Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat

#31
Am auzit de asta de la tv parcă şi m-am bufnit râsul. Cât de obsedat mintal poţi să fii încât să te căsătoreşti cu un joc? Poate o fi fata frumoasă, dar nu e reală. Cum poţi să ţi-o tragi cu ea sau să vorbeşti cu ea? Poţi doar să îi controlezi mişcările în jocul ăla. Mi se pare total stupidă chestia asta. Renunţi la viaţa ta reală pentru ca toată ziua să stai cu o consolă în faţă şi să-ţi priveşti 'soţia'. E okay să-ţi placă jocul, dar nu să cazi în cealaltă extremă şi să te căsătoreşti cu un personaj fictiv. În viaţa reală, o soţie [ în cazul tipului ăstuia ] îţi poartă de grijă, te ajută and so on. Tipa din joc cu ce-l poate ajuta pe gamer? Poate doar să câştige mai multe nivele. Şi mie îmi place să mă dau pe sk8, dar, totuşi, n-aş putea să fiu într-atât de prost încât să mă căsătoresc cu un sk8board. Dacă lumea va continua în felul ăsta, sigur se va duce de râpă . . .
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#32
Mda... Şi eu la trei ani mă visam măritată cu un tip de la tv, da ăla era REAL.
În "treaba asta" sunt două posibilităţi:
1. tipu' avea chef de glume şi popularitate şi a ales să se facă cunoscut prin aşa ceva
2. are mare nevoie de un psihiatru
Totuşi, nu mi se pare normal să te căsătoreşti virtual. Adică, nu prea-mi pot imagina cum o să decurgă noaptea nunţii...sau ce persoană reală s-ar mai căsători cu el. Adică, ar fi bigamie, nu?

#33
o.O
Defapt am mai auzit de chestia asta mai demult, tot pe undeva pe net. Aici se potriveste faza aia : "get a life, dude!" 21 I mean, cat de distrus sa fii??? 24 Ma intreb de cate ori a fost refuzat tipu' asta in real life. Banuiesc ca era de-a dreptul disperat. Intr-adevar, si eu m-am gandit la ce a zis chrissta, probabil ca tipu' vrea doar atentie. In fine, erau si alte modalitati de a o obtine.
Mai demult am auzit la tv (sau radio, nu mai stiu - totusi parca radio, ca parca eram in masina din cate tin minte 39 ) de un tip care s-a casatorit cu un ananas, sau un pepene, sau nu mai stiu exact. 21 Anyway, that's the world we're livin' in. Oameni... si oameni.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#34
OMG 21
Tare asta..chiar ca obsedat. Mie chestia asta mi se pare doar un moft..o fitza. Serios! Adica, eu cred ca el a vrut sa-l stie lumea despre cat de indragostit e el de o imagine, dar nu cred ca era nevoie sa se ajunga la asta. 21
I need your love
I'm a broken rose.
Oh baby, help me from frozen pain
With your smile, your eyes...
Aishiteru..? o.O

[Imagine: chibi_5236.gif]
Miau T_T..

#35
Sunt curios cum isi dezbraca tipul sotia. Aduna experienta? Trece la lvl mai mare? Ajunge la slipi si acolo gaseste scris lvl69 si el are lvl50? Deci mai face niste kill-uri pt experienta? Sau sta cu mouse-ul pregatit pana ajunge punculetul in mijlocul tintei si da click? Oricum faza e haioasa rau.

If I cannot smoke in heaven, then I shall not go.

#36
WTF?Inteleg ca poate ii place un personaj anime,dar chiar sa te casatoresti cu el?Trebuie sa-ti lipseasca neuronii sa faci asa ceva.Si mie imi plac anime-uri,personaje dar nu ma imaginez niciodata casatorita cu un personaj anime.Are balta peste,de ce sa te casatoresti cu o fata anime cand sunt atatea fete pe planeta asta?De ce?Doar sa te dai smecher?Deci tipul are nevoie neaparata de un psihiatru,dar la cat de grava e nebunia lui,nu cred ca mai are sanse de recuperare.Ma intreb ce o zis familia lui cand o auzit ca vrea sa se casatoreasca cu o fata ireala,cu niste coduri 22
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#37
Goood,asta-i cea mai bizara idee.Si ce o sa faca ala?o sa-si petreaca toata viata vorbind cu un calculator...nici chiar asa.Ori voia atentie,ori e dus de-a bineleaZuppy03 Am auzit despre asta si lesinasem pe acolo de ras,dar nu am crezut ca vorbesc serios,Goood.Cred ca-mi fac cruce...mai ales ca viata sociala a tipului e sfaramata.Macar parintii sa-i faca ceva ca sa ii vina mintea la cap!Zuppy06
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
�Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#38
What the hell, mare tzie gradina Doamne... cum sa te casatoresti ma cu un personaj virtula, Doamne asta nu-i nimic dar ma mira faptul ca, poate omu' o vrea si el sa isi atinga nevasta ce face sta si mangaie ecranul 21? Nici nu pot sa imi imaginez adica si eu sunt obsedata de unele personaje anime dar nici chiar asa21. Si mai e o cheste care ma mira, daca si la ei e la fel cu pusul inelelor pe deget, cum a pus inelul pe degetul nevestei?23
Just the
way you know me..

#39
Daca omul asa gandeste, atunci asa sa faca.
Nu mi se pare ciudat sau o gluma de prost gust. . . daca asta e alegerea lui atunci sa faca si copii cu ea. (Oare se poate?)
Maine, poimaine il vezi pe unul logodit cu masina. Asta e viata. Fiecare face ce vrea si cand vrea, oricat de . . . ciudat sau prostesc ar fi, deci aici exista anumite exceptii.
Totusi, intrebarea ce imi mananca sufletul de atata macinare. . . Cand fac luna de miere? Sau mai bine zis. . . cum?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#40
Mifune ÅŸi Toboe st ai mei, bitches! D<

ce? Dacă ma pot căsători cu personaje, de ce nu pot fi şi poliandra şi pedofila?
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)