Kiba
-Nu prea am incredere in tipa aia Karin,ce sti despre ea?intreba May
-Nam habar e o tipa ciudata,care este obsedata de ,,Domnul Atitudine Sasuke ''.spuse Kiba razand putin in coltul guri
May era indragostita de Kiba si el de ea dar nici unul nu isi declarara celuilalt sentientele.
Acesta a fost capitolul 1 sper ca veti pune maimulte critici si sfaturi app scuzatimi greselele de ortografie imi place sa le fac.

#2
Buna:|

In primul rand NU ai disclaimer.

Titlul

In "Naruto Shippuden" personajul principal era Naruto, mai erau si Sakura si Sasuke pe acolo. Idee e ca anime-ul "Naruto Shippuden" are acest nume cu un scop, nu inteleg de ce ficul tau se numeste "Naruto Shippuden 2" . Adica atunci cand l-am vazut am crezut ca e continuarea ta a anime-ului, insa nu are nicio legatura:-??. Nu era nevoie sa specifici in titlu si "fic" pentru ca sigur nu ar fi postat pe Zup Masashi Kishimoto. Te poti gandi la un titlu mai sugestiv, care sa atraga cititorii si apoi il schimbi pe cel actual;).

Ideea

Eu nu am mai intalnit un fic un care Neji este unul dintre personajele principale, deci cu asta cred ca esti ok.

Dialogul

Este muuult prea mult si sec:|. Peste jumatate din cele trei capitole sunt dialog.

Actiunea

Mi-e mila de actiune... De ce o fugaresti in halul asta? Eu inteleg chestia cu "dragoste la prima vedere" , dar ai grabit mult prea mult lucrurile.

Descrierea

Nu stiu daca exista. Nu ai descris nimic, nici peisaje, nici sentimente, nici macar infatisarea lui May si a "rivalelor" sale. Trebuia sa ai descriere, chiar era nevoie. Nici eu nu ma omor cu descrierile, dar nu poti povesti chiar asa, fara detalii.
Trebuia sa ne faci sa simtim sentimentele pe care Neji si May ar fi trebuit sa le aiba.

Greseli

Ai destule... Si stiu ca sunt din neatentie asa ca fi mai atenta, reciteste si corecteaza singura;). Si apropo, nu trebuia sa pui trei capitole odata.

Sper ca nu te-a suparat comm`ul meu....
P.S.:Scuzati eventualele greseli






[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.


#3
(16-08-2011, 11:20 PM)may-yamasi A scris: [center]Naruto Shippuden2 fic
Capitolul 1[/center]

Totul incepe cand Danzo moare {[(.)]} cred ca era un sfarsit de propozitie , ai invatat la scoala ca se pune punct
Intr-o zi Tsunade ii cheama pe Neji,Sakura,Naruto,Shikamaru si Ino.
-V-am chemat astazi pentru ca vreau sa va prezint o noua colega.spuse Tsunade
-Si, cine este ea ,vreun lord sau ce naiba.spuse Naruto furios http://animezup.com/forum/images/smilies...uppy05.gif
-Gura idiotule, nu vezi ca vorbesti ca un chunin si defapt esti un genin.spuse Sakura nervoasa http://animezup.com/forum/images/smilies...uppy01.gif
-Ea este un membru ANBU BLACK .spuse Tsunade
-Deci ea face parte din ANBU NEGRU ,inseamna ca este foarte puternica .http://animezup.com/forum/images/smilies...uppy10.gif
-Exact, ea inainte sa faca parte dinSPACEambu era gradul jonin .A devenit jonin la 14 ani .spune tsunade
-Deci ea este mai puternica decat noi .spune Ino .
-La naiba ,pana si un copil a ajuns jonin, of nici odata nu am sa devin chiu..
nu terminase ce avea de spus si naruto vazuse un tigru la geam.
-Batrano uite un tigru la geam.spune Naruto speriat
-Nu este nici un tigru, este ea .Shizune deschide geamul
-Da.
-Scuzati-ma ca am intrat pe geam dar eram curioasa sa imi vad noii colegi.
-Uitei in fata.Sa ti-i prezint.spune Tsunade
-Nu este nevoie stiu ceva despre ei .Cea cu parul roz este Sakura Haruno,apoi Neji Hyuga,Shikamaru Nara ,Naruto Uzumaki si Ino Iamanaka
-A , da ce bine ne cunosti.spune Ino
-Acum iti poti da masca jos.spune Tsunade
-Bine.
imediat ce s-a dat masca jos sakura si neji au recunoscuto.
-Tu esti May Yamasi, joninul tigru.spune Neji
-Da, eu sunt.
-Bun va-ti cunoscut,/. vreau ca May si Neji sa plece intr-o misiune iar ceilalti 3e mai frumos sa scri cu litere *trei* vreau sa plecati in alta misiune la care Shikamaru este seful.
-DaSpacedoamna -Neji si May puteti pleca peste o jumatate de ora
-Da sa traiti
Trecuse o jumatate de ora si Neji impreuna cu May au plecat
-Neji vrea cineva sa ne atace.
-Da si eu am simtit
De odata apare 2*doi* shurikenuri gicantice*demon wind shuriken* asa se numesc alea "gigantice" ce ii loveste pe amandoi .Ce noroc ,ei erau 2 *doi*busteni
-Am scapat ,da' data viitoare nu cred ca vom scapa.spune Neji
-Da de acea trebuie sa ne instalamnu cred ca instalat e cuvantul potrivit undevafirar el de punct , e cumva si el in vacanta si nu poate venii pe la ficul tau ?
-Tu instaleaza cortul cat timp eu aduc lemne de foc
-Draga Neji nu este nevoie am invatat o tehnica care poate crea (printr-o tehnica nu creezi , ci invoci )o casa .
-Bine
-Tehnica de invocare stilul lemn jutsu
-Frumoasa casa, te pricepi de minune
-Mercii
-May...
-Da, ce este?
-Voi sta eu primul de paza
-Nu iti face griji ,voi folosi un alt jutsu
-Nu te las ,ai nevoie de chakra in lupta
-Pai aceste jutsuri care le-am folosit ,*si virgulele au vacanta [-( *au necesitat doar putina chakra
-Bine ,cum vrei tu.
-Gata
-Bine hai la culcare imediat dupa ce luam masa.
A doua zii Neji se sculase si nu o gasise pe May el se speriase si o cauta dar ea era pe casa
-Unde umbli ,m-ai speriat
-Scuze am sa iti pun o intrebare
-Care?
-De ce nu ai srigat la mine cand nu m-am supus ordinelor tale sa nu folosesc acele jutsu-uri ?Daca era alt cineva ,tipa la mine
-Pai eu tin la tine adica vreau sa imi protejez camarazi si stiu ca suna ca si cum m-am indragostit ,adica nu vreau sa moara coechipierul cu, care vreau sa ma lupt.
-Bine hai sa terminam misiunea
-Bine .spuse May(si stop cadru , cumadica , vorbeste neji , apoi apare o alta liniuta , si inca apoi pui puncyt si spui "spune May" , poi si atunci replica din mijloc cine as spus-o ? )
Mersera ce mersera si de odata erau atacati de un grup de ninja .De odata unu' arunca un shuriken urias*demon wind shuriken* spre Neji, dar May se arunca in fata lui si o lovise pe ea direct in spate
-Idioato, pe mine trebuia sa ma loveasca de ce te-ai bagat?spuse Neji
-Pai si tu ai spus "vreau sa imi protejez camarazi".spuse May
de odata aparu o lumina era Naruto cu rasengan apoi si ceilalti
-Ce a patit May?intreba Sakura
-Ma salvat.spuse Neji
-Idiotule, e moarta acum spuse Naruto.
-Nu sunt moarta tontule am lesinat doar.spuse May
-Nu-ti face griji te voi ingriji.spuse Sakura
-Mercii .spuse May
-Mai bine te-am duce la spital cat mai repede.spuse Neji
-De ce plangi ,n-am dat ortul popii.ii spuse aceasta lui Neji
Se dusera la spital si a doua zi ea cand se trezise in camera de spital vazuse un buchet cu flori si un bilet
\\\'*in loc de sapte mii de linii care strica aspectul puteai sa pui ghilimele si scrisul sa-l fii facut cu italic*imi pare rau ca nu am putut sa te ajut m-ai salvat acum e randul meu sa te salvez cu neji*cu ce , neji*/\\\'
\\\'\\\'vezi baiatul te place ce ar fi sa ii spui si tu sentimentele pentru el\\\'\\\'
\\\'\\\'nu am asa ceva adica nu stiu dar si eu il iubesc\\\'\\\'*si cu fraza asta nu inteleg ce ai vrut sa spui :| *
CAPITOLUL 2
SARUTUL DE NEUITAT*la mijlocul paginii*
*intre titlu si continut se lasa un spatiu , in cazul tau apasai pe ENTER * Trecusera 2*doua* saptamani de la incidentul lui May.*dupa fiecare semn de punctuatie se lasa space* Aceasta se gandise la un plan\'\'*cum ziceam , ghilimele *ce ar Fi daca i-as spune ce simnt pentru el , gata !asta am sa fac\'\'
\'\'stai nebuno vrei sa te omoare\'\'
\'\'nu imi pasa trebuie sa ii spun\'\'
astea fiind certurile dintre May si egooul sau
\'\'am sa-i spun ca vreau sa ne intalnim ,a da, stai, in seara asta e petrecerea lui Tsunade-sama\'\'
*de fiecare data o propozitie noua se incepe cu litera mare Apoi *la fel si cu numele proprii* May iesi putin la plimbare si se intalni cu Neji ,aceasta spunandu-i lui Neji
-Buna ce mai faci?intreba May
-Buna, te simti mai bine? *si semnul de intrebare e ocupat [-( *
-Da, hei mergi la petrecerea doamnei Tsunade?
-Da ,a da ,vrei sa mergi cu mine?
-Mi-ai luat cuvantul din gura si da ,vreau sa merg.
-te iau pe la 7*sapte*
-Da bine
Cei doi se despartisera dar Neji o auzea pe May spunand\'\'ura sunt cea mai tare\'\'
-Cred ca ii place de mine lui May si ce mi se pare o fata draguta.spuse neji*deci e linie de dialog , ceea ce inseamna ca a spus acele vorbe in gura mare , vobea cu peretii ? *
Trecusera orele si venise timpul ca Neji sa vina *mai de grab' sa se duca *sa o ia pe *pe May cu "M" mare *
-*aceeasi poveste * May a venit Neji *sincer chiar vroiam sa stiu zice a replicat aici *
-Gata ,ce mai faci? *intrebare*
-Buna ,hai sa mergem *eu stiu ca May a intrebat ce face iar el "Buna hai sa mergem" , nu se leaga *
Pe drum au fost atacati de un ninja care dupa ce a vazut ca la ranit pe Neji si apoi May la atacat a fugit
-De ce m-ai aparat eu trebuia sa fiu ranita nu tu.spuse May printre lacrimi
-Pentru ca vreau sa ma revansez.spuse Neji
-Esti un prost ,nu iti dai seama ca daca ai muri ,as inebuni
-De ce plangi *?*.Nu am murit ,inca si de ce ai inebuni*?*
-Pentru ca eu ...te iubesc .si atunci il saruta pe buze pe *aici nu-mi place de loc , repeti cuvntul "pe" , plus ca acest moment puteai sa-l faci mai siropos , cand ai zis "te iubesc" trebuiau acelel puncte de suspensie care arata ca intr-adevar e indragostita , asa cum ai zis-o tu , par niste simple cuvinte aruncate in vant * Neji
-Tu chiar esti indragoatita de mine? *spune castaniul in timp ce pupilele i se dilateaza *
-Da ,crezi ca te mai sarutam*INTREBARE*
-Da ai dreptate ,mai bine hai la petrecere*wow O.O , de cand oameni raniti merg la petreceri , sarbatoteau cumva ca urmau sa manace coliva o.O ? *
Amandoi au ajuns la petrecere dar ei erau chiar distrasi May era cu gandul la ce va spune Neji si el la sarut * , nu "si" ci iar * la spusul sentimentelor pentru May.dupa ce se termina petrecerea May si Neji ramasera singuri apoi May spuse
-Hai sa mergem acasa *hai sa mergem ... hai sa facem ... hai sa plecam ... incerca sa folosesti si alt tip de scriere , mai imbunatatit *
-Da pot sa te conduc ,chiar de spui nu ,am ceva important sa iti spun
-Ce anume
-Haide ,iti voi spune pe drum
Au mers impreuna si cand au ajuns la casa lui May , Neji ii spuse lui may*iar ai facut reoetie , puteai sa spui fetei , sau brunetei/blondei/roscatei , cum D-zeu arata ea*
-Stii sarutul pe care mi l-ai dat imediat dupa ce mi-ai spus ca ma iubesti... vreau sa iti spun ca el..
-nu iti este de folos, iti stric visele cu el.spuse May
-Nu ,veau sa iti spun ca si eu simt la fel.spuse Neji
-Dar credeam ca tie nu iti pasa de asta
-Da dar ,tu m-ai invatat ca nu conteaza doar puterea ,mai conteaza si sa iubesti
Spunand neji aceste cuvinte May se duse si il saruta iar pe buze si Neji .Isi puse mana pe obrazul ei.C e lucru magic se inamplase

VA ROG LASATI NOTITE LA CE ATI VREA SA SCRIU LA CAPITOLUL 3 :-? cum notite ? vrei sa copiezi =)) , eu nu dau nici o notita :D

CAPITOLUL 3 *tot timpul de acum inainte sa vad un ENTER intre titlu si continut *
Rivali si prieteni se intalnesc ,o noua intalnire si o veche dragoste,pericol
de lupta intre rivalipunct .

Trecuse o saptamana de la incident. space dupa fiecare semn de punctuatie May era cu prieteni la antrenament pe care il faceau din cauza lui Naruto pentru ca dorea sa devina mai puternic.De odata se auzi un raset hain ,era Mimi rivala lui May de la academie atunci Sakura intreba:
-Cine este acea fata?
-Ea este Mimi rivala mea ,v-a sfatuiesc sa nu va imprieteniti cu ea.spuse May
-WOW.o fata ca tine are rivala era si normal.apuae *nu inteleg ce ai vrut sa zici * Tenten
-Ce o fata ca ea nu poate avea o rivala.spuse Kiba
-Cum adica o fata ca ea?intreba Hinata
-Pai o fata atat de draguta si de desteapta nu poate avea o rivala.spuse Kiba
-Era si normal una ca asta.spuse Ino
-Ce era si normal Ino la ce te referi?intreba Hinata
-Kiba s-a indragostit de May.spuse Ino
-Ba nu m-am indragostit de May.spuse Kiba rosind
-Ba da de ce i-ai spus lui May complimente si dupa ce ti-am spus ca o iubesti pe May ai inrosit.spuse Ino
-Buna ce mai faceti? intreba Choji
-Astia doi se contrazic.spuse May
-La ce se contrazic?intreba Choji
-Ino spune ca Kiba este indragostit de mine dar el spune ca nu si m-au scos din sarite.spuse May nervoasa
-Este adevarat el chiar te place de fapt toti baieti te plac in afara de mine,Lee si Naruto in rest toti te plac.spuse Choji
-Chiar si Neji,Shikamaru,Sai si Shino?intreba May
-Cam asa ceva.spuse Choji *hai ca prea ai supraestimat-o *
-De mine dar ce este cumva ziua pacaleli?intreba May
-Nu te pacalesc.spuse convingator Choji
De odata apare Lina senseiul lui May,shun si mia care o aduce pe mimi*Ha ? *
-Buna baieti vreau sa fie toata chemata ca sa va prezint o noua colega.spuse Lina
-Am sa ma duc eu .spuse Sakura
imediat au venit cu toti dar May spuse
-Ce cauta sobolanul asta aici?intreba Maruncand fulgere lui mimi in ochi si ea la fel
-Mimi este noua voatra colega ea Eiper si Nina.spuse Lina
-Gata ,stiu si cine este senseiul lor.spuse May
-Cine este?intreba Naruto
-Un tip foarte enervant pe nume leon Cuso.spuse May
-Ce inca mai esti geloasa pe mine ca sunt chunin si tu genin draga May.spuse Mimi cu niste aiere de diva
-Hei cred ca ai vacut o greseala May este un jonin si este si in anbu black.spuse kiba
-Ce? cred ca glumesti ,nu se poate una ca asta.spuse Mimi
de odata aparu Leon dar Lina spuse
-Iar intarzi ,ca de obicei nu esti de loc punctual dar gata sa ti prezint Mimi pe noi tai colegi:neji hyuga,hinata hyuga,sakura haruno ,kiba inuzuka *litere mari *impreuna cu cainele sau akamaru,naruto uzumaki,rock lee,choji akimichi,shikamaru nara,shino aburame,sai si ino yamanaka iar pe restul ii sti deja*tu ai o pata pe puncte , virgule .... in general semne de punctuatie , jur ca ma mit cum de saraca linie de dialog a scapat de exterminarea ta , numele proprii se scriu cu litere mari *
-Da pe rivala mea May ,ciudata de Mia si dragutul de Shun.dpuse Mimi
-Cand ai vreut sa spui ciudata lui Mimi ai vrut sa iti spui tie asta fraiero.spuse May
-Hei regina ratata ai grija ce spui ,spuse Mimi *"spui spuse" nu ai pus nici macar virgula intre ele , dand la o parte ca e o repetie de toata frumusetea *
-Wow ! nu am mai vazut-o pe May vorbind asa.spuse Kiba
-Asa vorbeste cu rivala ei.spuse Mia
-Dar Mimi a schimbat-o pe May, ea era o fata gingasa si putin dura dar acum este la fel dar putin mai dura am spus putin am vrut sa spun mult mai dura.spuse Shun
,,uau dar mie tot mi se pare o fata draguta"gandi Kiba
Trecura orele si May vru sa plece acasa dar se intalni cu Kiba .acesta ii spuse lui lui May
-buna May ai vrea sa te conduc acasa?
-da ,sigur ,/color]de ce nu.spuse [color=red]May
-as vrea sa te intreb ceva?spuse kiba*adica Kiba o intreaba pe ea daca vrea s-o intrebe ceva? zau mai piticot , fii mai atenta *
-ce anume vrei sa ma intrebi?intreba mayca nu repeti cuvantul "intreba" puteai spuse "vine si replica brunetei " sau ce culoare de par are , mie imi place sa cred ca este vruneta *
-Ai vrea sa iesi cu mine maine dupa antrenament.spuse Kiba
-da sigur sunt de acord.spuse May
-May esti sigura, tocmai cu mine.spuse kiba
-Da vreau sa ies cu tine pentru ca esti destul de simpatic.spuse May
Dar imediat ce auzi Mimi se duse la Neji stiind ca el o place pe May si ea pe el dar si Mimi il placea pe neji dar aceasta se duse si ii spuse lui Neji
-Buna Neji vrei sa iesim maine dupa antrenament
-Scuze dar M imi nu pot si in plus nu vreau fara suparare.spuse Neji *iti lipsesc la virgule ... *
-Haide ca si May si Kiba au o intalnire impreuna.spuse Mimi
-May are o intalnire cu Kiba sper ca nu glumesti.spuse Neji
-Nu glumesc deci vrei sa iesim.spuse Mimi
-Bine cum vrei tu.spuse Neji * parca ziceai ca neji o iubeste pe may dar cum de nu se infuriase nici un pic cand aceasta mimi i-a zis ce facemay cu kiba O.O , hai mai , din nou , fii mai atenta , plus ca era frumos sa lase tot ce facea de'o parte si sa se duca la cei doi apoi sa se lupte cu Kiba si may .... nu mai zic nimic *
Trecura orele si May se duse la floraria lui Ino si aceasta ii spuse * ca sa nu folosesti atat dialog puteai spune " se duse la floraria lui ino , iar aceasta o intreba ce mai face " simplu ca buna ziua , si daca tot spui "ii spuse" si dupa care pui dialog , trebuie sa pui doua puncte adica asa "ii spuse : " *
-Ce mai faci May?
-Bine tu ino.spuse May
-Bine am auzit ca ai o intalnire cu Kiba.spuse Ino
-Dar de unde sti?intreba May
-Pai de la Mimi, apropo si ea are una cu Neji.spuse Ino
-Ce spui ino ,cred ca glumesti.spuse May
-Nu nu glumesc dar ai grija sa nu faci ceva prostesc ca de genul sa te duci sa o asasinezi.spuse Ino
-nu-ti va griji nu sunt nebuna.spuse May
Trecuse*cam mult utilizezi cuvantul "trecusera" , pplus ca nu ai pic de descriere , deci te rog , nu mai fa actiunea asa grabita , plus ca ai numai dialog , un element care nu trebuie prea folosit intr-o poveste * ziua si a doua zi May se intalni cu Neji acesta spunandui
-buna May
-Buna Neji *dialog mult si sec , nu mai face asta *
-am auzit ca ai o intalnire cu Kiba.spuse Neji
-Da am auzit ca ai si tu una cu Mimi.spuse May
-da ma tot cicalit la cap pana am acceptat.spuse Neji
-da poate fi foarte enervanta dar hai de sa mergem la antrenament.spuse May
Imediat cei doi s-au dus la antrenament dar ce sa mai bolborosesc veti afla restul in capitolul 4


Am scapat , Doamne credeam ca nu se mai termina corecturile si greselile , nepusul punctelor ... etc , o sa-mi ramane sechele pe viata :(( in fine acum piticot sa trecem la actiune

Titlu : cum a spus si ayummi , nu prea ne da de inteles mare lucru .

Ideea : e originala din moment ce este un personaj inventat de tine .

Aspect : aici e totul praf :| in primul rand : fiecare propozitie se incepe cu litera mare , daca vrei sa spui gandurile anumitor pesonaje e mai acceptabil sa folosesti ghilimele in loc de bare , numele proprii se scriu cu litera mare , dupa fiecare semn de punctuatie se lasa space , ce naibamai , chiar nu stiu nici una din astea unde locuiesti , sa-ti mai faca vizite . In fine , imi dai de inteles ca este primul fic si nu prea le ai cu acest domeniu , dar singurul lucru bun e ala ca ai avut capitolele lungi , bine asta datorita greselii , adica prea multului dialog . Nu mai folosi asa mult dialog , fii antenuta >>>> DIALOGUL duneaza grav unui fic !!! tine minte !

Descriere : nu imi permiti sa spun ca e saracaciosa , pentru ca nu ai de loc :| puteai sa-mi spui cum arata may , cum arata mimi , cum arata , shun si toate aceasta achipa . Puteai sa spui ce simte may pentru neji si invers , puteai sa descri ura pe care a simtit-o may cand si- vazut rivala , sau sa spui cat de mult il iubeste pe neji , plus ca nu ai dat de inteles asta , adica ai zis "eu te iubesc " dar accepta intalnirea lui Kiba si beji pe cea a lui mimi , ce iubire e asta ? serios acum , asta nu e ... "iubire' . Daca vroiai sa o faci asa nu acceptau intalnirile , ci organizau ei una , impreuna . Am zis , descriere , e inexistenta . Incearca sa descri fiecare pesoana in parte dar nu exagera , Adica acum o sa ne spui cum e persoanaj din cap pana-n piciore , NU ! sa ne zici detaliie principale , ochi nas par etc , bine facut , slab gras , ... . Luptele la fel , puteai sa spui , foloseste jutsu-ul nu stiu care si loveste , a nimerit , rivalul se ridica de jos si lupta iar incepe .... si tot asa , la fiecare pas puteai sa descri o multime de lucruri .

AcTiunea : asta sigur pierde trenul . E asa grabita ca nici nu stiu cand e intalnirea cand e lupta care-i sarutu' ... Din cauza ca ai dialog cu duiumul actiunea automat este grabita , pentru ca nu ai descriere , factor care incetineste tot sui simplifica dialogul . Deci , vezi , tot pe descriere sta bazata si actiunea . Plus ca iti trebuiau multe virgule , si sa stii , ca daca folosesti vitgule , parca se mai incetineste um umpic timpul , dar nici de-alea nu ai vrut , de parca ar trebui sa le cumperi si ar fii scumpe .

Dialogul . Mult si prost , sec la nebunie . ceva gen "Ce faci ? " -- "Bine , pa !" asta nu-i dialog , multe liniute puteau fii inlocuite cu descriere , foarte multe . Lasa dialogul , arunca-l la gunoi si utilizeaza mai mult descrierea .

Greseli de tastare / ortografie

pe astea le-am corectat , o sumedenie de greseli

Intr-o concluzie , munceste , straduieste-te si corecteaza capitolele inainte de a le posta , citeste si tu , apoi zimi daca-ti place ;)

aaaaaa , si , critica mea nu trebuie sa o iei cu gandul 'uita-te si tu ! cata critica , asta inseamna ca nu-s buna de nimic ! gata , renunt " asa n-ai fii altceva decat o lasa , tu trebuie sa primesti criticile sisa intelegi ca pentru tine sunt utile , te ajuta sa perseverezi si sa devii profesionista , comentariul asta , candva il vei da si tu daca ma asculti ;)

*Ti pup
Ja Na *
ba nu e ja na =)) am uitat sa-ti zic ca pozele se pun la sfarsit nu in mijlocul strazii =)) acum...

* Ja Na *
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#4
hellooo

OOOo . Doamne ... Acesta nu se poate numi fic... Dialogul este in exces, este atat de mult incat te ia somnul pe scaun, trebuie naratiune. Descriere ? Pai... Sti cum este ? Mai incearca... Descrierea este la pamant, nici prosteasca aia de: " Intr-o zi calduroasa de vara, cand soarece galben radiaza vesel.." nici macar asta. Numele se scrie cu litera mare... Evident. Capitolele tale sunt dialog si dialog.... Ideea este al curse... grabita cu biciul. NU te supara, dar nu sunt singura care crede asta, si se vede clar din celelalte com.

:bye:

#5
Multumesc pentru sfaturi si critici datoriya voua voi scrie alt fic mai bun

#6
sa speram ca asa va fii , insa acest topic va i inchis ? in fine , alt fic , o noua idee , sper una mai buna , cu descriere mai multa , mai putin dialog , mai multa munca , mult mai multa munca , ma astept la multe de la tine , deci pune mana pe ce`ai pune si apuca`te de scris , eu voi fi aici sa`ti dau sfaturi
Ja Na !
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#7
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.Doar pe May o posed. Capitolul 1
,,Noi prieteni apar''

Intr-o zi de primavara Naruto, era pe iarba, cu prieteni sai,de odata aparu Kakashi,acesta le spuse
-Buna,vreau sa va prezint o noua colega,se numeste May Yamashi.
-Vrei sa spui acea May,de la primul an de academie? intreba Sakura
-Si unde este Miss May asta? intreba Karin
-Karin, mai bine ai tacea nici nu o cunosti pe May. spuse Sasuke
De odata aparu o fata cu parul saten mai bine spus castaniu inchis cu ochi caprui, purta o rochie rosie care era despicata si in fata si spate si in zona soldurilor si avea o pereche de colanti negri,cu o pereche de cizma ca a Sakurei,iar pe dedesuptul rochiei, purta un tricou gen plasa.
-Buna, scuze ca am intarziat,iar am uitat sa pun ceasul sa sune.spuse May
-Iar aceasi, scuza tampita ca atunci cand veneai la academie. spuse Sakura
-Hei sa vezi si sa nu crezi vechi mei colegi de la academie. spuse surprinsa May
-Asta,nu poate fi May?!May,pe care o stiu era mai timida decat Hinata.spuse Kiba
,,Nu se poate asta este Kiba,si acel catel e Akamaru,ce bine arata amandoi acum parca sunt mai maturi''spuse egoul fetei
,,Ai dreptate dar cum de a devenit atat de dragut''spuse constiinta fetei
,,Ia gura lasatima si ce da recunosc inca imi place de el''spuse fata celor doua parti ale ei
-Hei, May noi tai colegi de echipa sunt Sai si Karin.spuse Kakashi
-Bine fie cum vreti sens-.nu termina ce avea fata de spus ca de odata aparu un tigru cu sapte cozi si cu niste colti mari.
-Cine este ea?intreba Naruto
-Hopa am uitat sa vo prezint pe Katana tigrul meu.spuse fata
-Bun acum ati facut cunostinta puteti pleca acasa. spuse Kakashi
Pe drum May se intalni cu Kiba acesta era foarte uimit singura fata care la placut sa intors.
-Kiba,ai patit ceva imi pari tare incandurat?intreba fata
-Nu am patit nimic,doar ca sunt surprins ca te ai intors.spuse Kiba
-Kiba vreau sa te intreb ceva.spuse fata
-Ce anume?intreba Kiba
-Nu prea am incredere in tipa aia Karin,ce sti despre ea?intreba May
-Nam habar e o tipa ciudata,care este obsedata de ,,Domnul Atitudine Sasuke ''.spuse Kiba razand putin in coltul guri
May era indragostita de Kiba si el de ea dar nici unul nu isi declarara celuilalt sentientele.
Acesta a fost capitolul 1 sper ca veti pune maimulte critici si sfaturi app scuzatimi greselele de ortografie imi place sa le fac. [posturi unite]
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.Doar pe May o posed. Capitolul 1
,,Noi prieteni apar''

Intr-o zi de primavara Naruto, era pe iarba, cu prieteni sai,de odata aparu Kakashi,acesta le spuse
-Buna,vreau sa va prezint o noua colega,se numeste May Yamashi.
-Vrei sa spui acea May,de la primul an de academie? intreba Sakura
-Si unde este Miss May asta? intreba Karin
-Karin, mai bine ai tacea nici nu o cunosti pe May. spuse Sasuke
De odata aparu o fata cu parul saten mai bine spus castaniu inchis cu ochi caprui, purta o rochie rosie care era despicata si in fata si spate si in zona soldurilor si avea o pereche de colanti negri,cu o pereche de cizma ca a Sakurei,iar pe dedesuptul rochiei, purta un tricou gen plasa.
-Buna, scuze ca am intarziat,iar am uitat sa pun ceasul sa sune.spuse May
-Iar aceasi, scuza tampita ca atunci cand veneai la academie. spuse Sakura
-Hei sa vezi si sa nu crezi vechi mei colegi de la academie. spuse surprinsa May
-Asta,nu poate fi May?!May,pe care o stiu era mai timida decat Hinata.spuse Kiba
,,Nu se poate asta este Kiba,si acel catel e Akamaru,ce bine arata amandoi acum parca sunt mai maturi''spuse egoul fetei
,,Ai dreptate dar cum de a devenit atat de dragut''spuse constiinta fetei
,,Ia gura lasatima si ce da recunosc inca imi place de el''spuse fata celor doua parti ale ei
-Hei, May noi tai colegi de echipa sunt Sai si Karin.spuse Kakashi
-Bine fie cum vreti sens-.nu termina ce avea fata de spus ca de odata aparu un tigru cu sapte cozi si cu niste colti mari.
-Cine este ea?intreba Naruto
-Hopa am uitat sa vo prezint pe Katana tigrul meu.spuse fata
-Bun acum ati facut cunostinta puteti pleca acasa. spuse Kakashi
Pe drum May se intalni cu Kiba acesta era foarte uimit singura fata care la placut sa intors.
-Kiba,ai patit ceva imi pari tare incandurat?intreba fata
-Nu am patit nimic,doar ca sunt surprins ca te ai intors.spuse Kiba
-Kiba vreau sa te intreb ceva.spuse fata
-Ce anume?intreba Kiba
-Nu prea am incredere in tipa aia Karin,ce sti despre ea?intreba May
-Nam habar e o tipa ciudata,care este obsedata de ,,Domnul Atitudine Sasuke ''.spuse Kiba razand putin in coltul guri
May era indragostita de Kiba si el de ea dar nici unul nu isi declarara celuilalt sentientele.
Acesta a fost capitolul 1 sper ca veti pune maimulte critici si sfaturi app scuzatimi greselele de ortografie imi place sa le fac.
http://animezup.com/forum/images/smilies/Onion_26.gif
http://animezup.com/forum/images/smilies...ons-20.gif
http://animezup.com/forum/images/smilies/Onion_04.gif



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Via?a unui asasin Dimasika 18 7.442 14-07-2013, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Viata unui samurai kida's mistery 4 3.677 11-06-2012, 11:32 AM
Ultimul răspuns: kida's mistery
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.113 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.931 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Demonul din fiecare Myiu 2 2.387 19-08-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.952 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe Elyy 17 8.999 05-06-2011, 06:55 AM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.160 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Demonul gheti sadistic smile 2 2.350 28-12-2010, 10:00 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.637 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)